Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα είναι ο uber sabermod 4.10,βάλε τα m8 patch είναι καλυτερα και για 4.4.3,τα έχει ανεβάσει ο gtctsiamp,ψάξε σε προηγούμενα posts

 

ναι τα ειδα τα κατεβασα αλλα ειναι ενα zip αυτο φλασάρω μονο; επίσης ο 4.10 που ειναι; εχεις ενα λινκ γιατι χάθηκα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι τα ειδα τα κατεβασα αλλα ειναι ενα zip αυτο φλασάρω μονο; επίσης ο 4.10 που ειναι; εχεις ενα λινκ γιατι χάθηκα;

 

Ναι σε ενα zip είναι και τα δυο....http://goo.im/devs/Cl3Kener/HAMMERHEAD/KERNELS/UBER

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ενα zip είναι και τα δυο....http://goo.im/devs/Cl3Kener/HAMMERHEAD/KERNELS/UBER

 

Ποιο απο αυτά; faux η franko; και μιλάμε για το sabermode έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτά; faux η franko; και μιλάμε για το sabermode έτσι;

 

Παντα sabermod για επιδόσεις.....αμα χρησιμοποιείς kernel tweaker faux,αμα χρησιμοποιείς trickster mod Franco....

..

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παντα sabermod για επιδόσεις.....αμα χρησιμοποιείς kernel tweaker faux,αμα χρησιμοποιείς trickster mod Franco....

..

 

Δεν χρησιμοποιώ τίποτα απο τα δυο, έβαλα faux με την τελευταία ημερομηνία 06-05 θα με βοηθήσει σε κάτι το trickster; επίσης μαζι με τις επιδόσεις θα έχω καλη αυτονομία;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ τίποτα απο τα δυο, έβαλα faux με την τελευταία ημερομηνία 06-05 θα με βοηθήσει σε κάτι το trickster; επίσης μαζι με τις επιδόσεις θα έχω καλη αυτονομία;;

 

Κατέβασε το kernel tweaker απο το playstore είναι δωρεάν....με αυτό κανεις παραμετροποιήσεις όπως ας πουμε dt2wake on / off, cpu clock settings,governor control κ.α...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το kernel tweaker απο το playstore είναι δωρεάν....με αυτό κανεις παραμετροποιήσεις όπως ας πουμε dt2wake on / off, cpu clock settings,governor control κ.α...

 

Ωραία σε ευχαριστώ για τον χρονο σου, κάτι τελευταίο αν ενεργοποίησω το dt2wake θα έχω drain;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ για τον χρονο σου, κάτι τελευταίο αν ενεργοποίησω το dt2wake θα έχω drain;

 

Ναι. Σου τρώει λιγάκι μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σου τρώει λιγάκι μπαταρία.

Βλέπω οτι δουλεύει ψηλά πάντως κάτι μου λέει οτι δεν θα είναι εντάξει με την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι δουλεύει ψηλά πάντως κάτι μου λέει οτι δεν θα είναι εντάξει με την μπαταρία

 

Αν δεν σου φανεί ικανοποιητική η διάρκεια της μπαταρίας επέλεξε έναν άλλον cpu governor πιο συντηρητικό όπως ο Smartmax_eps.

Και βάλε gpu governor simple στα 450Mhz.

 

Με τον UBER μπορείς να τα έχεις όλα.

Επίσης επειδή βλέπω ότι οι απόλυτες επιδόσεις δεν είναι ο στόχος σου καλύτερα να πήγαινες στην linaro έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έκανα. Η linaro έκδοση θα έχει σίγουρα καλή μπαταρία και έβαλα αυτήν. Στις επιδόσεις δεν είδα διαφορά. Εννοώ στην απλή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έκανα. Η linaro έκδοση θα έχει σίγουρα καλή μπαταρία και έβαλα αυτήν. Στις επιδόσεις δεν είδα διαφορά. Εννοώ στην απλή χρήση.

 

Εγώ σου προτεινα sabermod διότι ειπες στο αρχικό σου post για ταχύτητα,αν θέλεις καλη μπαταρία λογικό είναι να πας σε linaro....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτεινα sabermod διότι ειπες στο αρχικό σου post για ταχύτητα,αν θέλεις καλη μπαταρία λογικό είναι να πας σε linaro....
τι κάνω για να πάω σε linaro; νομιζω κάτι χρειαζεται δεν μπορώ να φλασαρω απο πανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ σου προτεινα sabermod διότι ειπες στο αρχικό σου post για ταχύτητα,αν θέλεις καλη μπαταρία λογικό είναι να πας σε linaro....

Για αρχή δοκιμασα αυτά που μου ειπες μέσα απο το kernel tweaker πρέπει να τικαρω και το μπλε κουτάκι για να παίξει;;

Link to comment
Share on other sites

τι κάνω για να πάω σε linaro; νομιζω κάτι χρειαζεται δεν μπορώ να φλασαρω απο πανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αρχή δοκιμασα αυτά που μου ειπες μέσα απο το kernel tweaker πρέπει να τικαρω και το μπλε κουτάκι για να παίξει;;

 

Πρωτα πρεπει να πας στα settings και να τσεκαρεις το debbuging,μετα αμα θέλεις να κρατάει τα settings σου πρεπει να τσεκαρεις και το μπλε κουτάκι...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτησω κάτι;Πως γίνεται να ρυθμισω στην mahdi έτσι ώστε όταν παίρνω ειδοποιήσεις το led να μην αναβοσβηνει στις ειδοποιήσεις αλλά να ειναι σταθερά αναμενο;Έχει στις ρυθμίσεις το ενα πεδιο που το βάζεις always on στο άλλο ποια τιμή βάζουμε;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτεινα sabermod διότι ειπες στο αρχικό σου post για ταχύτητα,αν θέλεις καλη μπαταρία λογικό είναι να πας σε linaro....

Όχι μπερδεύτηκες, σε άλλον το πρότεινες, αλλά κι εγώ εμπνεύστηκα απο την πρόταση. Είχα σκοπό ούτως ή άλλως να τους δοκιμάσω και τους δυο.

 

Επίσης, έχει βγει και αυτός:

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/orig-development/kernel-bum-3-t2774572

 

ο οποιος είναι ένας ακόμα kernel πάνω στον franco (νομίζω ο πιο αξιόπιστος εκεί έξω), σχεδόν ίδιος με τον linaro.

Τον έβαλα και αυτόν, έχει σίγουρα πολύ καλή μπαταρία, και φαντάζομαι με 4.4.3 sources θα είναι ακόμα καλύτερη. Γιατί βασίζεται στην r52 του franco νομίζω, που είναι για 4.4.2 κανονικά, άσχετα αν τρέχει και σε 4.4.3.

Link to comment
Share on other sites

...

Επίσης, έχει βγει και αυτός:

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/orig-development/kernel-bum-3-t2774572

 

ο οποιος είναι ένας ακόμα kernel πάνω στον franco (νομίζω ο πιο αξιόπιστος εκεί έξω), σχεδόν ίδιος με τον linaro.

Τον έβαλα και αυτόν, έχει σίγουρα πολύ καλή μπαταρία, και φαντάζομαι με 4.4.3 sources θα είναι ακόμα καλύτερη....

 

1 ) Αν ήταν ο πιο αξιόπιστος ο franco δεν θα πήγαιναν τα SODs σύννεφο μεταξύ το builds 40-47 τουλάχιστον...:lol:

Κάποτε ίσως.

 

2 ) Πότε και πώς ακριβώς έβγαλες συμπέρασμα για τη μπαταρία ενός kernel που δημοσιεύτηκε σήμερα...???!!!

Πάντως ο συγκεκριμμένος έχει πολύ διασκεδαστικό OP :)

 

Ωραία. Τα δύο nandroid backups μου είναι του 1970

 

Κλασικό θεματάκι recovery :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως και αν γίνεται να ενσωμάτωση dark ui όπως της slim σε στοκ rom;Εννοώ όμως όλο το ui όχι μονο αυτό που μπαίνει μέσω gravity..
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

1 ) Αν ήταν ο πιο αξιόπιστος ο franco δεν θα πήγαιναν τα SODs σύννεφο μεταξύ το builds 40-47 τουλάχιστον...:lol:

Κάποτε ίσως.

 

2 ) Πότε και πώς ακριβώς έβγαλες συμπέρασμα για τη μπαταρία ενός kernel που δημοσιεύτηκε σήμερα...???!!!

Πάντως ο συγκεκριμμένος έχει πολύ διασκεδαστικό OP :)

 

 

 

Κλασικό θεματάκι recovery :p

Εξέφρασα την σιγουριά διότι απο λέει ο ίδιος δεν έχει κάνει αλλαγές πάνω στον linaro, και λέω οτι όποιος θέλει για μπαταρία, αντί για Linaro να βάλει αυτόν. Καλά σαφώς και έχεις δίκιο οτι δεν βγαίνει συμπέρασμα, και ο ίδιος έχω πει πιο πριν οτι όταν το έχεις σε κανονική χρήση, πολύ δύσκολα βγαίνει άκρη ανάμεσα σε kernels που δεν έχουν battery drain. Μόνο για το βράδυ, πόσο πέφτει σε κατάσταση αναμονής, αλλά είναι μόνο ένα κομμάτι. Και τώρα που το σκέφτομαι δε ξέρω καν γιατί υπάρχει στο original development thread.

Τον franco τον δοκίμασα απο την 49 έκδοση, αλλά όπου έχω διαβάσει δεν έχω δει τίποτα που αφορά αστάθεια σε συχνότητα παραπάνω απο το κανονικό δηλαδή.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτός μπορεί να το λέει, και ίσως να έχει και δίκιο αλλά οκ έπιασες το πνεύμα μου :)

 

Πάντως ένα κλικ μου το κάνει, φρέσκο πράγμα για δοκιμές, αν και δύσκολα με βλέπω εγώ να ξεκολλάω από Code Blue,

αλλά τέλος πάντων :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασαρεις το linaro σεταρεται μέσω aroma;Γτ εγώ την πρωτη φορά που το σεταρα τον ρυθμισα μέσω aroma; και τώρα που τον ξαναφλασαρω δεν με. αφηνει να το ξαναρυθμισω..
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό νόμιζα αλλά όταν τον φλασαρα μου έβγαλε τις ίδιες ακριβως ρυθμίσεις όπως ο elrmental.Και το κουλο τώρα είναι οτι δεν μπορω να περάσω άλλον kernel.Φλασαρω κανονικά στο twrp και όταν μπαίνω στις πληροφορίες τηλ μου δείχνει οτι έχω ακόμα τον linaro.
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό νόμιζα αλλά όταν τον φλασαρα μου έβγαλε τις ίδιες ακριβως ρυθμίσεις όπως ο elrmental.Και το κουλο τώρα είναι οτι δεν μπορω να περάσω άλλον kernel.Φλασαρω κανονικά στο twrp και όταν μπαίνω στις πληροφορίες τηλ μου δείχνει οτι έχω ακόμα τον linaro.
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...