Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο,τι λογισμικο και να εχει , θα σου ερθει αμεσως αναβαθμιση για κιτ κατ !!!

 

το ενα το κινητο που πηρα με sn 403 και ιταλικο ειχε κιτ κατ

το αλλο με sn 402 και γερμανικο ειχε jelly bean !

 

να σου πω την αληθεια , καλυτερα να εχει jelly bean για να δεις και την φοβερη αποδοση της μπαταριας !

και μετα αν θες βαζεις κιτ κατ ! παντως , τα περισσοτερα , αν οχι ολα απο 403/404 και μετα ερχονται με κιτ κατ !

 

και σε περιπτωση που θελεις να βαλεις jelly bean ειναι διαδικασια ειδικα για καποιον νεο χρηστη οπως ημουν εγω πχ οταν το πηρα !

 

οπως και να χει , καλοριζικο :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Jelly bean δλδ.. Και τι παρτίδα είναι το κινητό σου?? Η φώτο είναι από αλλού..

 

4.4.2 kit-kat...!!! παρτίδα 405

 

http://s1.postimg.org/96on3u1b3/Screenshot_2014_08_30_00_49_09.png

uploading pictures

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το kaizerstore όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι η παρτίδα που δίνουν είναι η 407.. Δεν ξέρω πόσο καλή είναι αυτή η παρτίδα βέβαια αν και όλες πάνω κάτω πιστεύω ψιλο ίδιες είναι..

 

Κοντός ψαλμός αλληλούηα. Δευτέρα θα ξέρω και θα ποστάρω κάθε λεπτομέρεια! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο καλα φυσαει, εμεις μην ξεφυσαμε μετα ειναι το θεμα :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

toli θα περιμενω εντυπωσεις το εχω δει και εγω στο συγκεκριμενο καταστημα οπως και στο open365.μαλλον μες στην εβδομαδα να προχωρησω και εγω και ειδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο καλα φυσαει, εμεις μην ξεφυσαμε μετα ειναι το θεμα :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

toli θα περιμενω εντυπωσεις το εχω δει και εγω στο συγκεκριμενο καταστημα οπως και στο open365.μαλλον μες στην εβδομαδα να προχωρησω και εγω και ειδωμεν..

 

Και εγώ μεταξύ αυτών των 2 ήμουν και κατέληξα στο kaizer.. Τους πήρα και τηλ πριν κάνω την παραγγελία φυσικά.. Ότι απορία έχεις πες μου από αύριο θα μπορώ να απαντήσω σε πολλές ;)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 32gb απο το mrmobi στα 340 γερμανικο απο ειδα στο imei,αν καταλαβα απο τα γραφομενα πλεον υποστηριζεται service..απο lg .εεεε???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.

πριν λίγο μιλησα με LG . (Καθότι ενδιαφερομαι εγώ και ενας Φίλος για το 32ρι. )

Όντως πλέον το 32 ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ E.Ε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το δικό μου το κιν.. Όλα καλά αν εξαιρέσεις ότι είπα να επικοινωνήσουν μαζί μου για παραλαβή από το κούριερ και παρόλαυτα μου το έφεραν σπίτι..

 

Οδηγίες στα Αγγλικά και Ισπανικά άρα το κινητό είναι από Espana. 406 παρτίδα. Κάτι άλλο όταν πάω κόψω την κάρτα sim το θέσω σε λειτουργία και δω πρώτες εντυπώσεις.. Λογικά kit-kat θα έχει..

Link to comment
Share on other sites

Δώσε 5 ευρώ και πάρε μια καινούρια SIM... Με τις κομμένες έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα κατά καιρούς...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρώτες εντυπώσεις όλα κομπλέ.. 4.4.2 κιτκατ από λογισμικό.. όλα πηγαίνουν ρολόι κανένα απολύτως πρόβλημα.. Πήρα και ζελατίνες να του βάλω και μια απλή θήκη συλλικόνης μέχρι να πάρω καμία της προκοπής..

 

Ότι θέλετε με ρωτάτε παίδες...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατάστημα προτείνετε για αγορά; To open365.gr και το tokinito.gr, δεν το έχουν διαθέσιμο σε μαύρο χρώμα :confused:
Link to comment
Share on other sites

toli ετσι δωσε μας θαρρος!! :D τσεκαρε οποτε μπορεις το gps να δουμε τι γινεται με τις πιο καινουργιες παρτιδες. για αυτονομια με την kitkat ειναι νωρις ακομη.συνονοματε δες το kaizershop εχει μαυρο
Link to comment
Share on other sites

toli ετσι δωσε μας θαρρος!! :D τσεκαρε οποτε μπορεις το gps να δουμε τι γινεται με τις πιο καινουργιες παρτιδες. για αυτονομια με την kitkat ειναι νωρις ακομη.συνονοματε δες το kaizershop εχει μαυρο

Έχει και μόνο 5 αρνητικές. Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο να δω! :)

Link to comment
Share on other sites

toli ετσι δωσε μας θαρρος!! :D τσεκαρε οποτε μπορεις το gps να δουμε τι γινεται με τις πιο καινουργιες παρτιδες. για αυτονομια με την kitkat ειναι νωρις ακομη.συνονοματε δες το kaizershop εχει μαυρο

 

Θα πρέπει να το τεστάρω και το gps.. η Αυτονομία είναι καθαρά προσωπική χρήση του καθένα πάντως.. Εγώ το άνοιξα στις 1 είχε 85% και τώρα έχει 53%. κατέβασα τις κλασικές εφαρμογές που χρειάζομαι και το δούλεψα κ λίγο στο 50% η φωτεινότητα και έξω με ήλιο μια χαρά έβλεπα..

 

Γενικά δεν το έλλιωσα κ πάλι μια χαρά όμως γιατί εμένα η χρήση μου αυτή είναι.. Οπότε όπως το κόβω 2 μέρες άνετα μέχρι 20% και φόρτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει και μόνο 5 αρνητικές. Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο να δω! :)

 

Kaizershop-kaizerstore-open365-tokinito-birdphone(πιο ακριβό) Πάνω κάτω αυτά είναι με τις καλύτερες αξιολογήσεις.. Ίσως και κανα 2 που ξέχασα

Link to comment
Share on other sites

toli ετσι δωσε μας θαρρος!! :D τσεκαρε οποτε μπορεις το gps να δουμε τι γινεται με τις πιο καινουργιες παρτιδες. για αυτονομια με την kitkat ειναι νωρις ακομη.συνονοματε δες το kaizershop εχει μαυρο

 

Λοιπόν....το iGO & το Sygic πιάνει δορυφόρους σε λιγότερα απο 30'' και μέσα στο σπίτι...!!!(εγώ iGO χρησιμοποιώ) τρέχουν εξαιρετικά σε μια θαυμάσια οθόνη με τα 3D γραφικά τους. Για αυτονομία άνετα μια μέρα με κάργα internet τέρμα ο φωτισμός, δεδομένα ανοιχτά και συγχρονισμό ανά μισή ώρα. Με λιγότερο Internet τέρμα ο φωτισμός ανοιχτά δεδομένα και συγχρονισμό ανα 2 ώρες, κοντά στης 2 μέρες...!!! Πιστεύω αν το χρησιμοποίησης μόνο για κλίσεις και sms 2 1/2 με 3 μέρες βγάζει άνετα.;) 15 μέρες που το έχω δεν έχω βάλει άλλη Rom δεν εχω κανει Root, το έχω όπως το γέννησε η μάνα του :p με αρκετές εφαρμογές (43 έχω βάλει) δεν έχει κολλήσει πουθενά (αν είναι δυνατών) το τηλέφωνο είναι Γαλλικό, παρτίδα 405. & το πήρα από το tokinito.gr όπου το παρέλαβα (στα Γιάννενα) σε μια μέρα 303€ με τα μεταφορικά και αντικαταβολή.

 

:D-- Μερικά παιδιά το έχουν ξεπατώσει σε αλλαγές Rom (εγώ δεν βλέπω των λόγο) και ανταποκρίνεται στα πάντα απο οτι διαβάζω εκτός μερικά προβληματάκια σε camera video & gps παλιότερα...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και από μένα μην περιμένετε τρελή εμπειρία χρήσης.. Λίγα πράματα.. Καμία 10αριά εφαρμογές λίγες φώτο πλέον και αυτό λόγο επιδόσεων της κάμερας κατατάλα κλήσεις μηνύματα, viber, αθλητικά νέα και άντε κανένα παιχνιδάκι χαλαρό.

 

Ούτε αλλαγές ρομ έχω σκοπό να κάνω ούτε να το τεντώσω για να δω τις αντοχές του..

 

Από ότι φαίνεται όλα πάνω κάτω ίδια είναι έρχονται από διάφορες χώρες της Ευρώπης ίδιες παρτίδες πάνω κάτω.. Το δικό μου είναι παρτίδα 406 από Ισπανία. 299 με μεταφορικά και αντικαταβολή μέσα από kaizerstore στην Θεσσαλονίκη μέσα σε 3 μέρες λόγο ΣΚ.

 

Το συμπέρασμα είναι ότι από όπου κ να το πάρεις καλό θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο mrmobi ομονοια,συγκεκριμενα λευκο 32gb .340€ και ειναι γερμανικο αρκετες εφαρμογες αλλα οσο το ζοριζεις τοσο τρωει μπαταρια,αλλα αν φανταστεις οτι πριν ειχα s4 μακραν...καλυτερο το lg
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς από που τα εισάγει το KaizerShop; Τους έστειλα μήνυμα αλλά μου απάντησαν απλά από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και ότι αν θέλω να μάθω παρτίδα και ένα ενδεικτικό IMEI θα πρέπει να πάω από εκεί. Τους έστειλα μήνυμα πως αυτό είναι αδύνατο γιατί δεν βρίσκομαι Αθήνα και από τότε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς από που τα εισάγει το KaizerShop; Τους έστειλα μήνυμα αλλά μου απάντησαν απλά από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και ότι αν θέλω να μάθω παρτίδα και ένα ενδεικτικό IMEI θα πρέπει να πάω από εκεί. Τους έστειλα μήνυμα πως αυτό είναι αδύνατο γιατί δεν βρίσκομαι Αθήνα και από τότε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Και μένα έτσι μου είχαν απαντήσει όταν τους είχα πάρει.. και σε άλλα μαγαζιά πάντως δεν ξέρουν να απαντήσουν.. Γιατί μπορεί να έχουν πχ 10 κομμάτια τα 5 να είναι από Γερμανία τα 2 από Ιταλία τα 2 από Ισπανία και κανένα από ελβετία ή πουθενά αλλού.. Οπότε δεν ξέρουν πιο θα σου στείλουν όταν κάνεις την παραγγελία..

 

Το θέμα είναι ότι είναι από Ευρώπη εσένα αυτό να σε νοιάζει για να έχει και την εγγύηση. Εμένα είναι από Ισπανία και όλα κομπλέ.. Ελληνικά όλα φυσικά με το που το άνοιξα..

Link to comment
Share on other sites

toli συσκευασια ταινιες ολα κομπλε?ειχες ρωτησει μηπως αν ειναι unbranded ktl?και οποτε ανοιξεις gps ενημερωσε μας να ξερουμε που βαδιζουμε γιατι το χρειαζομαστε που και που :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

toli συσκευασια ταινιες ολα κομπλε?ειχες ρωτησει μηπως αν ειναι unbranded ktl?και οποτε ανοιξεις gps ενημερωσε μας να ξερουμε που βαδιζουμε γιατι το χρειαζομαστε που και που :rolleyes:

 

Οι απαντήσεις που έχεις πάρει για το GPS δεν σε ικανοποίησαν....???;)

 

Λοιπόν....το iGO & το Sygic πιάνει δορυφόρους σε λιγότερα απο 30'' και μέσα στο σπίτι...!!!(εγώ iGO χρησιμοποιώ) τρέχουν εξαιρετικά σε μια θαυμάσια οθόνη με τα 3D γραφικά τους.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

toli συσκευασια ταινιες ολα κομπλε?ειχες ρωτησει μηπως αν ειναι unbranded ktl?και οποτε ανοιξεις gps ενημερωσε μας να ξερουμε που βαδιζουμε γιατι το χρειαζομαστε που και που :rolleyes:

 

Από θέμα συσκευασίας όλα κομπλέ. κλειστή σακούλα από το κούριερ μέσα ενισχυμένος φάκελος με τις φουσκάλες μέσα.. Και το κουτί του κινητού σφραγισμένο με την κλασική ταινία ασφαλείας που το κοίταξα αρκετή ώρα πριν το ανοίξω και δεν βρήκα παραβίαση.. Σε αυτά τα θέματα είμαι αρκετά ψείρας θα έλεγα. Να φανταστείτε θα το έπαιρνα μια βδομάδα πριν το κινητό πήγα σε ένα σκρουτσομάγαζο στην θεσσαλονίκη (από τα λίγα που υπάρχουν εδώ) και το είχε έτοιμο να το πάρω επι τόπου αλλά η κοπέλα που δούλευε εκεί έκανε την κίνηση να μου το δείξει και το βγάζει από το ράφι και ανοίγει το κουτί που ήταν ήδη ανοιγμένο από πριν γιατί δεν έκοψε καμία ταινία ασφαλείας. Γεια σας... Δεν το πήρα. Προτιμώ να έρθει από Αθήνα αλλά σφραγισμένο παρά δίπλα από το σπίτι μου χωρίς να ξέρω τι προηγήθηκε..

 

Για το gps παίδες πρέπει να θυμηθώ να το τεστάρω κ αυτό πολλοί το ρωτάτε.. Αν και προσωπικά δεν μου χρειάζεται σχεδόν ποτε..

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το κατάστημα αυτό;

 

Καλά το κατάστημα....αλλά € 415...???:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...