Jump to content

ZTE V956


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνοντας βρηκα κινεζικο update B09 για οποιον θελει http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3356726491&uk=3188777952

επισης και αυτο grand memo u5 miui v5 http://sjbbs.zol.com.cn/164/642_1635952.html

Επειδη εγω δεν καταλαβαινω κινεζικα αν καποιος θελει να δοκιμασει...αν και εφοσον παιζουν κατεβαζουμε και εμεις.

Παντως ο φιλος πιο πανω που δοκιμασε την B06 ειπε οτι ηταν καλυτερη αλλα πολυ κινεζικο μεσα που αφαιρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H b09 δεν ειναι μαμα εκδοση αλλα δεν με αφηνει να την εγκαταστησω.Το δικο μου συνδεεται απροβληματιστα με διαφορα ρουτερ
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα...!

εχω θεμα...

η μανα εφαρμογη των επαφων και το dialer οποτε παταω να τις ανοιξω μου εμφανιζεται μηνυμα "η εφαρμογη τερματιστηκε"

ουτε σκοτωνονται στο παρασκηνιο ουτε ανοιγουν μετα απο ρεσταρτ

Κατεβασα εφαρμογη απο google play που ανοιγει κανονικα,αλλα δεν εμφανιζονται οι επαφες μου...οποτε τσαμπα...!!

Τι μπορω να κανω...!!!???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα! :)

Αρκετο καιρό παρακολουθώ το θέμα, και επειδή είμαι και εγώ κάτοχος ΖΤΕ, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιήσουμε την βίντεοκληση? Δεν μιλάω για κλήσεις βίντεο μέσω skype, viber κ.τ.λ. :blink:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο manual και για την ακριβεια ειναι 0.265

 

Καλησπέρα.Θα μπορόυσες να μου πεις σε ποια σελίδα στο manual λέει για το sar; Όσο έψαξα δεν βρήκα κάποιο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα μπορόυσες να μου πεις σε ποια σελίδα στο manual λέει για το sar; Όσο έψαξα δεν βρήκα κάποιο νούμερο.

 

Σελίδα 18 (κάτω από την σελίδα 13)

Link to comment
Share on other sites

βιντεοκλησεις κανετε?γιατι εγω δεν μπορω...εχω καμερα μπροστα και παιζει αλλα ο dialer δεν μου βγαζει βιντεοκληση

 

Όταν λέμε βιντεοκλήση εννοούμε τύπου Skype ή κάτι ανάλογο και όχι από το dialer.

Δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση μέσω dialer (και δεν εννοώ μόνο με το V956 αλλά γενικός)

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη καλησπερα με το v965 κανω βιντεοκληση κανονικα μεσω dialer αλλα με το v956 οχι

 

Πως την κάνεις την βιντεοκλήση από το dialer?

Δηλαδή θα με πάρεις τηλέφωνο και θα δω τη φάτσα σου?

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι

Για να γίνει βιντεοκλήση μέσω dialer , πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το 3g βεβαίως ΚΑΙ ΑΥΤΌ έχει να κάνει για τις τηλεφωνικές κλήσεις . Αυτό εννοείς ;

Μέσω αυτού ή μέσω skype δεν το δοκίμασα για να πω την αλήθεια όσο το είχα αλλα απο εβδόμαδα μου έρχεται ένα για φίλο και θα το κάνω .

Έχεις περάσει το τελευατίο update της συσκευής ;Αν όχι πέρασε το (ευκολάκι )και πες μας τι έγινε ...:worry:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει το τελευταιο update.Το τηλεφωνο δεν υποστηριζει βιντεοκληση μεσω παροχου,καρατσεκαρισμενο,το notification led σχεδον ανυπαρχτο.Μπαταρια θα ελεγα καλη,καμερα δεν θα ελεγα οτι ειναι κορυφαια,βγαζει καλες φωτο.Σημα gps wifi απλως τελειο!Για τα λεφτα του μια καλη και αξιοπιστη συσκευη Edited by thanasiss
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει το τελευταιο update.Το τηλεφωνο δεν υποστηριζει βιντεοκληση μεσω παροχου,καρατσεκαρισμενο,το notification led σχεδον ανυπαρχτο.Μπαταρια θα ελεγα καλη,καμερα δεν θα ελεγα οτι ειναι κορυφαια,βγαζει καλες φωτο.Σημα gps wifi απλως τελειο!Για τα λεφτα του μια καλη και αξιοπιστη συσκευη

Ευκολο root,gravity box δεν καλυπτει πολλα πραγματα

 

Σοβαρό πολύ αυτό που αναφέρεις .Κάποια τα οποία θέλω να προσθέσω στα αρνητικά της συσκευής είναι :

-Η κακή μετάφραση στα Ελληνικά της |

-Τα κολλήματα που τρώει η συσκευή κατά το ψαχούλεμα (το 889 s τα ρίχνει στο κεφάλι στο 956 στην ταχύτητα απόκρισης και κύλισης παραδόξως )

-Η άσχημη έκδοση android ,όπως στην αποστολή μηνυμάτων κ ' στην επιλογή sim κτλ .

*Σχετικά τώρα με τα laggaρίσματα που τρώει (με τους κύκλους ) και το γεγονός πως το 889s είναι καλύτερο και γρηγορότερο ,μήπως το έχεις παρατηρήσει και εσύ ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

κολληματα ακομα δεν μου εχει κανει

Με τα μηνυματα πιο ειναι το προβλημα(δεν παρατηρησα κατι)οπως επισης και με την sim?

Edited by thanasiss
Link to comment
Share on other sites

κολληματα ακομα δεν μου εχει κανει

Η εκδοση android πραγματι ειναι ψιλοχαλια σχετικα με αλλες 4.1.2

Με τα μηνυματα πιο ειναι το προβλημα(δεν παρατηρησα κατι)οπως επισης και με την sim?

To interface της εφαρμογής είναι γτπ με κάτι μεγάλα γράμματα τύπου sim 1 και επιλογής κάρτας να είναι ορατά...Χάλια γενικότερα το android 4.1.2 ...

Σέρνεται γενικότερα και αν και το score του είναι 11 κάτι ,το 889 s me 7 και κάτι τρέχει καλύτερα .Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος ...

Αρχίζω να σκέφτομαι μήπως για κάποιο λόγο σέρνεται έτσι ,αλλά άχρηστες εφαρμογές & ramοβόρες τύπου facebook κτλ τις έχω ξηλώσει...

Αναρωτιέμαι βασικά αν φταίει ο nova launcher...

Ρε λες ;

Πολλές φορές π.χ. πατώντας το back button μου βγάζει τον χαρακτηριστικό εκείνο στροβιλίζων κύκλο φόρτωσης περιεχομένου.Εσένα δεν στο κάνει ;Το έχεις με πολλές εφαρμογές ;

Να υπενθυμίσω πως το κινητό έρχεται στα χέρια μου και το παρατηρώ όποτε συναντηθώ με τον φίλο που το έδωσα και σχετικά με το σχόλιο για αντοχή μπαταρίας μπορώ να πω πως από αυτά που άκουσα ,αντέχει με μέτρια χρήση ,δεδομένου της μικρής χωρητικότητας σε mah που έχει ...

Αυτά ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

οχι σε μενα δεν κανει τιποτα απο αυτα που λες,ουτε σερνεται.Απλως μου ρουφαει την μπαταρια με καλαμακι χοντρο!Χθες το βραδυ το εβγαλα απο την φορτιση 11 το βραδυ με 100% και σημερα το πρωι κατα τις 7:30 ηταν μολις 38% σε standbay!Ολα κλειστα ακομη και το 3g!Στις 11-12 το μεσημερι μου εσβησε με μολις μονο 1 κληση.Δηλαδη αμα το χρησιμοποιω κανονικα ποσο θα βγαζει 5 ωρες?

Βεβαια ειναι μολις η 2 φορτιση της.Ελπιζω μετα τις 10 να βγαζει 2 μερες με μετρια χρηση αλλιως το διωχνω.

Ανεπιτρεπτο,η μπαταρια ειναι 1600mah πρεπει να αντεχει παραπανω.Με το v965(2000mah)βγαζει 4 μερες με μετρια χρηση.

Η διαφορα μπαταριας δεν ειναι πολυ μεγαλη για την χαωδες διαφορα αντοχης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω την Β05. Με χαλαρή χρήση μπόρει να βγάλει 2 μέρες. Έχω κάνει root και έχω βγάλει μόνο 2-3 εφαρμογές της ZTE. Επίσης το λειτουργώ με launcher της Apex γιατί με τον μαμά δεν την πάλευε και πολύ.Το μοναδικό μου παράπονο αφορά το focus της κάμερας που σε πολλές περιπτώσεις δεν γίνεται σωστά.Ίσως και τα 512mb ram που εξαιτίας τους καμία φορά κλείνει ο browser(dolphin)
Link to comment
Share on other sites

ποσες φορτισεις εχεις κανει για να σου κραταει 2 μερες?

ποιες εχεις βγαλει και τι εννοεις οτι δεν την παλευε πολυ?(ρευμα η ταχυτητα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V956

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...