Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και σε μένα χτές βράδυ,αλλά ακόμα το σκέφτομαι να την περάσω.Μήπως γνωρίζει κανείς αν διόρθωσαν το q-camera daemon?Άν και είναι σχετικά νωρίς...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε και εμένα σε Ελληνική συσκευή χθες βράδυ. Αμέσως μετά την αναβάθμιση τα πρώτα λεπτά φαινόταν να σέρνεται κάπως αλλά φαίνεται να έφτιαξε τώρα.

Πάρα πολύ εντυπωσιασμένος από το smart unlock με αναγνώριση προσώπου. Δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

για μπαταρία:

1)απενεργοποιήστε από το μενού του wifi , την συνεχή αναζήτηση για δίκτυα! Έχει θέμα και καταναλώνει φουλ!

2)αν έχετε το fit, μπείτε στο μενού του google account σας και απενεργοποιήστε τον συγχρονισμό του fit και fit data.

 

3G watchdog:

έχει πρόβλημα και αυτό και όντως δείχνει διαφορά 100ΜΒ+ την ημέρα...όχι πάντα , αλλά συχνά. Έβγαλε 2-3 updates το pro, αλλά προσωπικά το πέταξα και εμπιστεύομαι τον μετρητή της συσκευής (παρόλο που στο lollipop δεν πέρασαν οι μπάρες για να τσεκάρεις την ημερίσια κατανάλωση)

 

Σημαντικό επίσης για την κατανάλωση των mobile data, να μπείτε στο μενού/γράφημα κατανάλωσης της συσκευής και να επιλέξετε σε κάποιες εφαρμογές από κάτω, να περιορίσουν τα background data, πχ. G+ , facebook, chrome, και γενικά όσες δεν χρειάζεται αυτόματη ανανέωση στο παρασκήνιο!

 

Θα συμφωνησω απόλυτα μαζί σου...εγώ με τα ίδια settingsπου είχα KitKat στην 5.0 εχω τουλάχιστον μισή ωρα παραπάνω sot.τώρα έχω βάλειcodeblue και βγάζω χαλαρά 4 ώρες με λιώσιμο ...και είναι ή δεύτερη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστα νέα!!! από τα επόμενα updates του SuperSU, δε θα χρειάζεται τροποποιημένος kernel για να root της συσκευής!!! :up:
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστα νέα!!! από τα επόμενα updates του SuperSU, δε θα χρειάζεται τροποποιημένος kernel για να root της συσκευής!!! :up:

 

Δώσε και κάνα λινκ να ξεστραβωθούμε!

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

από twitter και @ChainfireXDA :

"Good news everyone, starting one of the upcoming SuperSU updates, modified kernels will no longer be needed for root on Android 5.0 ... !"

 

πιο πηγή δεν γίνεται...:p

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστα νέα!!! από τα επόμενα updates του SuperSU, δε θα χρειάζεται τροποποιημένος kernel για να root της συσκευής!!! :up:

Άρα όσοι βάλαμε το CF Auto Root του Chainfire θα πρέπει να γυρίσουμε σε stock kernel; Και πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Απλώς για να είναι fresh το κινητό,αλλά που να το φανταστώ οτι θα γινόταν αυτό...μόνος μ πως το περναω!?

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Άρα όσοι βάλαμε το CF Auto Root του Chainfire θα πρέπει να γυρίσουμε σε stock kernel; Και πώς γίνεται αυτό;

 

απλά ξεζιπάρεις το image, παίρνεις το boot.img από μέσα, και το φλασάρεις είτε με fastboot command είτε με το toolkit του Wugfresh :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από την ημέρα που έκανα την αναβάθμιση σε 5.0 η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα χωρίς βαριά χρήση και πάντα μα πάντα στα στοιχεία της μπαταρίας μου βγάζει πρώτο το google play services ότι μου καταναλώνει την πιο πολύ μπαταρία...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση. 2 πραγματάκια για αρχή. Ρε παιδιά αυτοί δε μας έλεγαν ότι η διάρκεια της μπαταρίας θα είναι καλύτερη;; Εμένα γιατί άδειασε πιο γρήγορα με λιγότερη χρήση;; Αλλά εμφανέστατα πιο γρήγορα. Επίσης κάτι άλλο από το λίγο που το έψαξα, όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο,πατώντας το κουμπί on/off εμφανίζεται η οθόνη κλειδώματος, εκεί το μόνο που μπορούσα να κάνω πριν το update ήταν να βάλω το μοτίβο και να ξεκλειδώσει, άντε να προσθέσω οθόνες κλειδώματος. Τώρα γιατί έχεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις τη μπάρα ρυθμίσεων και να ανοίξεις τα δεδομένα το gps το wifi κτλ κτλ ενώ το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο;;Ας πούμε πέφτει το τηλέφωνο στα χέρια κάποιου, μου ανοίγει τα δεδομένα και με χρεώνει μετά εμένα η Wind μιας και F2G και δεν έχω στανταρ πακέτο δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχουν κατανάλωση υψηλή από google play services ας κοιτάξουν λίγο τους ενεργοποιημένους συγχρονισμούς στο μενού λογαριασμοί-google.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι να ναι η μπαταρια πάντως. Είναι κλειστά όλα αυτά που λέτε με συγχρονισμους τοποθεσίες google services κλπ αλλά η μπαταρια σε ελεύθερη πτώση. Άλλη μια μέρα όπου το πρωί στις 8 ήταν στο 100%, από τις 9 ως τις 6μιση λόγω δουλειάς σε flight mode, και τώρα με μια ώρα οθόνη είμαι στο 60%. Καμία σχέση με Κιτκατ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με χαλάει με την l έχει να κάνει με την lockscreen! Με κιτκατ για να ξεκλειδωσω αρκεί να έβαζα το μοτίβο.. Με την L πρέπει να κάνω scroll την οθόνη για να εμφανιστει να βάλω το μοτίβο και μετά πάλι scroll για να ανεβάσω τη notification bar... Ίσως να περίμενα κάτι πιο απλό για να ξεκλειδωσω
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει πως να ενεργοποιείται η φωνητική αναζήτηση του Google now σε οποιαδήποτε οθόνη; Στην lollipop δεν μπορώ να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

μας ειπαν οτι θα παει καλυτερα η μπαταρια και εγινε χειροτερη ,τουλαχιστων αισθητα. Το μονο που ελπιζω ειναι να φταινε τα προγραμματα που ακομα δεν ειναι 100% για την l και στο μελλον σιγα σιγα θα δουμε βελτιωση
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω την άθλια κατανάλωση μπαταρίες. Απογοήτευση.

Κάθε λεπτό χάνω και 1% με ΟΛΟΙΔΟ setting με την κιτκατ. Τοποθεσία Google, ιστορικό τοποθεσίας, και Google now στο OFF, φαντάσου να τα ανοίξω κιόλας.

 

NFC εκλεισες;;;;Γιατί εγω μόλις το εκλεισα μαζι με την απενεργοποίηση του "σάρωση συνεχή διαθέσιμη"στο wifi λύθηκε το θεμα

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι root θα υπάρξει πρόβλημα αν κάνω αναβάθμιση ota που μου ήρθε;;

 

Όχι αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος ή κερνελ κτλ. Αλλιώς δεν θα εγκατασταθεί και θα παραμείνεις ως είσαι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν δεν έχεις πειράξει αρχεία συστήματος ή κερνελ κτλ. Αλλιώς δεν θα εγκατασταθεί και θα παραμείνεις ως είσαι.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :D :D

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η λολιποπ.ποιον είναι ο καλύτερος τρόπος να την περάσω?

εχω γενικά φορτομένο το κινητό και θελω να του κανω ενα "φορματ" και να ξαναπερασω τακτοποιημενα τα αρχεια μου.

να κανω φακτορυ και εγκατασταση ΟΤΑ?

τελος το google keep αποθηκευεί αυτόματα τις σημειώσεις μου? δεν θα τις χασω αμα κανω φακτορυ ρεσετ ε?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...