Jump to content

ZTE V956


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω 6 μέρες. Χθές το πρωί το έβγαλα από φόρτιση. Αυτήν την στιγμή έχει 40% και λογικά θα μου κρατήσει μέχρι το βράδυ με μικρή χρήση.(Και χθες το δούλεψα λίγο). Έχω βγάλει κάποιες συμπληρωματικές της zte (όπως email) και τον chrome που δεν τον ήθελα.Εννοώ δεν την πάλευε όσο αναφορά την ταχύτητα.Lags ακόμα και στα animation.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε εχεις κανει 1 φορτιση μονο!κατι τοτε θα ετρεχε απο πισω και δεν το πηρα χαμπαρι,θα το ψαξω.Εγω δεν εχω κολληματα παντως ακομα,τα εχω ολα μαμα
Link to comment
Share on other sites

Όχι 1 φόρτιση!Σου έφερα παράδειγμα αντοχής της μπαταρίας.Έχω κάνει 5 φορτίσεις.Στην αρχή με συχνή χρήση οριακά μου έβγαζε μία μέρα. Και σε καμία περίπτωση δεν είχα κολλήματα και χωρίς launcher.Απλώς το ui του μου φαινόταν κάπως laggy και δεν μου άρεσε κιόλας.Για αυτό αλλάχτηκε.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να ψάξεις και μπαταρία με 2000+mAh.Νομίζω πως υπάρχουν και άλλα zte με την ίδια μπαταρία και για αυτά κυκλοφορούν μπαταρίες μεγαλύτερης χωριτηκότητας. Αρα και για το v956.
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μεγαλυτερη,συνηθως οι εταιριες βγαζουν τις μεγαλυτερες και καλυτερες μπαταριες για τα κινητα,οτιδηποτε aftermarket

δεν ειναι οτι καλο.

Παραδειγμα ειχα μια μπαταρια απο λαπτοπ toshiba 4700mah γνησια και τα επαιξε.Πηρα απο κινα μια 5200mah και φυσικα η αντοχη της ειναι μικροτερη απο την γνησια αν και γραφει περισσοτερα mah(παντα στο ταμπελακι)το ιδιο ισχυει και στα κινητα.Οτιδηποτε μαμα ειναι και καλο.

Link to comment
Share on other sites

Oταν το ανοιγω χανει αμεσα 1-2% και σχεδον καθε κινηση που κανω μετα απο λιγο πεφτει το ποσοστο.Ξεκινησα χθες κατα τις 9 με 98%(δεν μου παει ποτε 100%)και μεσα σε 2 1/2 ωρες μετριας χρησης πηγε 55% Edited by thanasiss
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πάντως με το videocall...ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ.Το δοκίμασα με 3g κτλ και τίποτα ,δυστυχώς ...
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σημερα παρατηργσα οτι οταν ετρεξα καποια βιντεο hd απο το προηγουμενο κινητο(xperia mini μονοπυρινο με cm11 overclocked 512mb ram) τα πηγαινε καρε καρε. Παρολο που το xperia και με την μαμα rom δεν κολλαγε.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηργσα οτι οταν ετρεξα καποια βιντεο hd απο το προηγουμενο κινητο(xperia mini μονοπυρινο με cm11 overclocked 512mb ram) τα πηγαινε καρε καρε. Παρολο που το xperia και με την μαμα rom δεν κολλαγε.

 

Το Adreno 203 μέχρι 720p αναπαραγωγή video υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν του εβαλα κατι ποιο βαρυ. 720p τραβηγμενο απο την καμερα του xperia στο οποιο παιζει απροβληματιστα με την adreno 205. Οκ εχει μικροτερη αναλυση οθονης αλλα δεν περιμενα απο το zte να μην το υποστηριζει σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω πρόβλημα της συσκευής.

Εδω και μια εβδομάδα η συσκευή έβγαζε κάθετες χρωματιστές γραμμές στην οθόνη εκεί που υπήρχαν εικονίδια. Με μαύρη οθόνη δεν παρουσίαζε τίποτα.

Μετά από αρκετές επανεκκινήσεις που έκανε η κοπέλα που το χρησιμοποιεί, σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη. Ακούγεται ο ήχος της έναρξης της συσκευής, αλλά η οθόνη είναι νεκρή.

Επικοινώνησα με το μαγαζί απ'όπου έγινε η αγορά και θα το στείλω πίσω δυστυχώς για επισκευή. Η μόνη λύση που μου πρότειναν ( μήπως και γλυτώσουμε τη διαδικασία της επιστροφής) ήταν να φορτίσω την μπαταρία πλήρως... κάτι που δεν δικαιολογεί τη βλάβη της συσκευής κατά τη γνώμη μου.

Δεν θέλω να το σκαλίσω με καινούρια rom, γιατί πιστεύω ότι είναι hardware το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω πρόβλημα της συσκευής.

Εδω και μια εβδομάδα η συσκευή έβγαζε κάθετες χρωματιστές γραμμές στην οθόνη εκεί που υπήρχαν εικονίδια. Με μαύρη οθόνη δεν παρουσίαζε τίποτα.

Μετά από αρκετές επανεκκινήσεις που έκανε η κοπέλα που το χρησιμοποιεί, σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη. Ακούγεται ο ήχος της έναρξης της συσκευής, αλλά η οθόνη είναι νεκρή.

Επικοινώνησα με το μαγαζί απ'όπου έγινε η αγορά και θα το στείλω πίσω δυστυχώς για επισκευή. Η μόνη λύση που μου πρότειναν ( μήπως και γλυτώσουμε τη διαδικασία της επιστροφής) ήταν να φορτίσω την μπαταρία πλήρως... κάτι που δεν δικαιολογεί τη βλάβη της συσκευής κατά τη γνώμη μου.

Δεν θέλω να το σκαλίσω με καινούρια rom, γιατί πιστεύω ότι είναι hardware το πρόβλημα.

 

vagosofron ποιά είναι η διαδικασία τώρα ;

 

Πακετάρισμα ,διεύθυνση επάνω και αποστολή ;Ποιό το συνολικό κόστος αυτής τη διαδικασίας ;Απο που αγοράστηκε η συσκευή ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Η πέρνεις ακουστικά χωρίς μικόφωνο ή αγοράζεις ένα καλώδιο σαν προέκταση το οποιο μετατρεπει το βυσμα των ακουστικων σε βυσμα συμβατο με το zte. Εκτος αν έχεις κανενα παλιο ζευγαρι ακουστικων το οποιο μπορει να κανει.
Link to comment
Share on other sites

vagosofron ποιά είναι η διαδικασία τώρα ;

 

Πακετάρισμα ,διεύθυνση επάνω και αποστολή ;Ποιό το συνολικό κόστος αυτής τη διαδικασίας ;Απο που αγοράστηκε η συσκευή ;

 

Μου έστειλε το To2c τη διεύθυνση του, οπότε πακετάρω και στέλνω. Αν θυμάμαι καλά, περίπου 10€ κοστίζει με απλό ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά πολύ lag σε εμένα.

 

Δηλαδή ανά 1 μέρα θέλει reboot για να στρώσει. Αλλά ανάλογα τη χρήση, μετά από λίγο απλά σέρνεται.

 

Ή πχ κλείνει το πληκτρολόγιο μόνο του εκεί που γράφω. Απαραδεκτο και δεν υπαρχει custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ lag σε εμένα.

 

Δηλαδή ανά 1 μέρα θέλει reboot για να στρώσει. Αλλά ανάλογα τη χρήση, μετά από λίγο απλά σέρνεται.

 

Ή πχ κλείνει το πληκτρολόγιο μόνο του εκεί που γράφω. Απαραδεκτο και δεν υπαρχει custom rom.

Στην λειτουργικότητα μέχρι και το 889s του τα ρίχνει και ας είναι με score 11.000 + κατι στο antutu benchmark ,ενω το 889s 8.000 + .

Το 956 είναι σε όλα του γ.τ.π. :!::!::!:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ lag σε εμένα.

 

Δηλαδή ανά 1 μέρα θέλει reboot για να στρώσει. Αλλά ανάλογα τη χρήση, μετά από λίγο απλά σέρνεται.

 

Ή πχ κλείνει το πληκτρολόγιο μόνο του εκεί που γράφω. Απαραδεκτο και δεν υπαρχει custom rom.

 

Αν έχεις τον μαμα launcher δοκιμασε τον nova. Costum roms υπαρχουν καποιοι της lewa αλλα θελει αλλο cwm.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τον μαμα launcher δοκιμασε τον nova. Costum roms υπαρχουν καποιοι της lewa αλλα θελει αλλο cwm.

Kαι με Nova το lag πάει σύννεφο ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Apex είναι ο πιο ελαφρύς και ταυτόχρονα όμορφος. Αν σου lagari και αυτός τότε ή έχεις βάλει πολλές εφαρμογές στο κινητό ή θέλεις Cache clean ( Clean Master )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κοίταζα αν υπάρχει κάποια καινούργια rom για το κινητό μας και από την αναζήτηση στο site της ΖΤΕ

βρήκα ότι υπάρχει αυτή:

Malaysia V817 SD card upgrading instruction & software package(Ingens Sdn Bhd)-234410B0787ZTE_V956_B07

Την ξέρει κανείς? την έχει βάλει κανείς, για να μας πει σχόλια και εντυπώσεις!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V956

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...