Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωριζω, αλλα βλεποντας τα βιντεακια στο συσωλην, θαρρω πως μπορει να το κανει και ο γιος μου που ειναι 8 μηνων :D:D

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει ρωτησει κανεις απο εσας το service σε περιπτωση που χρειαστει αλλαγη η μπαταρια (προφανως οταν θα φτασει στο τελος της ) ποιο ειναι το κοστος αντικαταστασης της?

 

Είχα ρωτήσει για το optimus g στην procordia και μου είχαν πει 45€ μαζί με εργατικά. Λογικά τα ίδια θα είναι και για το G2 μέχρι να χρειαστεί αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

εχωντας παρει προσφατα το κινητο ψαχνω για screen protector τελικα τι ειναι καλυτερο μια μεβρανη η tempered glass?μπορειτε να μου προτεινετε καποιες λυσεις?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάτι γρήγορο και καλό τραβά στο πλαίσιο 2 προστασίες 3,90 πολύ καλής ποιότητας.Και αν θες και Δημουλά σιλικόνης διαφανή αλλα 3.90 και καθαρίσεις με 7.80 σύνολο,αφού φαντάσου παρήγγειλα μια στυλ quick Window και μάλλον θα κρατήσω του πλαισίου επάνω.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο πλαίσιο εχω τις μεμβράνες παιδια. Μου έχουν βγει πολυ καλες. Το λεω αυτό γιατί εγω αγόραζα πακέτα ολόκληρα και άλλαζα καθε μηνα. Με αυτές που εβαλα απο το πλαίσιο και παρόλο που το τηλέφωνο έρχεται σε επαφή με κλειδιά δεν εχει την παραμικρή γρατζουνιά η μεμβράνη ενω με τ πακέτα απο ebay στο μηνα είχαν γίνει χάλια
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Την παρήγγειλα και εγώ την συγκεκριμένη θήκη από Ισπανία.

Μίλησα με τον πωλητή πριν βάλω την παραγγελία και με ενημέρωσε ότι δεν είναι η γνήσια θήκη.

 

Δεν ξέρω τι σου είπε ή αν απάντησε στα ισπανικά, αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ γνήσια. Μπορεί πάλι να κάνω λάθος αλλά τόσο πολύ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σου είπε ή αν απάντησε στα ισπανικά, αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ γνήσια. Μπορεί πάλι να κάνω λάθος αλλά τόσο πολύ;

 

Μια χαρά σε βρίσκω. Μεγια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά μου απάντησε και μου είπε ότι δεν είναι γνήσια αλλά δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με την αυθεντική.

:)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το meenova του εβαλα και την 32gb καρτουλα του,αν μαθεις με εξτρα χωρο σου λιγος και τα 32gb εσωτερικης.

περασα και το tempered glass snp 0,4mm αλλα με αυτο ειμαι απογοητευμενος δεν εχει καλη αποκριση και θελει αρκετη πιεση περιμενω και αλλες 2 με 0,26μμ για δοκιμες και θα σας εχω νεα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το meenova του εβαλα και την 32gb καρτουλα του,αν μαθεις με εξτρα χωρο σου λιγος και τα 32gb εσωτερικης.

περασα και το tempered glass snp 0,4mm αλλα με αυτο ειμαι απογοητευμενος δεν εχει καλη αποκριση και θελει αρκετη πιεση περιμενω και αλλες 2 με 0,26μμ για δοκιμες και θα σας εχω νεα.

 

Ποσο εκανε να σου έρθει το meenova?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά μου απάντησε και μου είπε ότι δεν είναι γνήσια αλλά δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με την αυθεντική.

:)

 

θα ήθελα να την συγκρίνω με μια γνήσια να δω διαφορές. εχει κανένας από Θεσσαλονίκη την γνήσια spigen spg slim armor lg g2;

γιατί αν υπάρχουν μαϊμού που μοιάζουν τόσο πολύ με τις γνήσιες και έχουν παραποιήσει και λογότυπα και ανάγλυφα και αυτοκόλητα γνησιότητας και έχουν και την ίδια ποιότητα, τότε να με συγχωρέσετε δεν θα ξαναπάρω γνήσιο....:sorry::sorry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σου είπε ή αν απάντησε στα ισπανικά, αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ γνήσια. Μπορεί πάλι να κάνω λάθος αλλά τόσο πολύ;

Αν είναι γνήσια θα πρέπει να είχες στη συσκευασία ένα χαρτάκι με σειριακό αριθμό τον οποίο βάζεις στο original.spigen.com και επιβεβαιώνεις την γνησιότητα. Εμφανισιακά πάντως δεν φαίνεται να έχει διαφορά με τη γνήσια, δεν ξέρω όμως αν είναι ίδια η ποιότητα των υλικών.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι γνήσια θα πρέπει να είχες στη συσκευασία ένα χαρτάκι με σειριακό αριθμό τον οποίο βάζεις στο original.spigen.com και επιβεβαιώνεις την γνησιότητα. Εμφανισιακά πάντως δεν φαίνεται να έχει διαφορά με τη γνήσια, δεν ξέρω όμως αν είναι ίδια η ποιότητα των υλικών.

 

χαρτάκι δεν έχει ούτε με σειριακό ούτε τίποτε, το μόνο που μου κάνει καπως είναι η συσκευασία του, σε διαφανο σακουλακι και σε φάκελο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@vanas Δεν είναι γνήσια,η γνήσια στο μεταλλικό πίσω έχει μια εσοχή

 

 

μεταλλικό;;;;; όχι πλαστικό;;;;:O

Link to comment
Share on other sites

@vanas Δες εδώ το μεταλλικό πάνω αριστερά

https://www.youtube.com/watch?v=YM_7ohXfgy4&feature=youtube_gdata_player

 

Βέβαια μπορεί να το έχει επειδή είναι διαφορετικό χρώμα αλλά δεν νομίζω

Edit (το είδα και σε ασπρο)

 

Επίσης το χαρτάκι είναι κολλημένο στραβά και δεν έχει κολλήσει σωστά..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η θήκη η nillkin σήμερα και απλά έχω να πω ότι είναι ότι παραπάνω από τέλεια,πολύ καλή κατασκευή και σε υπερπολυτελή συσκευασία.Αυτήν πήρα σε μαυρη http://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-G2-D802-Nillkin-PU-Leather-Flip-Case-Matte-Smart-Cover-Quick-Window-Case-/151195108449?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2333ee4461 Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

http://www.accessphone.gr/index.php?act=viewProd&productId=234

Αυτή εδώ πως σας φαινετε?? Την έχει κανεις..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.accessphone.gr/index.php?act=viewProd&productId=234

Αυτή εδώ πως σας φαινετε?? Την έχει κανεις..??

 

Αυτή είναι η spigen..ίσως η πιο δημοφιλή θήκη αλλά Δεν νομίζω να είναι γνησια.Ψάξε μέσα στο θέμα θα βρεις αρκετες γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η spigen..ίσως η πιο δημοφιλή θήκη αλλά Δεν νομίζω να είναι γνησια.Ψάξε μέσα στο θέμα θα βρεις αρκετες γνώμες

Πως θα ξέρω οτι είναι γνήσια η όχι?? Έχει διάφορες στην εφαρμογή της??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πως θα ξέρω οτι είναι γνήσια η όχι?? Έχει διάφορες στην εφαρμογή της??

 

Κοίτα πιο πάνω,πρέπει να έχει ταμπελακι με κωδικό γνησιότητας

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η θήκη η nillkin σήμερα και απλά έχω να πω ότι είναι ότι παραπάνω από τέλεια,πολύ καλή κατασκευή και σε υπερπολυτελή συσκευασία.Αυτήν πήρα σε μαυρη http://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-G2-D802-Nillkin-PU-Leather-Flip-Case-Matte-Smart-Cover-Quick-Window-Case-/151195108449?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2333ee4461

 

Είναι βολική; μπορείς να χειρίζεσαι τα πίσω κουμπιά όταν ανοίγει το πορτακι;

Link to comment
Share on other sites

@vanas Δες εδώ το μεταλλικό πάνω αριστερά

https://www.youtube.com/watch?v=YM_7ohXfgy4&feature=youtube_gdata_player

 

Βέβαια μπορεί να το έχει επειδή είναι διαφορετικό χρώμα αλλά δεν νομίζω

Edit (το είδα και σε ασπρο)

 

Επίσης το χαρτάκι είναι κολλημένο στραβά και δεν έχει κολλήσει σωστά..

 

δεν είναι μεταλικό, είναι πλαστικό και είναι ολόιδιο χωρίς καμία διαφορά

το είπα και πριν τα ανάγλυφα η σφραγίδα το λογότυπο

και επειδή είναι κατασκευή Κορέας είμαι σίγουρος ότι είναι κατασκευασμένο στο ίδιο εργοστάσιο

η μόνη φιαφόρά πού είδα σε βίντεο στο youtube

το πλαστικό είναι γυαλιστερό το δικό μου ματ, δηλαδη τα γυαλιστερά στην spigen τα ματ παράλληλη "εξαγωγή" :lol:

εκτός και αν επειδή ο ανήλικος εργάτης κόλησε στραβά το αυτοκόλητο τον απολύσανε και δώσαν το προϊόν ελλατωματικό :p:w00t::w00t::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι λέει κατασκευή στην Κορέα δεν σημαίνει ότι είναι και αλήθεια, εδώ σου γράφει ότι είναι γνήσια Spigen και προφανώς δεν είναι . Το πιθανότερο είναι πως είναι κινέζικο και κάπως διέρρευσαν τα καλούπια από Κορέα. Δεν υπάρχει περίπτωση το ίδιο εργοστάσιο να κατασκευάζει και μαϊμούδες.

 

Πως θα ξέρω οτι είναι γνήσια η όχι?? Έχει διάφορες στην εφαρμογή της??

Γνήσιες spigen θα βρεις είτε στο spigen.com είτε στο κατάστημά τους στο amazon. Από το ebay το πιθανότερο είναι να είναι μαϊμού, ειδικά αν δίνουν και ζελατίνα για την οθόνη μαζί.

Edited by ferengi

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα την τσιμπησω παιδια.. 20 ευρω μια χαρα ειναι.. παραπανω δεν δινω...θηκη η μια θηκη κ η αλλη..χαχαχαα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...