Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την εχω απο χθες το απόγευμα και δεν κατάλαβα και τίποτα φοβερό σε αλλαγη. Η ταχύτητα ειναι πανω κατω η ίδια. Όντως κανει κατι καθυστερησεις οταν ειναι να κλείσει ανοιχτές εφαρμογές. Αν κάποιος είναι ευχαριστημενος ας μην παει lolipop ακομα. Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλε με τον ESfilemanager εχω καποια option τα οποια δεν τα εχω με αλλον file manager οπως συνδεση LAN bacup παλιων version εφαρμογων και αλλα τα οποια ειναι κουραστικο να τα κανω και με τους 2 για αυτο ρωτησα αν γινεται root ή downgrade χωρις να επηρεασω το knox . Μηπως ξερεις κατι σχετικο ?

 

Ελπίζω να μην το έδωσες το κινητό για αυτό το λόγο πλέον με τη λολιποπ μπορείς να αντιγράψεις,κάνεις αποκοπή κλπ με εφαρμογές τρίτων, να και ένα μεγάλο (για μερικούς) θετικό της λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παω σε L, με χαλανε πολυ τα χρωματα, θελω deep black. Επισης ετσι οπως εχω σεταρει την 4.4.2. με exposed frameworks κλπ (τα οποια δεν γνωριζω αν ειναι συμβατα με L) το κινητο ειναι τελειο, θεωρω πως δεν εχει να προσφερει κατι παραπανω η L εκτος απο την εμφανιση η οποια μαλιστα με χαλαει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήρα το τηλέφωνο πριν μια εβδομάδα έβαλα και την 5.0.1 .Έκανα το τεστ στο Antutu και έβγαλε 34366 .Είναι πιο κάτω από χειρότερα τηλέφωνα.Διάβαζα εδώ ότι είχε καλύτερα αποτελέσματα .Δεν έκανα μέτρηση πρι κάνω την αναβάθμιση για να ξέρω πως ήταν πριν.Έκανα κάτι λάθος η έγινε χειρότερο ?:wacko:

Παιδιά sory είχα ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση.Έκανα πάλι το τεστ και έβγαλε 43895. Αυτό είναι καλό ?

Edited by Lefteris42
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήρα το τηλέφωνο πριν μια εβδομάδα έβαλα και την 5.0.1 .Έκανα το τεστ στο Antutu και έβγαλε 34366 .Είναι πιο κάτω από χειρότερα τηλέφωνα.Διάβαζα εδώ ότι είχε καλύτερα αποτελέσματα .Δεν έκανα μέτρηση πρι κάνω την αναβάθμιση για να ξέρω πως ήταν πριν.Έκανα κάτι λάθος η έγινε χειρότερο ?:wacko:

 

Έκανες hard reset ;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα μετά την αναβάθμιση αλλά έκανα λάθος είχα ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση.Έκανα πάλι το τεστ και έβγαλε 43895. Αυτό είναι καλό ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η ένταση του ήχου κλήσης χαμηλώνει από μόνη της και έκανα 3 φόρματ και πέρασα το lollipop με odin. Σήμερα έμαθα ότι και ένας φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα ακριβώς. Είναι δυνατόν να μην το έχει κανείς άλλος; Νομίζω ότι πρόκειται για bug!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα μετά την αναβάθμιση αλλά έκανα λάθος είχα ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση.Έκανα πάλι το τεστ και έβγαλε 43895. Αυτό είναι καλό ?

 

αυτή η μέτρηση είναι σε 4.4.2 ----------------------------------------- και αυτό είναι μετά από καθάρισμα με clean master!

http://i58.tinypic.com/1zx4a51.png ------------------------ http://i60.tinypic.com/2cf4ifd.png

 

οπότε δοκίμασε καθαρισμό με κάποιο εργαλείο και ξανά δοκίμασε

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

δεν θελει cleanmaster..να ειναι παγωμενο το κινητο οσο θερμαινεταιτοσο ζοριζεται...το antutu μονο ζημια μπορει να προκακελει και ειδικα δευτερη φορα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν θελει cleanmaster..να ειναι παγωμενο το κινητο οσο θερμαινεταιτοσο ζοριζεται...το antutu μονο ζημια μπορει να προκακελει και ειδικα δευτερη φορα

 

βασικά η δεύτερη και καλύτερη μέτρηση ήταν μετά από χρήση του κινητού + καθαρισμό

οπότε σίγουρα δεν ήταν "κρύο".... μάλλον βγάζει ότι του καπνίσει και όποτε του καπνίσει σαν Scores

κοινός αναξιόπιστα τα προγράμματα αυτά η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Task kiler, c cleaner και οτι αλλο υπαρχει εκει το μονο που κανει ειναι να σκοτωνει το κινητο...απλα σου ελευθερωνει και αλλη ram κλεινει και οτι αλλο υπαρχει και σου δινει το σκορ...η επεξεργαστες τρεχουν στο τερμα...οταν ενεργοποιεις το κινητο εκεινη την ωρα να τρεξεις θα σου βγαλει το ποιο μεγαλο score...μονο με root και ξηλωμα οτι bloatware εχει μεσα εκει το κινητο ανασαινει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη. Δεν σας άκουσα! Αποφάσισα να κάνω την αναβάθμιση. Όλα κυλούσαν σχετικά καλά με την 4.4.2 και αποφάσισα να δοκιμάσω την γλυφιτζουρένια έκδοση. Η έκδοση κατέβηκε σε καθαρό κινητό και το ξανακαθάρισα με wipe data και δεν συμμαζεύεται. Είναι πολύ Beta έκδοση μόνο έτσι θα την χαρακτήριζα με αδιάφορη κατανάλωση μπαταριάς. Πατας το συμβολάκι να κλείσουν με το Χ όλες οι εφαρμογές και περιμένεις τουλάχιστον 15 δευτερόλεπτα μέχρι να τις κλείσει. Αποφάσισα εν κατακλείδι μια που απεχθάνομαι την σημερινή μέρα να βγω γιατί θα γίνεται πανικός να γυρίσω στην φανταστική απλή και λιτή 4.3 που είχε όταν το πρωτοπήρα. Θα ακολουθήσω τον οδηγό από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2744061 και ακόμα και εαν μετρήσει ο μετρητής δεν με ενδιαφέρει διότι η εγγύηση μου κοντεύει να λήξει. Αγαπημένη 4.3 σου έρχομαι.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πες μας αν καταφερεις τιποτα. Πάντως στο λινκ λέει οτι απο κιτκατ πας 4.3 όχι απο λολιποπ. Πρόσεξε το.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λεει το παληκαρι . Εχουν κανει απαραδεκτη την εκδοση για S 4 γιατι ειναι γραμμενη για s5 !

Η μπαταρια μου βγαζει 80 λεπτα οθονης πλεον,οτι να ναι . Σημερα πηγα πηρα δευτερη μπαταρια για να εχω κινητο στη δουλεια,μεχρι να το πουλησω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε μεχρι τις 12 θα σας εχω νεα. Κατεβαζω την εκδοση τωρα με premium λογαριασμο γιατι αλλιως ηθελε 8 ωρες
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε μεχρι τις 12 θα σας εχω νεα. Κατεβαζω την εκδοση τωρα με premium λογαριασμο γιατι αλλιως ηθελε 8 ωρες

 

Ε τι νεα ; Εμεις την εχουμε πιο πριν απο εσενα την εκδοση ! Ειναι χαλια . Ειδικα η μπαταρια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ε τι νεα ; Εμεις την εχουμε πιο πριν απο εσενα την εκδοση ! Ειναι χαλια . Ειδικα η μπαταρια.

 

Την 4.3 δες τι γραφω. Για downgrade μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Την 4.3 δες τι γραφω. Για downgrade μιλαω

 

ε καλα μην τρελαινεσαι ! Αντε δωσε οδηγιες μηπως και γλυτωσουμε κουκλε :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ε καλα μην τρελαινεσαι ! Αντε δωσε οδηγιες μηπως και γλυτωσουμε κουκλε :)

 

Υπομονη κατεβηκε σχεδον η εκδοση ελπιζω να τα καταφερω αλλα θελει υπολογιστη με linux

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κατεβηκε σχεδον η εκδοση ελπιζω να τα καταφερω αλλα θελει υπολογιστη με linux

 

Μακαρι φιλαρακι μακαρι το ευχομαι !!! Μεγαλη πατατα εκανε η Samsung παλι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλαρακι μακαρι το ευχομαι !!! Μεγαλη πατατα εκανε η Samsung παλι.

 

Δεν μπορω να δωσω τις εντολες κατι λαθος εχουν. To odin δεν ανταποκρινεται ποτε και κολλαει.

Εγινε μπρικι αντιο σας!

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος πες μας τι έκανες και αν έγραψε το knox.

 

Το εκανα εγκατασταση κανονικα χωρις να πειραξω τιποτα. Ο knox βαζει 0χ0 αλλα με σφαλμα απο κατω.Μονο αυτο το σφαλμα μου βγαζει με το πανω κουμπι του ηχου και το Home και το power button missing code -1 bitmap αλλά εμενα δεν με ενοχλει κα8ολου. Το κινητο ανοιγει κανονικα

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...