Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, όσον αφορά τον Code Blue ,όχι ότι έχει και τεράστια σημασία για το μέσο χρήστη να πάμε τη συζήτηση σε τέτοιο επίπεδο,

αλλά άλλο πράγμα το built with ( που αναφέρεται στον compiler ) και άλλο πράγμα το based on.

Τι στο καλό το μισό OP διαβάζετε...?! :p

 

Είχα καλή μύτη πάντως όπως φαίνεται... :D

Σοβαρά τώρα, είναι ίσως ο πιο ισορροπημένος και έτοιμος out of the box, ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα σε απασχολούν.

Για αυτό το λόγο και μόνο τον προτιμώ από τον UBER του kener, τον οποίο θεωρώ τιτανοτεράστιο

developer, απλά εγώ προσωπικά δεν έχω και πολύ χρόνο για να ασχολούμαι με πολλές ρυθμίσεις ενός kernel....:)

( όχι ότι είναι κακός και ο UBER με τις default βέβαια )

Είσαι μεγαλο λαγωνικό τελικά ρε φιλέ!!!!!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει και code blue και elementalx είμαι και απο τουσ δυο ευχαριστιμενοσ έβαλα ομωσ πιο πολύ τον elenentalx γιατί κάτι γατάκια μου έλεγαν για bencmark. Απλα δενε έχω καταλάβει ακόμα τι παιζει με τα z2 και m8 πατσ.μπορεί να με βοηθήσει καποιοσ

 

Edit δεν ξέρω τι παιζει με dalvic και bionic

 

Πες τι θέλεις να μαθεις,να δουμε αν μπορούμε να βοηθήσουμε...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι είναι το dalvic και bionic και τι ταιριάζει σε κάθε περιπτωση.επίσης τι ειναι τα πατσ και σε τι βοηθάνε

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άσχετο ...Κατα τη γνώμη σας ποια είναι η πιο περγιερη Ρομ για μας..Εννοώ με περιεργο ui και με gestures ...Υπάρχει;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Οταν φλασάρω την Purity , ανοίγει το κινητό και μου πετάει μηνυμα " unfortunately, com.android.provision has.stoped και δεν ανοίγει τίποτα..

 

Edit: Μ ένα factory reset όλα εντάξει ..

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το dalvic και bionic και τι ταιριάζει σε κάθε περιπτωση.επίσης τι ειναι τα πατσ και σε τι βοηθάνε

 

Τα dalvik & bionic είναι αναβαθμησμενες βιβλιοθήκες όπου με τα optimaziations που έχουν κανουν καλύτερη και ποιο γρήγορη διαχείρηση μνήμης,γενικότερα ποιο γρηγορο runtime τις συσκευεις,υπάρχει διάφορα και στο smoothness του κινητού,αν και στο nexus 5 αυτό δεν είναι ιδιαίτερα εμφανές λόγω οτι είναι Smooth έτσι και αλλιως.Καλό είναι να τα φλασαρεις,ειτε του z2 ειτε του M8 μονο καλό μπορούν να κανουν.....

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Τα dalvik & bionic είναι αναβαθμησμενες βιβλιοθήκες όπου με τα optimaziations που έχουν κανουν καλύτερη και ποιο γρήγορη διαχείρηση μνήμης,γενικότερα ποιο γρηγορο runtime τις συσκευεις,υπάρχει διάφορα και στο smoothness του κινητού,αν και στο nexus 5 αυτό δεν είναι ιδιαίτερα εμφανές λόγω οτι είναι Smooth έτσι και αλλιως.Καλό είναι να τα φλασαρεις,ειτε του z2 ειτε του M8 μονο καλό μπορούν να κανουν.....

 

Ναι αλλά πια τα dalvic η bionic

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πια τα dalvic η bionic

 

Τι έννοεις πια......δεν σε καταλαβαίνω?????

Και τα δυο φλασαρεις,στην περιπτωση του m8 patch είναι ενα ζιπ που περιέχει και dalvik & bionic μέσα...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μέσω TWRP πώς μπορώ να έχω πρόσβαση στα αρχεία από τον υπολογιστή; πατάω mount usb storage, συνδέεται, βγάζει εικονιδιάκι κάτω δεξιά αλλά δε μου βγάζει το MTP ή κάποιον φάκελο για να τα δω. Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά (adb, fastboot, mtp) οπότε δεν είναι θέμα των driver.

Φωτιά έχετε πάρει με τις καστομιές. Ηρεμήστε λίγο. :lol: Κάποιος (ψαγμένος κατά προτίμηση) να απαντήσει το παραπάνω;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τι έννοεις πια......δεν σε καταλαβαίνω?????

Και τα δυο φλασαρεις,στην περιπτωση του m8 patch είναι ενα ζιπ που περιέχει και dalvik & bionic μέσα...

 

Φλασαρα τα z2 και έκανα ένα πολύ ωραίο restore πριν λίγο γιατί δεν άνοιγε το τηλ είχε κολλήσει στο σήμα της purity. Τι παίχτηκε ξέρει κανεισ

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα τα z2 και έκανα ένα πολύ ωραίο restore πριν λίγο γιατί δεν άνοιγε το τηλ είχε κολλήσει στο σήμα της purity. Τι παίχτηκε ξέρει κανεισ

 

Εφαγες bootloop γιατί το z2 dalvik δεν κανει για την Purity.

Δοκίμασε κανένα απο τα cm11 optimized που είχα ποσταρει πριν μερικές σελίδες.

Και παντα περνούμε nandroid πριν απο τέτοια φλασαρισματα.

Link to comment
Share on other sites

περασα και γω τον μπλε,αν κ μου αρεσε ο λιναρο του φρανκο,πολυ καλος στη μπαταρια.για τον μπλου θα δειξει ;)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα τα z2 και έκανα ένα πολύ ωραίο restore πριν λίγο γιατί δεν άνοιγε το τηλ είχε κολλήσει στο σήμα της purity. Τι παίχτηκε ξέρει κανεισ

 

Τώρα είδα οτι εχεις custom ROM,σε custom φλασαρεις μονο bionic,υπάρχει και cm11 dalvik το οποίο κανει και σε Purity,sorry ρε φιλέ αλλά δεν προσεξα την υπογραφή σου που έλεγε Purity :(

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό Major update του uber,τεράστιο changelog με αρκετές αλλαγές.http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53264264&postcount=1009

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εφαγες bootloop γιατί το z2 dalvik δεν κανει για την Purity.

Δοκίμασε κανένα απο τα cm11 optimized που είχα ποσταρει πριν μερικές σελίδες.

Και παντα περνούμε nandroid πριν απο τέτοια φλασαρισματα.

 

 

 

 

 

 

 

Τώρα είδα οτι εχεις custom ROM,σε custom φλασαρεις μονο bionic,υπάρχει και cm11 dalvik το οποίο κανει και σε Purity,sorry ρε φιλέ αλλά δεν προσεξα την υπογραφή σου που έλεγε Purity :(

 

Εντάξει δεν πειράζει αν δεν παθεισ πως θα μάθεις απλα δεν βρίσκω που είναι το λινκ αν δεν βαριέται κάποια ασ Μου το ποσταρει

 

Το buckup απο recovery και απο nandroid είναι το ιδιο ?

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν πειράζει αν δεν παθεισ πως θα μάθεις απλα δεν βρίσκω που είναι το λινκ αν δεν βαριέται κάποια ασ Μου το ποσταρει

 

Το buckup απο recovery και απο nandroid είναι το ιδιο ?

 

Λοιπον το cm 11 dalvik patch είναι στο post 2304 του gtctsiamp.Το backup απο recovery είναι nanadroid.οπου μπορείς να το πάρεις και σε φλασακι ώστε να μην σου πιάνει χώρο στην μνήμη του κινητού....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια ειναι στο 2309. ευχαριστω

 

Α ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΟΤΑ ΣΤΗΝ PURITY 4.4.3

 

edit. μπορει καποιο καλο παιδι να μου πει που αποθηκευεται το backup απο recovery

new edit. τα πατσ αυτα κανουν για 4.4.3?

Edited by demosthenes7

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια ειναι στο 2309. ευχαριστω

 

Α ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΟΤΑ ΣΤΗΝ PURITY 4.4.3

 

edit. μπορει καποιο καλο παιδι να μου πει που αποθηκευεται το backup απο recovery

new edit. τα πατσ αυτα κανουν για 4.4.3?

 

Προσοχή με τις custom rom. Αν είστε σε 4.4.2 πάτε σε 4.4.3 ή σε στοκ γιατί αν δεν έχουν φτιάξει τη διαδικασία της ΟΤΑ οι developers θα σας φάει τα data.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με τις custom rom. Αν είστε σε 4.4.2 πάτε σε 4.4.3 ή σε στοκ γιατί αν δεν έχουν φτιάξει τη διαδικασία της ΟΤΑ οι developers θα σας φάει τα data.

Δεν καταλαβαίνω τι ενοεισ εγώ κατέβασα το update και απλα το φλασαρα

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι ενοεισ εγώ κατέβασα το update και απλα το φλασαρα

 

Εσένα σου ήρθε update της purity σε 4.4.3. Σε άλλους έρχεται το επίσημο update της στοκ ρομ σε custom rom και εκεί είναι το πρόβλημα γιατί τρώει τα data.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Demosthenes7

 

Ανοιξε εναν file manager π.χ ES file explorer,βρες των φάκελο TWRP - backup και είναι μέσα....

Ναι τα patch κάνουν για 4.4.3.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με τις custom rom. Αν είστε σε 4.4.2 πάτε σε 4.4.3 ή σε στοκ γιατί αν δεν έχουν φτιάξει τη διαδικασία της ΟΤΑ οι developers θα σας φάει τα data.

 

παλι τα ιδια ε?ευτυχως αυτη τη φορα δεν εφαγε τιποτα,την πατησα ομως μια φορα,εφαγε ενα gb

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Demosthenes7

 

Ανοιξε εναν file manager π.χ ES file explorer,βρες των φάκελο TWRP - backup και είναι μέσα....

Ναι τα patch κάνουν για 4.4.3.

 

Σίγουρα κάνουν τα φλασαρα και παλι κολισε στη αρχική της purity και παλι restore

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάνουν τα φλασαρα και παλι κολισε στη αρχική της purity και παλι restore

 

Φλασαρες Z2 bionic & cm11 dalvik και σου κανει bootloop??????

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...