Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα πως ειναι το recovery μου...

[ATTACH]55784[/ATTACH]

 

Δεν βρηκα την επιλογη που ειπες

 

Μπες εκει που λεει update /sd card μπορει να ειναι εκει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον, το κινητο ηρθε με την 2.12 ρομ. Δυστηχως η συγκεκριμενη δεν ρουταρεται με vroot. Εκανα ρουτ με kingoroot τελικα και πετυχε. Περασα το cwm που δινεται στο xda forum αλλα οταν μπηκα στο recovery και με τα 2 link του cwm που δινονται, εμφανιστηκε το Nubia logo αλλα μετα δεν εμφανιστηκαν οι επιλογες του cwm, αλλα ακανονιστα πιχελ. Μετα το κινητο δεν εκανε τπτ και εμεινε κλειστο χωρις να ανοιγει με power κουμπι. Ανοιξε μονο πατωντας ολα τα πληκτρα ταυτοχρονα( ρεσετ ). Μια λυση να περασω την 2.09 και να κανω την ιδια διαδικασια. Ειναι καλη η 2.09? Με την 2.12 που ειμαι μπορω να κανω κατι?

 

ΥΓ. Το κινητο ηρθε με Google play αλλα οταν προσπαθω να βαλω τον λογαριασμο μου δεν μπαινει.... Σορρυ για το σεντονι αλλα πραγματικα ειμαι ενα βημα απο το να το κοπανησω στον τοιχο! Παρακαλω οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μέσα εφαρμογή YouTube μπες σε αυτή και δοκίμασε να κάνεις "είσοδο" στο λογαριασμό σού, επίσης αν έχει εφαρμογή Gmail δοκίμασε και από εκεί να κάνεις "είσοδο".

Δεν ξέρω αν θα "πιάσει"....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το κινητο ηρθε με την 2.12 ρομ. Δυστηχως η συγκεκριμενη δεν ρουταρεται με vroot. Εκανα ρουτ με kingoroot τελικα και πετυχε. Περασα το cwm που δινεται στο xda forum αλλα οταν μπηκα στο recovery και με τα 2 link του cwm που δινονται, εμφανιστηκε το Nubia logo αλλα μετα δεν εμφανιστηκαν οι επιλογες του cwm, αλλα ακανονιστα πιχελ. Μετα το κινητο δεν εκανε τπτ και εμεινε κλειστο χωρις να ανοιγει με power κουμπι. Ανοιξε μονο πατωντας ολα τα πληκτρα ταυτοχρονα( ρεσετ ). Μια λυση να περασω την 2.09 και να κανω την ιδια διαδικασια. Ειναι καλη η 2.09? Με την 2.12 που ειμαι μπορω να κανω κατι?

 

ΥΓ. Το κινητο ηρθε με Google play αλλα οταν προσπαθω να βαλω τον λογαριασμο μου δεν μπαινει.... Σορρυ για το σεντονι αλλα πραγματικα ειμαι ενα βημα απο το να το κοπανησω στον τοιχο! Παρακαλω οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

 

 

 

 

Αν θέλεις να βάλεις άλλη ρομ έχει διάφορες που δουλεύουν καλά και στην 2.12

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς την 2,12 αναβάθμιση που υπάχει στο site της NUBIA;

Προσπαθώ να την κατεβάσω εδώ και καιρό αλλά αρνείται πεισματικά να κατέβει.

 

Έχω εγκατεστημένη μια έκδοση 2.12 αλλά δεν μου κάθεται καλά και μου φαίνεται ότι η ποιότητα της φωτογραφικής έχει πέσει η ένταση είναι σε χαμηλά επιπεδα και καθώς επεξεργαζόμουν κάποιες λεπτομέρειες στο build.prop είδα ότι είναι στα 720*1080(Μπορεί βέβαια να μην το κατάλαβα καλά).

 

Αν την έχει κάποιος την official αναβάθμιση της NUBIA ας την μοιραστεί ή ας προτείνει κάποιος μια καλύτερη....

Edited by conectoras
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς την 2,12 αναβάθμιση που υπάχει στο site της NUBIA;

Προσπαθώ να την κατεβάσω εδώ και καιρό αλλά αρνείται πεισματικά να κατέβει.

 

Έχω εγκατεστημένη μια έκδοση 2.12 αλλά δεν μου κάθεται καλά και μου φαίνεται ότι η ποιότητα της φωτογραφικής έχει πέσει η ένταση είναι σε χαμηλά επιπεδα και καθώς επεξεργαζόμουν κάποιες λεπτομέρειες στο build.prop είδα ότι είναι στα 720*1080(Μπορεί βέβαια να μην το κατάλαβα καλά).

 

Αν την έχει κάποιος την official αναβάθμιση της NUBIA ας την μοιραστεί ή ας προτείνει κάποιος μια καλύτερη....

 

Ποιο ειναι το λινκ για την 2.12 που λες?

Link to comment
Share on other sites

ποια από τις 2 2.12 που λέώ?

αυτήν έχω τώρα

 

αυτήν είχα πριν

 

και

αυτή είναι η official

 

Σε ρωτάω για το προηγούμενο ποστ που δεν μπορείς να κατεβάσεις την ρομ να δω αν την έχω εγώ να την ανεβασω καπου αλλού για να την πάρουν όσοι θέλουν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τελικά έβγαλα άκρη.... :up:

 

Μετά από πολύ ψάξιμο στο νετ βρήκα ένα εύκολο τρόπο να έχουμε google apps και ο λογαριασμός μας να συνδέεται κανονικά....χωρίς PC!

 

1. Κατεβάζουμε το Flashify

2. Κατεβάζουμε το CWM Recovery

3. Κατεβάζουμε τα Google Apps

 

Εκτέλεση

 

-Εγκαθιστούμε το Flashify και πατάμε "flash recovery" και επιλέγουμε την recovery που κατεβάσαμε....

 

-Μπαίνουμε σε recovery (κλείστε το κινητό και πατήστε ταυτόχρονα VolumeUp και Power κουμπιά) και μας εμφανίζεται το μενού του CWM Recovery..... Επιλέγουμε "install zip" και μετά την 2η επιλογή...μπαίνουμε στο φάκελο που έχουμε κατεβάσει τα Google apps και τα επιλέγουμε...κάνει install και είμαστε κομπλέ! :w00t:

 

*Στο CWMRecovery μετακινούμαστε στις επιλογές με τα VolUp και VolDown και επιλέγουμε με το PowerButton!

 

ΥΓ. Έτσι κρατάμε την ρομ την δικιά του που μας ήρθε....εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει έτσι γιατί όλα μου τα κινητά τα χρησιμοποιώ στα Αγγλικά και θα φλασάρω την official από το site τους για να είμαι επίσημος....κάποια στιγμή θα το κάνω....ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λέω ότι είναι άσχημη η multilanguage απλά αφού χρησιμοποιώ μόνο Αγγλικά να το κάνω.....

 

Το κινητό πάντως μαμεί και δέρνει και λογαριασμό δεν δίνει....

Edited by Nikosni
"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει θεματα με τη θερμοκρασία καθώς είδα σε ενα review οτι ανεβάζει θερμοκρασία στο πάνω μέρος αρκετά γιατί σε παλιότερο κινητό που είχα πραγματικά μπορούσες άνετα να το χρησιμοποιήσεις σαν καλοριφέρ το χειμώνα...:p:p

 

Επίσης η μπαταρία βγάζει μια μέρα με μια κανονική χρήση;

 

όσο αναφορά τη ρομ και το play store απο οτι είδα βγάλατε όλοι άκρη...

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει θεματα με τη θερμοκρασία καθώς είδα σε ενα review οτι ανεβάζει θερμοκρασία στο πάνω μέρος αρκετά γιατί σε παλιότερο κινητό που είχα πραγματικά μπορούσες άνετα να το χρησιμοποιήσεις σαν καλοριφέρ το χειμώνα...:p:p

 

Επίσης η μπαταρία βγάζει μια μέρα με μια κανονική χρήση;

 

όσο αναφορά τη ρομ και το play store απο οτι είδα βγάλατε όλοι άκρη...

 

ευχαριστώ.

Το κινητό το έχω έναν χρόνο και ποτε δεν είχα θέμα με την θερμοκρασία έχοντας αλλάξει και διάφορες ρομ. Η μπαταρία με κανονική χρήση θα σου κρατήσει μια μέρα άνετα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά καθούμενα μου έκανε αυτό.

Δεν ξέρω τι να κάνω.ακόμη και στο recovery το κάνει.

Όταν όμως παίρνω screenshot (στιγμιότυπο οθόνης) δεν φαίνεται το χαλασμένο...

?????!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά καθούμενα μου έκανε αυτό.

Δεν ξέρω τι να κάνω.ακόμη και στο recovery το κάνει.

Όταν όμως παίρνω screenshot (στιγμιότυπο οθόνης) δεν φαίνεται το χαλασμένο...

?????!!!!!!

Και εμένα μου το έκανε αυτό.Αλλαξα ρομ και διορθώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έκανε αυτό.Αλλαξα ρομ και διορθώθηκε

 

Μήπως θυμάσαι ποιά ρομ είχες και ποιά έβαλες?

Σε ρωτάω γιατί το έκανα και εγώ αλλά δεν διορθώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιά rom προτείνεται να εγκαταστήσουμε;

Εμένα ήρθε με την 2.12 multilanguage, με χαλάνε λίγο κάτι κινέζικα applications που έχει.

Έχει διαφορά με την official;

αυτή είναι καλή;

MIUI έχει δοκιμάσει κανείς;

Επίσης είδα στο needrom μια που λέει ότι είναι η official 2.13

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι ποιά ρομ είχες και ποιά έβαλες?

Σε ρωτάω γιατί το έκανα και εγώ αλλά δεν διορθώθηκε

Είχα βάλει μια 2.12 δεν θυμάμαι ποια ακριβώς. Τώρα έχω την fui.Ειναι beta ακόμα αλλά κάθε εβδομάδα βγάζουν αναβάθμιση και την διορθωνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ποιά rom προτείνεται να εγκαταστήσουμε;

Εμένα ήρθε με την 2.12 multilanguage, με χαλάνε λίγο κάτι κινέζικα applications που έχει.

Έχει διαφορά με την official;

αυτή είναι καλή;

MIUI έχει δοκιμάσει κανείς;

Επίσης είδα στο needrom μια που λέει ότι είναι η official 2.13

Εγώ έχω την fui.Την έβαλα για να την δοκιμάσω αλλά μου φάνηκε καλή. Είναι beta ακόμα αλλά κάθε εβδομάδα βγάζουν αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την fui.Την έβαλα για να την δοκιμάσω αλλά μου φάνηκε καλή. Είναι beta ακόμα αλλά κάθε εβδομάδα βγάζουν αναβάθμιση

Που τη βρίσκουμε αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρίσκουμε αυτή;

http:// bbs.anzhi.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=1237&filter=typeid&typeid=14029 έχει και διάφορες άλλες ρομ. Η τελευταία fiui είναι η 2.8.0

Link to comment
Share on other sites

http:// bbs.anzhi.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=1237&filter=typeid&typeid=14029 έχει και διάφορες άλλες ρομ. Η τελευταία fiui είναι η 2.8.0

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω αφού λες ότι είναι καλή.

Μου φάνηκε και αυτή ενδιαφέρουσα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω αφού λες ότι είναι καλή.

Μου φάνηκε και αυτή ενδιαφέρουσα...

Ναι καλή είναι και αυτή. Την είχα βάλει :) Γενικά έχω δοκιμάσει αρκετές! Η fiui να ξέρεις αν την βάλεις είναι λίγο διαφορετική από αυτές. Το multitasking είναι διαφορετικό, η notification bar και κάτι αλλά ψιλοπραγματα

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλή είναι και αυτή. Την είχα βάλει :) Γενικά έχω δοκιμάσει αρκετές! Η fiui να ξέρεις αν την βάλεις είναι λίγο διαφορετική από αυτές. Το multitasking είναι διαφορετικό, η notification bar και κάτι αλλά ψιλοπραγματα

Πως και κατέληξες στην fiui;

Γενικά δουλέυουν όλα σωστά, δηλαδή και οι υπέρυθρες;

Φαντάζομαι αυτές έχουν μόνο Αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

Πως και κατέληξες στην fiui;

Γενικά δουλέυουν όλα σωστά, δηλαδή και οι υπέρυθρες;

Φαντάζομαι αυτές έχουν μόνο Αγγλικά...

Έχουν και ελληνικά. Δεν ξέρω για τις υπέρυθρες, δεν έχει το τηλεκοντρόλ μέσα και δεν έχω βάλει άλλο να δοκιμάσω. Γενικά όμως δουλεύουν όλα μέχρι στιγμής. Κατέληξα σε αυτή γιατί έχει τα λιγότερα προβλήματα κατά τη γνώμη μου πάντα και από ότι βλέπω έχουν διάθεση αναβάθμισης και να την κάνουν καλύτερη

Edited by plou13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. γράφω για πρώτη φορά στο φορουμ αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό. Δεν είμαι και πολύ σχετικός και νομίζω ότι το κινητό μου (nubia z5s) τα έπαιξε. προσπάθησα να περάσω άλλη recovery (cwm) και τωρα όσα reboot και να του κάνω μπαίνει κατευθείαν στην recovery. το κινητό το έχω δέκα μέρες και είναι κρίμα να το πετάξω στον τοίχο. αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. γράφω για πρώτη φορά στο φορουμ αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό. Δεν είμαι και πολύ σχετικός και νομίζω ότι το κινητό μου (nubia z5s) τα έπαιξε. προσπάθησα να περάσω άλλη recovery (cwm) και τωρα όσα reboot και να του κάνω μπαίνει κατευθείαν στην recovery. το κινητό το έχω δέκα μέρες και είναι κρίμα να το πετάξω στον τοίχο. αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του. ευχαριστώ.

 

ποιά ρομ είχες και ποια πήγες να βάλεις.

Επίσης ποιό cwm έχεις?

Όλα έχουν σημασία.

 

 

 

ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΆ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ , ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ALIEXPRESS?

Χρειάζομαι καλωδιοταινία οθόνης και (ελπίζω όχι ) οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

@plou13 μπορείς να μου πεις με ποιόν τρόπο περνάς τις καινούργιες rom, προσπαθώ να περάσω την fiui (recovery, ήμε flashify) και δεν τα καταφέρνω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...