Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιος που να εχει wind και να εχει δει τη ενδειξη 4g ή lte στην συσκευη του? Μιλαω παντα για 9506. Γτ χτες αλλαξα καρτα σε 4g της wind, αλλα ακομα 4g δεν υπαρχει. Μεχρι H+ οπως προηγουμενως.

 

Έκανες αίτηση ενεργοποιησης στον παροχο; ;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιος που να εχει wind και να εχει δει τη ενδειξη 4g ή lte στην συσκευη του? Μιλαω παντα για 9506. Γτ χτες αλλαξα καρτα σε 4g της wind, αλλα ακομα 4g δεν υπαρχει. Μεχρι H+ οπως προηγουμενως.

 

Διάβασε αυτο το θέμα ,ίσως βρεις την λυση στο πρόβλημα σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει wind και να εχει δει τη ενδειξη 4g ή lte στην συσκευη του? Μιλαω παντα για 9506. Γτ χτες αλλαξα καρτα σε 4g της wind, αλλα ακομα 4g δεν υπαρχει. Μεχρι H+ οπως προηγουμενως.

 

χρειάζεται όπως και δήποτε αίτηση στον πάροχο

αλλά δεν είναι για όλα τα πακέτα MB 4G

έχει κάποιο είδος περιορισμού.

αν έχεις κάνει την αίτηση και ακόμα δεν έχει δει 4G σε σημεία που πράγματι υπάρχει 4G πρέπει να κοιτάξεις τις ρύθμιση σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !!!

Το πήρα σήμερα από Vodafone !! Ρώτησα και τηλεφωνικά και από κοντά αν έχει λογισμικό Vodafone και μου είπαν "όχι"...

Τελικά το ανοίγω και βλέπω εφαρμογές της Vodafone !!!

Αξίζει να του περάσω την "απλή" έκδοση μέσω Odin ? Τι κερδίζω ? Τι χάνω ? Αν ναι, ποια version προτείνετε ?

Πάντως έχει ήδη Lollipop !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα (ή καλημέρα :) ) και από εμένα!

 

Δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω, όσο υπάρχει ακόμα στην ελληνική αγορά. Αδύναμα και δυνατά σημεία του κινητού λίγο πολύ είναι γνωστά και με την όλη συζήτηση που διάβασα με βοηθήσατε ακόμη περισσότερο.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, αν είναι γνωστό μέχρι πότε θα υποστηρίζεται το συγκεκριμένο μοντέλο (I9506) με updates και νέες εκδόσεις android (δεδομένου ότι πήρε και πρόσφατα την Lollipop). Υπάρχει κάτι επίσημο από Samsung?

 

Ευχαριστώ

Jiayu G4S --> SG Alpha
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι γνωστο και πιστεύω ούτε πρόκειται να γνωστοποιηθεί ποτέ μέχρι πότε θα παίρνει το 9506 αναβαθμίσεις, τουλάχιστον σε πολλές άλλες περιπτώσεις έτσι έχει γίνει, το πολυ πολύ να ανακοινώσουν ότι σταματάνε την υποστήριξή του κάποια στιγμη, όταν αυτό συμβεί βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ο μόνος που μετά την Lollipop έχω lag στα παρακάτω;

 

1. Άνοιγμα Gallery

2. Best photo και best face στην stock εφαρμογή

3. Λήψη φωτογραφιών στην Google και Open κάμερα

4. Κλείσιμο όλων των εφαρμογών μαζι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ο μόνος που μετά την Lollipop έχω lag στα παρακάτω;

 

1. Άνοιγμα Gallery

2. Best photo και best face στην stock εφαρμογή

3. Λήψη φωτογραφιών στην Google και Open κάμερα

4. Κλείσιμο όλων των εφαρμογών μαζι

 

ποια εκδοση της Lollipop φορας;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι η 5.0.1 και είναι το S4 Black edition.

 

Δεν θα μπορουσε να ειναι αλλη εκδοση απο 5.0.1...Ποια εκδοση PDA κ για ποιο Region??

Αν δεν τα ξερεις, θα σε βοηθησει το phone info απο market

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ο μόνος που μετά την Lollipop έχω lag στα παρακάτω;

 

1. Άνοιγμα Gallery

2. Best photo και best face στην stock εφαρμογή

3. Λήψη φωτογραφιών στην Google και Open κάμερα

4. Κλείσιμο όλων των εφαρμογών μαζι

 

1)Στο ανοιγμα της Gallery εμενα κολλουσε παντα. Ειχα την εντυπωση οτι εφταιγε η αποθηκευση στην sd (παρολο που ειναι class 10) και μετεφερα ολες τις φωτο στην μνημη του κινητου , αλλα παλι τα ιδια, ισως ελαφρώς καλυτερη ανταποκριση

2)best photo κ best face δεν εντοπιζω καποιο προβλημα

3)με την open camera λαγκαρει στο εφε που παει η φωτο προς τα κατω αφου την τραβηξεις

4)στο κλεισιμο εφαρμογων δεν αντιμετωπιζω καποιο lag. Σε αυτο ειχα οι πρωτες 5.0.1 που ειχαν βγει, μετα εστρωσε

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ενοχλητικό είναι το Best photo και best face γιατί πατάω το κουμπί και αρχίζει να βγάζει μετά από 2-3 δευτερόλεπτα.

 

μπα οχι φιλε μου...κατι δεν παει καλα...σε εμενα ξεκιναει αμεσως κ τις βγαζει γρηγορα αμεσως την μια μετα την αλλη...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι τελικά ξεκινάει σχετικά γρήγορα αλλά αυτό που καθυστερεί είναι ο ήχος των κλικ. Δηλαδή με το που το πατάω σε μισό δευτερόλεπτο έχει ξεκινήσει να βγάζει αλλά τα κλικ ακούγονται με καθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα την λυση για τους κατοχους 9506 (αλλα και πιθανως για πολλες samsung συσκευες) που δεν εχουν διαθεσιμη την επιλογη lte/4g παρολο που υποστηριζεται απο το δικτυο ( ή sim).

 

Χρειαζεται η συσκευη να ειναι root. Επειτα με καποιον root browser πηγαινουμε στον φακελο data/property. Εκει υπαρχει ενα αρχειο το οποιο ονομαζεται persist.radio.lteon. Σε αυτο το αρχειο αλλαζουμε την ιδιοτητα απο false σε true και κανουμε reboot. Αν το προβλημα επιμεινει (οπως στην δικια μου περιπτωση) τοτε διαγραφουμε αυτο το αρχειο και κανουμε reboot. Κατα 99% πλεον εχουμε την επιλογη lte ( ή 4g αναλογως την rom). Εμενα που δεν μου αρεσε το lte μεσω exposed το εκανα να γραφει 4g. Αλλα αυτο ειναι λεπτομερεια.

 

Και για του λογου το αληθες

 

[ATTACH]58309[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ο μόνος που μετά την Lollipop έχω lag στα παρακάτω;

 

1. Άνοιγμα Gallery

2. Best photo και best face στην stock εφαρμογή

3. Λήψη φωτογραφιών στην Google και Open κάμερα

4. Κλείσιμο όλων των εφαρμογών μαζι

 

Όχι φίλος δεν είσαι ο μοναδικός πίστεψε με, εμένα κολλάει σε αυτά που είπες και σε άλλα πολλά ακόμα, πολλοί λένε ότι αν είχαμε κάνει Hard reset πριν και μετά που περάσαμε τη λολιποπ να μν κολουσε αυτοί πιθανό να μν είχαν όμως και 500 προγράμματα κλπ να κάθονται ένα ένα να τα περνάνε απτην αρχή πάλι, όλα είναι θέμα επιλογών τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω ακούσει αλλά όπως είπες είναι δύσκολο να ξαναστηνω από την αρχή κάθε φορά το κινητό. Ελπίζω να στρώσει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση γιατί διαφορετικά θα κάνω downgrade.

 

Από περιέργεια σε περίπτωση downgrade σε official rom θα γράψει το Knox και ότι άλλη χαζομάρα έχει βάλει η Samsung;

 

Τελικά είναι μάλλον γενικευμένο πρόβλημα http://www.sammobile.com/2015/03/10/samsung-reportedly-halts-lollipop-update-for-galaxy-s4-and-galaxy-s5-in-norway/

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω ακούσει αλλά όπως είπες είναι δύσκολο να ξαναστηνω από την αρχή κάθε φορά το κινητό. Ελπίζω να στρώσει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση γιατί διαφορετικά θα κάνω downgrade.

 

Από περιέργεια σε περίπτωση downgrade σε official rom θα γράψει το Knox και ότι άλλη χαζομάρα έχει βάλει η Samsung;

 

Τελικά είναι μάλλον γενικευμένο πρόβλημα http://www.sammobile.com/2015/03/10/samsung-reportedly-halts-lollipop-update-for-galaxy-s4-and-galaxy-s5-in-norway/

 

Δε θα γράψει με official firmware.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες .. μπορει καποιος να μου πει εαν εχει ξεκινησει η αναβαθμιση στο i9506 σε lollipop ? εαν οχι ποτε θα ξεκινησει ,,, κ αν ναι,εμενα ποτε θα την κανει; :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω εχει βγει για το I9506 η 5.0.1 ,κοίταξε στο sammobile αν εχει δοθεί για την χώρα απο την οποία ειναι η δίκη σου συσκευή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες .. μπορει καποιος να μου πει εαν εχει ξεκινησει η αναβαθμιση στο i9506 σε lollipop ? εαν οχι ποτε θα ξεκινησει ,,, κ αν ναι,εμενα ποτε θα την κανει; :ninja:

 

Εχει αλλα ειναι ψιλοχαλια. Εγω την εβαλα και το μετανιωσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες .. μπορει καποιος να μου πει εαν εχει ξεκινησει η αναβαθμιση στο i9506 σε lollipop ? εαν οχι ποτε θα ξεκινησει ,,, κ αν ναι,εμενα ποτε θα την κανει; :ninja:

Ελληνικό που έχει η γυναίκα μου εταιρικό της έχει έρθει ΟΤΑ καμία βδομάδα τώρα η 5.0.1

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από τους λίγους τυχερούς που δεν την έβαλαν ακόμα γιαυτό ΜΗΝ την βάζεις διάβασε προηγούμενα σχόλια να δεις γιατί
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...