Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα σε 6 μέρες την πήρα στα χέρια μου.....!!!! :up::up: LG G2 New Nillkin Fresh PU Leather Flip Cover Quick Window Case

 

video

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έλα ντε.. Τι παίζει τώρα με αυτήν δεν ξέρω.. Το ότι λέει πάνω ΟΕΜ πάντως δεν είναι καλό γιατί από όσο ξέρω ΟΕΜ είναι άλλη εταιρία που κάνει θήκες.. Μπορεί να είναι πανομοιότυπη με την γνήσια. Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι δεν στο στέλνει στο γνήσιο κουτί του το λέει και στην περιγραφή κάτω. Στην στέλνει έτσι σκέτη γιαυτό γράφει ότι είναι και η διαφορά από την γνήσια. Τώρα δεν ξέρω αν αξίζει το ρίσκο.. Βέβαια από την άλλη την έχουν πάρει και πολλοί και έχει καλές αξιολογήσεις ο τύπος.

 

Εγώ πάντως είχα πάρει την NILKIN και την περιμένω από μέρα σε μέρα...

 

OEM σημαινει Original Equipment Manufacturer,δεν ειναι μαρκα,ουτε εταιρεια που φτιαχνει θηκες.Ουσιαστικα ειναι προιον που δεν φτιαχτηκε απο την LG.

Εταιρειες που φτιαχνουν προιοντα αυθεντικα αντι για τον εκαστοτε κατασκευαστη.

Ειναι ακριβο το συγκεκριμενο λογω μεταφορικων.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σχετικά με αυτή τη θήκη η οποία φαινομενικά είναι η αυθεντική. Όμως η μεγάλη διαφορά τιμής (τουλάχιστον στα μάτια μου) δεν δικαιολογείται. Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά ή να κατευθυνθω προς την ήδη δοκιμασμένη λύση της nillkin ; http:// http://m.ebay.com/itm/New-Original-OEM-LG-G2-Premium-Blk-QuickWindow-Convenient-Folio-Case-Flip-Cover-/151211533023

Με τα μεταφορικά για Ελλάδα σου έρχεται στα 30 ευρώ οπότε δεν έχει κανένα νόημα να την πάρεις από εκεί και χωρίς κουτί. Παίρνεις γνήσια από σκρουτζ στα 28,80 μαζί με μεταφορικά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Με τα μεταφορικά για Ελλάδα σου έρχεται στα 30 ευρώ οπότε δεν έχει κανένα νόημα να την πάρεις από εκεί και χωρίς κουτί. Παίρνεις γνήσια από σκρουτζ στα 28,80 μαζί με μεταφορικά.

Παιδιά δεν έχει μεταφορικά......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει μεταφορικά......

 

Και εγώ έτσι είδα.. Που τα είδατε τα μεταφορικά???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι είδα.. Που τα είδατε τα μεταφορικά???

Δεν σας δείχνει μεταφορικά γιατί έχει προεπιλεγμένη την Αμερική ως χώρα προορισμού. Αν πας πιο κάτω στη σελίδα εκεί που λέει

Shipping and handling και βάλεις Ελλάδα σου βγάζει US $26.05 μεταφορικά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας δείχνει μεταφορικά γιατί έχει προεπιλεγμένη την Αμερική ως χώρα προορισμού. Αν πας πιο κάτω στη σελίδα εκεί που λέει

Shipping and handling και βάλεις Ελλάδα σου βγάζει US $26.05 μεταφορικά.

 

Σωστός... Αυτά είναι τα ψιλά γράμματα που λέμε... :D Δεν συμφέρει τότε με την καμία..

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιθανότατα είναι όπως τα λες. ! Ίσως να την παραγγείλω και να σας πω εντυπώσεις!

Υ.Γ. Σε τι χρώμα την πήρες ;

 

Την ΝΙΛΚΙΝ την πήρα σε λευκό μιας και το κινητό λευκό είναι.. Δεν νομίζω στο λευκό να κολλάει κάποιο άλλο χρώμα.. Το μαύρο πάει με όλα. Ίσως η μπλε να είναι καλή είναι και το αγαπημενο μου χρώμα.

 

Την περιμένω πάντως την ΝΙΛΚΙΝ να δω αν μου αρέσει γιατί αν όχι μπορεί να πάρω την original που μου αρέσει σίγουρα την είδα σε κάποιον που την είχε... Φοράω και ζελατίνα οπότε δεν θα έχω θέμα με το μεταλικό περίβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο αξίολογο otg usb sd card ; προτάσεις; ή πάω στον κουβά και επιλέγω ένα;

 

Εγώ Πήρα το meenova τα παιδιά από εδώ μου είπαν ότι είναι καλή περίπτωση... Ακόμα το περιμένω κ η Αλήθεια είναι ότι άργησε κάπως...

 

http://www.meenova.com/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Πήρα το meenova τα παιδιά από εδώ μου είπαν ότι είναι καλή περίπτωση... Ακόμα το περιμένω κ η Αλήθεια είναι ότι άργησε κάπως...

 

http://www.meenova.com/

Πολυ καλο ειναι και βολικο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι και βολικο.

 

Οντως φαινεται βολικο. Αλλα για εχεις π.χ. 64GB στο κοστος αυτου προστιθεται και το κοστος της καρτας, και παει αρκετα ψηλα!

Ενω ενα στικακι USB & microUSB 64GB το βρισκεις στη μιση τιμη κι απο μεγεθος ειναι το ιδιο μικρα.

Μονο αν εχεις σκοπο να χρησιμοποιεις πανω απο μια καρτα microSD αξιζει το meenova.

Εμενα παντως με βλεπω για καποιο 64αρι στικακι καποια στιγμη.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Οντως φαινεται βολικο. Αλλα για εχεις π.χ. 64GB στο κοστος αυτου προστιθεται και το κοστος της καρτας, και παει αρκετα ψηλα!

Ενω ενα στικακι USB & microUSB 64GB το βρισκεις στη μιση τιμη κι απο μεγεθος ειναι το ιδιο μικρα.

Μονο αν εχεις σκοπο να χρησιμοποιεις πανω απο μια καρτα microSD αξιζει το meenova.

Εμενα παντως με βλεπω για καποιο 64αρι στικακι καποια στιγμη.

Συμφωνω οτι γενικα ειναι καλυτερη λυση αυτη που λες.

Αλλα για να μην παει χαμενη η SD, που σιγουρα ολοι μας εχουμε, το meenova ειναι εξερετικη επιλογη με μικρο μεγεθος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι γενικα ειναι καλυτερη λυση αυτη που λες.

Αλλα για να μην παει χαμενη η SD, που σιγουρα ολοι μας εχουμε, το meenova ειναι εξερετικη επιλογη με μικρο μεγεθος.

 

Συμφωνώ με των προλαλήσαντα.....οτι το meenova είναι εξερετικη περίπτωση (μικρό μπαίνει στα κλειδιά) και με μια καρτουλα 32 mp είναι υπέρ αρκετά....!!! Δεν γεμίζει με τίποτα ...λέμε :lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω παρελαβα το meenova χθες (πανω απο 2 βδομαδες εκανε να ερθει btw), υπαρχει τροπος να γραφουμε σε αυτο? ή υπαρχει η δυνατοτητα μονο να διαβαζει? δοκιμασα με ntfs και ex-fat και εχω "permission denied". Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω παρελαβα το meenova χθες (πανω απο 2 βδομαδες εκανε να ερθει btw), υπαρχει τροπος να γραφουμε σε αυτο? ή υπαρχει η δυνατοτητα μονο να διαβαζει? δοκιμασα με ntfs και ex-fat και εχω "permission denied".

Τα παντα κανει. Κανονικα σαν να εχεις ενσωματομενη SD card. Αν δε σου παιζει κανε την format σε FAT32.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν μπορούμε να κάνουμε την microsd NTFS?? Δεν νομιζω ρε παιδια.. 32GB και να μην είναι NTFS? Δεν λεει..
Link to comment
Share on other sites

Είχα original θήκη στο G2 (από την 1η στιγμή που το αγόρασα πριν 4 μήνες) αλλά επειδή "γλυστρούσε" κάπως από τα χέρια μου (λόγω του λείου πλαστικού) και κάποια στιγμή γλύστρησε το κινητό, έφυγε και έπεσε από 7 μέτρα ύψος πάνω σε μαρμάρινο δάπεδο (δεν έσπασε απολύτως τίποτα εκτός από ένα ράγισμα στη οθόνη, αρκετά ανθεκτικό κινητό θα έλεγα!), στο νέο G2 που πήρα αμέσως μετά, του έβαλα μια (κορεάτικη) θήκη KALAIDENG που πήρα από ένα μαγαζί στη Βείκου στο Γαλάτσι με €16. Η θήκη έχει μπροστινό παραθυράκι και μαγνήτη (για να ενεργοποιείται το quick window) και είναι επενδυμένη γύρω-γύρω με κάτι που μοιάζει και δείχνει σαν δέρμα σε πολύ σκούρο καφέ χρώμα. Στα χέρια δεν γλυστράει καθόλου. Από εφαρμογή, άψογη. Από εμφάνιση, άψογη (το "δέρμα" δίνει ένα αριστοκρατικό τόνο στο κινητό). Όταν κρατάω το κινητό στα χέρι η αίσθηση και η ασφάλεια που σου δίνει ότι δεν πρόκειται να γλυστρήσει από το χέρι είναι απαράμιλλη, κυριολεκτικά "κολλάει" πάνω στο χέρι!

 

Πάντα απορούσα γιατί στα κινητά βάζουν πλαστικές θήκες που είναι λείες, αφού ο σκοπός τους είναι τα κρατάς στο χέρι και δεν πρέπει να γλυστράνε!

 

Σημειωτέον η 1η original LG θήκη που είχα πάρει, μέσα σε ένα μήνα ξεφλούδισε/ξεκόλλησε η υφασμάτινη επένδυση που έχει στην πρόσοψη (και έγινε χάλια εμφανισιακά). Χωρίς να έχει γίνει κάποια κακομεταχείριση (το κινητό πάντα μέσα στην τσάντα). Την πήγα πίσω, η LG αναγνώρισε το πρόβλημα και στο πλαίσιο της εγγύησης μου την αντικατέστησε και μου έδωσε καινούρια. Αλλά και αυτή που μου έδωσε, μετά από 1 μήνα άρχισε να ξεκολλάει πάλι ελαφρά η υφασμάτινη επένδυση σε 2 άκρες και την κόλλησα με Logo. Χάλια και απαράδεκτη ποιότητα δηλαδή για μια τέτοια θήκη. Έχει ξανασυμβεί σε άλλον σας?

 

Διαβάζοντας εδώ μέσα πήρα και εγώ ένα meenova. Πολύ καλό και μικρό, το συνιστώ.

Edited by chris_de_ze
Link to comment
Share on other sites

Είχα original θήκη στο G2 (από την 1η στιγμή που το αγόρασα πριν 4 μήνες) αλλά επειδή "γλυστρούσε" κάπως από τα χέρια μου (λόγω του λείου πλαστικού) και κάποια στιγμή γλύστρησε το κινητό, έφυγε και έπεσε από 7 μέτρα ύψος πάνω σε μαρμάρινο δάπεδο (δεν έσπασε απολύτως τίποτα εκτός από ένα ράγισμα στη οθόνη, αρκετά ανθεκτικό κινητό θα έλεγα!), στο νέο G2 που πήρα αμέσως μετά, του έβαλα μια (κορεάτικη) θήκη KALAIDENG που πήρα από ένα μαγαζί στη Βείκου στο Γαλάτσι με €16. Η θήκη έχει μπροστινό παραθυράκι και μαγνήτη (για να ενεργοποιείται το quick window) και είναι επενδυμένη γύρω-γύρω με κάτι που μοιάζει και δείχνει σαν δέρμα σε πολύ σκούρο καφέ χρώμα. Στα χέρια δεν γλυστράει καθόλου. Από εφαρμογή, άψογη. Από εμφάνιση, άψογη (το "δέρμα" δίνει ένα αριστοκρατικό τόνο στο κινητό). Όταν κρατάω το κινητό στα χέρι η αίσθηση και η ασφάλεια που σου δίνει ότι δεν πρόκειται να γλυστρήσει από το χέρι είναι απαράμιλλη, κυριολεκτικά "κολλάει" πάνω στο χέρι!

 

Πάντα απορούσα γιατί στα κινητά βάζουν πλαστικές θήκες που είναι λείες, αφού ο σκοπός τους είναι τα κρατάς στο χέρι και δεν πρέπει να γλυστράνε!

 

Σημειωτέον η 1η original LG θήκη που είχα πάρει, μέσα σε ένα μήνα ξεφλούδισε/ξεκόλλησε η υφασμάτινη επένδυση που έχει στην πρόσοψη (και έγινε χάλια εμφανισιακά). Χωρίς να έχει γίνει κάποια κακομεταχείριση (το κινητό πάντα μέσα στην τσάντα). Την πήγα πίσω, η LG αναγνώρισε το πρόβλημα και στο πλαίσιο της εγγύησης μου την αντικατέστησε και μου έδωσε καινούρια. Αλλά και αυτή που μου έδωσε, μετά από 1 μήνα άρχισε να ξεκολλάει πάλι ελαφρά η υφασμάτινη επένδυση σε 2 άκρες και την κόλλησα με Logo. Χάλια και απαράδεκτη ποιότητα δηλαδή για μια τέτοια θήκη. Έχει ξανασυμβεί σε άλλον σας?

 

Jesus από 7 μέτρα????? Από το μπαλκόνι σου έπεσε ρε τρελέ??? :D και λίγο έπαθε από τόσα μέτρα πάντως.. Και μετά πήρες και 2ο το ίδιο?? Σωστός... Η Αλήθεια είναι ότι η γνήσια θήκη δεν έχει καθόλου καλές εντυπώσεις πέρα το ότι λες ότι έχεις γνήσιο προιον. κατατάλα τπτ άλλο.. Αυτή η ΝΙΛΚΙΝ ρε παιδιά μου έχει σπάσει τα νεύρα!! με ποδήλατο να πήγαινα Κίνα πιο γρήγορα θα την έπαιρνα ακόμα την περιμένω... Ενώ η Spigen που πήρα μου ήρθε στο τσακ μπαμ!!! Αυτή φοράω εδώ και 2 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έπεσε από το 2ο όροφο. Ήμουν στην άκρη του μπαλκονιού και τσουπ έκανε βουτιά στο κενό. Δεν έσπασε απολύτως τίποτα, παρά μόνο ένα μικρό ράγισμα στην οθόνη που έπαψε να λειτουργεί σαν οθόνη. Αλλά το κινητό δούλευε μια χαρά. Το συνέδεσα με το PC και το έβλεπε κανονικά! Συνέδεσα το hands free και απαντούσα σε κλήσεις αλλά δεν έβλεπα τίποτα. Έκανα και ένα backup, και την επόμενη μέρα πήγα και πήρα το ίδιο κινητό.

Έχω ανοίξει το "σπασμένο", έχω αφαιρέσει την οθόνη και θα παραγγείλω μία από internet γιατί η αντιπροσωπεία ζητά €150 να την αλλάξει.

 

Πάντως η ποιότητα της original θήκης είναι απαράδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έπεσε από το 2ο όροφο. Ήμουν στην άκρη του μπαλκονιού και τσουπ έκανε βουτιά στο κενό. Δεν έσπασε απολύτως τίποτα, παρά μόνο ένα μικρό ράγισμα στην οθόνη που έπαψε να λειτουργεί σαν οθόνη. Αλλά το κινητό δούλευε μια χαρά. Το συνέδεσα με το PC και το έβλεπε κανονικά! Συνέδεσα το hands free και απαντούσα σε κλήσεις αλλά δεν έβλεπα τίποτα. Έκανα και ένα backup, και την επόμενη μέρα πήγα και πήρα το ίδιο κινητό.

Έχω ανοίξει το "σπασμένο", έχω αφαιρέσει την οθόνη και θα παραγγείλω μία από internet γιατί η αντιπροσωπεία ζητά €150 να την αλλάξει.

 

Πάντως η ποιότητα της original θήκης είναι απαράδεκτη!

 

Απλά δεν λειτουργούσε η οθόνη δλδ??? Δεν έβλεπες τίποτα? Η κάμερα δούλευε μπρος πίσω αυτό το είδες??

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη δεν άναβε καθόλου. Σκοτεινή τελείως. Διαπίστωσα μόνο το ράγισμα (περ. 2cm). Κάμερα δεν δοκίμασα. Αυτό που πρωτίστως με ενδιέφερε εκείνη τη στιγμή ήταν να κάνω backup του κινητού. Το συνέδεσα και όλα ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

H οθόνη δεν άναβε καθόλου. Σκοτεινή τελείως. Διαπίστωσα μόνο το ράγισμα (περ. 2cm). Κάμερα δεν δοκίμασα. Αυτό που πρωτίστως με ενδιέφερε εκείνη τη στιγμή ήταν να κάνω backup του κινητού. Το συνέδεσα και όλα ΟΚ.

 

Εσένα να σε πάρουν οι εταιρίες να δοκιμάζεις κινητά απο το μπαλκόνι σου....:lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν μπορούμε να κάνουμε την microsd NTFS?? Δεν νομιζω ρε παιδια.. 32GB και να μην είναι NTFS? Δεν λεει..

Μα απο default καμια καρτα δεν ειναι σε ntfs. Δεν τη διαβαζει το android. Οτι καρτα εχεις δουλεψει, αν δεν την πειραξες, ηταν σε fat32 ή exfat. Κανε την fat32 να παιζει και σε android και σε windows υπολογιστη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...