Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θέλουμε να συγχρονίζουμε τις επαφές με τις αντίστοιχες στο Facebook (να έχουν ίδια φωτο όπως το προφίλ ή να σου δίνεται κατ ευθείαν επιλογή να μπεις στο προφίλ του ή να στείλεις μήνυμα) μπορούμε να το κάνουμε με κάποιον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να συγχρονίζουμε τις επαφές με τις αντίστοιχες στο Facebook (να έχουν ίδια φωτο όπως το προφίλ ή να σου δίνεται κατ ευθείαν επιλογή να μπεις στο προφίλ του ή να στείλεις μήνυμα) μπορούμε να το κάνουμε με κάποιον τρόπο;

 

Κοιτά μήπως σου κανει κάτι τέτοιο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.syncme.syncmeapp

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει καμία εφαρμογή με wallpaper που να είναι στην ανάλυση του κινητού? Κανένα δεν κάθεται σωστά..

 

1080x1920 και κάθεται κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να συγχρονίζουμε τις επαφές με τις αντίστοιχες στο Facebook (να έχουν ίδια φωτο όπως το προφίλ ή να σου δίνεται κατ ευθείαν επιλογή να μπεις στο προφίλ του ή να στείλεις μήνυμα) μπορούμε να το κάνουμε με κάποιον τρόπο;

Πας στις ρυθμισεις του κινητου-account και βρισκεις το facebook το ανοιγεις και τσεκαρεις το sync

[ATTACH]43088[/ATTACH]

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις του κινητου-account και βρισκεις το facebook το ανοιγεις και τσεκαρεις το sync

[ATTACH]43088[/ATTACH]

 

Εμένα το contacts sync δεν το εχει οπως εσενα εκει κατω απο το fb να το κλικαρω. Πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις του κινητου-account και βρισκεις το facebook το ανοιγεις και τσεκαρεις το sync

[ATTACH]43088[/ATTACH]

 

Παιζει να φταίει οτι ο φίλος χρησιμοποιει gmail..

Ουτε εμένα το βγάζει και έχω hotmail..

 

Μα και ο souliar gmail χρησιμοποιεί και του το βγάζει, ό, τι έχω κι εγώ δηλαδή. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος του κινητού κι εγώ, ερχόμενος από Note 2. Πρός ενημέρωση των υπολοίπων, το πήρα από το birdphone με την 402 σειρά, γαλλικό, όπερ και σημαίνει ότι έχει ακουστικά.

 

Ερώτηση τώρα, δε μπορώ με τίποτα να λάβω αναφορά παράδοσης των sms ούτε με hangout ούτε με 8sms. Έχω βάλει και το Light Flow lite αλλά τίποτα!

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη !

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το αυτοκόλλητο με το imei στην πλάτη του κινητού εξωτερικά, φαντάζομαι είναι σε όλους, σωστά; Αυτό το αφαιρούμε, βγαίνει εύκολα; Το ασχημαίνει πιστεύω αρκετά (αν το προσέξει βέβαια κανείς).

 

Ρε παιδια ξεκολλαμε μονο το μικρα το μεσα το αυτοκολλητο με το ιμει ή και το μαυρο το μεγαλυτερο που ειναι στα δεξια ημικυκλικο;

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος του κινητού κι εγώ, ερχόμενος από Note 2. Πρός ενημέρωση των υπολοίπων, το πήρα από το birdphone με την 402 σειρά, γαλλικό, όπερ και σημαίνει ότι έχει ακουστικά.

 

Ερώτηση τώρα, δε μπορώ με τίποτα να λάβω αναφορά παράδοσης των sms ούτε με hangout ούτε με 8sms. Έχω βάλει και το Light Flow lite αλλά τίποτα!

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη !

 

Η αναφορά παράδοσης είναι στις ρυθμίσεις στο hangouts. Αν παραδωθεί το μήνυμα θα παρατηρήσεις ενα τικ (ν) δίπλα στο μήνυμα που εστειλες

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά παράδοσης είναι στις ρυθμίσεις στο hangouts. Αν παραδωθεί το μήνυμα θα παρατηρήσεις ενα τικ (ν) δίπλα στο μήνυμα που εστειλες

 

Ναι προφανώς και το έχω δεί...εγώ μιλώ για το notification με ήχο και ίσως εικονίδιο στο Notification bar

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να φταίει οτι ο φίλος χρησιμοποιει gmail..

Ουτε εμένα το βγάζει και έχω hotmail..

 

Μα και ο souliar gmail χρησιμοποιεί και του το βγάζει, ό, τι έχω κι εγώ δηλαδή. :wacko:

Παιδια μαλλον επειδει εχω αλλη rom μου το βγαζει.....πρεπει να ειναι θεμα rom σιγουρα,εχω την carbon πληροφοριακα!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς και το έχω δεί...εγώ μιλώ για το notification με ήχο και ίσως εικονίδιο στο Notification bar

 

Στο hangouts δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Στο handcent υπάρχει αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος του κινητού κι εγώ, ερχόμενος από Note 2. Πρός ενημέρωση των υπολοίπων, το πήρα από το birdphone με την 402 σειρά, γαλλικό, όπερ και σημαίνει ότι έχει ακουστικά.

 

Ερώτηση τώρα, δε μπορώ με τίποτα να λάβω αναφορά παράδοσης των sms ούτε με hangout ούτε με 8sms. Έχω βάλει και το Light Flow lite αλλά τίποτα!

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη !

 

ειναι οντως βελτιωμενα τα προβληματα στο μεγαφωνο - ειναι πλεον δυνατο?

Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως βελτιωμενα τα προβληματα στο μεγαφωνο - ειναι πλεον δυνατο?

 

Δυστυχώς δεν ξέρω πως ήταν τα πιο παλιά...πάντως με το Note 2 που έχω επίσης, ομολογώ ότι είναι κατά πολύ χειρότερο αυτό του Nexus

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ψάξε ψάξε βρήκα οτι έχουν πολλοί πρόβλημα με το noise cancellation και η Google το γνωρίζει. Λένε οτι θα φτιαχτεί σε κάποιο επόμενο update. Έχετε παρατηρήσει το θόρυβο που κάνει κατά την εγγραφή video; Κι αυτό λόγω του noise cancellation γίνεται... Έχει βρει κάποιος λύση για το βίντεο;

 

Μια λύση που βρήκα είναι η απενεργοποίηση του noise cancellation μέσα στο build.prop αλλά τουλάχιστον για το βίντεο δεν έκανε δουλειά. Στο τηλέφωνο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον επειδει εχω αλλη rom μου το βγαζει.....πρεπει να ειναι θεμα rom σιγουρα,εχω την carbon πληροφοριακα!

 

Κοιτά μήπως σου κανει κάτι τέτοιο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.syncme.syncmeapp

 

Το δοκίμασα, αλλά δε μου άρεσε.

Θέλω στην native εφαρμογή των επαφών να φάινεται και το fb, όχι σε κάποια άλλη. Μάλλον δεν πρέπει να γίνεται ε;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τώρα, δε μπορώ με τίποτα να λάβω αναφορά παράδοσης των sms ούτε με hangout ούτε με 8sms. Έχω βάλει και το Light Flow lite αλλά τίποτα!

Στο hangouts δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Στο handcent υπάρχει αν δεν κάνω λάθος

 

Μετά από λίγο ψάξιμο διάβασα ότι το android δεν έχει αναφορά παράδοσης παρά μόνο αναφορά αποστολής...δηλαδή έλεος αν ισχύει αυτο! Αν βρει πάντως κάποιος τρόπο να λαμβάνει με notification αναφορά παράδοσης, ας με ενημερώσει pls.

.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά μήπως σου κανει κάτι τέτοιο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.syncme.syncmeapp

 

Το έβαλα κι εγώ, ενώ είναι πολύ καλό στο αυτόματο(βρίσκει ακόμα και επαφές που δεν έχω φίλους στο fb), στο χειροκίνητο(που είναι και αρκετές επαφές αφού έχω ελληνικά ονόματα ενώ στο fb είναι όλα λατινικά) αργεί πάρα πάρα πολύ! Έχει κάνεις καμία άλλη πρόταση;;;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, αλλά δε μου άρεσε.

Θέλω στην native εφαρμογή των επαφών να φάινεται και το fb, όχι σε κάποια άλλη. Μάλλον δεν πρέπει να γίνεται ε;

 

Κατέβασε την εφαρμογή που λέει ο φίλος, τρέξε την να κάνει συγχρονισμό, και έτσι πάνε οι φωτογραφιες στον stock dialer. Στην συνέχεια αμα θες διέγραψε την εφαρμογή και οι φωτογραφίες θα μείνουν συγχρονισμένες. Έτσι το εκανα και εγώ και είναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...