Jump to content

Φορητότητα σε Wind και ενεργοποίηση που δεν έγινε ποτέ...


KostasGre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε 2 αριθμούς από Cosmote σε Wind.

Οι 2 αριθμοί έχουν πάρει έγκριση κανονικά για φορητότητα από την cosmote.

 

Έχουν περάσει 17 ημέρες και έπειτα από εκατοντάδες τηλέφωνα και καταγγελία στον ΕΕΤΤ ακόμη οι αριθμοί παραμένουν μη ενεργοποιημένοι και εγώ παραμένω ακόμη στην Cosmote,για την ακρίβεια παραμένω στον αέρα εφόσον ούτε στην Cosmote είμαι αλλά ούτε και στην Wind.

Η απάντηση που λαμβάνω από την Wind σε κάθε τηλεφώνημα που έκανα η ίδια, "θα προωθήσουμε το πρόβλημα στο τμήμα φορητότητας και θα σας ενημερώσουμε".

Φυσικά η ενημέρωση αυτή δεν έγινε ποτέ.

 

Έχω πάθε πλάκα μιλάμε με το πόσο ανίκανοι είναι οι άνθρωποι.

Πείτε τίποτα καμία ιδέα για το τι άλλο μπορώ να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχεδόν τα ίδια και γω φίλε μου...

 

Έκανα την αίτηση από το ίντερνετ (υποτίθεται για πιο γρήγορα) πριν 3 βδομάδες. Με τα λίγα, μου είπαν ότι ο αριθμός θα ενεργοποιούταν την προηγούμενη Τρίτη-Τετάρτη. Κάτι που δεν έγινε. Πήρα χθες τηλ και μου λένε χθες ή σήμερα, γιατί υπήρχε "τεχνικό πρόβλημα".... Σήμερα με ξαναπαίρνουν τηλ και μου λένε αποκαταστάθηκε το τεχνικό πρόβλημα και η φορητότητα θα γίνει στις 12 Δεκεμβρίου!!!Ε, τους είπα να ακυρώσουν τη φορητότητα γιατί έχω εκνευριστεί πολύ!!

 

Και πλέον παραμένω στην cosmote...

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

4/12 σήμερα και ακόμη στην Cosmote.

Με το που γίνει ενεργοποιήση κόβω τις sim της Wind και επιστρέφω Cosmote για νέα συμβόλαια γιατί με έχει εκνευρίσει και εμένα απιστεύτα η wind.

Edited by KostasGre
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν και εμένα και μου είπαν για 12 Δεκεμβρίου όπως τον φίλο παραπάνω.

12 ενεργοποίηση,13 αντίο Wind.:D

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πιο τμήμα της WIND ευθύνεται για όλο αυτό το μπάχαλο. και φυσικά δεν το "δίνουν" για να μην το καρφώσουμε στα καπάκια στην ΕΕΤΤ

 

επίσης εγώ είμαι στην 19η ημέρα που βρίσκομαι στον αέρα. το θέμα είναι πως με την καμία δεν ξαναγυρίζω στην Cosmote, αφού δεν πιάνει μία μπροστά στο F2G.

 

το θέμα είναι να κοιτάμε το δικό μας συμφέρον κι όχι να κάνουμε βιαστικές κινήσεις μέσα στα νεύρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου τηλεφώνησαν από την ακατανόμαστη και μου παν ότι η ενεργοποίηση θα γίνει αύριο!! Και επίσης, θα έχω για 30 μέρες 1000' προς όλους τους αριθμούς. Στην ερώτησή μου τί άλλαξε από χθες, μου είπαν ότι "ειδικά για σας θα γίνει η ενεργοποίηση αύριο". ΑΚΟΥ ΕΔΩ!!! "Ειδικά για σας". Δε θέλω ειδική μεταχείριση ****τη μου, θέλω να μη με κοροϊδεύουν!!!

 

Φίλε KostasGre και όσοι φίλοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα, πάρτε τηλ, πατήστε τους γκάζια και απαιτήστε!!!

 

ΕΛΕΟΣ, μιας κοροϊδεύουν μες τα μούτρα μας!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω χωσει τοσο στην Wind οσο και στο καταστημα που εκανα την αιτηση.

Σε καθε περιπτωση οι μεν τα ριχνουν στους δε.

Δεν με ενδιαφερει ουτε 1000TB data να μου δωσουν αυτη τη στιγμη δωρο για την αργοπορια,απλα φευγω την επομενη ημερα απο Wind.

Μου αρκουσε να με ενεργοποιησουν στην ωρα μου.

Καταγγελια εχω ριξει ηδη στην ΕΕΤΤ ελπιζω και αλλοι μαζι μου μηπως και τους σφιξουν λιγο τους κυριους εκει στην Wind.

Link to comment
Share on other sites

Εχει λάβει κανείς κάποια τεχνολογική εξήγηση του προβλήματος ?

Που κολλάνε εντέλει ? και γιατί σε μερικούς θα γίνει αύριο και στους περισσότερους την 12η του μήνα.... ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ανασφάλεια και το να σκαλίζεις την συσκευή σου κάθε λίγο και λιγάκι μπας και η σιμ είναι ανενεργή για να βάλεις την τιμημένη είναι απαράδεκτη

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να γινω κακος, πιστευετε οτι μια εταιρια θελει να καθυστερει τους υποψηφιους πελατες, να τους εκνευριζει και να μην τους κανει αμεσα συνδρομητες της; Καταλαβαινω ολο τον εκνευρισμο, αλλα προτιματε να πληρωνετε τα κερατιατικα της καθε κοτε; Προφανως και θα υπηρχε καποιο σοβαρο συστημικο θεμα και δεν μπορουσαν να κανουν την αλλαγη. Απλως τυχατε στην περιπτωση..
Link to comment
Share on other sites

από πλευράς μου δεν καταλαβαίνω τι στο καλό είναι αυτό το ΜΗΝΙΑΤΙΚΟ ΣΧΕΔΟΝ (!!!) πρόβλημα!!!!

 

γιατί δεν λένε ότι οκ θα γίνει η φορητότητα ΑΛΛΑ σε 10 μέρες π.χ.?

 

αυτό είναι το εκνευριστικό!

 

και τώρα κάθε τρις και λίγο κοιτάμε την SIM αν έχει ενεργοποιηθεί! :mad:

Link to comment
Share on other sites

:wacko: τελικά δεν είμαι ο μόνος... χαχαχα αν δεν γίνει μεχρι δευτέρα με βλέπω να τρέχω στην μισητη με τiς κρυφες χρεώσεις vodafone. Είπα να :kill: το whats up γτ βαρέθηκα την κοροϊδια και επεσα σε :dash: . Μου αρέσει που μου είπαν οτι σε 10 λεπτα θα έχει ενεργοποιηθει!!! Edited by sdevil
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, θέλω να πιστεύω οτι απο Δευτέρα θα φτιάξει η κατάσταση σιγά-σιγά

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιησαν σημερα το απογευμα.

Η συγκίνηση τεράστια...

Καλορίζικος, άιντε η σειρά μας τώρα, οπότε παρα το συστημικο θέμα ενεργοποιήσεις γίνονται ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

:wacko: τελικά δεν είμαι ο μόνος... χαχαχα αν δεν γίνει μεχρι δευτέρα με βλέπω να τρέχω στην μισητη με τiς κρυφες χρεώσεις vodafone. Είπα να :kill: το whats up γτ βαρέθηκα την κοροϊδια και επεσα σε :dash: . Μου αρέσει που μου είπαν οτι σε 10 λεπτα θα έχει ενεργοποιηθει!!!

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...Άσε, έχουμε καταντήσει και δω όπως και με τους αγαπημένους μας πολιτικούς να διαλέγουμε με βάση το ποιος είναι λιγότερο απαράδεκτος.

 

Αυτό που μ'εκνευρίζει είναι ότι σε δουλεύουν ψιλο γαζί!! Ας μας πουν από την αρχή ότι η ενεργοποίηση διαρκεί τόσες μέρες. Όχι από βδομάδα σε βδομάδα. Υποτιμούν τη νοημοσύνη μας :mad:

 

KostasGre σου δωσαν και κάνα πακέτο μαζί; :p

Edited by IllusionOfLife
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έδωσαν τίποτα,ούτε με κάλεσαν βασικά αλλά δεν με νοιάζει κιόλας γιατί χθες έκανα νέο συμβόλαιο στην cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Είχε θέμα το σύστημα στη wind σε μετατροπή σε καρτοκινητά οπότε υποθέτω ότι εκεί ήταν το πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το οποίο "πρόβλημα" συνεχίζεται..

Δεν σε ενεργοποίησαν ακομη ???

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ενεργοποίησαν ακομη ???
:lol::lol::lol::lol: Εγώ σήμερα ξαναμίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι αν σε 2 μέρες θα έχει ενεργοποιηθεί σιγουρα, αν δεν έχει ενεργοποιηθεί κάντε οτι θέλετε :wacko::wacko::wacko:
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...