Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καιγω κανενα παράπονο από την kitkat. Δεν εχω δει κατι unstable. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα για όλους και για απλούς χρήστες. Ουτε multi rom oute αγγλοκινεζικη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κιτκατ εχω αλλα τελικα το θεμα με το wifi υφισταται ακομα!

απλα την περασα πανω απο την 141 και τρωγομαι να κανω τωρα το hard reset η καλυτερα να περιμενω την stable kitkat και τοτε να το κανω να κατσει καλα

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα ενα honor 3c και δεν εχει ελληνικα

Θα το δωσω σε εναν που δεν ξερει καθολου αγγλικα

Αυτος ειναι στα πρωτα βηματα με android και αφης τι να του περασω να εχει ελληνικα και να ειναι οσο περισσοτερο stable για να μην με βριζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ... 10 χαρακτήρες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι δηλαδη,μονο εγω δε τα εχω καταφερει?σημερα μου ειπαν για το framaroot...αντε να δουμε

 

Μπα το framaroot δεν θα κάνει δουλειά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι δηλαδη,μονο εγω δε τα εχω καταφερει?σημερα μου ειπαν για το framaroot...αντε να δουμε

Ρε συ blade, έχει "στραβώσει" ο ΗΥ σου σε συνεργασία με το 3C!!!

 

Να προτείνω και γω (γιατι σε βλέπω παιδευεσαι 3 μέρες!)

α. Βάλε το HiSuite - θα εγκαταστήσει ολους τους drivers που χρειάζεται

β. Δοκίμασε σε Windows XP or 7 - οχι 8, και έχε το Antivirus απενεργοποιημένο

γ. Vroot με φρέσκες libraries

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ blade, έχει "στραβώσει" ο ΗΥ σου σε συνεργασία με το 3C!!!

 

Να προτείνω και γω (γιατι σε βλέπω παιδευεσαι 3 μέρες!)

α. Βάλε το HiSuite - θα εγκαταστήσει ολους τους drivers που χρειάζεται

β. Δοκίμασε σε Windows XP or 7 - οχι 8, και έχε το Antivirus απενεργοποιημένο

γ. Vroot με φρέσκες libraries

 

ευχαριστω για τις προτασεις!θα κανω μια τελευταια προσπαθεια οπως τα λες και βλεπουμε

 

να σημειωσω πως προσπαθησα ολα τα προαναφερθεντα και σε win7.το κινητο κανει τα reboot κτλ αλλα στο τελος δεν εχει ρουτ!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ε δε το πιστευω!!!επιτελους...τζιφος παλι!!!

 

Ποια εφαρμογή χρειάζεσαι να δουλέψεις και να είσαι root?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

αρκετες μερικα παραδειγματα adaway,titanium backup , buildprop editor και διαφορες αλλες

 

Περίμενε ως τις 16/7 που θα βγει update, να το περάσεις και να δοκιμάσεις (ξανα) μετά...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

αρκετες

μερικα παραδειγματα

adaway,titanium backup , buildprop editor και διαφορες αλλες

 

οπως ειπα και εγω προσπαθουσα συνεχεια και δεν γινοταν τιποτα . Ωσπου προχθες ξαναπροσπαθησα με το root genius και ξαφνικα εγινε .δεν ξερω πως και γιατι . Απλα προσπαθησα πρωτα με το vroot και μετα στο καπακι με το rootgenius.

Link to comment
Share on other sites

αρκετες

μερικα παραδειγματα

adaway,titanium backup , buildprop editor και διαφορες αλλες

 

Άμα κάνεις Root και δοκιμάζεις να περάσεις αυτές τις εφαρμογές δεν γίνεται, γιατί εκτός από root πρέπει να διαγράψεις και το αρχείο immutable.list. Κάνε search στο topic για τις οδηγίες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα.χειροτερη απο τη samsung εγινε η huawei.θα κανω υπομονη για το update αν ειναι

 

Και 1000 updates να γίνουν δεν θα αλλάξει κάτι, πάλι θα πρέπει να σβήσεις το αρχείο. Δεν καταλαβαίνω που έγινε χειρότερη η Huawei από την Samsung. Η μία μετράει μέχρι και πόσες ROM έχεις περάσεις ενώ η άλλη απλά έβαλε ένα επιπλέον αρχείο για την προστασία των χρηστών ακόμα και μετά από root. :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και 1000 updates να γίνουν δεν θα αλλάξει κάτι, πάλι θα πρέπει να σβήσεις το αρχείο. Δεν καταλαβαίνω που έγινε χειρότερη η Huawei από την Samsung. Η μία μετράει μέχρι και πόσες ROM έχεις περάσεις ενώ η άλλη απλά έβαλε ένα επιπλέον αρχείο για την προστασία των χρηστών ακόμα και μετά από root. :blink:

 

καλα ναι,ειμαι, οπως παντα, λιγο υπερβολικος:lol:

 

αν σβηνει ευκολα,κανενα προβλημα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Asot ή όποιος άλλος είναι root και έχει otg.

 

Ακολουθήστε το παρακάτω οδηγό

 

1) have your phone ROOTED

 

2) install BUSYBOX from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d....busybox&hl=it )

 

3) install terminal emulator from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d...roidterm&hl=it )

 

4)open HyperTerminal

 

5)digit "su" ( without " " ) to get permission - enter

 

6)digit "mount -o rw,remount /system" ( without " " ) - enter

 

7)digit "cd system" ( without " " ) - enter

 

8)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

9)digit "chattr -R -i *" ( without " " ) - enter

 

10)digit "rm –f /system/set_immutable.list" ( without " " ) - enter

 

11)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

*κάντε το με δική σας ευθύνη, το αρχείο που διαγράφεται είναι για να προστατεύει αρχεία όπως το build prop και άλλα για να μην αλλαχθουν δεν φαίνεται να κάνει κάτι άλλο. Εγώ δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι λειτουργεί δεν έχω otg καλώδιο.

Για τον φιλο blade οταν επιτελους ξεμπερδεψει με το ρουταρισμα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου!αν ξεμπερδεψω.. :p

 

επειδη περασαν απο τα χερια μου διαφορα κινητα.την απλοτητα του νεξους,δεν την εχει κανενα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Asot ή όποιος άλλος είναι root και έχει otg.

 

Ακολουθήστε το παρακάτω οδηγό

 

1) have your phone ROOTED

 

2) install BUSYBOX from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d....busybox&hl=it )

 

3) install terminal emulator from PLAYSTORE ( https://play.google.com/store/apps/d...roidterm&hl=it )

 

4)open HyperTerminal

 

5)digit "su" ( without " " ) to get permission - enter

 

6)digit "mount -o rw,remount /system" ( without " " ) - enter

 

7)digit "cd system" ( without " " ) - enter

 

8)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

9)digit "chattr -R -i *" ( without " " ) - enter

 

10)digit "rm –f /system/set_immutable.list" ( without " " ) - enter

 

11)digit "lsattr" ( without " " ) - enter

 

Μετά στο φάκελο /system/etc/permissions βρείτε το αρχείο handheld core hardware και στο permission tag προσθέστε το < feature name="android.hardware.usb.host" /> επιβεβαιώσετε αμα λειτουργεί το USB otg

 

*κάντε το με δική σας ευθύνη, το αρχείο που διαγράφεται είναι για να προστατεύει αρχεία όπως το build prop και άλλα για να μην αλλαχθουν δεν φαίνεται να κάνει κάτι άλλο. Εγώ δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι λειτουργεί δεν έχω otg καλώδιο.

 

εχουμε otg?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει otg

 

Δείτε εδώ τα ακουστικά του 6

 

http://www.gizmochina.com/2014/07/10/huawei-honor-6-headphone-unboxing-wrapped-with-gel-and-packed-like-a-space-capsul/

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την κιτκατ έχει προ εγκατεστημένη την εφαρμογή Swype for Huawei.αναβαθμίσεις θα παίρνει γιατί δεν είναι η έκδοση του play store?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, περίεργα τα πραγματα.

Παρατήρησα τελευταια πως κατα την φόρτιση το κινητό ανεβάζει πολύ υψηλη θερμοκρασία, και χθες το βράδυ πραγματικα ζεματαγε με αποτέλεσμα να βγάλει προειδοποιητικό μήνυμα το λειτουργικό. Λέτε να φταει που δεν το φορτιζω με τον αυθεντικό φορτιστής ή είναι κάποιο άλλο πρόβλημα; Σας κανει κάτι ανάλογο εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...