Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένοντας το 3C....

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το Honor 3C υποστηρίζει πλήρως τα Xiaomi Pistons 2, δηλ. πέρα από την αναπαραγωγή ήχου αν είναι λειτουργικά και τα πλήκτρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δες ποστς #2459 και #2445 για download links. Η μια ειναι η Β143, εχει κανονικα ελληνικα και η αλλη ειναι η beta kitkat για developers και αυτη με ελληνικα. Και οι 2 ειναι οι τελευταιες official. Βαλε οποια νομιζεις, και οι 2 ειναι stable. Γενικα για ROMS εγω κατεβαζω απο το needrom. Οδηγιες ειπαμε στο πρωτο ποστ, δες αναβαθμιση ROMS εχει 2 εναλλακτικους τροπους, διαλεξε οποιον νομιζεις. Κανε ενα backup με το application της huawei πριν. Μετα την αναβαθμιση κατεβασε το play store και ενα app για συγχρονισμο επαφων και εισαι ετοιμος. Οδηγιες ειναι στο πρωτο ποστ.

 

Προετοιμαζομαι για το κινητο που 8α μου ερ8ει.

Κατεβασα κιτκατ για local update,

{Κανε ενα backup με το application της huawei πριν. } ειναι αυτο? http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/ ?????

Playstore??? ειναι αυτο ??? http://app.vmall.com/app/C10057661

Contacts??? στην κιτκατ ακουλουθο το #418 ποστ

Link to comment
Share on other sites

Προετοιμαζομαι για το κινητο που 8α μου ερ8ει.

Κατεβασα κιτκατ για local update,

{Κανε ενα backup με το application της huawei πριν. } ειναι αυτο? http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/ ?????

Playstore??? ειναι αυτο ??? http://app.vmall.com/app/C10057661

Contacts??? στην κιτκατ ακουλουθο το #418 ποστ

 

Το backup της huawei ειναι προεγκατεστημενη εφαρμογη στο κινητο, δεν χρειαζεται να την κατεβασεις. Αν σκεφτεσαι να περασεις την kitkat με το που θα σου ερθει το κινητο, τι το θες το backup? Περνα τη νεα ROM και μετα στησε το κινητο. Το IMEI θα ηταν καλο να κανεις backup, αλλα χρειαζεται να εισαι root. Δεν εχει αναφερθει παντως καποια περιπτωση με προβλημα στο ΙΜΕΙ μετα απο εγκατασταση official ROM, οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Ναι, θα κατεβασεις το app για συγχρονισμο επαφων (ποστ 418) απο το market της huawei και θα κατεβασεις και το play store.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ΑΠό το Ρώσικο φορουμ:

I turned on syncing contacts via Chinese market.

Switch the menu to Chinese

Skip to Kit.Market (Πράσινο εικονίδιο)

http://cs3-4.4pda.to/4305739.jpg

  1. enter the search word: google
  2. In the results looking for a standard icon google contacts http://cs3-4.4pda.to/4305674.png . Name of the application must be completely in Chinese.
  3. Install, reboot just in case.
  4. Ετοιμος (?)

 

Για του λόγου το αληθές ήθελε google αντί για contacts στο search, ορίστε και screenshots:

http://i.imgur.com/hBuv2RP.png

 

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες :D

 

 

Ρε συ blade, έχει "στραβώσει" ο ΗΥ σου σε συνεργασία με το 3C!!!

 

Να προτείνω και γω (γιατι σε βλέπω παιδευεσαι 3 μέρες!)

α. Βάλε το HiSuite - θα εγκαταστήσει ολους τους drivers που χρειάζεται

β. Δοκίμασε σε Windows XP or 7 - οχι 8, και έχε το Antivirus απενεργοποιημένο

γ. Vroot με φρέσκες libraries

 

Asot ή όποιος άλλος είναι root και έχει otg.

 

Ακολουθήστε το παρακάτω οδηγό

 

1) have your phone ROOTED

 

2) install BUSYBOX from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d....busybox&hl=it )

 

3) install terminal emulator from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d...roidterm&hl=it )

 

4)open HyperTerminal

 

5)digit "su" ( without " " ) to get permission - enter

 

6)digit "mount -o rw,remount /system" ( without " " ) - enter

 

7)digit "cd system" ( without " " ) - enter

 

8)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

9)digit "chattr -R -i *" ( without " " ) - enter

 

10)digit "rm –f /system/set_immutable.list" ( without " " ) - enter

 

11)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

Μετά στο φάκελο /system/etc/permissions βρείτε το αρχείο handheld core hardware και στο permission tag προσθέστε το < feature name="android.hardware.usb.host" /> επιβεβαιώσετε αμα λειτουργεί το USB otg

 

*κάντε το με δική σας ευθύνη, το αρχείο που διαγράφεται είναι για να προστατεύει αρχεία όπως το build prop και άλλα για να μην αλλαχθουν δεν φαίνεται να κάνει κάτι άλλο. Εγώ δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι λειτουργεί δεν έχω otg καλώδιο.

 

 

 

Περιμένω το κινητό αύριο, τα βήματα φαντάζομαι είναι τα εξής

1) Αναβάθμιση με ΟΤΑ στην τελευταία official

(θα το αφήσω με την τελευταία επίσημη και όταν έρθει η ώρα του θα του βάλω και 4.4)

 

2) Κάνω την παραπάνω διαδικασία για της επαφές

Τι άλλο κατεβάζω για να περάσω και το google play γιατί από ότι βλέπω εδώ τα έχει όλα δεν χρειάζεται να τα περνάμε αλλιώς ?

 

3) root όπως αναφέρεται στο ποστ 2384 ?

4) Cwm πως??

 

5) Διαγραφή του immutable.list όπως αναφέρεται στο ποστ 1269 ????

 

6) Εγώ θα κάνω και διαμόρφωση κάρτας μνήμης σε 3 partition και εγκατάσταση link2sd φαντάζομαι δεν είναι απαραίτητο για όλους.

 

Υπάρχει κάτι άλλο απαραίτητο για το συγκεκριμένο κινητό που μου διαφεύγει πχ κάτι διάβαζα για προβληματάκι στις επαφές ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα widget δουλεύουν μόνο για την πρώτη σιμ; Γιατί της βοντα δούλευε σαν πρώτη ενώ της κοσμοτε όχι σαν δεύτερη.τις έκανα τραμπα και τώρα δουλεύει της κοσμοτε και όχι της βοντα!
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξερω τι θα γινει με το update της παρασκευης αλλα βρηκα τροπο να να δουλευει το κινητο μας με επιλογη 3g ΜΟΝΟ κλειδωμενο.. Ο τροπος ειναι ο εξης:

1. Στον dialer πληκτρολογουμε *#*#4636#*#*

2. Μας εμφανιζει ενα μενου "Δοκιμη"

3. Επιλεγουμε το "Πληροφοριες τηλεφωνου"

4. Μας εμφανιζει τις επιλογες ΔΕΚΤΗΣ 1 , ΔΕΚΤΗΣ 2, εδω επιλέγουμε την καρτα που χρησιμοποιουμε για το 3g π.χ. αν χρησιμοποιουμε την υποδοχη sim 1 για data επιλεγουμε ΔΕΚΤΗΣ 1.

5. Στο νεο μενου που μας βγαζει προς τα κατω εχει την επιλογη "Ορισμος προτιμωμενου τυπου δικτύου" επιλεγουμε το "WCDMA only" .

6. Βγαινουμε με το κουμπι home

Τα υπολοιπα δεν γνωριζω τι ειναι αλλα καλα ειναι να μην τα πειραξουμε. :up:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξερω τι θα γινει με το update της παρασκευης αλλα βρηκα τροπο να να δουλευει το κινητο μας με επιλογη 3g ΜΟΝΟ κλειδωμενο.. Ο τροπος ειναι ο εξης:

1. Στον dialer πληκτρολογουμε *#*#4636#*#*

2. Μας εμφανιζει ενα μενου "Δοκιμη"

3. Επιλεγουμε το "Πληροφοριες τηλεφωνου"

4. Μας εμφανιζει τις επιλογες ΔΕΚΤΗΣ 1 , ΔΕΚΤΗΣ 2, εδω επιλέγουμε την καρτα που χρησιμοποιουμε για το 3g π.χ. αν χρησιμοποιουμε την υποδοχη sim 1 για data επιλεγουμε ΔΕΚΤΗΣ 1.

5. Στο νεο μενου που μας βγαζει προς τα κατω εχει την επιλογη "Ορισμος προτιμωμενου τυπου δικτύου" επιλεγουμε το "WCDMA only" .

6. Βγαινουμε με το κουμπι home

Τα υπολοιπα δεν γνωριζω τι ειναι αλλα καλα ειναι να μην τα πειραξουμε. :up:

θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και μετά θα κάνω αυτό που λες! μπράβο ρε συ!

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και μετά θα κάνω αυτό που λες! μπράβο ρε συ!

[ATTACH]47971[/ATTACH] έτσι φαίνεται! μπράβο που το βρήκες! !

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47971[/ATTACH] έτσι φαίνεται! μπράβο που το βρήκες! !

μια χαζή ίσως ερώτηση.μπορούμε να έχουμε ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ 3G και στις δύο σιμ;Η δεύτερη τώρα εμένα λέει GSM ONLY Εάν το βάλω στο WCDMA PREFERRED θα κόψει το 3g από την πρώτη σιμ;

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα widget δουλεύουν μόνο για την πρώτη σιμ; Γιατί της βοντα δούλευε σαν πρώτη ενώ της κοσμοτε όχι σαν δεύτερη.τις έκανα τραμπα και τώρα δουλεύει της κοσμοτε και όχι της βοντα!

εδώ κάποιος; έχει δοκιμάσει κανείς; τα widget της δεύτερης σιμ δουλεύουν; ειδικά για εφαρμογές των εταιρειών κινητής που δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξερω τι θα γινει με το update της παρασκευης αλλα βρηκα τροπο να να δουλευει το κινητο μας με επιλογη 3g ΜΟΝΟ κλειδωμενο.. Ο τροπος ειναι ο εξης:

1. Στον dialer πληκτρολογουμε *#*#4636#*#*

2. Μας εμφανιζει ενα μενου "Δοκιμη"

3. Επιλεγουμε το "Πληροφοριες τηλεφωνου"

4. Μας εμφανιζει τις επιλογες ΔΕΚΤΗΣ 1 , ΔΕΚΤΗΣ 2, εδω επιλέγουμε την καρτα που χρησιμοποιουμε για το 3g π.χ. αν χρησιμοποιουμε την υποδοχη sim 1 για data επιλεγουμε ΔΕΚΤΗΣ 1.

5. Στο νεο μενου που μας βγαζει προς τα κατω εχει την επιλογη "Ορισμος προτιμωμενου τυπου δικτύου" επιλεγουμε το "WCDMA only" .

6. Βγαινουμε με το κουμπι home

Τα υπολοιπα δεν γνωριζω τι ειναι αλλα καλα ειναι να μην τα πειραξουμε. :up:

 

Το εκανα αυτο που αναφερεις και παρατηρησα οτι εχει και την επιλογη για lte.απ'οσο ξερω δεν εχουμε αυτη την δυνατοτητα ομως γιατι μου δινει τετοια επιλογη.? Και κατι ασχετο υπαρχει κανενα site για κατεβασμα θεματων του κινητου πλην της εφαρμογης της huawei?

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως γιατί έχει κυκλοφορήσει το 3c σε άλλες 2 εκδόσεις με δυνατότητα σύνδεσης 4G

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αυτο που αναφερεις και παρατηρησα οτι εχει και την επιλογη για lte.απ'οσο ξερω δεν εχουμε αυτη την δυνατοτητα ομως γιατι μου δινει τετοια επιλογη.? Και κατι ασχετο υπαρχει κανενα site για κατεβασμα θεματων του κινητου πλην της εφαρμογης της huawei?

 

Δοκίμασε το themer απο play store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mycolorscreen.themer

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος επιλέξει αυτές τις μέρες να αγοράσει το κινητό από minideal ας ρωτήσει πρώτα αν έχουν διαθέσιμο το χρώμα που θέλει.

Μου στείλανε πριν μια βδομάδα tracking number για το golden και επειδή δεν μπορούσα να το εντοπίσω στο 17track τους έστειλα μήνυμα. Έχουν μόνο το άσπρο διαθέσιμο αυτή τη στιγμή.

Κάπως έτσι οι 15-20 μέρες για παραλαβή από Κίνα γίνονται 35+.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το themer απο play store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mycolorscreen.themer

 

Δεν θελω ξεχωριστη εφαρμογη αλλα θεματα που να μπορω να ενσωματωσω σε αυτα της huawei

Link to comment
Share on other sites

με 143 hi suite και vroot δεν μπορω να το κανω ροοτ ασε που θέλει να κανει εγκατάσταση ενα app MTKcamera και μετα ζητάει πρόσβαση σε επαφες sms κλπ
Link to comment
Share on other sites

Όποιος επιλέξει αυτές τις μέρες να αγοράσει το κινητό από minideal ας ρωτήσει πρώτα αν έχουν διαθέσιμο το χρώμα που θέλει.

Μου στείλανε πριν μια βδομάδα tracking number για το golden και επειδή δεν μπορούσα να το εντοπίσω στο 17track τους έστειλα μήνυμα. Έχουν μόνο το άσπρο διαθέσιμο αυτή τη στιγμή.

Κάπως έτσι οι 15-20 μέρες για παραλαβή από Κίνα γίνονται 35+.

Κάτι αντίστοιχο μ'εμένα από to2.Ενώ έκανα παραγγελία το μαύρο μετά από 2 ημέρες μου έστειλαν mail αναφέροντας ότι το έχουν σε λευκό.Η διαφορά σ'εμένα είναι ότι ενημέρωσαν λίγο πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

μου επιβεβαιώνει κάποιος στην δεύτερη σιμ εάν δουλεύουν σωστά τα widgets; εμένα π.χ. στην δεύτερη σιμ της βοντα δεν λειτουργεί εάν δεν μπεις στην εφαρμογή μέσα.Εάν βάλω της κοσμοτε του what's up πάλι λέει ότι δεν λειτουργεί σωστά! κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα widget δουλεύουν μόνο για την πρώτη σιμ; Γιατί της βοντα δούλευε σαν πρώτη ενώ της κοσμοτε όχι σαν δεύτερη.τις έκανα τραμπα και τώρα δουλεύει της κοσμοτε και όχι της βοντα!

 

εδώ κάποιος; έχει δοκιμάσει κανείς; τα widget της δεύτερης σιμ δουλεύουν; ειδικά για εφαρμογές των εταιρειών κινητής που δοκίμασα.

 

μου επιβεβαιώνει κάποιος στην δεύτερη σιμ εάν δουλεύουν σωστά τα widgets; εμένα π.χ. στην δεύτερη σιμ της βοντα δεν λειτουργεί εάν δεν μπεις στην εφαρμογή μέσα.Εάν βάλω της κοσμοτε του what's up πάλι λέει ότι δεν λειτουργεί σωστά! κρίμα.

 

Το να ρωτάς το ίδιο πράγμα πολλαπλές φορές δεν θα μας κάνεις να απαντήσουμε γρηγορότερα, αφού βλέπεις ότι δεν απαντάμε σημαίνει πως δεν γνωρίζουμε ή το ψάχνουμε, χαλάρωσε!

 

Βασικά αυτό που πρέπει να γίνεται είναι το εξής. Επειδή το SDK/API του Android υπάρχει μόνο για μία κάρτα SIM τα widgets μπορούν να επικοινωνούν μόνο με τη μία κάρτα αυτή που είναι στο πρώτο slot.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το να ρωτάς το ίδιο πράγμα πολλαπλές φορές δεν θα μας κάνεις να απαντήσουμε γρηγορότερα, αφού βλέπεις ότι δεν απαντάμε σημαίνει πως δεν γνωρίζουμε ή το ψάχνουμε, χαλάρωσε!

 

Βασικά αυτό που πρέπει να γίνεται είναι το εξής. Επειδή το SDK/API του Android υπάρχει μόνο για μία κάρτα SIM τα widgets μπορούν να επικοινωνούν μόνο με τη μία κάρτα αυτή που είναι στο πρώτο slot.

βλέπεις όμως ότι στην τελευταίο παράγραφο μια χαρά απάντησες; Αφού ξέρεις μοιράσου την γνώση σου! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα για να σταματήσεις να σπαμμάρεις, κάτι αντίστοιχο έκανες και στο παρελθόν αλλά μυαλό δεν βάζεις :cool:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...