Jump to content

ZTE Nubia Z5S


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου την εχει βιδωσει η rom toy ετερναλ team και προσπαθω να κατεβασω την γνησια ματαια ομως!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα τελικα καταφερα εβαλα την 1.30 δουλευει κανονικα το ir remote απλα δεν εχω τ ελληνικα που δεν χρειαζομαι..αλλα πρεπει να βαλω τα google apps υπαρχει τροπος χωρις cwm?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο εδω http://www.needrom.com/mobile/gapps-cyanogenmod-10-1/ και φλασαρε κανονικα οπως κανεις με ρομ απο cwm recovery, και εγω κατεβασα την 1.3 την επισημη αλλα λειπουν καποια αρχεια και δεν μου την περναει. απο που την κατεβασες? οτι κατεβαινει απο baidou πρεπει να κανεις λογαριασμο και να τα κατεβασεις με το downloader τηε εταιρειας, εγω ετσι καταφερα και κατέβασα την επισημη πλην ομως που εχει θεμα και δεν την περναει, συγγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα δεν υπαρχει πολυς ελευθερος χρονος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα gapps τα δοκιμασα με την επισημη 1.25 και φορτωθηκαν κανονικα. με ολες τις εφαρμογες της Google, play store κτλ και συγχρονησαν κανονικα οι επαφες απο μαιλ.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να μην χρησιμοποιηξσω clockwork για να μπορω να εχω τις επισημες αναβαθμισεις!

η ρομ μου ειναι η NUBIA_Z5S_1.30_UPDATE.ZIP να μπορουσα να εβαζα και χωρις clockwork gapps καλα θα ηταν.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, λεω να παρω και γω το NUBIA Z5S 5.0" 32GB... τρεις ερωτήσεις:

1. Τι SAR εχει? Δεν το βρίσκω πουθενά με εγκυρότητα. Υποψιάζομαι ότι έχει περίπου 1,7 και η τιμή αυτή είναι εξωφρενική...

2. Λέει πως είναι LTE, άρα θα πιάνει και 4G, σωστά?

3. Το βρήκα στο αλι με 273€, έχετε δεί κάτι καλύτερο?

 

Thanx

 

Παιδιά και γω ψήνομαι να το πάρω αλλά δεν θέλω να ψήσω το κεφάλι μου :O Ξέρει κανείς τι SAR έχει?Κάποιος που έχει το manual?:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη με εχει τρελανει πως περναω το clockwork?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

επειδη με εχει τρελανει πως περναω το clockwork?

 

Απο οτι βλεπω στο htcmania

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=757066

 

τρεχεις αυτο εδω και πατας την επιλογη 1,αλλα προς το παρων ειναι μονο στα κινεζικα.

https://www.dropbox.com/s/wblm8fpfcsz12d7/z5s_Recovery.exe

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει και γραφει στο τελος segmaentation fault και μενει εκει δεν κανει εγκατασταση του cwm
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα ρουταρει τελικα για μενα δουλεψε ενα αρχειο που βρηκα σε κινεζικο site με ονομα αρχειου 努比亚Z5S一键刷入中文CWM recovery επεστρεψα στην rom του ετερναλ.H επισημη 1.30 μου εβγαλε την πιστη ουτε gapps και σε ορισμενα απαραιτητα οπως το root explorer ετρωγε κολλημα.το μονο καλλο οτι δουλευε το τηλεκοντρολ.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την επισημη 1.3 με το επισημο recovery μετα ρουταρα και εβαλα cwm recovery παλι και περασα τα gapps και δουλευει τελεια.οποιος θελει εχω recovery και εργοστασιακο και cwm.Μπορεις τα τρεχεις και τα δυο κατα βουληση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασα και miui beta αλλα εχει πολλα bugs. Δεν εχει σημα GPS και δεν εμφανιζει στις εισερχομενες τα ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γίνομαι κουραστικός το ξέρω αλλά εσείς που έχετε αγοράσει το τηλέφωνο δείτε στο manual το Sar του έχω ψάξει κ δεν βρήκα κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

Μόλις το παρήγγειλα και γω από singapore post και τους ζήτησα να γράψουν χαμηλότερη τιμή για να γλυτώσω τελωνείο. Μου είπαν ότι δήλωσαν 65USD... Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει αν ήταν σωστό το ποσό που δηλώσαν ή αν ούτως ή άλλως θα την φάω την καμπάνα?

Επίσης αν δεν δεχτώ να παραλάβω λόγω εξτρα χρεώσεων μπορώ να κάνω dispute?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε παιδες το κινητο εφτασε αλλα ακομα καποιο review δεν βλεπω.υπαρχουν καποια παραπονα για το λιγισμικο του κινητου και εδω και στο xda ισχιει κατι τετοιο?

Γενικα στα αλλα πως τα παει?καμερα οθωνη αυτονομια?ειχα στηριχτει σε αυτο το κινητο αλλα ακομα δεν εχω παραγγηλει για αυτο το λογω

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα δοκιμασα gps αθηνα ολα καλα!λογισμικο εχω επισημο 1.30 με playstore.Φωτογραφιες το βραδυ ειδικα πολυ καλυτερες απο το μινι.ισως εχει δυνατοτερο φλας αλλα και την μερα ειναι καλυτερη η καμερα.Το τηλεκοντρολ εχει την πλακα του.το ακουστικο του δυνατο!κολημα κανενα.οτι αλλο θελεται πειτε μου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

Μόλις το παρήγγειλα και γω από singapore post και τους ζήτησα να γράψουν χαμηλότερη τιμή για να γλυτώσω τελωνείο. Μου είπαν ότι δήλωσαν 65USD... Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία για να μου πει αν ήταν σωστό το ποσό που δηλώσαν ή αν ούτως ή άλλως θα την φάω την καμπάνα?

Επίσης αν δεν δεχτώ να παραλάβω λόγω εξτρα χρεώσεων μπορώ να κάνω dispute?

 

Ευχαριστώ

 

από πού το πήρες και πόσο?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε παιδες το κινητο εφτασε αλλα ακομα καποιο review δεν βλεπω.υπαρχουν καποια παραπονα για το λιγισμικο του κινητου και εδω και στο xda ισχιει κατι τετοιο?

Γενικα στα αλλα πως τα παει?καμερα οθωνη αυτονομια?ειχα στηριχτει σε αυτο το κινητο αλλα ακομα δεν εχω παραγγηλει για αυτο το λογω

Η 1.30 η επισημη παει τρενο δεν εχω δει κανενα ενοχλητικο bug και αρκετα σταθερη. Τωρα για review εν συντομια το κινητο ειναι αρκετα προσεγμενη και με καλη ποιοτητα συσκευη στο ιδιο υψος ποιοτητας με Samsung μιας και απο εκει ερχομαι (πρωην κατοχος s3 ). Η οθονη του ειναι η καλυτερη που εχω δει εως τωρα σε κινητο, με ρεαλιστικη απεικονιση των χρωματων, απο επιδοσεις στο antutu μου βγαζει 34487 Screenshot_2014-03-04-22-46-42.jpg .Η μπαταρια κραταει απο 1 ημερα με βαρια χρηση εως 2 ημερες με μετρια χρηση. Οι φωτογραφιες αρκετα καλες στα επιπεδα του s3 που πιστευω σηκωνει βελτιωση απο το λογισμικο που εχει πολλες ρυθμισεις να κανεις γιατι στο auto μερικες φορες δεν μπορεις να παρεις το βελτιστο αποτελεσμα. Το βιντεο ειναι η μεγαλη εκπληξη για μενα ανωτερο του s3 με πεντακαθαρη εικονα χωρις τρεμοπεγματα η θορυβο και με κρυσταλλινο ηχο. Το gps ειναι ταχυτατο και κλειδωνει το αργοτερο σε 6 δευτερα. Η ισχυς του WiFi ειναι εφαμιλλη λαπτοπ με αρκετα μεγαλη εμβελια. Τωρα απο design ειναι καθαρα υποκειμενικο στα γουστα του καθενος. Προσωπικα εμενα με ενθουσιαζει. Αυτα τα λιγα οποιος θελει ποιο αναλυτικες λεπτομερειες για κατι ποιο συγκεκριμενο με το κινητο με ρωταει.
Link to comment
Share on other sites

μιας και το περιμενω και εγω λογικα την επομενη βδομαδα...

δεν κανετε εναν γρηγορο οδηγο με το τι ακριβως κανατε για να φτασετε στην 1.30 με gapps...

ετσι κανα link κτλ κτλ

να μην ταλαιπωριομαστε και εμεις αφου ηδη καποιος το εχει κανει...

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γίνομαι κουραστικός το ξέρω αλλά εσείς που έχετε αγοράσει το τηλέφωνο δείτε στο manual το Sar του έχω ψάξει κ δεν βρήκα κάτι..

Για sar δεν γραφει ουτε στο εντυπο μανιουαλ που ειναι στα κινεζικα ουτε στο ηλεκτρονικο που ειναι μεσω εφαρμογης προεγκατεστημενο. Απλα εκει στο τελος αναφερει The phone manufactured by ZTEMT, meets all the requirements of EU . οτι πληρει τις προδιαγραφες της ευρωπαικης ενωσης δηλαδη. Εγω πιστευω οτι εξαιτιας οτι η ΖΤΕ εδω και αρκετα χρονια εχει εντονη παρουσια στην αμερικη και ευρωπη σιγουρα πληρει ολες τις προδιαγραφες που οριζουν και τις εκπεμπομενης ακτινοβολιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μιας και το περιμενω και εγω λογικα την επομενη βδομαδα...

δεν κανετε εναν γρηγορο οδηγο με το τι ακριβως κανατε για να φτασετε στην 1.30 με gapps...

ετσι κανα link κτλ κτλ

να μην ταλαιπωριομαστε και εμεις αφου ηδη καποιος το εχει κανει...

Εγω παιδευτικα αρκετα να πω την αληθεια για να περασω την γνησια 1.3 γιατι στο cwm recovery δεν μου την εβγαζε ως εγκυρη και επρεπε να επαναφερω το εργοστασιακο recovery το οποιο δεν περναγε με τιποτα και τα καταφερα να το περασω αφου περασα πρωτα την miui beta rom γιατι αλλιως δεν επερνε root δικαιωματα το recovery με την επισημη που ειχα κατεβασει και μετα περασα την 1.3, μετα ρουταρα, περασα cwm recovery παλι και περασα gapps. Θα φτιαξω οταν βρω λιγο χρονο καποιες οδηγιες απλα εγω εφτασα στο επιθυμητο αποτελεσμα μεσω Λαρισας και πρεπει ο οδηγος που θα φτιαχτει να ειναι ευκολος στην χρηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/sc/njcvvmsre8qiccm/psGtWStstv το σκορ στο Antutu

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραξα τιποτα απο ρομ ουτε cwm αλλα θελω να ρωτησω αυτους που αλλαξαν ρομ, δουλευει καλυτερα? απο που πηρατε το cwm και την ρομ και αν βρηκε κανεις τον τροπο στην καμερα που δειχνει σε ενα βιντεο που αφερει ανεπιθημιτα αντικειμενα απο την οικονα και εκεινο που μπορεις να κολλησεις 3-4 φοτο μαζι και να εισαι στην φοτο 4 φορες. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Επισης ειδα οτι δεν δουλευει ουτε σε μενα το remote control, μου βγαζει ερορ και μου το κλεινει. πως το φτιαξατε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Επισης ειδα οτι δεν δουλευει ουτε σε μενα το remote control, μου βγαζει ερορ και μου το κλεινει. πως το φτιαξατε αυτο?

 

φιλε μου αυτο ειναι bug της rom tou eternal αν πας σε στοκ ρομ δουλευει κομπλε.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα απο forum etbuying την καινουριο multilanguage υποτιθεται,...μονο που ειναι ιδια με την γνησια μαλλον εχουνε χασει την μπαλα..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

θελω να παω σε στοκ ρομ αλλα εκανα μια αποπειρα σημερα να την περασω με το ρικαβερι που ηδη εχει το κινιτο και οταν πηγα να κανω wipe data/factory reset κολλησε και του εκανα επανακινηση και κολλησε στο loading screen. οποτε το αφησα μεχρι να μαθω μιπως φταιει το ρικαβερι και πως περνας αλλο. αποτι ξερω και τα 2 που υπαρχουν ειναι κινεζικα αλλα δεν ξερω πως το περνας σε τετοιο κινιτο. με τα mediatek ειχα βγαλει μια ακρη αλλα τωρα ειμαι newbie. αν μπορεις πες μου με λιγα βηματακια τον τροπο και τι να κατευασω για να το κανω γιατι νομιζω οτι με αυτη την ροπ και το σημα του κινιτου δεν ειναι σωστο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...