Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως προσομοιαζω το right click στο XBMC σε android box? Το δεξι κλικ του ποντικιου λειτουργει σαν back και δεν μπορω να εμφανισω το μενου (πχ για να κανω add to favorites ενα TV show)

 

 

Παρατεταμένο αριστερό κλικ στο ποντίκι ή το πλήκτρο μενού στο τηλεκοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν παίζω ταινία 1080p (βρήκα τελικά στο icefilms-180upload (καπως έτσι) γεμίζει η cache χωρίς να έχει τελειώσει το buffering με αποτέλεσμα να κολλάει μετά απο λίγη ώρα. Αυτο μου συμβαίνει σε android box cs968 με το XBMC 13.2. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? Ευχαριστώ

Μπορείς να παίξεις με το μέγεθος του buffer. Θα βρεις πληροφορίες στο xbmc wiki..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ελληνικούς υπότιτλους από ποια πηγή βρίσκετε; από subtitles gr kai Greeksubtitles eu δεν μου βγάζει τίποτα..

Προφανώς δεν το εχεις ρύθμιση σωστά στα settings ..μια χαρά παιζουν απο εκεί οι υπότιτλοι..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς την αυθεντική έκδοση ή άλλη; Κάποιες δε συνεργάζονται καν με ελληνικούς υπότιτλους. Σου πετάει κάποιο μήνυμα; Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς την αυθεντική έκδοση ή άλλη; Κάποιες δε συνεργάζονται καν με ελληνικούς υπότιτλους. Σου πετάει κάποιο μήνυμα;

Όχι τίποτα απλά δεν μου βγάζει καθόλου ελληνικούς... θα βάλω άλλη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα απλά δεν μου βγάζει καθόλου ελληνικούς... θα βάλω άλλη έκδοση...

Εχεις βάλει στις ρυθμίσεις τις σωστές επιλογές για να παίζει και να εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους; γιατί αν όχι δικαίως σου βγάζει αγγλικούς αλλά όχι ελληνικούς.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποια έκδοση χρησιμοποιείς να δούμε αν έχει νόημα να βάλεις άλλη. Πήγες στις ρυθμίσεις των υποτίτλων και δε σου είχε στις επιλογές τα ελληνικά; Το αυθεντικό xbmc πάντως υποστηρίζει πάντα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Είχε αλλάξει στις ρυθμίσεις από Ελληνικά σε Αγγλικά, στραβός είμαι και είχα μπει αλλά δεν το είδα. Οκ λύθηκε το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα με subtitles.gr και subs4free. Ενώ κατεβάζει τους υπότιτλους δεν παίζουν. Από opensubtitles παίζουν όλοι κανονικά. Είμαι με beyondxbmc justxbmc και με απλό. Σε κανένα δε δουλεύουν. Το μηχάνημα είναι το cs968. Κάπου είχα δει ότι πιθανόν σε αυτά τα site είναι zip τα αρχεία και δε τα αποσυμπιέζει. Παίζει καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα με subtitles.gr και subs4free. Ενώ κατεβάζει τους υπότιτλους δεν παίζουν. Από opensubtitles παίζουν όλοι κανονικά. Είμαι με beyondxbmc justxbmc και με απλό. Σε κανένα δε δουλεύουν. Το μηχάνημα είναι το cs968. Κάπου είχα δει ότι πιθανόν σε αυτά τα site είναι zip τα αρχεία και δε τα αποσυμπιέζει. Παίζει καμιά λύση;

Πήγαινε system-settings-video-subtitles και στις δύο πρώτες επιλογές βάλε Greek.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να έχουν και τα τρία πρόβλημα, ούτε παίζει αυτό με τα zip. Κάτι στις ρυθμίσεις σου φταίει. Κωδικοποίηση ελληνικά έχεις βάλει; Κάνει ότι τους κατεβάζει και δεν τους εμφανίζει; Δε μας λες ακριβώς τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε system-settings-video-subtitles και στις δύο πρώτες επιλογές βάλε Greek.

Το subs4free δεν υποστηρίζετε (δεν δουλευει σωστα δεν εχει αναβαθμιστεί εδώ και ......) στο subtitles.gr έχουν ενσωματωθεί και κάνα 2 ακόμα site ( τα τρία που υποστηρίζουν ελληνικά και δουλεύουν είναι subtitles.gr , opensubtitles, greeksubtitles !!! ) δουλεύουν σίγουρα σε 13.2 , kodi !!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει αυτά. To opensubtitles δουλεύει κανονικά. Τα άλλα δε δουλεύουν. Και συνήθως το opensubtitles έχει. Αλλά μερικές φορές καθυστερεί. Επίσης στα άλλα sites μερικά που δούλεψαν βγάζουν άσχετους υπότιτλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το xunity maintenance μέσα από τα tweaks εβαλα το 0 cache XML. Πάλι όμως στα 1080p γεμίζει η cache πριν ολοκληρωθεί το buffering και δεν παίζει συνεχόμενα η ταινία. Το Maintenance tool δεν κατάφερα να το κατεβάσω ούτε από xbmchub ούτε από superrepo. Πως θα αυξήσω το buffer size?
Link to comment
Share on other sites

Σε Android πού είναι το αρχείο db που κρατάει πληροφορίες για τις λίστες; Πρέπει να το σβήσω γιατί έχω διπλές εγγραφές και με clean library δεν καθαρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Με το xunity maintenance μέσα από τα tweaks εβαλα το 0 cache XML. Πάλι όμως στα 1080p γεμίζει η cache πριν ολοκληρωθεί το buffering και δεν παίζει συνεχόμενα η ταινία. Το Maintenance tool δεν κατάφερα να το κατεβάσω ούτε από xbmchub ούτε από superrepo. Πως θα αυξήσω το buffer size?

http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

Link to comment
Share on other sites

https://mega.co.nz/#!LwxETKha!J_JTOZTfWHgf2-9xHUWu_1-hKzexEABj075ibHnzJU0 θέλει mega από play store... kodi beta 3 Genesis, icefilms, yify δουλεύουν...(much movies HD δεν δοκιμασα..)

Τι κάνω παιδιά με αυτό;;; Θέλω να βάλω το kodi στο ταμπλετ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω παιδιά με αυτό;;; Θέλω να βάλω το kodi στο ταμπλετ...!!!

Δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό.. Απλά θα μπεις κανονικά στο site θα κατεβάσεις την εκδοση που θες και θα το στάσεις όπως και στο PC. Καμια διάφορα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό.. Απλά θα μπεις κανονικά στο site θα κατεβάσεις την εκδοση που θες και θα το στάσεις όπως και στο PC. Καμια διάφορα.

στο mega... υπάρχει το mashup (όπως ξέρεις δεν υπάρχει επίσημα πλέον) είναι μια patched έκδοση που δουλεύει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι κάνω παιδιά με αυτό;;; Θέλω να βάλω το kodi στο ταμπλετ...!!!

kodi από εδώ.. .http://kodi.tv/download/

Link to comment
Share on other sites

linux xbmc έχει κανείς ? Και αν ναι πως πάει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

linux xbmc έχει κανείς ? Και αν ναι πως πάει ?

Είχα εγώ σε arch και Ubuntu 14.04 LTS. Δεν είχε πρόβλημα στην αναπαραγωγή των ταινιών κλπ. Το μόνο που με χαλούσε στο arch ήταν η μη αυτόματη προσαρμογή στην οθόνη της τηλεόρασης που σύνδεα με το λάπτοπ. Κάθε φορά ήθελε προσαρμογή σε ένα μενού που δεν ήταν και το πιο εύχρηστο. Και στις δύο εκδόσεις ήθελε χειροκίνητη ρύθμιση και για τον ήχο.

Πέρασα windows 8.1 και ησύχασα από όλα αυτά. Ούτως ή άλλως, η χρήση του λάπτοπ για μένα είναι μόνο xbmc και εντολές adb για τα nexus μου.

Ολα αυτά πριν από περίπου έξι μήνες που άφησα το Linux.

 

 

Edit: χαράς ευαγγέλια για τα πιτσιρίκια μου!!! Εντελώς τυχαία είδα ότι οι παιδικές μεταγλωττισμένες ταινίες παίζουν μια χαρά στο Hellenic TV!!!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Με το helinik toons θα γινει ποτε τιποτα? Θελουμε να βαλουμε τιποτα στη μικρη να δει και δεν παιζει τιποτα κανενα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...