Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 4,5 ώρες χρήση εκ των οποίων 1,5 ώρα οθόνη θεωρείται φυσιολογικό να μου χει ρουφήξει το 20%; φωτεινότητα 40%, WiFi nonstop, συγχρονισμό το ίδιο, δλδ 4 mail στο bluemail, 2 στο πρόγραμμα του yahoo, tapatalk ενημερώσεις, δεν δείχνει κάτι κουλό στη χρήση μπαταρίας, 44% οθόνη κ 24 λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με 4,5 ώρες χρήση εκ των οποίων 1,5 ώρα οθόνη θεωρείται φυσιολογικό να μου χει ρουφήξει το 20%; φωτεινότητα 40%, WiFi nonstop, συγχρονισμό το ίδιο, δλδ 4 mail στο bluemail, 2 στο πρόγραμμα του yahoo, tapatalk ενημερώσεις, δεν δείχνει κάτι κουλό στη χρήση μπαταρίας, 44% οθόνη κ 24 λειτουργικό

Με 1.5 ώρα ανοιχτεί οθόνη με ενεργούς συγχρονισμούς, είναι φυσιολογικότατο να χάσει 20%. Μια χαρά είναι!!

Μ' αυτό το ρυθμό είσαι περίπου στο 6ωρο οθόνη μες την ημέρα!

Αν είχες πιο χαμηλό φωτισμό και δεν είχες μόνιμα ενεργούς συγχρονισμούς σίγουρα θα 'φτανες το 7ωρο οθόνη!

Κι άλλα smartphone θα ήθελαν να έχουν τέτοιους χρόνους ;)

Link to comment
Share on other sites

με 4,5 ώρες χρήση εκ των οποίων 1,5 ώρα οθόνη θεωρείται φυσιολογικό να μου χει ρουφήξει το 20%; φωτεινότητα 40%, WiFi nonstop, συγχρονισμό το ίδιο, δλδ 4 mail στο bluemail, 2 στο πρόγραμμα του yahoo, tapatalk ενημερώσεις, δεν δείχνει κάτι κουλό στη χρήση μπαταρίας, 44% οθόνη κ 24 λειτουργικό

Και πολυ καλος εισαι.....!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με 1.5 ώρα ανοιχτεί οθόνη με ενεργούς συγχρονισμούς, είναι φυσιολογικότατο να χάσει 20%. Μια χαρά είναι!!

Μ' αυτό το ρυθμό είσαι περίπου στο 6ωρο οθόνη μες την ημέρα!

Αν είχες πιο χαμηλό φωτισμό και δεν είχες μόνιμα ενεργούς συγχρονισμούς σίγουρα θα 'φτανες το 7ωρο οθόνη!

Κι άλλα smartphone θα ήθελαν να έχουν τέτοιους χρόνους ;)

 

ωραίος, πείτε καμία συμβουλή κ για μας τους νεοπες, την πήγα στο 35 την φωτεινότητα, μάλλον πρέπει να μειώσω τουλάχιστον κ τους συγχρονισμους

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί χαζή απορία

Οι συγχρονισμοί γιατί πρέπει να είναι ανοιχτοί; από όταν πρώτο άνοιξα τη συσκευή τους έκλεισα,και δεν καταλαβαίνω που χρησιμεύουν.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

για να σου ερχονται email, υπενθυμισεις, μυνηματα σε viber, twitter κλπ και να συγχρονιζονται οι καινουριες σου επαφες κλπ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

όχι. άρα απενεργοποιημένο; εντάξει. ευχαριστώ για τις υπομονετικές απαντήσεις σου,σε απορίες επιπέδου δημοτικού. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως σου ερχονται ειδοποησεις , εγω οταν το απενεργοποιω δεν ερχεται τιποτα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ωραίος, πείτε καμία συμβουλή κ για μας τους νεοπες, την πήγα στο 35 την φωτεινότητα, μάλλον πρέπει να μειώσω τουλάχιστον κ τους συγχρονισμους

 

τελικα βρηκα καλυτερη λυση, εφοσον στο σπιτι παιζει λαπτοπ που ειναι αρκετες ωρες ανοικτο, αφησα ολους τους συγχρονισμους ανοικτους (που εχω ενα σωρο) κ το ιντερνετ (wifi/mobile κλπ) θα ανοιγει μονο οταν το χρειαζομαι, γιατι κανουν "ζημια" προφανως, ειχα φτασει σε σημειο να το φορτιζω καθε μερα οταν συναδελφος που μιλησα την παρασκευη ειχε να φορτισει απ το σαββατο :O

Link to comment
Share on other sites

ίσως επειδή χρησιμοποιώ άλλο μέιλ κι όχι αυτό του gmail που έχω δηλωμένο στο playstore? λες να παίζει ρόλο;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως σου ερχονται ειδοποησεις , εγω οταν το απενεργοποιω δεν ερχεται τιποτα

Μόνο τα mail δεν σου έρχονται..όλα τα άλλα έρχονται κανονικά. ..και μιας και το αναφέρουμε δεν είναι τραγικό να πρέπει να έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμό για να πάρεις mail???ζήτω οι third-party mail client. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τους συγχρονισμούς τους ανοίγω περιστασιακά, λίγες φορές μες την ημέρα! Είναι δηλαδή συνέχεια κλειστοί, απ' το μεσημέρι και μετά οταν είμαι σπίτι, είμαι σε wifi, τα email's (yahoo) μέσω της εφαρμογης yahoo ή μέσω bluemail (yahoo και gmail) έρχονται κανονικά, real time.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εγω χρησιμοποιω gmail και δεν παιρνω τπτ αμα το απενεργοποιησω.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εγω χρησιμοποιω gmail και δεν παιρνω τπτ αμα το απενεργοποιησω.

Δοκίμασε αν θες το bluemail που προανέφερα:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue

Μπορείς να βάλεις εκεί yahoo, gmail και άλλα, και σε μένα τουλάχιστον και με κλειστούς συγχρονισμούς, έρχονται κανονικά τα mail's σε wifi.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τους συγχρονισμούς τους ανοίγω περιστασιακά, λίγες φορές μες την ημέρα! Είναι δηλαδή συνέχεια κλειστοί, απ' το μεσημέρι και μετά οταν είμαι σπίτι, είμαι σε wifi, τα email's (yahoo) μέσω της εφαρμογης yahoo ή μέσω bluemail (yahoo και gmail) έρχονται κανονικά, real time.

 

κ γιατι να μην κλεισουμε το wifi εφοσον δεν χρησιμοποιουμε συγχρονισμο κ να το ανοιξουμε οποτε το χρειαστουμε; ;)

 

Δοκίμασε αν θες το bluemail που προανέφερα:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue

Μπορείς να βάλεις εκεί yahoo, gmail και άλλα, και σε μένα τουλάχιστον και με κλειστούς συγχρονισμούς, έρχονται κανονικά τα mail's σε wifi.

 

ερχονται εννοεις μπαινεις στην εφαρμογη κ τα βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

ερχονται εννοεις μπαινεις στην εφαρμογη κ τα βλεπεις

Με το bluemail έρχεται και ηχητική ειδοποίηση (διαφορετική αν θέλεις για κάθε mail) και ειδοποίηση πάνω στη μπάρα!

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα αυτο δεν ειναι συγχρονισμος; με μπερδεψες

Αυτό που θέλω να πω ειναι ότι τελος πάντων μπορείς να παίρνεις real time τις ειδοποιήσεις για τα mail's σου χωρίς να χρειάζεται απαραίτητα να έχεις ενεργούς συγχρονισμούς!

Link to comment
Share on other sites

α, νομισα οτι δεν γινεται αυτο, οτι πανε μαζι αυτα

κ παλι ομως τρως μπαταρια ετσι με τα συνεχομενα τσεκαρισματα πιστευω

 

εξαλλου εμεις που εχουμε cosmote κ αρα κ mycosmos παιρνουμε previews των (yahoo π.χ.) emails μας σε sms που δεν κοστιζει τπτ απολυτως,

το ενεργοποιησα ξανα

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

α, νομισα οτι δεν γινεται αυτο, οτι πανε μαζι αυτα

κ παλι ομως τρως μπαταρια ετσι με τα συνεχομενα τσεκαρισματα πιστευω

 

εξαλλου εμεις που εχουμε cosmote κ αρα κ mycosmos παιρνουμε previews των (yahoo π.χ.) emails μας σε sms που δεν κοστιζει τπτ απολυτως,

το ενεργοποιησα ξανα

Είναι πολύ καλύτερο να ορίσεις να παίρνεις κάθε 1 ώρα ή όποτε του πεις παρά να έχεις συγχρονισμους ανοιχτούς...προτείνω bluemail που λέει ο φίλος ή aqua mail που είναι ακόμα ελαφρύτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...