Jump to content

ZTE V956


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα Manux_oS,

 

Προσπάθησα πάλι να περάσω ελληνικό μενού στο τηλέφωνο χωρίς επιτυχία.Δοκίμασα και tους δυο τρόπους που περιγράφονται στο pdf αρχείο.Στην πρώτη περίπτωση δεν ξεκινάει καν η διαδικασία και το μήνυμα που εμφανίζει είναι "update package is not mamatching,please check".Όταν έκανα τη special method πάλι δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία και τα μηνύματα που εμφάνισε ήταν "write error code 1515847682 και write error code success installation aborted".Έχεις να μου προτείνεις κάτι αλλό?Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά την βρήκα την άκρη:)Πέρασα το ελληνικό μενού στο κινητό!!Ήταν η στραβομάρα του πρωτάρη φαντάζομαι:lol:Οι οδηγίες και τα αρχεία ήταν εντάξει,στην μετάφραση χάθηκα:pΤο κινητό με το την αναβάθμιση έγινε ακόμα καλύτερο πιστεύω.Άλλαξε κατευθείαν η εμφάνιση του μενού από θέμα γραμματοσειράς.Τώρα ξεκινάω να το στήσω κανονικά.Διάβασα και τις υπόλοιπες αναρτήσεις για θήκες και έψαξα στο amazon.com.Είχε πάρα πολλές με τιμές από 4 δολλάρια μέχρι 11.Δεν ξέρω πόσο χρεώνουν μεταφορικά βέβαια.Για το κινητό χρεώσαν 4 ευρώ και το παρέλαβα μέσα σε 10 μέρες από την παραγγελία. Καλημέρα σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

εχοντας το κινητο 10 μερες περιπου τωρα μπορω να πω οτι μετα την αναβαθμιση εγινε πιο smooth και πιο γρηγορο μου φαινεται γενικα. Γενικα πολυ ευχαριστημενος. Το gps δουλευει πολυ καλα νομιζω, ημουν στο αυτοκινητο και δοκιμασα μια διαδρομη και ηταν αψογο (εβαλα το Sygic και το Fastergps). Ενα αλλο ειναι οτι αφου εκανα την αναβαθμιση εγινε unrooted το κινητο και το εκανα root με οτι λεει εδω http://www.pickedgadget.com/2013/07/how-to-root-zte-v956.html (προγραμματακι απο εδω http://www.mediafire.com/download/4mz3y9xiubei66n/%E4%B8%AD%E5%85%B4V965%E4%B8%80%E9%94%AEROOT%E5%B7%A5%E5%85%B7.exe). Συνδεσα με το καλωδιο λαπτοπ με κινητο, εγκατασταθηκαν ολοι οι drivers του κινητου στο laptop (προσοχη να εγκατασταθουν κανονικα, ωστε να βλεπει το λαπτοπ κανονικα το κινητο..γιατι κατι ειχα κανει στη αρχη και δεν εβλεπε το κινητο και περιμενα ωρα στην πρασινη οθονη..τελικα το σταματησα και καταλαβα οτι δεν εκανε τιποτα γιατι δεν το εβλεπε το κινητο:wacko:...ε μετα εγκατασταθηκαν οι driver και εγινε σε 2 λεπτα)...και μετα τρεχοντας αυτο το προγραμματακι στο λαπτοπ, πατας 1, 2 φορες νομιζω Enter, κανει 2 επανεκκινησεις το κινητο και οκ γινεται root.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει αυτό το πρόγραμμα για το root αλλά δε δούλεψε σε μένα, έκανε και ένα reboot αλλά root όχι.

Σου λέει πάτα εδώ για root zte v956 και μετά το .exe που είναι για κατέβασμα λέει zte v965.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω το ZTE V956 , δεν έχω ακουστικά (handsfree) και ψάχνω να πάρω...

Έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ακουστικά να αγοράσω τα οποία παίζουν (τσεκαρισμένο από εσάς) και είναι συμβατά με το κινητό;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω το ZTE V956 , δεν έχω ακουστικά (handsfree) και ψάχνω να πάρω...

Έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ακουστικά να αγοράσω τα οποία παίζουν (τσεκαρισμένο από εσάς) και είναι συμβατά με το κινητό;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009665&sid=1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω το ZTE V956 , δεν έχω ακουστικά (handsfree) και ψάχνω να πάρω...

Έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ακουστικά να αγοράσω τα οποία παίζουν (τσεκαρισμένο από εσάς) και είναι συμβατά με το κινητό;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Πολλά zte έχουν τέτοιο θέμα ασυμβατότητας είναι να μην σου κάτσει.

υπάρχουν σχετικά σχόλια στο θέμα του zte v889s και στο zte 967s.

Μια άλλη λύση είναι να πας σε κάποιο μαγαζί και να τους πεις να τα δοκιμάσεις μέχρι να βρεις κάποιο που είναι συμβατό.

Επίσης μερικά κινεζομάγαζα έχω δει που πουλάνε ακουστικά μαζί με τα zte με χρέωση 5 ντολαρς. αυτά ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟ ΖΤΕ V956 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ

ΟΠΩΣ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΑΝ Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΤΕ V956.

 

http://www.ebay.com/itm/MPJ-2500MAH-BATTERY-FOR-ZTE-Li3716TP3h594650-U970-GRAND-X-V970-U930-N970-U795-/221340518235?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3388ec475b

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by spentsios
ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και εγώ το κινητό. Πολύ καλό, όλα μια χαρά. Αλλά, δεν γυρίζει η οθόνη. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν θέμα settings αλλά στη συνέχεια δοκίμασα να παίξω ένα παιχνίδι και δεν δούλευε το tilt. Δηλαδή έστριβα το κινητό και το αυτοκίνητο στο παιχνίδι δεν έπαιρνε κίνηση. :/

 

Μη μου πείτε προβληματικό θα αυτοκτονήσω 3 βδομάδες περίμενα.

 

Edit : Κατέβασα το AndroidSensor και τελικά δεν δούλευε. Το χτύπησα λίγο από πίσω, reboot και όλα κομπλέ. :D

Edited by aromeo
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά παρέλαβα και εγώ το κινητό. Πολύ καλό, όλα μια χαρά. Αλλά, δεν γυρίζει η οθόνη. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν θέμα settings αλλά στη συνέχεια δοκίμασα να παίξω ένα παιχνίδι και δεν δούλευε το tilt. Δηλαδή έστριβα το κινητό και το αυτοκίνητο στο παιχνίδι δεν έπαιρνε κίνηση. :/

 

Μη μου πείτε προβληματικό θα αυτοκτονήσω 3 βδομάδες περίμενα.

 

Edit : Κατέβασα το AndroidSensor και τελικά δεν δούλευε. Το χτύπησα λίγο από πίσω, reboot και όλα κομπλέ. :D

 

Και μένα μου κάνε κάτι τέτοια κόλπα το zte v965 αλλά έφτιαξε μόνο του! τα μαγνητικά πεδία θα φταίνε.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

@Manux_oS Όταν πήρα αυτό το κινητό ήξερα ότι δεν θα υπάρχει υποστήριξη ούτε ROMs etc.

 

http://sjbbs.zol.com.cn/comment_346978.html

 

Έμεινα λίγο μπορώ να πω μετά από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

@Manux_oS Όταν πήρα αυτό το κινητό ήξερα ότι δεν θα υπάρχει υποστήριξη ούτε ROMs etc.

 

http://sjbbs.zol.com.cn/comment_346978.html

 

Έμεινα λίγο μπορώ να πω μετά από αυτό.

 

Πολύ καλή η ερευνά σου! πραγματικά μπράβο! :D :D

 

Τώρα κατεβάζω το Β06 να κάνω update και θα ποστάρω εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα,

τώρα και αρκετό καιρό που έχω το τηλέφωνο είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Τυχαία είδα σήμερα ότι έχει φτιαχτεί ενότητα. Πολύ καλή η πρωτοβουλία!!!

Μπορεί κάποιος που έχει τις γνώσεις να φτιάξει έναν οδηγό για το πώς μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση του λογισμικού μας, όπως και αφού το κάνουμε αυτό πώς μπορούμε να εγκαταστήσουμε το google play και να το καθαρίσουμε από τις τυχών κινέζικες άχρηστες εφαρμογές?

σας ευχαριστώ

 

Υ.Γ.

το τηλέφωνο το αγόρασα με εγκατεστημένη την ελληνική γλώσσα, χωρίς κινέζικες εφαρμογές, rooted και με google play.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, με τον μαμά Launcher δεν την παλεύει. Κολλάει. Εγώ πέρασα έναν άλλο με θέματα και άπειρες ρυθμίσεις του οποίου το όνομα δε θυμάμαι και βαριέμαι να κοιτάξω (:P) και δεν νιώθει τίποτα πλέον. Απλά multitasking σχεδόν δεν υπάρχει.

 

@Manux Πέρασες κάποια rom?

 

Προς λοιπούς, ξέρει κανένας αν παίζει να rootαρω μέσω OS X; Δεν έχω Windows :(.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν το κινητό..; Είναι εντάξει με τα 512 RAM ή ψιλοκολλάει;

 

To κινητό προορίζεται για μέτρια χρήση, αν προσέξεις ποιες εφαρμογές θα τρέχουν μόνιμα στο backround θα είναι εντάξει (viber , messengers κτλ)

 

 

Κοίτα, με τον μαμά Launcher δεν την παλεύει. @Manux Πέρασες κάποια rom?

 

Ισχύει, γενικότερα προτείνω apex, ελαφρύς, ωραίος και ίδιος με τον stock της google.

 

Β06 Firmware Update:

Τελικά πέρασα από την B06 που είναι κινέζικο update. Ήταν όλα κινέζικα μέσα και χρειάστηκε να βάλω play store χειροκίνητα και κάτι άλλα apk που στη κίνα είναι μπαναρισμένα. Πηγαίνει πολύ καλύτερα και φτιάξανε και το μικρόφωνο που δεν δούλευε με το viber. Αλλά δεν δουλεύει σωστά το gps και ακόμα δεν έχω ασχοληθεί για να το φτιάξω. Δε προτείνω αυτό το update σε αρχάριους.

 

 

Γεια σας και από μένα,

τώρα και αρκετό καιρό που έχω το τηλέφωνο είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Τυχαία είδα σήμερα ότι έχει φτιαχτεί ενότητα. Πολύ καλή η πρωτοβουλία!!!

Μπορεί κάποιος που έχει τις γνώσεις να φτιάξει έναν οδηγό για το πώς μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση του λογισμικού μας, όπως και αφού το κάνουμε αυτό πώς μπορούμε να εγκαταστήσουμε το google play και να το καθαρίσουμε από τις τυχών κινέζικες άχρηστες εφαρμογές?

σας ευχαριστώ

 

μπορείς αν βάλεις το update (B05) που είναι στο δεύτερο post έχει και οδηγίες μέσα στο pdf αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον dodol έχω περάσει. Καμπάνα δουλεύει.

 

Να σε ρωτήσω, για να το rootαρω, μέσω Windows τι χρειάζεται; Δοκίμασα σε υπολογιστή φίλου, πέρασα drivers, κατέβασα ένα αρχείο που τρέχει cmd και όσες φορές δοκίμασα δεν το κατάφερα. Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον dodol έχω περάσει. Καμπάνα δουλεύει.

 

Να σε ρωτήσω, για να το rootαρω, μέσω Windows τι χρειάζεται; Δοκίμασα σε υπολογιστή φίλου, πέρασα drivers, κατέβασα ένα αρχείο που τρέχει cmd και όσες φορές δοκίμασα δεν το κατάφερα. Τι παίζει;

 

Κατέβασε το αρχείο στο δεύτερο post είναι στα κινέζικα αλλά κάνει το root όταν αρχίσει να κατεβάζει μην ανησυχήσεις περνάει και κινέζικο market μετά βγάλτο. πάτα συνέχεια το πράσινο κουμπί. οδηγίες δε μπορώ να δώσω είναι όλα στα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά τελικά το τηλεφωνάκι αξίζει για αγορά ή σε κάνα μήνα θα βγάλει προβλήματα;όσοι το έχετε θα το προτείνατε για αγορά ;
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του.Ειναι ελαφρυ και ανετο για χρηση με ενα χερι .Aλλο ενα πλεονεκτημα ειναι οτι εχει χαμηλο sar 0.28
Link to comment
Share on other sites

Recovery (CWM ή TWRP) έχει η rom (ή μπορουμε να του περάσουμε κάπως);Έχει κάνει κάποιος nandroid backup και restore;

 

Έχω και εγώ αυτή την απορία ρε ****το και εν το μεταξυ ΣΙΓΟΥΡΑ θα χρειαστει και repartition και για να γίνει αυτο σε πρώτη φάση χρειάζεται και αγγλικο recovery !!!

 

Μπορει κάποιος να μας βοηθήσει σχετικά ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κ εγω το 956 απο minideal.net κ εχω προβλημα το οποιο συναντω πρωτη φορα κ χρειαζομαι τη βοηθεια σας.το τηλεφωνο δε συνδεεται σε WiFi(βλεπει δικτυα) κ ουτε με δεδομενα κινητης(cosmote).απο οτι καταλαβαινω μαλλον δεν ειναι hardware θεμα κ μαλλον θα χρειαστει καποιες ρυθμισεις η ισως firmware update?τι πρεπει να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης να σημειωσω οτι το firmware που μου ηρθε ειναι το Β03.αν περασω το Β05 της πρωτης σελιδας υπαρχει περιπτωση να μην εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επισης να σημειωσω οτι το firmware που μου ηρθε ειναι το Β03.αν περασω το Β05 της πρωτης σελιδας υπαρχει περιπτωση να μην εχει ελληνικα?

 

 

Ναι έχει Ελληνικά είναι μια χαρά το update.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V956

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...