Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία πέρασα την cataclysm 5.1 και από τότε έχω ένα θέμα με το Wi-Fi, το οποίο το έχω να κλείνει μαζί με την οθόνη(σχεδόν).

Ενώ λοιπόν όταν ανάβω την οθόνη δείχνει να συνδέεται εκείνη τη στιγμή(κάτι αντίστοιχο δείχνει και το γράφημα στην πρώτη φωτο), οι μετρήσεις δείχνουν ότι είναι ενεργό συνέχεια.

Τί μπορεί να συμβαίνει;

 

[ATTACH]59454[/ATTACH][ATTACH]59455[/ATTACH][ATTACH]59456[/ATTACH]

 

 

Edit. Έψαξα λίγο σε google και xda αλλά άκρη δεν έβγαλα. Άλλοι λένε ότι το πρόβλημα προέρχεται από το kernel(elementalx 2.11) και άλλοι απο την 5.1. Πάντως μέχρι πριν λίγες μέρες με cataclysm 5.0.1 και elementalx 2.10 δεν υπήρχε το πρόβλημα.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρονια πολλα.!!

Μια ερωτηση... Το greenify δεν δουλευει με την ephoria 1.1 ??

Μαλλον κατι παιζει με το ροοτ.... Κατεβασα το superuser αλλα τιποτα... Δενπορει η εφαρμογη να ανοιξη το recovery για να εγκατασταθει....

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα.!!

Μια ερωτηση... Το greenify δεν δουλευει με την ephoria 1.1 ??

Σε εμενα δουλευει αλλα εχω elementalx kernel δε ξερω αν παιζει ρολο

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα.!!

Μια ερωτηση... Το greenify δεν δουλευει με την ephoria 1.1 ??

Μαλλον κατι παιζει με το ροοτ.... Κατεβασα το superuser αλλα τιποτα... Δενπορει η εφαρμογη να ανοιξη το recovery για να εγκατασταθει....

 

Έχει bug το superuser.το κανεις απ εγκατάσταση.το κατεβάσεις μέσω chrome και όχι μέσω playstore.υστερα το φλασαρεις μέσω recovery. Έτσι μου έστρωσε ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει bug το superuser.το κανεις απ εγκατάσταση.το κατεβάσεις μέσω chrome και όχι μέσω playstore.υστερα το φλασαρεις μέσω recovery. Έτσι μου έστρωσε ...

Οκ ευχαριστω!! Θα το δοκιμασω μολις παω σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω την euphoria 1.1 με elementalx 2.11 και slimgaaps 9 και δεν πέτυχε, ενω έκανε την εγκατασταση κανονικα (σύμφωνα με τις οδηγίες του dev) ξεκινουσε το λογισμικο και στην αρχική οθόνη μου έβγαζε συνεχώς "δυστυχώς, ο οδηγος εκκινησης έχει σταματησει" με αποτέλεσμα να μην μπαίνει ούτε μενου, ούτε ρυθμίσεις, τίποτα, κενή οθόνη!!! Καμιά βοήθεια;

 

Υ.Γ.: Ήμουν με slimkat 8, codeblue και CWM 6.0.4.5

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω την euphoria 1.1 με elementalx 2.11 και slimgaaps 9 και δεν πέτυχε, ενω έκανε την εγκατασταση κανονικα (σύμφωνα με τις οδηγίες του dev) ξεκινουσε το λογισμικο και στην αρχική οθόνη μου έβγαζε συνεχώς "δυστυχώς, ο οδηγος εκκινησης έχει σταματησει" με αποτέλεσμα να μην μπαίνει ούτε μενου, ούτε ρυθμίσεις, τίποτα, κενή οθόνη!!! Καμιά βοήθεια;

 

Υ.Γ.: Ήμουν με slimkat 8, codeblue και CWM 6.0.4.5

Για δοκίμασε με twrp 2.8.6.1

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το flasify και περνα την twrp λογικα λογο recovery δεν σου εγινε σωστα υπαρχουν και βιντεο με οδηγειεσ στο youtube

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

πάλι τζίφος... λέτε να φταίνε τα slimgapps;

Όχι. Ήμουν με KitKat και πέρασα κατευθείαν Euphoria + Slim gapps + ElementalX. Είσαι σίγουρος ότι βάζεις Slim gapps για 5.1;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

πάλι τζίφος... λέτε να φταίνε τα slimgapps;

 

Καλο θα ητνα να μην χρησιμοποιεις τα slimgapps, εκτος αν κανεισ εγκατασταση της SlimROM. Διοτι, τα slimgapps ειναι παραμετροποιημενα με modified DPI για χρηση σε SlimROM. Δοκιμασε BaNkS gapps

http://fitsnugly.euroskank.com/?rom=banks&device=gapps

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ητνα να μην χρησιμοποιεις τα slimgapps, εκτος αν κανεισ εγκατασταση της SlimROM. Διοτι, τα slimgapps ειναι παραμετροποιημενα με modified DPI για χρηση σε SlimROM.

Say what? Πάντα σε ό,τι ROM και να βάλω, καρφώνω Slim gapps γι' αυτό το λόγο. Επειδή έχουν multi DPI Play Store και google services ώστε ό,τι DPI και να βάλω στη συσκευή να μην υπάρχει θέμα με συμβατότητες εφαρμογών.

Υπαρχει κατι σαν το smart radio τησ cataclysm στην euphoria

Δυστυχώς όχι. :cry::cry::cry:

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα παιδια, χρησημοποιησα το καινουριο build της euphoria και αλλα gapps και ολα ενταξει πλεον.

Θυμιστε μου μονο πως πειραζω το dpi μεσω build.prop και ποια τιμη να βαλω για να ειναι οσο πιο κοντα σε αυτο της slim;

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα παιδια, χρησημοποιησα το καινουριο build της euphoria και αλλα gapps και ολα ενταξει πλεον.

Θυμιστε μου μονο πως πειραζω το dpi μεσω build.prop και ποια τιμη να βαλω για να ειναι οσο πιο κοντα σε αυτο της slim;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αρκετά φρέσκια. Προχθές, νομίζω, δεν υπήρχε. Από ότι βλέπω έχει βγει για Nexus 7 (2013).

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

LMY47I r3 vs LMY47O r5 ξέρει κάποιος διάφορες ?

 

Τίποτα σημαντικό όπως φαίνεται

 

http://www.androidpolice.com/2015/04/14/developer-changelog-posted-for-android-5-1-0_r3-to-5-1-0_r5/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Ειμαι με euphoria και elementalx... Αντιμετωπίζεται και εσεις παγωματα στο σερφαρισμα?? Εχω chrome & opera και εχω συχνα παγωματα και με τους δυο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Ειμαι με euphoria και elementalx... Αντιμετωπίζεται και εσεις παγωματα στο σερφαρισμα?? Εχω chrome & opera και εχω συχνα παγωματα και με τους δυο....

 

Ναι, έχω κι εγώ κάποια κολλήματα, με chrome, κυρίως όταν φορτωνω πολλές καρτέλες, πράγμα που δεν το έκανε με την slimkat!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω κι εγώ κάποια κολλήματα, με chrome, κυρίως όταν φορτωνω πολλές καρτέλες, πράγμα που δεν το έκανε με την slimkat!

 

Νομίζω έχει αναφερθεί και στο νήμα του ElementalX. Τρώει σκαλώματα ο chrome (γι' αυτό κι επέστρεψα σε Code_Blue κι όλα οκ).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Πηρα ΟΤΑ την 5.1 αλλα για δικους μου λογους ειχα την ανασφαλεια οτι δεν εγκατασταθηκε σωστα (ενω κατεβαινε επρεπε να φυγω απο το σπιτι, γυρισα μετα απο καμια ωρα και συνεχισε εγινε λιγο κωλος η εγκατασταση). Τεσπα κατεβασα το nexus root toolkit και ηθελα να εγκαταστησω την 5.1 παλι. Ενω στη μαυρη οθονη που ξανει την εγκατασταση του λογισμικου μου ελεγε να επιλεξω wipe cache/factory reset αυτο δεν πηγαινε και μου ειχε μονη επιλογη το rebbot.

 

Πριν απο λιγο ομως ειχα κανει unlock.

Τωρα:

1) Εκανα κατι λαθος;

2) Δεν μπορουσε να κανει wipe cache/factory reset γιατι το ειχε κανει πριν απο λιγο στο unlock;

3) Φταιει το οτι ειχε ηδη την 5.1;

 

Γενικα ειναι η πρωτη φορα που ''πειραζω'' το κινητο και ειναι πολυ σκοτεινο αυτο το μονοπατι για μενα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...