Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Downgrade δεν γινεται για πισω,απο 4.4.2 να πας 4.3...ουτε με odin..το καινουριο bootloader δεν το βλεπει..εχει βγει καποια εκδοση ng3 νομιζω,οχι σε ολα ομως!!!ισως εκει με το towelroot να το δοκιμασε τε οσοι την εχετε..δεν χανεται τιποτα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη για να καταλαβω ... αν βαλω μια ROM 4.4 ( την Black edition πχ για την ελλαδα) θα μου την παιξει κανονικα χωρις να πειραξει το KNOX και επισης που βρισκουμε γνησιες ROM ????
GT-I9506 :D
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9506/τι οτι επισημο βαλεις δεν πειραζετε ο knox... custom room,root...fall!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9506/τι οτι επισημο βαλεις δεν πειραζετε ο knox... custom room,root...fall!!!

 

Η L που βγηκε για ρωσσια αν την κατεβασω μεσω ODin κουμπωνει κανονικα η πρεπει να περιμενω για Ελλαδα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η L που βγηκε για ρωσσια αν την κατεβασω μεσω ODin κουμπωνει κανονικα η πρεπει να περιμενω για Ελλαδα ;

 

Μην κουμπωσεις τιποτα γιατι αν την κουμπωσεις θα ξεκουμπωσεις δια παντως το τηλεφωνο σου. Ακομα δεν βγηκε για i9506 http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9506 οταν κυκλοφορησει μπορεις να κανεις πειραματα. Αυτη που θα περνουσες θα ηταν του i9500 και θα τα τιναζε το κινητακι σου καταληγοντας bricked

Link to comment
Share on other sites

Μην κουμπωσεις τιποτα γιατι αν την κουμπωσεις θα ξεκουμπωσεις δια παντως το τηλεφωνο σου. Ακομα δεν βγηκε για i9506 http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9506 οταν κυκλοφορησει μπορεις να κανεις πειραματα. Αυτη που θα περνουσες θα ηταν του i9500 και θα τα τιναζε το κινητακι σου καταληγοντας bricked

 

ενταξει φιλε,να εισαι καλα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

σε κάποια σελίδα παραπίσω κάπου τέθηκε το θέμα για το 4G/LTE σήμα στις συσκευές μας.

πράγματι πρέπει να γίνει αίτηση τηλεφωνικά στον πάροχο για να μπορείς να έχεις 4G/LTE σύνδεση αλλά αυτό γίνετε στα καρτοκινητά μονο στα 500MB όχι σε day pass η reload it η οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα εκτος τον 500MB τουλάχιστον για τα what'σ up όπου ενημερώθηκα από αντιπρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια πραγματα βγηκαν σημερα για το κινητο μας ; :D

 

16270186239_ae627b9bbc_z.jpg

http://www.sammobile.com/2015/02/06/android-5-0-lollipop-rolls-out-to-the-samsung-galaxy-s4-lte-a-gt-i9506/

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αφου ανεβηκε sammobile ειναι σιγουρο..αντε και δεν μπορω να περιμενω αλλο το lollipop..αν και το κινητο με 4.4.2 παει σφαιρα και δεν σκαλωνει πουθενα..η μπαταρια ποναει λιγο αλλα τι να κανουμε.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να κατέβει το τσέχικο να δω τι λέει η λολλυποπυ.

Bye bye αγαπημένη μου μαυρίλα.:(

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε κ το γλυφιτζουρι. Παντως το δικο μου κινητο που προοριζοταν για την Τσεχικη αγορα δεν μου εβγαλε κατι OTA. Κ εκανα κ χειροκινητη αναζητηση για ενημερωσεις αλλα τζιφος...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια πραγματα βγηκαν σημερα για το κινητο μας ; :D

 

16270186239_ae627b9bbc_z.jpg

http://www.sammobile.com/2015/02/06/android-5-0-lollipop-rolls-out-to-the-samsung-galaxy-s4-lte-a-gt-i9506/

 

Για Ελλαδα ποτε το βλεπεις ; Βασικα το δικο μου με μια ερευνα που εκανα ειναι πολωνικο-παιζει αν παρω το update πιο αμεσα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για Ελλαδα ποτε το βλεπεις ; Βασικα το δικο μου με μια ερευνα που εκανα ειναι πολωνικο-παιζει αν παρω το update πιο αμεσα ;

 

Δεν μπορω να ξερω ποτε θα ερθει Ελλαδα.

Αν εχεις υπολογιστη δεν υπαρχει λογος να περιμενεις.

Κατεβασε ενα firmware απο samsung και περασε το με odin.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα , επιτέλους παρέλαβα κ έγω χθές το κινητό. Είχε 4.3 και αμέσως το αναβάθμισα μεσω odin σε 4.4.2 και με χαρά διαβάζω σήμερα οτι βγήκε η 5 :) Σιγκριτικά με το Note 3 που έχω μου φαίνεται πιο γρήγορο.Ηθελα να ρωτήσω,αν γνωρίζει κανείς, χθες έβαλα την ελληνική 4.4.2 Black edition ( black edition είναι το τηλέφωνο) κατεβασα όμως κ την ελληνική 4.4.2 θα είχα κάποιο πρόβλημα αν την περνούσα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είχες κανένα πρόβλημα φίλε μου.

Με την ελληνική black edition ήμουν και εγώ μέχρι σήμερα πριν περάσω την lollipop.

Περί lollipop μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα και όλα πάνε ρολόι τουλάχιστον σε όσα μπόρεσα να δω.

Αν και είχα ενδοιασμούς για την ασπριλα δεν μου έχει πέσει άσχημα.

Θα περιμένω δυο τρεις φορτίσεις να δω τι γίνεται και με την αυτονομία.

Μπράβο στην Samsung που έδωσε τόσο γρήγορα την 5.0.1

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ξερω ποτε θα ερθει Ελλαδα.

Αν εχεις υπολογιστη δεν υπαρχει λογος να περιμενεις.

Κατεβασε ενα firmware απο samsung και περασε το με odin.

 

μετα νομιζω ομως δεν θα παιρνω update ΟΤΑ σωστα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά περιμένουμε να ακούσουμε εντυπώσεις με στοιχεία!

δεν πιστεύω να βγάλει προβληματάκια η γλειφιτζούροέκδοση όπως ακούγεται ότι έχει βγάλει σε αρκετές συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής παιδιά είναι πάρα πολύ καλή. Ίσως κατιτίς πιο γρήγορη θα έλεγα. Η μπαταρία ακόμα δεν ξέρω πως θα πάει αλλά μέχρι στιγμής έχω κανονική κατανάλωση. Μου άρεσε το πληκτρολόγιο που έγινε γκρι-άσπρο!!
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια τελικα ετρεξα ενα προγραμμα στο κινητο και μου βγαζει οτι ειναι Σλοβακια. Update Ομως δεν βλεπω.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είχες κανένα πρόβλημα φίλε μου.

Με την ελληνική black edition ήμουν και εγώ μέχρι σήμερα πριν περάσω την lollipop.

Περί lollipop μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα και όλα πάνε ρολόι τουλάχιστον σε όσα μπόρεσα να δω.

Αν και είχα ενδοιασμούς για την ασπριλα δεν μου έχει πέσει άσχημα.

Θα περιμένω δυο τρεις φορτίσεις να δω τι γίνεται και με την αυτονομία.

Μμπράβο στην Samsung που έδωσε τόσο γρήγορα την 5.0.1

 

Και εμένα αυτή η ασπρίλα δε μου αρέσει στην lollipop. ..θα ήθελα να ρωτήσω ποιας χωρας rom περασες, αν έχεις συντομεύσεις εφαρμογων στην οθονη όπως στην 4.4.2( γιατί οι γερμανικες rom δεν έχουν συντομεύσεις) απο διαχείριση ram πως πάει; και πόσο έχει διαθέσιμη .στην 4.3 ειχε 1850 mb στην 4.4.2 1852mb .Δε σκέφτομαι να την κάνω άμεσα την αναβάθμιση περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις μη τυχον έχει σφάλματα . μπράβο στην Samsung που την έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda διάβασα ότι η Lollipop της Samsung συνεχίζει να ειναι dalvik. ..είναι δυνατόν; ;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτή η ασπρίλα δε μου αρέσει στην lollipop. ..θα ήθελα να ρωτήσω ποιας χωρας rom περασες, αν έχεις συντομεύσεις εφαρμογων στην οθονη όπως στην 4.4.2( γιατί οι γερμανικες rom δεν έχουν συντομεύσεις) απο διαχείριση ram πως πάει; και πόσο έχει διαθέσιμη .στην 4.3 ειχε 1850 mb στην 4.4.2 1852mb .Δε σκέφτομαι να την κάνω άμεσα την αναβάθμιση περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις μη τυχον έχει σφάλματα . μπράβο στην Samsung που την έδωσε.

 

Κατεβαζα της τσεχιας αλλα κοπηκε πριν τελειωσει και δοκιμασα της σλοβακιας.

Με αυτο ειμαι τωρα και δεν εχει συντομευσεις.

Οσον αφορα την διαθεσιμη ram δειχνει στα 1.81gb

 

Πανε και τα 45 χιλιαρικα ... :D

 

15840034754_7812eac893_z.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...