Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την jellybean ετσι? Εχω απενεργοποιημενα ομως κατι chat on ππυ δεν χρησιμοποιω υποψην

 

Ναι με jellybean θέλω να δω πάνω κάτω διαφορές.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

internet browser 2125

Multicore 2008

Metal 1536

τωρα το τρεχω για google chrome το ιντερνετ μπροσγουερ

Μπορει και να σχετιζεται με το κινητο. Σε καποιους εκατσε καλα ενω σε αλλους οχι. Τα σκορ εμενα μου βγηκαν παραπλησια και με την lollipop ομως η τελικη χρηση ηταν πολυ πιο βαρια. Τουλαχιστον αυτο εφτανε σε εμενα. Βεβαια δεν γνωριζω τι συμβαινει αν κανεις ρουτ και πεταξει το σκουπιδομανη που εχουμε μεσα σαν την μαρια της γειτονιας. Αρκετοι λενε στο xda οτι το κινητο απογειωνεται

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή καποιος ειναι εύκολο να γυρίσει στην κιτκατ προτείνω σε ολους να παν σε λολιποπ. Το πολύ πολύ κάνουνε και δευτερο φορματ αν δεν κατσει η λολιποπ. Αυτό το λέω αν θέλει και σκέφτεται κάποιος να παει σε λολιποπ.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή καποιος ειναι εύκολο να γυρίσει στην κιτκατ προτείνω σε ολους να παν σε λολιποπ. Το πολύ πολύ κάνουνε και δευτερο φορματ αν δεν κατσει η λολιποπ. Αυτό το λέω αν θέλει και σκέφτεται κάποιος να παει σε λολιποπ.

 

Φιλε εγω του εκανα πολλα φορματ και τιποτα,δεν γινεται τιποτα !!! Εχει Bug η 5.0.1. . Τωρα που πηρα S 5 φοραει την 5,αυτη δεν εχει κανενα προβλημα,τρεχει νερακι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να σχετιζεται με το κινητο. Σε καποιους εκατσε καλα ενω σε αλλους οχι.

Εγώ πιστεύω οτι ο μόνος λόγος που βλέπουμε κάποιους χρήστες ευχαριστημένους και κάποιους όχι έχει να κάνει με τις εφαρμογές που τρέχει ο καθένας.

Σίγουρα παίζει και το σενάριο πολλών που δεν έχουν κάνει factory reset.

Μας έγραψες πχ για το sygic στο θέμα δίπλα του s5 διαβάζω οτι το viber δημιουργεί απίστευτο drain στην μπαταρία άλλου διαβάζω περί facebook και messenger.

Έχουμε να περιμένουμε 5.0.2 και 5.1 όπως και αναβαθμίσεις εφαρμογών που θα συνεργάζονται καλύτερα με την λολλυποπυ.

Η μπαταρία όπως εχω ξαναγράψει στα ίδια επίπεδα με πριν.

Τέσσερις ώρες wifi σερφάρισμα facebook και YouTube με την φωτεινότητα στο 50%.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω οτι ο μόνος λόγος που βλέπουμε κάποιους χρήστες ευχαριστημένους και κάποιους όχι έχει να κάνει με τις εφαρμογές που τρέχει ο καθένας.

Σίγουρα παίζει και το σενάριο πολλών που δεν έχουν κάνει factory reset.

Μας έγραψες πχ για το sygic στο θέμα δίπλα του s5 διαβάζω οτι το viber δημιουργεί απίστευτο drain στην μπαταρία άλλου διαβάζω περί facebook και messenger.

Έχουμε να περιμένουμε 5.0.2 και 5.1 όπως και αναβαθμίσεις εφαρμογών που θα συνεργάζονται καλύτερα με την λολλυποπυ.

Η μπαταρία όπως εχω ξαναγράψει στα ίδια επίπεδα με πριν.

Τέσσερις ώρες wifi σερφάρισμα facebook και YouTube με την φωτεινότητα στο 50%.

 

Πιστεύω οτι σχεδον ολοι μας καναμε. Εγω εκανα reset με κιτκατ εγκατασταση lollipop και ξαναμανα reset ετσι εκανα καθε φορα απο τοτε που πηρα το android. Σχετικα με τις εφαρμογες δεν γνωριζω να σου απαντησω. Ωστοσο για να ειμαι δικαιος στο sygic και στην kitkat αργουσε λιγο να ανοιξει. Ομως αυτο δεν ειναι το θεμα. Εμενα η αισθηση τελικου χρηστη απο το σερφαρισμα στο ιντερνετ μεχρι και στο κλεισιμο εφαρμογων(οπως π.χ τηλεφωνο,μηνυματα chrome) ειχε μια μικρη καθυστερηση στο κλεισιμο. Απο κει και περα δεν ξερω για το viber εαν δημιουργει προβληματα. Ηξερα για το σκαιπ που δεν το περασα σε καμια συσκευη μου. Μου αρεσαν οι ειδοποιησεις στην lollipop μου δεν μου αρεσαν τα εικονιδια που μεγαλωσαν, μου αρεσε η επιστροφη του ασωτου υιου που μπορουσες να μην βλεπεις εφαρμογες που δεν θες οπως το watch on, δεν μου αρεσε η μη υπαρξη του dalvik η art.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να υπαρχει προβλημα...εγω που την περασα σε 2 ατομα δουλευει αψογα!!!για δοκιμαστε παλι ξανα με odiν παλι και μετα factory reset...μηπως σας εχει αλλαξει το csc και εχει αλλο pda,αλλο modem!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να υπαρχει προβλημα...εγω που την περασα σε 2 ατομα δουλευει αψογα!!!για δοκιμαστε παλι ξανα με odiν παλι και μετα factory reset...μηπως σας εχει αλλαξει το csc και εχει αλλο pda,αλλο modem!!!

 

Μπορει να κανω λαθος εγω απο wifi την κατεβασα ενημερωση λογισμικου δεν ειχα ξαναπειραξει πιο παλια τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά και εμένα το κινητο πήγαινε χαλια και το περασα ΟΤΑ και μετα το έβαλα και μέσω odin με φορματ πριν και μετά 10 φορές. Τι να μην έκατσε σωστά; Το περίεργο ειναι το bug που ειχα με την ένταση του ήχου και κανένας σας δεν το αναφέρει. Και το είχα και τις 2 φορές. Τελικά δεν ξέρω αν είναι κάποια εφαρμογή που φταίει αλλά δεν θα γίνουμε beta testers για την σαμσουνγκ άλλο πια.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Bug με τον ήχο δεν έχω όπως επίσης και κανένα άλλο πλην την καθυστέρηση 1-2 δευτερόλεπτα στα recent applications. Σε ταχύτητα πάει λίγο καλύτερα από την kitkat με περίπου 40 εφαρμογές που έχω μέσα. Έχω την nordic countries μέσω odin.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια τηλεοραση panasonic.Ειναι καπως παλια και εχω αποκωδικοποιητη.Με το κινητο χειριζομαι την τηλεοραση.Υπαρχει τροπος να χειριστω και τον αποκωδικοποιητη που εχω??
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι βγήκε το γλυφιντζουρι και για Ελλάδα και έχει πιο καινούρια ημερομηνία changelist και πιο καινούριο pda version. Την δοκίμασε κανείς;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα χθες στο Black Edition μου. Όλα καλά μέχρι τώρα.

Τελικα με τι black edition κατεληξες φιλε μου;;Εχει μαυρο θεμα ή επιμενει η ασπριλα της Lollipop;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα.Να κανω hard reset πριν και μετα το update;

Να κάνεις hard reset πριν κ μετά κ καλυτερα να το περάσεις μέσω Odin όπως περιγράφεται στο Sammobile

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εχω το black edition αλλα εχει μεσα το firmware της vodafone.

PDA:I9506XXUCNJ1

CSC:I9506VFGCNI2

MODEM:I9506XXUCNI1

Στο sammobile δεν εχει βγει ακομα η 5.0.1 για Greece (Vodafone).Ακομα την 4.4.2 δειχνει.

Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι βγήκε το γλυφιντζουρι και για Ελλάδα και έχει πιο καινούρια ημερομηνία changelist και πιο καινούριο pda version. Την δοκίμασε κανείς;

 

Που βλεπω εγω και δεν την βλεπω ;

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9506/

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τι black edition κατεληξες φιλε μου;;Εχει μαυρο θεμα ή επιμενει η ασπριλα της Lollipop;

 

Κανονική Lollipop μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με 90kbps που κατεβαζω απο το rapidgator θα το εχω το βραδυ :mad:

Επειδη εχω αυτη την στιγμη firmware της vodafone κατεβαζω την 5.0.1 της vodafone που εχει.

Η πρωτη που λεει ΕΛΛΑΔΑ εχει καμια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Με 90kbps που κατεβαζω απο το rapidgator θα το εχω το βραδυ :mad:

Επειδη εχω αυτη την στιγμη firmware της vodafone κατεβαζω την 5.0.1 της vodafone που εχει.

Η πρωτη που λεει ΕΛΛΑΔΑ εχει καμια διαφορα?

 

πιο προσφατη εκδοση και αλλο changelist

Link to comment
Share on other sites

πιο προσφατη εκδοση και αλλο changelist

Οποτε να προτιμησω αυτη?ειμαι καινουργιος σε θεματα firmware και γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε να προτιμησω αυτη?ειμαι καινουργιος σε θεματα firmware και γι'αυτο ρωταω.

Εγω θα ελεγα ναι , και καθαρη απο αχρηστες εφαρμογες της voda και πιο προσφατη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...