Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν παω στην μπαταρια και παταω να δω ποσο ποσοστο εχει καταναλωσει μου γραφει οτι ``η ωρα ειναι ενεργοποιημενη πχ 43λεπτα`` δεν μου γραφει sot.... και κατι αλλο μπορει καποιοσ να με βοηθησει σε αυτο?

 

θα ηθελα να ρωτησω το εξης. μετα απο αυτη τη διαδικασια η teamwin custom recovery υπαρχει η πρεπει να την ξαναπερασω? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο Uber καθαριζει τον προηγουμενο κερνελ?? να τον φλασαρω πανω σε codeblue? η παλι την ρομ πρωτα και μετα uber?

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

ο Uber καθαριζει τον προηγουμενο κερνελ?? να τον φλασαρω πανω σε codeblue? η παλι την ρομ πρωτα και μετα uber?

 

Το δεύτερο.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο.

 

Το ξερω οτι ειναι προτιμοτερο να κανεις clean install απλα δεν εχω την ρομ και βαριεμαι παλι να κατεβαζω..τεσπα προς το παρων περασα τον νεο codeblue να δοκιμασω..αλλα σαν λατρεις του uber ειμαι σιγουρος οτι θα γυρισω :lol:

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Franco & codeblue καλυτερη μπαταρια,Uber L & ElementalX καλυτερη αποδοση!

Ρε συ μιας και είσαι μάστορας έχεις δει καμία custom της προκοπής σε lollipop. Έχω δει κάτι pure white που έχουν βγει κτλ στο xda αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζουν. Είμαι με κιτ κατ, mahdi και βαριέμαι να επαναφέρω κινητό για να περάσω λολιποπ μετα πάλι ρουτ κτλ . άσε που θα χαθούν και τα πάντα. Θα μου πεις με το nexus toolkit 2 λεπτά υπόθεση είναι αλλά προτιμώ να κατεβάσω καμία custom μπας και έχει και τίποτα extra μέσα και να τη φλασαρω απευθείας.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μιας και είσαι μάστορας έχεις δει καμία custom της προκοπής σε lollipop. Έχω δει κάτι pure white που έχουν βγει κτλ στο xda αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζουν. Είμαι με κιτ κατ, mahdi και βαριέμαι να επαναφέρω κινητό για να περάσω λολιποπ μετα πάλι ρουτ κτλ . άσε που θα χαθούν και τα πάντα. Θα μου πεις με το nexus toolkit 2 λεπτά υπόθεση είναι αλλά προτιμώ να κατεβάσω καμία custom μπας και έχει και τίποτα extra μέσα και να τη φλασαρω απευθείας.

N5X lollipop.....https://plus.google.com/app/basic/communities/109235522128893190473?cbp=1dkmhyqu6d9bj&sview=59&cid=5&soc-app=115&soc-platform=1&spath=%2Fapp%2Fbasic%2Fcommunities&sparm=cbp%3Dhhwnbhr98hvf%26sview%3D2%26cid%3D5%26soc-app%3D115%26soc-platform%3D1

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

N5X lollipop.....https://plus.google.com/app/basic/communities/109235522128893190473?cbp=1dkmhyqu6d9bj&sview=59&cid=5&soc-app=115&soc-platform=1&spath=%2Fapp%2Fbasic%2Fcommunities&sparm=cbp%3Dhhwnbhr98hvf%26sview%3D2%26cid%3D5%26soc-app%3D115%26soc-platform%3D1

Την έχεις δοκιμάσει; στο xda δεν έχει α ανεβάσει για λολιποπ;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει; στο xda δεν έχει α ανεβάσει για λολιποπ;

 

Θα συμφωνισω και γω με souliar...την χρισημοποιω και γω και συγκεκριμενα την εκδοση 5.4... ειναι πολυ stable με λιγο παραμετροποιηση...καθαρα gapps μεσα χωρις φλασαρισμα αλλων..στο XDA ειναι στο general οχι στο development

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνισω και γω με souliar...την χρισημοποιω και γω και συγκεκριμενα την εκδοση 5.4... ειναι πολυ stable με λιγο παραμετροποιηση...καθαρα gapps μεσα χωρις φλασαρισμα αλλων..στο XDA ειναι στο general οχι στο development

Στο λινκ για να κατεβάσετε στο mirror που πατάει λέει για nexus 4. Το ίδιο αρχείο είναι σίγουρα; και για φλασαρισμα κάνουμε wipe τη συσκευή και μέρα φλαραρουμε τη ρομ; gaps είπες δεν χρειάζονται γιατί τα έχει μέσα σωστά;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ για να κατεβάσετε στο mirror που πατάει λέει για nexus 4. Το ίδιο αρχείο είναι σίγουρα; και για φλασαρισμα κάνουμε wipe τη συσκευή και μέρα φλαραρουμε τη ρομ; gaps είπες δεν χρειάζονται γιατί τα έχει μέσα σωστά;

 

Ειναι κομπλε μαζι με gapps...εγώ έχω ενθουσιαστεί με αυτή την ROM....

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έχεις δοκιμάσει; στο xda δεν έχει α ανεβάσει για λολιποπ;

 

Την έχω μόνιμη..... δεν την έχω δοκιμάσει απλά!:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κομπλε μαζι με gapps...εγώ έχω ενθουσιαστεί με αυτή την ROM....

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την έχω μόνιμη..... δεν την έχω δοκιμάσει απλά!:)

Κατεβάζωωωωψ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζωωωωψ

 

Διάβασε στο google+ για τα customize που έχει και για το που είναι το κάθε ενα...γενικά είναι πολύ νοικοκηρεμενη ROM...και έρχεται major update με πολλά χρήσιμα mod όπως πχ clear all recent!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο google+ για τα customize που έχει και για το που είναι το κάθε ενα...γενικά είναι πολύ νοικοκηρεμενη ROM...και έρχεται major update με πολλά χρήσιμα mod όπως πχ clear all recent!!!

Ότι ειδοποίηση έχεις ενημερωνε μας αν θες γιατί με το Google + δεν τα πάω και πολύ καλά. Εκτός αν είναι εύκολο κάπου το λινκ στο xda

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πειράματα σε kernel's στην N5X 5.0 με ElementalX - code blue - Franco & Uber L εχω να πω οτι μακράν καλύτερος ολων είναι κατα την προσωπική μου άποψη ο Uber....τόσο σε smooth όσο και στην ταχύτητα έχει διάφορα απο τους υπόλοιπους!!! Στην αυτονομία τις μπαταρίας δεν ειναι πρώτος... αλλά έχει σαφώς καλύτερη απο τον stock kernel...

 

Υ.Γ και δουλεύει άψογα και με synapse!!!

Λέω να τον δοκιμάσω. Μιλάς για τον sabermod?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με code blue,διαφορα μεγάλη δεν είδα από elementalX σε ταχύτητα,έτσι όπως το έχω στημένο και το κινητό βέβαια,αλλά από μπαταρία σκίζει πραγματικά.

 

Θα αλλάξω όταν βγει slim,και θα δω εκεί μετά αν θα βάλω code blue μετά από δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει; στο xda δεν έχει α ανεβάσει για λολιποπ;

 

Εγώ με multirom χρησιμοποιώ σαν secondary εδώ και λιγες μέρες την Xtra Smooth 2.2 και μπορω να πω οτι είναι αρκετά καλη , σταθερή κ απίστευτα γρηγορη (odexed) . Μάλλον θα γίνει swap με την primary slimkat .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την περασα.. σφαίρα το εργαλείο.

Code blue μπορούμε να περάσουμε κανονικά φαντάζομαι;;

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την περασα.. σφαίρα το εργαλείο.

Code blue μπορούμε να περάσουμε κανονικά φαντάζομαι;;

 

Ναι κανονικα....πρεπει να φλασαρεις και το SuperSU για να είσαι root,μην το ξεχάσεις!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα....πρεπει να φλασαρεις και το SuperSU για να είσαι root,μην το ξεχάσεις!!!

Σε ευχαριστώ την είχα περάσει γι αυτό εκανα edit μετα. Εχω εντυπωσιαστεί με το πληκτρολόγιο. Είναι σχεδόν αδύνατο να το κανεις λαθος

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την περασα.. σφαίρα το εργαλείο.

Code blue μπορούμε να περάσουμε κανονικά φαντάζομαι;;

 

εκανες full wipe? η μονο cache και dalvik?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι έχω πατήσει και τα βγάζει με περίγραμμα γιατί κοντευω να τρελαθω

Ακυρο το βρήκα.. Είχα πατήσει κατα λάθος στο accessibility μια ρυθμιση.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

https://plus.google.com/100274597225706087449/posts/9s5sFSAqPLC

 

Κατεβαστε το σωστο λινκ γιατί στη νυστα μου εχτες κατέβασα πρωτα για το nexus 4. Ευτυχώς είχα κρατήσει nadroid

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα 3,30 ώρες sot κυρίως με WiFi και καμια ωρα 3g με code blue..καλά είμαστε. Για να δουμε πως θα παει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...