Jump to content

Cubot GT90


AfterForever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ CUBOY GT-90 ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΩΠΟΣ GYROSCOPE COMPASS KAI MAGNETIC FIELD ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ACCELOMETER ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΜΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ CUBOY GT-90 ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΩΠΟΣ GYROSCOPE COMPASS KAI MAGNETIC FIELD ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ACCELOMETER ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΜΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καταρχην γραφε με μικρα.

 

Λενε οτι υπαρχουν αλλα καμια εφαρμογη δεν τους υποστηριζει. Καποια π@@στια καναν και δειχνει οτι υπαρχουν. Στο επισημο site της cubot δεν λεει τιποτα για τους αισθητηρες. Προφανως ειναι παπατζιλικι Ολων των κινομαγαζων για να πουλησουν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δουλεύουν καλά σαν απλά ακούστικά ή σαν hands free άρα δουλεύει και το πλήκτρο απάντησης των κλήσεων;

 

Ως hands free+δουλεύουν και τα πλήκτρα εντάσης+το πλήκτρο απάντησης. Όλα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάει πίσω στο antElife. Βέβαια περιμένω ακόμα απάντηση από το service. Έχουν περάσει 4 μέρες. Τελικά το πρόβλημα είναι στη φόρτιση. Ενώ δείχνει οτι φορτίζει την μπαταρία δεν το κάνει! Πάλι θα αρχίσω να βλέπω hands-on γιατί το πάσχα θα το έχω πίσω! :dash:
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φορτίσεις από PC? Μπορεί να έχει θέμα ο φορτιστής του, ψεύτικοι είναι σε αυτήν την κατηγορία τιμης του κινητού. Παρήγγειλα 5 με 4€ από Ebay, να έχω να χαλάω...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φορτίσεις από PC? Μπορεί να έχει θέμα ο φορτιστής του, ψεύτικοι είναι σε αυτήν την κατηγορία τιμης του κινητού. Παρήγγειλα 5 με 4€ από Ebay, να έχω να χαλάω...

 

Για δωσε κανα link να παρουμε και εμεις κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φορτίσεις από PC? Μπορεί να έχει θέμα ο φορτιστής του, ψεύτικοι είναι σε αυτήν την κατηγορία τιμης του κινητού. Παρήγγειλα 5 με 4€ από Ebay, να έχω να χαλάω...

Δοκίμασα από ΗΥ, με άλλο φοριστή, με άλλη μπαταρία.. Μόνο το κινητό δεν άλλαξα :p Ακόμη περιμένω μέηλ απάντησης. Έλεος, θα πιάσουμε Πάσχα με τους αργόσχολους.

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο.

Με τον φορτιστη υπαρχει καποιο προβλημα ?

θα κανει κανενα μπαμ ? Να παρω κανεναν αλλο ή να το φορτιζω μ αυτον ?

Αυτοι που το εχουν,ας μ ενημερωσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εδώ με τον μαμά φορτιστή. Και δε βλέπω και λόγο να έχει κάποιος πρόβλημα (εκτός αν τύχει σε ελαττωματικό κομμάτι, που αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).
Link to comment
Share on other sites

ok,σας ευχαριστω. Απλα καπου διαβασα οτι καλα ειναι να τους αλλαζουμε,μην τυχον και εκραγουν :)
Link to comment
Share on other sites

ok,σας ευχαριστω. Απλα καπου διαβασα οτι καλα ειναι να τους αλλαζουμε,μην τυχον και εκραγουν :)

Παιδιά, υπάρχει κάποιος τρόπος να πιέσω το antElife για να μου απαντήσουν στα μέηλ μου; Υπενθυμίζω οτι το GT90 μου έχει πρόβλημα με την φόρτιση. Το πρώτο μου μέηλ ήταν στο service@antelife.com στις 30/12/13 και μου απάντησαν σχεδόν αμέσως οτι θα προωθήσουν το μέηλ μου στο tech@antelife.. Δε είδα απάντηση και στις 6/01/14 έστειλα στο tech@antelife.com μέηλ με τις σχετικές πληροφορίες και το βίντεο που αποδεικνύει το πρόβλημα. Ακόμη τίποτα. Τι μπορώ να κάνω για να μην χάσω τα λεφτά μου; Ή έστω να κάνω κάτι για να τους δυσφημίσω!

 

Έκανα dispute στο paypal αλλά άργησα (>45 μέρες).

Edited by alessandro89
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιος τρόπος να πιέσω το antElife για να μου απαντήσουν στα μέηλ μου; Υπενθυμίζω οτι το GT90 μου έχει πρόβλημα με την φόρτιση. Το πρώτο μου μέηλ ήταν στο service@antelife.com στις 30/12/13 και μου απάντησαν σχεδόν αμέσως οτι θα προωθήσουν το μέηλ μου στο tech@antelife.. Δε είδα απάντηση και στις 6/01/14 έστειλα στο tech@antelife.com μέηλ με τις σχετικές πληροφορίες και το βίντεο που αποδεικνύει το πρόβλημα. Ακόμη τίποτα. Τι μπορώ να κάνω για να μην χάσω τα λεφτά μου; Ή έστω να κάνω κάτι για να τους δυσφημίσω!

 

Έκανα dispute στο paypal αλλά άργησα (>45 μέρες).

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει τη μαμά rom γιατί στο site της Cubot δεν την έχουν;

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του δεν έχει κάτι καλύτερο. Όλα δουλεύουν μιά χαρά και χωρίς να πειράξεις τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εδώ και δυό μέρες από focalprice (μέσα σε 17 μέρες!!!) και παραθέτω εντυπώσεις από το κινητό:

 

Θετικά:

1.Ποιότητα κατασκευής: Πολύ καλή

2.Ταχύτητα επεξεργαστή: Ικανοποιητική

3.Antutu test: 10747

4.Google play:κανονικά

5.Ελληνικά: Ναι

6.Ηχείο: Πολύ καλό

7.WiFi:Αρκετά καλό

7.Αξεσουάρ συσκευασίας:Δεύτερη πλάτη με άλλο χρώμα,προστατευτικό πλαστικό,αυτοκόλλητο οθόνης,καλώδιο usb,ακουστικά

 

Αρνητικά

1.Κάμερες:Χάλια-όχι πάνω από 2mp

2.Γωνία θέασης:Πολύ μικρή

3.Μνήμη:πολύ μικρότερη από ότι έλεγε (όμως έβαλα micro sd- έως 16gb)

4.O συγκεκριμμένος επεξεργαστής τρέχει μόνο sygic

5.Δεν αναγνωρίζει αμέσως τα ακουστικά

 

Το GPS δουλεύει αλλά έκανε 4-5 λεπτά να βρει δορυφόρο (από το μπαλκόνι).Θα δοκιμάσω και αργότερα και θα σας πω.

Συνολική εντύπωση:Value for Money

Υ.Γ. Το focalprice έχει το λευκό σε προσφορά 72 $.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε οταν λες χάλια οι κάμερες μηπως μπορείς να το συγκρινεις με καποιο άλλο? Το λεω επειδη το περιμένω κ εγω για μια φιλη.Της εχω πει βέβαια να μην έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις απο τη κάμερα. Το παρήγγειλα απο geekbuying, 65 ευρω με & 2 καπακια (λευκό - κόκκινο) κ φορτιστη αυτοκινητου.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε οταν λες χάλια οι κάμερες μηπως μπορείς να το συγκρινεις με καποιο άλλο? Το λεω επειδη το περιμένω κ εγω για μια φιλη.Της εχω πει βέβαια να μην έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις απο τη κάμερα. Το παρήγγειλα απο geekbuying, 65 ευρω με & 2 καπακια (λευκό - κόκκινο) κ φορτιστη αυτοκινητου.

 

Tο συγκρίνω με το παλιό μου ΝΟΚΙΑ xpress music που τραβάει με 3.2 mp.Για φωτό ξέχασέ το...

Το GPS που το δοκίμασα έξω σε ανοιχτό χώρο, βρήκε δορυφόρους στο λεπτό.Μέσα στο αυτοκίνητο εν κινήσει τίποτα.Αλλά εκεί δυσκολεύονται και τα κανονικά GPS.

Ξέχασα να σας πω ότι φοράει sim κάρτες κανονικού μεγέθους αλλά μόνο το ένα slot υποστηρίζει 3g.Eπαναλαμβάνω ότι για τα λεφτά του σκίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα περισσότερα κινεζικα κατω τιυ μετρίου είναι. Ακομα κ το δικο μου thl w100. Και τα 3.2 mp του νοκια δεν είναι κ λιγα. Το wi-fi με προβληματιζε αλλά αφου λες οτι ειναι μια χαρα, ολα καλα. Το gps δεν πρόκειται να το χρησιμοποιησει ποτε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...