Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η φωτογραφία που βρήκα ηταν " σαν " . Δεν εχω φωτογραφική μηχανή για να έβγαζα το πρόβλημα. Ομολογώ ότι ήταν σαν καμμένα pixels αλλά χρώματος κίτρινο μπλε. Αφησα το κινητό εκτός λειτουργίας 2 μέρες με την οθόνη κανονικα να κοιτάει προς τα πάνω ( οπως το ακουμπάμε σε μια επιφάνεια ) . Την επομένη είχαν μειωθεί κατά πολύ !! δε ξέρω τι ακριβώς έπαθε πάντως αυτές οι κουκκίδες έφυγαν σχεδόν ολες, δοκίμασα και με ενα προγραμματακι από το play store ( ενα που κα΄νει εναλλαγή χρωμάτος κοκκινο μπλε ασπρο πρασινο για 30 λεπτά ), το έκλεισα και το ξανάνοιξα εχθές και ΕΦΤΙΑΞΕ εντελώς!!!! Δε πίστευα στα μάτια μου, τη γλύτωσα πιστεύω ? έστρωσε λιγάκι και η μπαταρία . Τι να πω έχω μεινει άφωνος :X Το προσέχω αυτές τις μερες να δω αν ολα πανε καλα

 

υπάρχει κάποιο τεστ να δουμε αν ολα λειτουργουν καλα? ειδικα στην οθονη?

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εμφανιστεί ξανά και δεν έχεις σημάδια γύρω γύρω έφυγες για σέρβις να είσαι κομπλέ. Τι να πω. Μόνο του φτιάχνει
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, είδα στο XDA, ότι καταφέρανε να φορτίσουν το κινητό ασύρματα (ακόμα και το δικό μας, που είναι non-Verizon), το έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ??

 

Έχει το δικό μας τρόπο για ασύρματη φόρτιση?για δώστε φώτα εσείς πού τα ψάχνετε

Edit,τώρα είδα ότι είναι θήκη.μακριά λοιπόν

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει το δικό μας τρόπο για ασύρματη φόρτιση?για δώστε φώτα εσείς πού τα ψάχνετε

Edit,τώρα είδα ότι είναι θήκη.μακριά λοιπόν

Γιατί μακρυά?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρήγγειλα επιτέλους κι εγώ το G2 και το περιμένω μέσα στην εβδομάδα. Θα ήθελα από την αρχή να του περάσω θήκη και προστασία οθόνης οπότε θέλω να ρωτήσω τα εξής. Ποιες πιστεύετε ότι είναι καλύτερες θήκες, οι πλαστικές ή οι σιλικόνης? Είδα και αυτή τύπου armor case και θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που την έχει

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=699&Itemid=0

Για tempered glass πρέπει αναγκαστικά να παραγγείλω από Κινέζο? Από skroutz βρήκα μόνο αυτό

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=619&Itemid=0

Αν δεν πάω για tempered glass υπάρχει κάποια αξιόλογη μεμβράνη να προτείνετε? Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δομιμασε κανενας tempered glass απο τα σκρουτζομαγαζα?εγω που δοκιμασα της χ-one φοβερη ποιοτητα αλλα ηταν ελαχιστα πιο μεγαλο και δεν καθοταν καλα..αν δοκιμασε κανεις ας μου πει πιο και αν καθεται κουτί
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δομιμασε κανενας tempered glass απο τα σκρουτζομαγαζα?εγω που δοκιμασα της χ-one φοβερη ποιοτητα αλλα ηταν ελαχιστα πιο μεγαλο και δεν καθοταν καλα..αν δοκιμασε κανεις ας μου πει πιο και αν καθεται κουτί

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες για να δούμε τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω βαλει....παρα πολυ καλο,φοβερη αποκριση στην οθονη,δεν λερωνει ευκολα,σωστες αποστασεις γιατι η οθονη στις ακρες ειναι γυρισμενη.

θα ηθελα βεβαια να ειναι curved edges αλλα δεν ειναι....δεν πειραζει ομως γιατι η τιμη του ειναι φοβερη.

παρτο αφοβα.

 

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αυτο της νιλκιν όσοι το έχουν δοκιμάσει εφάπτεται ακριβώς η κάνει το γνωστά κενά στις άκρες?επίσης λύστε μου μια άκυρη απορία γιατι δεν μπορώ να δω το section με τις αγγελίες?πρέπει να εχω απο ένα συγκεκριμένο αριθμό μηνυμάτων και πάνω?

Περιμένω την απάντηση σας για το γυαλί για να το παραγγείλω αύριο να το έχω πριν φύγω διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Προστασία οθόνης αξιόλογη εκτός από tempered glass έχει να προτείνει κανείς?
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Προστασία οθόνης αξιόλογη εκτός από tempered glass έχει να προτείνει κανείς?

http://www.ebay.com/itm/iloome-LG-G2-ScreenMate-Flex-Flexible-Glass-Premium-Screen-Protector-/111377302391?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item19ee9ac377

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

 

Εφαρμόζει τέλεια σαν τα screen protector Η έχει τα γνωστά κενά αέρος στις γωνίες όπως αρκετά γυαλάκια?

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμόζει τέλεια σαν τα screen protector Η έχει τα γνωστά κενά αέρος στις γωνίες όπως αρκετά γυαλάκια?

 

Απ'ότι βλέπω έχει κενό γύρω-γύρω.....

Κάπιο με τέλεια εφαρμογή έστω κ tempered glass δεν υπάρχει?

Edited by dsgeo
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παραγγείλω κι εγώ ένα tempered glass. Απ' ότι βλέπω προτείνετε το nilkin

http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-G2-D802-/191163495206?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2c823b7326

 

ή αυτό που είναι οικονομικότερο

http://www.ebay.com/itm/370986145706?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ποιο από τα δύο έχει καλύτερη εφαρμογή και αίσθηση στο χέρι? Απ΄οτι βλέπω το φθηνό δεν καλύπτει όλη την οθόνη αλλά αφήνει περίπου ένα χιλιοστό σε κάθε πλευρά. Το nilkin είναι σε σωστό μέγεθος ή είναι μεγάλο και δεν πατάει στην άκρες που είναι κυρτή η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παραγγείλω κι εγώ ένα tempered glass. Απ' ότι βλέπω προτείνετε το nilkin

http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LG-G2-D802-/191163495206?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2c823b7326

 

ή αυτό που είναι οικονομικότερο

http://www.ebay.com/itm/370986145706?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ποιο από τα δύο έχει καλύτερη εφαρμογή και αίσθηση στο χέρι? Απ΄οτι βλέπω το φθηνό δεν καλύπτει όλη την οθόνη αλλά αφήνει περίπου ένα χιλιοστό σε κάθε πλευρά. Το nilkin είναι σε σωστό μέγεθος ή είναι μεγάλο και δεν πατάει στην άκρες που είναι κυρτή η οθόνη?

 

Εγώ πήρα το φθηνό και αν προσέξεις στην τοποθέτηση δεν έχει καμία φουσκαλα.. Όσο για το κενό που λες είναι ανεπαίσθητο...!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.spigen.com/brands/lg/lg-g2-screen-protector-steinheil.html

για κοιταξτε και αυτην..την εχω βαλει στο δικο μου.παρα πολυ καλη..δεν ειναι tempered glass ομως και εφαρμοζει ολο το τηλεφωνο

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μπιχλιμπίδια για το κινητό :)

 

Ελπίζω να ερθει γρηγορα η θηκη απο Αγγλια.

Από κινεζους πηρα και αυτα εδω

http://www.ebay.com/itm/3-X-Carbon-Fibre-Skin-Sticker-Full-Body-Wrap-For-LG-Optimus-G2-G-II-/360915989063?ViewItem=&item=360915989063&nma=true&si=H%252B45SKVpH%252BEMWRh2iz3jvh0BXoY%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Για να δουμε αν θα ειναι καλα ή αν κανω καρναβαλο το κινητο.

Τα κατάφερες να τα βάλεις καλά?τα πήρα και εγώ αλλά ήδη χάλασα το πρώτο..!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάποιος αυτή τη θήκη να πει αν είναι ευχαριστημένος?

http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=699&Itemid=0

Είναι η λεγόμενη μαϊμού της θήκης της Spigen?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κάποιος τι χρώματα θηκες ταιριάζουν με το ασπρο?

Εσένα είναι το θέμα τι σου αρέσει...

Εγώ στο δικό μου έχω μια σιελ...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερες να τα βάλεις καλά?τα πήρα και εγώ αλλά ήδη χάλασα το πρώτο..!

Έβαλα την μαύρη. Όχι τέλεια, αλλά όσοι το έβλεπαν τους άρεσε.

Τώρα το έβγαλα, γιατί έβαλα το tempered glass μπροστά.

 

Σε μερικούς μήνες πάλι θα προσπαθήσουμε την χρυσαφί. :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα πάω για την original θήκη της Spigen. H άλλη που βλέπω σε κάποια μαγαζιά του skroutz στα μισά λεφτά πρέπει να είναι της ΟΕΜ και πίσω γράφει σκέτο ARMOR και όχι SLIM ARMOR. Aλλά αφού δε βρέθηκε κάποιος που την έχει θα πάω για τη γνήσια. Σε όσους έχουν τη γνήσια (τέτοιοι σίγουρα υπάρχουν γιατί έβγαλα τα μάτια μου από την αρχή στο thread και είδα!!!) θα ήθελα να ρωτήσω αν τους έχει προκαλέσει κάποιο σημάδι στο κινητό μετά από καιρό και γενικά αν έμειναν ευχαριστημένοι από την προστασία που παρείχε. Επίσης επειδή είμαι ανάμεσα στη μαύρη και την άσπρη, η άσπρη παίζει να λερώνει εύκολα (εννοώ λεκέδες που δεν καθαρίζουν)?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα πάω για την original θήκη της Spigen. H άλλη που βλέπω σε κάποια μαγαζιά του skroutz στα μισά λεφτά πρέπει να είναι της ΟΕΜ και πίσω γράφει σκέτο ARMOR και όχι SLIM ARMOR. Aλλά αφού δε βρέθηκε κάποιος που την έχει θα πάω για τη γνήσια. Σε όσους έχουν τη γνήσια (τέτοιοι σίγουρα υπάρχουν γιατί έβγαλα τα μάτια μου από την αρχή στο thread και είδα!!!) θα ήθελα να ρωτήσω αν τους έχει προκαλέσει κάποιο σημάδι στο κινητό μετά από καιρό και γενικά αν έμειναν ευχαριστημένοι από την προστασία που παρείχε. Επίσης επειδή είμαι ανάμεσα στη μαύρη και την άσπρη, η άσπρη παίζει να λερώνει εύκολα (εννοώ λεκέδες που δεν καθαρίζουν)?

Πρώτον Όχι μαύρη αλλά metal slate πάρε γιατί δεν είναι γυαλιστερό και δεν κάνει δαχτθλιες.

Δεν κάνει κανένα σημάδι απλά δίνει όγκο σε πάχος. Πολύ καλή προστασία από τις κορυφαίες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον Όχι μαύρη αλλά metal slate πάρε γιατί δεν είναι γυαλιστερό και δεν κάνει δαχτθλιες.

Δεν κάνει κανένα σημάδι απλά δίνει όγκο σε πάχος. Πολύ καλή προστασία από τις κορυφαίες

 

Χμμμ ωραία και η metal slate δεν την είχα προσέξει ιδιαίτερα πριν. Σημαντικό να μην κάνει δαχτυλιές. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Παραγγέλνω σήμερα κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ωραία και η metal slate δεν την είχα προσέξει ιδιαίτερα πριν. Σημαντικό να μην κάνει δαχτυλιές. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Παραγγέλνω σήμερα κιόλας!

 

Τσέκαρε εδώ που έχουν εικόνες ωραιες να δεις τι εννοω και πως ειναι.Απλα η μαυρη ειναι γυαλιστερή

http://forums.androidcentral.com/lg-g2/325377-best-slim-high-quality-case.html

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...