Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστιχωσ δεν μπορώ να το δοκιμασω μονο με wifi γιατί δεν έχω παντού wifi αλλά με 3g + wifi βγάζω 3 ώρες οθόνη στισ 30 ώρες με cataclysm και cataclysm kernel

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω φιλέ μου. Δοκίμασε να αλλάξει μπαταρία ή βαλε code blue που τελευταία έγινε πολύ καλος ή αλλαξε φορτιστη γιατι πραγματικα του n5 δεν είναι καλός. Πάρε ενα μέχρι 1000 output, εγω το φορτιζω με εναν με 850 όπως είπα. Δοκίμασε να μην την στεγνώνεις την μπαταρία. Πχ είχα μια περίοδο που εκανα φορτίσεις 40% έως 85 % ή 35% έως 80% . Καλύτερα 4 45αρια στην μεση της μπαταριας παρα 2 90αρια στο όριο της μπαταρίας. Δεν ξέρω αν με πιάνεις ?! Κοιτά τώρα τα στατιστικά μου στο 1/3 της μπαταρίας και με χαλια σημα γιατί αυτήν την φορά δεν θα την τερματισω. Ένας στο xda εβγαλε 8 ώρες πριν που είδα.

 

Το vk ξεσκιστηκε στα mb με 30 λεπτα βιντεακια

 

 

 

[ATTACH]57995[/ATTACH]

 

[ATTACH]57996[/ATTACH]

 

[ATTACH]57997[/ATTACH]

 

[ATTACH]57998[/ATTACH]

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες θέμα με τον συγκεκριμένο φορτιστή του nexus; Γιατί εγώ με του s2 κάνω πολύ παραπάνω από του nexus.
Link to comment
Share on other sites

Πέφτω για ύπνο και βλέπω το κινητό να χάνει κάθε φορά το λιγότερο 50%. Το μόνο που βλέπω να δουλεύει full είναι το Phone Radio. Το θέμα είναι ότι σήμα έχω. Το WiFi γιατί δείχνει να δουλεύει όμως ενώ δεν το έχω ανοιχτό (πρώτη εικονα) ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πέφτω για ύπνο και βλέπω το κινητό να χάνει κάθε φορά το λιγότερο 50%. Το μόνο που βλέπω να δουλεύει full είναι το Phone Radio. Το θέμα είναι ότι σήμα έχω. Το WiFi γιατί δείχνει να δουλεύει όμως ενώ δεν το έχω ανοιχτό (πρώτη εικονα) ;;;;

 

Δυστυχώς δεν σου έχω απάντηση σχετικά με το γιατί χάνει τόσο πολύ μπαταρία, αλλά όσον αφορά το wifi είναι γνωστό bug της lollipop να δείχνει ανοιχτό στην κατανάλωση μπαταρίας ενώ δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν σου έχω απάντηση σχετικά με το γιατί χάνει τόσο πολύ μπαταρία, αλλά όσον αφορά το wifi είναι γνωστό bug της lollipop να δείχνει ανοιχτό στην κατανάλωση μπαταρίας ενώ δεν είναι.

 

Το περίεργο είναι ότι δεν το είχα από όταν πήρα την lollipop....Έτσι όπως πάει θα ξεφτιλίσω την μπαταρία χωρίς να το χρησιμοποιώ...project volta και @@@

 

Εντωμεταξύ η stock εφαρμογή μου δείχνει ότι το wifi έχει κατανάλωση ενώ το gsam το phone radio....

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Κάνα wipe έκανες;

 

Δίνω διορία μέχρι να έρθει η 5.1. Μέχρι πριν λίγο καιρό άντε να μου το χε κάνει κανά 2άρι φορές (και έχω κάνει clean install)...την τελευταία βδομάδα όμως κάθε μέρα έχω αυτό το θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Έχετε χρησιμοποιήσει καθόλου την Ampere για να μετρήσετε με πόσα ampere φορτίζει max ο φορτιστής σας ? Σήμερα που την έβαλα μου έβγαλε οτι φορτίζει max 950mA ενω ο φορτιστής δίνει κανονικά μέχρι 1200mA. Είναι αξιόπιστη η εφαρμογή ;;; Υπάρχει καμιά καλύτερη ;; Εσας τι μετρήσεις σας έχει δώσει ;
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο είναι γιατί εχεις και καποιες απώλειες αφού το εχεις ανοιχτό και χρησιμοποεί μπαταρία.

Δες ποσο χρησιμοποεί το κινητό χωρίς φορτιστή. Λογικά κάπου στα 200-300 mA . Εγώ έχω το gsmam battery και το γράφει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις για αυτό μου δείχνει λιγότερα ampere επειδή έχει και την κατανάλωση το κινητό. Thnx για την διευκρίνηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ερώτηση όταν λέμε οτι βγάζει 3 ώρες οθόνη τι ακριβώς εννοούμε απλα να είναι αναμμένη η οθόνη η να σερφαρουμε να βλέπουμε βίντεο να ακούμε μουσική με data ανοιχτα η wifi κλπ κλπ

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ο χρόνος που είναι ανοιχτή η οθόνη.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα τον τελευταιο μηνα.οταν κατεβει στο 10% περιπου το τηλεφωνο σβηνει.ειμαι ρουτ με xtrasmooth και franco kernel.λετε να τα παιξε η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα calibration για αρχή.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το battery calibration από το store. Κάνει το ίδιο πράγμα αν θυμάμαι καλά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

5.1 στοκ στο 1/3 μονο wifi. Πρεπει να πηγαίνει καλύτερα αλλά δεν μπορω να πω με σιγουριά. Παλι κανει κάτι κουλα με το σήμα αρα μπορεί να πήγαινε και καλύτερα

 

[ATTACH]59033[/ATTACH]

 

[ATTACH]59032[/ATTACH]

 

[ATTACH]59031[/ATTACH]

 

[ATTACH]59030[/ATTACH]

 

[ATTACH]59029[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

5.1 στοκ στο 1/3 μονο wifi. Πρεπει να πηγαίνει καλύτερα αλλά δεν μπορω να πω με σιγουριά. Παλι κανει κάτι κουλα με το σήμα αρα μπορεί να πήγαινε και καλύτερα

 

[ATTACH]59033[/ATTACH]

 

[ATTACH]59032[/ATTACH]

 

[ATTACH]59031[/ATTACH]

 

[ATTACH]59030[/ATTACH]

 

[ATTACH]59029[/ATTACH]

Το τεστ πωσ το εκανεσ βαζεισ τη οθόνη να είναι μόνιμος ανοιχτή η τα νούμερα είναι σε συνεχή χρηση youtube browser κλπ κλπ

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις μονιμως ανοιχτη ?

Μπαινω ταπατοκ , τουιτερ , vk . Κανονικα . Δεν κανω καποιο τεστ . Δεν βλεπεις τα mb απο ταπατοκ , τουιτερ , vk , utube ?

Δεν σε καταλαβα καθολου να σου πω την αληθεια :p

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...