Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχει αλλα θα χασεις αυτη την δυνατοτητα οταν θα παρεις την 4.4.2 ή 4.4.3 καθοτι η google απανεργοποιησε την δυνατοτητα αυτη, αν σε καιει τοσο πολυ αυτο να ξερεις οτι θα μεινει στην 4.3 για πολυ καιρο

Αααα τέλεια δεν θα το αναβαθμισω ποτε τοτε. Εμένα με νοιάζει να περασω 5 παιχνίδια απο 1,5 gb το ενα και 5 εφαρμογές βασικές και μην σκέφτομαι την μνήμη. Εγώ χρησιμοποιώ την 4.4.3 στο mini(Carbon rom) ,είναι σφεντόνα αλλά εξευτελισαν την sd και οι φωτογραφιες πλεον πάνε στο τηλέφωνο και όχι στην sd και αυτό δεν αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το κινητο ειναι ειναι απιστευτο ομως η μπαταρια δεν ειναι το δυνατο του σημειο, ειδικα αν το δουλευεις αρκετα τη μερα δε τη βγαζει. Και για να μην μπερδευομαστε, δεν φταιει η καθαυτου μπαταρια αλλα κυριως η rom που τη ξεζουμιζει (wakelocks, υψηλοι χρονισμοι cpu χωρις λογο κλπ). Ελπιζω να διορθωθει με την kk ( 4.4.3 σε κανα μηνα ) και να προσθεσουν και το super power saving mode του S5.

 

και στα απλα s4 i9500 και i9505 το ιδιο κραταει η μπαταρια,αν του κανεις συνεχεια χρηση μια μερα βγαζει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρη μερα σημερα και ειπα να παιξω λιγο παραπανω.

 

14447331163_094e8707f1_o.jpg

 

Με 4 ωρες οθονη εφτασε στα 25%.

Βουρ για φορτιση ... χαχαχα

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδες!

 

Θελω την βοηθεια σας pls!!!

 

1. Να παρω το I9506 η το παλιο I9505 ?

 

2. Θετικα - αρνητικα για το I9506?

 

3. Οτι ξεζουμιζει την μπαταρια το I9506 ενω το I9505 παει καλυτερα ισχυει?

 

4. Εαν το παρω απο Skroutz I9506 (Τmobile) θα εχω θεμα / προβλημα σε καποια πραγματα σε σχεση με το I9505?

 

*Οποια αλλη χρησιμη συμβουλη!

 

Σας ευχαριστω!!

:)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδες!

 

Θελω την βοηθεια σας pls!!!

 

1. Να παρω το I9506 η το παλιο I9505 ?

 

2. Θετικα - αρνητικα για το I9506?

 

3. Οτι ξεζουμιζει την μπαταρια το I9506 ενω το I9505 παει καλυτερα ισχυει?

 

4. Εαν το παρω απο Skroutz I9506 (Τmobile) θα εχω θεμα / προβλημα σε καποια πραγματα σε σχεση με το I9505?

 

*Οποια αλλη χρησιμη συμβουλη!

 

Σας ευχαριστω!!

:)

 

Λοιπον εγω το πήρα και λογικα αυριο θα το εχω στα χερακια μου περιμένω να μου επιβεβαιωσουν την παραγγελεια μου τηελφωνικα.

Μου αρεσε γιατι μπορει και χτυπαει περιπου και το note 3 στην ταχύτητα αν και το note 3 εχει 3gb μνημη ραμ ενω εμεις 2.

Ας την ξεζουμισει την μπαταρια με κλειστα 4g και gps και φωτεινοτητα αυτόματο και λιγο χαμηλα, σιγουρα θα βγαζει 1 μερα πιστευω.Βέβαια οσο το σκαλιζεις τοσο πεφτει η μπαταρια επομενο ειναι αυτο. Οσο παιζεις παιχνιδια θα ξοδευει, οσο κανεις αυτοματο συγχρονισμο με facebook θα πεφτει η μπαταρια. Αυτο και παλιοτερα που ειχα iphone 4 και εκει γινοταν σε ολες τις εκδοσεις απο την 4.χ μεχρι την 6.χ αλλα μισο λεπτο, τηλεφωνο ειναι το πηρα να το χαρω οχι να σκεφτομαι αν θα τελειωνει η μπαταρια. Αν τελειωνει θα το φορτιζω δεν ειμαστε και παντρεμενοι με το κινητο εναλλακτικα αγοραζω μια μπαταρια με 15-20 ευρω επιπροσθετη. Απο οτι μου ειπαν τα παιδια με οσα μιλησα απο εδω και με την εταιρεια το τηλεφωνο ειναι ξεκλειδωτο και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να κανεις δεν κλειδωνει. Σιγουρα θα εχει λιγο χειροτερη μπαταρια απο το 9505 καθοτι ειναι πιο αργο αλλα ειναι αυτονοητο αυτο. Αναβαθμιση θα παρουμε αυτο ειναι σιγουρο γιατι οσο υπαρχει αυτη η εταιρεια με τους επεξεργαστες(qualcom)τοσο θα αναβαθμιζονται τα μοντελα εντος του 18μηνου. Ρωτηστε εμενα να σας πω τι επαθα με το s3 mini με επεξεργαστη novathor που εκλεισε το εργαστασιο της novathor και παπαλα οι αναβαθμισεις. Πιο συγκεκριμενα πηρα 0 μεγαλες αναβαθμισεις :P ουτε την 4.2.2 για τα ματια του κοσμου! (ειπα και τον πονο μου)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy S4 Deep Black και σήμερα διάβασα ότι τα Samsung Galaxy S4 θα πάρουν την νέα έκδοση Android 4.4.3 τον Ιούλιο, ισχύει αυτό το διάβασε και άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το τηλ εχει FM Radio?

Eγω νομιζα πως οχι οπως κ το I9505

 

εδω λεει ναι?

http://www.bestprice.gr/item/2154013480/samsung-galaxy-s4-16gb-i9506-lte.html?qid=2ZEQzq30eYF_12ce3&seq=1#item-features

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το τηλ εχει FM Radio?

Eγω νομιζα πως οχι οπως κ το I9505

 

εδω λεει ναι?

http://www.bestprice.gr/item/2154013480/samsung-galaxy-s4-16gb-i9506-lte.html?qid=2ZEQzq30eYF_12ce3&seq=1#item-features

 

Νομιζω δεν εχει ενεκα του lte

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy S4 Deep Black και σήμερα διάβασα ότι τα Samsung Galaxy S4 θα πάρουν την νέα έκδοση Android 4.4.3 τον Ιούλιο, ισχύει αυτό το διάβασε και άλλος;

για να δουμε..μακαρι να ειναι και για τις αλλες δυο εκδοσεις i9500 και i9505

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε ολοι να σε βοηθησουμε!!!

Ααααα εμενα οχι που θα το παραλαβω αυριο?καλα.... :P σας ευχαριστω ολους που με βοηθησατε να ειστε παντα γεροι και δυνατοι

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το τηλ εχει FM Radio?

Eγω νομιζα πως οχι οπως κ το I9505

 

εδω λεει ναι?

http://www.bestprice.gr/item/2154013480/samsung-galaxy-s4-16gb-i9506-lte.html?qid=2ZEQzq30eYF_12ce3&seq=1#item-features

 

Ας απαντησει καποιος κάτοχος , με ενδιαφέρει πολύ το FM Radio

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το πηρα. Βεβαια ειναι στην 4.3 και εχει τον knox οποτε bye bye root. Τωρα μου εκανε και αναβαθμιση στο λογισμικό. Γρήγορο πολυ ρε παιδια μου φανηκε. Σημερα θα βγαλω νεα sim micro στην vodafone θα αγορασω καρτα μνημης class 10 και απο αυριο θα παραγγείλω και θήκη μπορει και απο το πλαισιο αν οχι απο το ebay γιατι το βιαζομαι να το χρησιμοποιησω. Δίνω μαθημα χειρουργικης και χρειαζομαι 4g να σερφαρω χι χι
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος θέμα με lag ή κολλήματα στην οθόνη κλειδώματος? και γενικά ένα λαγκ στην εμφάνιση της αρχικής οθόνης και κυρίως στους φακέλους... πρέπει οπωσδήποτε να βγει το καινούριο firmware γιατί αλλιώς δεν την παλεύω με την 4.3... εγώ πέτυχα μάλλον το τηλέφωνο με τα κολλήματα... γιατί κανένας άλλος δεν βλέπω να διαμαρτύρεται... κλαψ!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει lag πουθενα ουτε σε οθονες κλειδωματος ουτε πουθενα. Με nova ειναι λιγο πιο smooth αλλα εγω κρατησα tw. Επισης root γινεται πλεον χωρις να πειραχτει ο knox με towelroot μαλλον, περισσοτερες λεπτομερειες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784433
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Galaxy S4 Deep Black και σήμερα διάβασα ότι τα Samsung Galaxy S4 θα πάρουν την νέα έκδοση Android 4.4.3 τον Ιούλιο, ισχύει αυτό το διάβασε και άλλος;

 

ισχύει! δες εδώ:

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s5-gets-android-4-4-3-in-june-follows-s4-in-july-9876/

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει lag πουθενα ουτε σε οθονες κλειδωματος ουτε πουθενα. Με nova ειναι λιγο πιο smooth αλλα εγω κρατησα tw. Επισης root γινεται πλεον χωρις να πειραχτει ο knox με towelroot μαλλον, περισσοτερες λεπτομερειες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784433

 

Ο καυτος γιωργος και πισω απο αυτο (geohot απο iphone)? Εγω θα ελεγα να μην βιαστουμε ακομα

Link to comment
Share on other sites

Ναι 4.4.3 ισχυει θα παρει τοβ ερχομενο μηνα.

Οσον αφορα το root οποιος θελει ας δοκιμασει με τον παραπανω τροπο αν δε φοβαται. Εγω δεν μπορω γτ το εχω rootαρει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει lag πουθενα ουτε σε οθονες κλειδωματος ουτε πουθενα. Με nova ειναι λιγο πιο smooth αλλα εγω κρατησα tw. Επισης root γινεται πλεον χωρις να πειραχτει ο knox με towelroot μαλλον, περισσοτερες λεπτομερειες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784433

 

μάλλον στο δικό μου μόνο παρουσιάζεται αυτό... και το flashαρα με την επίσημη ΝΕΕ μέσω Odin... η αλήθεια είναι ότι μετά το flashάρισμα βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση αλλά για τα χαρακτηριστικά του κινητού και με πρότερο βίο με το 9505 θεωρώ πως έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο... :mad:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω κι εγώ να φλασάρω την ΝΕΕ αλλά φοβάμαι μήπως έχω προβλήματα 1ον με το Knox και 2ον με το CSC Code που θα είναι διαφορετικό και δεν θα έχω ΟΤΑ το σκέφτομαι…

Το πιθανότερο με το 1ο δεν θα έχω πρόβλημα αλλά με το 2ο μάλλον θα έχω.

Αν σου είναι εύκολο πόσταρε ένα screenshot σαν κι αυτό που ανέβασα από το Phone INFO για να δω πως είναι σε ‘σένα το CSC Code.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω το s4 i9506 Black edition απο skrouz αλλά δεν μπορώ να το βρω μπορείτε να μου πείτε που κάποιο έμπιστο κατάστημα για να το αγοράσω και να το έχω άμεσα στα χέρια μου..??
Link to comment
Share on other sites

μάλλον στο δικό μου μόνο παρουσιάζεται αυτό... και το flashαρα με την επίσημη ΝΕΕ μέσω Odin... η αλήθεια είναι ότι μετά το flashάρισμα βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση αλλά για τα χαρακτηριστικά του κινητού και με πρότερο βίο με το 9505 θεωρώ πως έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο... :mad:

ξαναπερασε την rom παλι μεodin και μετα factory reset

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυτό το factory reset είναι που με "σκοτώνει"... το στήσιμο του τηλεφώνου πάλι από την αρχή για την ακρίβεια! αλλά αν είναι η μόνη λύση...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...