Jump to content

Τελετή Λήξης Ολυμπιακών Αγώνων


filippos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαλια !!!

τους γυφτους με το datsun τι το θελανε ?

σε λιγο θα ευγαινε κ κανας πακιστανος με μπανανες να ερθει να δεσει το σκηνικο !!

προσωπικα δ μ'αρεσε καθολου .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (31 Αύγ. 2004 , 12:09)

 

Γιατί θα μπορούσαμε;

Το λες σαν να χάθηκε η ευκαιρία, κάτι το οποίο φυσικά ΔΕΝ ισχύει.

 

 

η συγκεκριμένη ευκαιρία της προβολής της χώρας μου μέσω διαφόρων εικόνων σε 4 δις κόσμο, χάθηκε....

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro (31 Αύγ. 2004 , 12:39)

ελα ντε δεν λες καλα που δεν βγηκε κανενας μαυρος και αρχιζε να πουλαει cd...

 

:p το σκέφτηκε κι εγώ αυτό, έλειπε, έλειπε.. :D

Link to comment
Share on other sites

e nai.gia na deiksoume pos ektos apo touristikh xora eimaste kai xora pou dexete averta apeirous metanastes kai la8ro-metanastes...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (31 Αύγ. 2004 , 12:51)

 

η συγκεκριμένη ευκαιρία της προβολής της χώρας μου μέσω διαφόρων εικόνων σε 4 δις κόσμο, χάθηκε....

 

 

Διαφωνώ.

Τεσπά, του χρόνου θα δούμε ποιός έχει δίκιο.

Αν ο τουρισμός είναι εξίσου down με φέτος έχεις δίκιο εσύ, αν τον δούμε ανεβασμένο έχω δίκιο εγώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (31 Αύγ. 2004 , 13:03)

 

Διαφωνώ.

Τεσπά, του χρόνου θα δούμε ποιός έχει δίκιο.

Αν ο τουρισμός είναι εξίσου down με φέτος έχεις δίκιο εσύ, αν τον δούμε ανεβασμένο έχω δίκιο εγώ.

 

 

όχι απλά ανεβασμένο επειδή δεν θα υπάρχει τρομολαγνεία του χρόνου αλλά συντριπτικά και ανεπανάληπτα ανεβασμένο.. έτσι διεκδικείς να πάρεις πίσω τόσο μεγάλη επένδυση...

 

είπαμε, τουρίστες έχουμε ξαναδεί, τους διώξαμε για πολλούς λόγους, ακρίβεια, σέρβις κλπ...

 

θα έχουμε πετύχει αν του χρόνου η Ρόδος, η Κέρκυρα και άλλα δυνατά και νησιά δείκτες έχουν πληρότητα 80%+...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Απλά να επισημάνω ότι από τη στιγμή που ξεκίνησαν οι αγώνες η πληρότητα των ξενοδοχείων της Αθήνας για του χρόνου έχει ανέβει 90%, και έχει φτάσει επίπεδα πρωτόγνωρα για τέτοια εποχή. :!:

Αν βρω που το διάβασα θα βάλω link.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ελπίζω (και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα συμβεί) του χρόνου να μην έρθει κανένας τουρίστας μπας και κατέβουν από το καλάμι τους όλοι οι τυχάρπαστοι 'ξενοδόχοι' και εστιάτορες της κακιάς ώρας και της μαύρης συμφοράς.

 

Για να ξεκινήσει κάτι καλό θα πρέπει να ξεκινήσει από το μηδέν.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!

 

@ Πολλούς από τους παραπάνω:

 

- Προφανώς εκεί που ζείτε δεν υπάρχουν ούτε γύφτοι που πουλάνε καρπούζια με ντάτσουν, ούτε σκυλομάγαζα που τα ξέκωλα χορεύουν τσιφτετέλι με όποιο τραγούδι ακούνε από την πίστα.

Τι να κάνουμε όμως; Υπάρχουν σε πολλές άλλες περιοχές της Ελλάδας και έπρεπε να τα δείξει. Η αλήθεια ποτέ δεν μας αρέσει με όποιο τρόπο και αν ειπωθεί τελικά.

Παρά την πλούσια πολιτιστική μας παράδοση οι σύγχρονοι Έλληνες προτιμάνε το φτηνό και το εύκολο. ;)

Δεν σας χαλάει ......... :p

Μας τα "είπε χύμα" ο Παπαϊωάννου μου φαίνεται.. :(

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (31 Αύγ. 2004 , 13:15)

Απλά να επισημάνω ότι από τη στιγμή που ξεκίνησαν οι αγώνες η πληρότητα των ξενοδοχείων της Αθήνας για του χρόνου έχει ανέβει 90%, και έχει φτάσει επίπεδα πρωτόγνωρα για τέτοια εποχή. :!:

 

Για του χρόνου;! Δεν ξέρω κανένα πράκτορα που να κλείνει δωμάτια για του χρόνου.. :) Εκτός κι αν μιλάς για εκδήλωση ενδιαφέροντος κάτι που δεν έχει καμμία σχέση με το ποιοι θα έρθουν τελικά.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

από τους τραγουδιστές έλειπε σίγουρα και ο πολύ μεγάλος Βασίλης, να τραγουδάει "αλλά τι νόημα έχει τ' όνειρο, χωρίς μικρές νοθείες"...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (31 Αύγ. 2004 , 16:04)

 

Για του χρόνου;! Δεν ξέρω κανένα πράκτορα που να κλείνει δωμάτια για του χρόνου.. :) Εκτός κι αν μιλάς για εκδήλωση ενδιαφέροντος κάτι που δεν έχει καμμία σχέση με το ποιοι θα έρθουν τελικά.

 

 

Όχι μιλάω για κλείσιμο δωματίων για του χρόνου το καλοκαίρι. Θα ψάξω να βρω που το διάβασα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (31 Αύγ. 2004 , 18:46)

 

από τους τραγουδιστές έλειπε σίγουρα και ο πολύ μεγάλος Βασίλης, να τραγουδάει "αλλά τι νόημα έχει τ' όνειρο, χωρίς μικρές νοθείες"...

 

Wappy,νομιζω οτι κανεις ενα λαθος.Προσπαθεις να φερεις την τελετη ληξης στα μετρα σου και συμφωνα με τις προτιμησεις σου.Ομως η τελετη ηταν για ολους τους Ελληνες και σε αυτες τις περιπτωσεις πρεπει να ικανοποιηθει η πλειοψηφια,πραγμα το οποιο επετευχθη..

Και εγω θα ηθελα τον Τερλεγκα να λεει ''Ενας αγγελος χορευει'' αλλα δυσυτυχως αυτον τον τραγουδιστη τον ακουν λιγοι.... ;)

 

Ενω Βισση,Ρεμο,Μαρινελλα κλπ ακουνε ολοι οι Ελληνες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (31 Αύγ. 2004 , 19:37)

 

για Παπακωνσταντίνου μιλάω και για τραγούδι συμβολικό...

 

Το καταλαβα! :p Λες να μην ξερω το τραγουδι??? :whistle:

Μαλλον δεν καταλαβες το ποστ μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (31 Αύγ. 2004 , 17:37)

 

για Παπακωνσταντίνου μιλάω και για τραγούδι συμβολικό...

 

 

ela nte toylaxiston tha eixe poiothta oxi skyladiko kai vissi hmigymnh na deixnei tis...trixes ths se oloys :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελετή:

Γενικά καλή αλλά μια κλάση κάτω από την θεϊκή τελετή ενάρξης. Αν έλειπαν το datsun και οι Βίσση, Ρουβάς, Ρέμος κλπ στο τέλος ακόμη καλύτερα για μένα. Υπάρχει βέβαια και η άποψη "αυτοί είμαστε" κι αυτό ήταν που σκέφτηκα όταν τα είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι επαρκής δικαιολογία. Ούτε είναι δικαιολογία ότι αρέσουν στην πλειοψηφία των νεοελλήνων. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν αναφέρομαι στα κλασσικά τραγούδια που ακούστηκαν στα πρώτα 2/3 της τελετής έτσι;

 

Επιστολή SportsIlustrated:

Την πρώτη φορά που τη διάβασα μου φάνηκε ειλικρηνέστατη. Μετά άκουσα ότι κάποιοι τη θεωρούν ειρωνική και με τα αποσπάσματα που παραθέτετε εδώ όντως έτσι φαίνεται. Έκανα όμως τον κόπο να την ξαναδιαβάσω ολόκληρη και σε συνδυασμό με τα άλλα ανάλογα άρθρα στα διεθνή site πείστηκα ότι είναι ειλικρινής και απλά η αναφορά στην δήθεν (κατά τη γνώμη μου πάντα) ειρωνεία προκάλεσε προκατάληψη. Ειδικά μου άρεσε η πρόταση για κάλυψη των εξόδων για την ασφάλεια:

Why you had to pay for our paranoia, I'll never know. It's the world's problem, the world should have to pay for it. What small country is going to be able to afford to host the Olympics anymore with these insane security demands? From now on, if a country wants to send a team to the Games, it pays its share of security, based on its share of the gross world product. In other words, it's our war, we should have to pay for it.

Όπως επίσης μου άρεσε και το περιστατικό που αναφέρει:

I got lost once and had to hitchhike out of nowhere, and a motorcyclist not only picked me up but drove for miles until he found me a cab.

 

Τέλος το σχόλιο για τη Βαγδάτη στο τέλος ήταν "απάντηση" στο κακεντρεχές σχόλιο κάποιου ξένου δημοσιογράφου πριν τους αγώνες που είχε πει ότι το επόμενο πιο επικίνδυνο μέρος για να διοργανωθούν οι αγώνες θα ήταν η Βαγδάτη.

 

Ας μην ψάχνουμε παντού ανθέλληνες και συνομώτες (που μας ποτίζουν και με ντοπέ πορτοκαλάδες) έχουν και καλύτερα πράγματα να κάνουν οι άνθρωποι.

KCB
Link to comment
Share on other sites

μωρε μπας και το ντατσουν με τα καρπουζια ηταν για να προιδεασει για το ειδος του προγραμματος; μηπως ειμαι κακια;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

(Gia enan parakseno logo den mporw na grapw ellhnika sth forma. Mou vgazei tetoia: —Δ±½ ΙΑ±―± · ³ΉΏΑΔ®)

 

Anyway...

 

 

Htan wraia h giorth! Poly wraia. Oi sygkriseis me thn teleth enarkshs einai apla ektos pragmatikothtas. H teleth lhkshs htan ena ellhniko panhgyri, mia giorth pou eixe ta panta!

 

To datsun htan to klou ths vradias. Riksame to apeiro gelio (oi ellhnes toulaxiston). Htan ena apo ta polla stoixeia pou htan ekei apla gia na epivevaiwsoun oti "einai trelloi aftoi oi Ellhnes". Oi syntelestes ekanan ta panta gia na parousiasoun ena pragmatiko glenti!

 

Sygklonistikh h arxh kai oi psyxologikes diakymanseis se olh th diarkeia apisteftes. Polloi apo mas dakrysame otan anakoinwsan to kleisimo ths olympiadas kai otan meta esvise h floga... kai se alla shmeia epishs. Oi idioi xorevame kai tragoudousame me ta "skylotragouda" alla kai ta poiotika kai paradosiaka... Kati mavroules mprosta mou arxisan na tragoudoun kai na xorevoun otan arxise h Vissh na leei to "Eisai". Oloi xamogelousame kai diaskedazame sto megalytero meros ths giorths. Kai otan eida th Gianna na xorevei sto video, thn paradexthka gia mia akomh fora.

 

Mpravo mas kai mpravo se osous diorganwsan toso omorfous agwnes kai teletes...

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πιο πριν, ωστόσο το λεγόμενο δεύτερο μέρος της βραδιάς δεν μεταδόθηκε στο εξωτερικό. Η μετάδοση σταμάτησε στα πυροτεχνήματα. :) Οπότε τη Βίσση την απολαύσαμε μόνο εμείς και όσοι ξένοι ήταν στο γήπεδο αν αυτό είναι το πρόβλημα. :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 1 Σεπ. 2004 , 15:03)

 

Με την ευκαιρία, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πιο πριν, ωστόσο το λεγόμενο δεύτερο μέρος της βραδιάς δεν μεταδόθηκε στο εξωτερικό. Η μετάδοση σταμάτησε στα πυροτεχνήματα. :) Οπότε τη Βίσση την απολαύσαμε μόνο εμείς και όσοι ξένοι ήταν στο γήπεδο αν αυτό είναι το πρόβλημα. :p

 

 

δηλαδη στο σιδνευ με την kylie δεν τους πειραξε και ουτε βγηκε κανεις απο αυτους να λενε διαφορα εδω γιατι ετσι?? :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

edo mas deiksane olh thn teleth...me ta hli8ia kai asxeta sxolia ton boulgaron dhmosiografon...mono 2 kena eixame logo diafhmiseon
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πιο πριν, ωστόσο το λεγόμενο δεύτερο μέρος της βραδιάς δεν μεταδόθηκε στο εξωτερικό.
Εγώ την κατέβασα από το internet, rip από το BBC με σχόλια, και περιείχε και το δεύτερο μέρος!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 1 Σεπ. 2004 , 15:03)

 

Με την ευκαιρία, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε και πιο πριν, ωστόσο το λεγόμενο δεύτερο μέρος της βραδιάς δεν μεταδόθηκε στο εξωτερικό. Η μετάδοση σταμάτησε στα πυροτεχνήματα. :) Οπότε τη Βίσση την απολαύσαμε μόνο εμείς και όσοι ξένοι ήταν στο γήπεδο αν αυτό είναι το πρόβλημα. :p

 

 

και το eurosport την εδειξε ολοκληρη μαλιστα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro ( 1 Σεπ. 2004 , 17:49)

 

δηλαδη στο σιδνευ με την kylie δεν τους πειραξε και ουτε βγηκε κανεις απο αυτους να λενε διαφορα εδω γιατι ετσι?? :whistle: :whistle:

 

 

Να διευκρινήσω ότι τουλάχιστον εγώ τους ανέφερα γιατί δεν τους γουστάρω γενικώς όχι γιατί τους είδα στην τελετή λήξης που κατά τα λοιπά ήταν πάρα πολύ καλή.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...