Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις . αυτό είχα στο μυαλό μου να το ρουταρω και να μεινω με στοκ για αρχή..

 

 

Τί παρτίδα πήρες, περιμένω κι εγώ αύριο το δικο μου απο εκεί.

 

D821 με το serial να ξεκιναει απο 401! Μάλλον απο Ρουμανία είναι γιατί έχει ρουμανικές οδηγίες στο βιβλιαράκι.. Και αγγλικές φυσικά! Πάντως είναι τρομερή ευκαιρία η τιμή! Το κινητό δεν παίζεται.. Τρομερό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τα σπαει. μου βρηκε .Trojans σε apk. το avg δεν τον ειδε καν,

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.malwarebytes.antimalware

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχετε κανένα πρόβλημα όταν μιλάτε με τα stock ακουστικά και τριγύρω έχει φασαρία; Φαίνεται να μην δουλεύει το noise cancellation και στο τηλέφωνο συνεχώς μου λένε οτι οι γύρω μου ακούγονται στην ίδια και παραπάνω ένταση απο μένα... Έχετε βρει λύση,;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχετε κανένα πρόβλημα όταν μιλάτε με τα stock ακουστικά και τριγύρω έχει φασαρία; Φαίνεται να μην δουλεύει το noise cancellation και στο τηλέφωνο συνεχώς μου λένε οτι οι γύρω μου ακούγονται στην ίδια και παραπάνω ένταση απο μένα... Έχετε βρει λύση,;

 

Δεν νομίζω ότι λειτουργεί το noise cancellation με ακουστικά.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αφαιρέσω τη "google search bar" που υπάρχει στην κεντρική οθόνη?

 

Δε μπορείς, μόνο με άλλο launcher (π.χ. nova)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αφαιρέσω τη "google search bar" που υπάρχει στην κεντρική οθόνη?

Με xposed και το module xposed GEL αφαιρείς μεσα από τις ρυθμίσεις του,την google search bar.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Με xposed και το module xposed GEL αφαιρείς μεσα από τις ρυθμίσεις του,την google search bar.:)

συμπληρωματικα λεω οτι το xposed GEL λειτουργει μονο με τον stock launcher!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν πιστεύουν ότι το nexus 5 είναι πιο γρήγορο απ το g2....ορίστε τα αποτελέσματα του basemark: NEXUS 5 -OVERAL 1150, SYSTEM 1516, MEMORY 721, GRAPHICS 2266, WEB 707. LG G2 -OVERAL 884, SYSTEM 1577, MEMORY 359, GRAPHICS 2286, WEB 472.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να ανεβαίνει το ποσοστο της μπαταριας ? Ενω παίζω με το κινητό, βλέπω το ποσοστο στο 30%. Το αφήνω και μετα απο λίγο που το ξαναπιανω μπορεί να δω τη μπαταρία στο 31%
Link to comment
Share on other sites

Αν και γνωρίζω τι θα απαντήσουν οι περισσότεροι,εχω μια ερώτηση...Κάτοχος του ν4 εδω κ 1 χρόνο περίπου,χωρίς κανένα πρόβλημα,υπερευχαριστημένος...Μου δίνεται η δυνατότητα με ενα μικρό-σχετικά-ποσό(100 ευρω) να πάρω το ν5.Αξίζει?Οκ,το προφανές είναι οτι αξίζει αφού παίρνω ισχυρότερο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη και άλλα...Στη γενικότερη εμπειρία αναφέρομαι ,την καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να ανεβαίνει το ποσοστο της μπαταριας ? Ενω παίζω με το κινητό, βλέπω το ποσοστο στο 30%. Το αφήνω και μετα απο λίγο που το ξαναπιανω μπορεί να δω τη μπαταρία στο 31%

 

Ναι το εχουμε ολοι, ασχετα αν καποιοι μπορει να μην το εχουν προσεξει, οφειλεται στη μεταβολη του ρυθμου που καταναλωνει ενεργεια και στο τροπο μετρησης των ποσοστων

 

 

 

 

 

Αν και γνωρίζω τι θα απαντήσουν οι περισσότεροι,εχω μια ερώτηση...Κάτοχος του ν4 εδω κ 1 χρόνο περίπου,χωρίς κανένα πρόβλημα,υπερευχαριστημένος...Μου δίνεται η δυνατότητα με ενα μικρό-σχετικά-ποσό(100 ευρω) να πάρω το ν5.Αξίζει?Οκ,το προφανές είναι οτι αξίζει αφού παίρνω ισχυρότερο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη και άλλα...Στη γενικότερη εμπειρία αναφέρομαι ,την καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα...

 

Εξαρτάται απο τις απαιτήσεις, τις συνήθειες και την τσέπη του καθενός. Αν εχεις την μανία να αλλάξεις τοτε είναι σιγουρα μια πολύ καλη ευκαιρία. Αν επίσης είσαι απαιτητικός από τη χρηση στο κινητό και flashaholic που λέμε τοτε εννοειται . Τέλος αν στο επιτρέπουν και τα οικονομικά σου τοτε ναι, εξάλλου θα το κρατήσεις προφανώς περισσότερο απο οτι το Ν4

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να ανεβαίνει το ποσοστο της μπαταριας ? Ενω παίζω με το κινητό, βλέπω το ποσοστο στο 30%. Το αφήνω και μετα απο λίγο που το ξαναπιανω μπορεί να δω τη μπαταρία στο 31%

 

Δεν ξέρω για το νεξους μιας και το έχω μόνο 2 μέρες, αλλά στο xperia sole που είχα πριν, μου συνέβαινε συνέχεια! Και όχι μόνο 1%, μέχρι και 15% είχα δει..

Link to comment
Share on other sites

Αν και γνωρίζω τι θα απαντήσουν οι περισσότεροι,εχω μια ερώτηση...Κάτοχος του ν4 εδω κ 1 χρόνο περίπου,χωρίς κανένα πρόβλημα,υπερευχαριστημένος...Μου δίνεται η δυνατότητα με ενα μικρό-σχετικά-ποσό(100 ευρω) να πάρω το ν5.Αξίζει?Οκ,το προφανές είναι οτι αξίζει αφού παίρνω ισχυρότερο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη και άλλα...Στη γενικότερη εμπειρία αναφέρομαι ,την καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα...

 

Και εγώ το ίδιο δίλημμα είχα πριν ενα μηνα. Τελικά έκανα τη μετάβαση με το ίδιο ποσό που αναφέρεις. Την πρωτη μέρα που ανοιξα το κινητό, απογοητευτηκα γιατί ήταν ακριβώς το ίδιο με το Ν4 ( με gel). Μετα απο ενα μήνα μπορω να πω οτι είμαι ευχαριστημένος. Η μπαταρία είναι ενα κλικ πιο καλή ( μου βγάζει μια μέρα), η κάμερα πολύ πιο καλή. Σαν ποιότητα κατασκευής ( ήχος μικρόφωνο κουμπια κλπ) πιο καλή.

Link to comment
Share on other sites

Αν και γνωρίζω τι θα απαντήσουν οι περισσότεροι,εχω μια ερώτηση...Κάτοχος του ν4 εδω κ 1 χρόνο περίπου,χωρίς κανένα πρόβλημα,υπερευχαριστημένος...Μου δίνεται η δυνατότητα με ενα μικρό-σχετικά-ποσό(100 ευρω) να πάρω το ν5.Αξίζει?Οκ,το προφανές είναι οτι αξίζει αφού παίρνω ισχυρότερο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη και άλλα...Στη γενικότερη εμπειρία αναφέρομαι ,την καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα...

 

Το ίδιο δίλημμα ειχαμε πολλοί τελικα! Κι εγώ το Ν4 ουτε καν σκεφτόμουν να το αλλάξω μέχρι που βρέθηκε ένας φίλος και μου έδινε ενα καλό ποσο και μου έβγαινε "φτηνη " η αλλαγή. Για 100 ευρώ που λες αξίζει η αλλαγή. Απο λίγο έως πολύ η βελτίωση σε ολους τους τομεις. Μπορεί να μην είναι η αλλαγή που θα σε κανει να πεις wow αλλά σίγουρα δε πιστεύω οτι θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το νεξους μιας και το έχω μόνο 2 μέρες, αλλά στο xperia sole που είχα πριν, μου συνέβαινε συνέχεια! Και όχι μόνο 1%, μέχρι και 15% είχα δει..

 

Το ίδιο είχα και στο xperia p μου. Μέχρι 10% ανέβαζε! Στο nexus δε το χω προσέξει. Χθες το έβγαλα από τη φόρτιση 9 το πρωί, έπαιξα 15' μαζί του κ το άφησα στο 98% το πιάσα πάλι στις 13:45 ήταν ακόμα στο 98%

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι λειτουργεί το noise cancellation με ακουστικά.

 

Είναι δυνατόν να μην λειτουργεί με ακουστικά;;;; Εκεί το χρειάζεσαι στην ουσία! Καλά, δεν έχει ενοχλήσει κανέναν αυτό; Πως μιλάτε όταν είστε σε εξωτερικό χώρο; Με το τηλέφωνο στο αυτί; Απ'τη μέρα που το έχω πάρει δεν μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο σαν άνθρωπος σε πολύβουο περιβάλλον και να μην διαμαρτυρηθεί ο συνομιλητής οτι ακούει φασαρία (πχ. Λεωφορείο, δημόσια κτίρια, δρόμο κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην λειτουργεί με ακουστικά;;;; Εκεί το χρειάζεσαι στην ουσία! Καλά, δεν έχει ενοχλήσει κανέναν αυτό; Πως μιλάτε όταν είστε σε εξωτερικό χώρο; Με το τηλέφωνο στο αυτί; Απ'τη μέρα που το έχω πάρει δεν μπορώ να πάρω ένα τηλέφωνο σαν άνθρωπος σε πολύβουο περιβάλλον και να μην διαμαρτυρηθεί ο συνομιλητής οτι ακούει φασαρία (πχ. Λεωφορείο, δημόσια κτίρια, δρόμο κτλ).

Θυμάμαι ότι είπες για stock ακουστικά. Οι περισσότεροι δεν τα έχουμε μιας και υπάρχουν μόνο στα γαλλικά N5. Εγώ με ακουστικά γενικότερα δεν έχω μιλήσει ποτέ. Με bluetooth ακουστικό που έχω μιλήσει, δε μου έκανε παράπονα κανένας. Ίσα ίσα μου είπαν ότι ακούγομαι πεντακάθαρα και τέλεια. Τώρα, όσον αφορά το μικρόφωνο της συσκευής, κάνουν πολλοί παράπονα ανά διαστήματα ότι δεν ακούγονται καλά. Απ' αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλάβει το εξής: το μικρόφωνο για noise cancellation δεν μπορεί να αναγνωρίσει ποιον ήχο πρέπει να ακυρώσει (δηλαδή τη φωνή σου ή το πολύβουο περιβάλλον) ή πρέπει να πάντα να προσπαθήσει να ακυρώσει κάποιον ήχο (αν είσαι σε περιβάλλον με απόλυτη ησυχία ακυρώνει το μοναδικό ήχο: τη φωνή σου). Ίσως αυτό να συμβαίνει και στην περίπτωσή σου. Διάβασε το topic με τα προβλήματα τις 4-5 πρώτες σελίδες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το αυτοκόλλητο με το imei στην πλάτη του κινητού εξωτερικά, φαντάζομαι είναι σε όλους, σωστά; Αυτό το αφαιρούμε, βγαίνει εύκολα; Το ασχημαίνει πιστεύω αρκετά (αν το προσέξει βέβαια κανείς).
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, μα είναι εκεί για να βγαίνει μετα την αγορά, εξάλλου είναι μια πληροφορία που δεν θα έπρεπε να την βλέπει οποίος κοιτάει το κινητό σου
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, μα είναι εκεί για να βγαίνει μετα την αγορά, εξάλλου είναι μια πληροφορία που δεν θα έπρεπε να την βλέπει οποίος κοιτάει το κινητό σου

 

"Εννοείται", το αφαιρούμε εννοείς φαντάζομαι από τα συμφραζόμενα. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...