Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδες αυτοι εκει καταργησαν το daily deals?

Δημιουργησανε αλλο promo το black Fridays? Παντως με το δευτερο πολυ δυσκολα να πετυχεις-μπορεσεις να αγορασεις κατι....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι αυτο ειναι εξτρα. http://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(shopping)

Εγω πηρα το πρωι ετσι για την πλακα αυτο το ηχειακι-card reader με 0.01$. Ειμαι περιεργος να δω αν θα ερθει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,επιτελους εμφανιστηκε και το δικο μου στο Κ/Δ Αεροδρομιου αντε να παραλαβουμε σιγα σιγα και οι υπολοιποι !!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπορώ να πω ότι μου έλειψε μια τέτοια οθονάρα από τότε που πούλησα το w7s μου.Η οθόνη δεν ειναι ips και δεν γράφει κάτι τέτοιο στο κουτί της.Ευτυχώς όμως δεν έχει ιδιαίτερο θέμα (κάτι ελάχιστα παραμορφώνει αλλά καμμία σχέση με αυτό που κυκλοφορεί σε κάτι βίντεο για το zopo 820 ή το doogee dg300) με τις γωνίες θέασης.Θα ήθελα όμως στη τέρμα φωτεινότητα της να είναι λίγο πιο φωτεινή.

 

Είναι πράγματι τεράστιο.Σε τσέπη κανονικού παντελονιού δε χωράει ολόκληρο χωρίς να περισσεύει το πάνω μέρος.Το ηχείο θα το ήθελα λίγο πιο δυνατό.Απο θέμα ταχύτητας κλασσικός mtk6589 δηλαδή απροβλημάτιστο για καθημερινή χρήση.Παίρνει μια minisim και μια microsim και υποστηρίζουν και οι 2 3g δίκτυο.Ανοίγει από το εμπρός κουμπί και δουλεύει και το automaton.Μια μικρή κλήση που δοκίμασα έγινε απρόσκοπτα και ο proximity sensor λειτουργεί όπως πρέπει.Επισης το μικρόφωνο της συσκευής δεν ειναι στο κάτω μέρος αλλά χαμηλά αριστερά εμπρός στην πρόσοψη και στην αρχή όταν κοίταξα το κινητό,νόμιζα ότι έχει φύγει το χρώμα σε εκείνο το σημείο.

Με "χάλασε" κάπως που στις ρυθμίσεις--->προβολή δεν υπάρχει η επιλογή "ασύρματη οθόνη" που έχουν άλλα mtk6589 για να το συνδέεις με wifi display ασύρματα στην τηλεόραση και να βλέπεις την οθόνη του κινητού.Usb otg δε δουλεύει και δε περίμενα να δουλεύει ακόμη σε αυτό το εύρος τιμής --->190$ και mtk6589T.Gps θα δοκιμάσω αργότερα.Κάμερα κλασσική κινέζικη με προβληματάκια στο auto focus αλλά σίγουρα καλύτερη απο την άθλια του zter v967s και γράφει 1080p βίντεο.Επισης το κινητό δεν ειναι root και από θέμα χώρου έχει για εφαρμογές 0.98gb και δεύτερη εσωτερική μνήμη στα 5,5gb οπότε αργότερα θα το ψάξω για root,recovery και ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου.O φορτιστής είναι 5v 1000mah και ελπίζω όντως να φορτίζει με 1000mah γιατι με την 3000mah θα θέλει καμμιά 5+ ώρες να φορτίσει,κρίνοντας από άλλα mtk.Ηρθε φορτισμένη με 71% και δείχνει πραγματικά ατελείωτη αν και αυτό θα δείξει στην πορεία.

Αυτά προς το παρόν,με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι και να είμαστε εδώ να συζητάμε για το νέο κινητό μας :happy:

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις εντυπώσεις και φυσικά καλορίζικο! Θα μπορούσες να μας πει πώς τα πηγαίνει κι από σήμα wi-fi;

Υ.Γ. Ποιο είναι το κόλπο για να πετυχαίνεις τις προσφορές στο geekbuying; Χθες είχα κατασκηνώσει στο site μήπως και πετύχαινα εκείνο το πάμφθηνο tablet, αλλά την κρίσιμη στιγμή ούτε που με άφηνε να μπω (παρεμπιπτίντως, και πάλι σε ευχαριστώ για το link για την προσφορά του blackview, γιατί κι εκείνη την ημέρα τα ίδια είχα πάθει!)

Link to comment
Share on other sites

Ελα σιγα σιγα να παιρνουμε σειρα :p

 

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

To wifi είναι οκ.Για τις προσφορές δεν υπάρχει κάποιο κόλπο.Απλά πρέπει να πετύχεις την κατάλληλη στιγμή.Η μπαταρία κάνει 5+ ώρες να φορτίσει πλήρως
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπορώ να πω ότι μου έλειψε μια τέτοια οθονάρα από τότε που πούλησα το w7s μου........................

Παίρνει μια minisim και μια microsim και υποστηρίζουν και οι 2 3g δίκτυο.Ανοίγει από το εμπρός κουμπί και δουλεύει και το automaton.....................

Gps θα δοκιμάσω αργότερα.Κάμερα κλασσική κινέζικη με προβληματάκια στο auto focus αλλά σίγουρα καλύτερη απο την άθλια του zter v967s και γράφει 1080p βίντεο.Επισης το κινητό δεν ειναι root και από θέμα χώρου έχει για εφαρμογές 0.98gb και δεύτερη εσωτερική μνήμη στα 5,5gb οπότε αργότερα θα το ψάξω για root,recovery και ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου......................

Αυτά προς το παρόν,με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι και να είμαστε εδώ να συζητάμε για το νέο κινητό μας :happy:

Χρηστο ευχαριστουμε για το review.

Παίρνει μια minisim και μια microsim η μια Normal SIM και μια microsim ? Αυτο τουλαχιστον φαινεται στις φωτος ......

Για το Gps θα περιμενουμε, αλλα αν παραλαβουμε μεχρι αυριο, τοτε θα το δοκιμασω και εγω. Η καμερα δεν με πειραζει και τοσο, συμβιβαζομαι, δεν χρησιμοποιω το κινητο σαν αποκλειστικη συσκευη ληψης φωτος, οποτε klein ;).

Root θα δοκιμασω framaroot, μια και δεν ετυχε να το χρησιμοποιησω ποτε μεχρι τωρα.

Ελα να παιρνει φωτια το thread :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

root έγινε εύκολα με το framaroot.οι σιμ που παίρνει ειναι μια normal sim -->minisim και μια microsim.recovery έχει πάνω το recovery 3e στα αγγλικά μεν αλλά με το οποίο δεν μπορείς να πάρεις πλήρη backup όπως με το clockworkmod και από το λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάποιο έτοιμο,οπότε θα προσπαθήσω να το φτιάξω εγώ με το mtk droid tools Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα προολίγου ..

 

Πρώτες εντυπώσεις :

1. τεράστιο

2. με τις γωνίες θέασης δεν υπάρχει θέμα

3. η φωτεινότητα θα μπορούσε να είναι καλύτερη

4. σε αυτό το μέγεθος οθόνης και η ανάλυση θα ΗΘΕΛΑ να είναι καλύτερη

5. ωραίο φινίρισμα

6. δεν τρελάθηκα με την απόκριση , αλλά αυτό είναι πολύ πρώορο

7. τεράστιο (το είπα; )

8. μπαίνει σε τσέπη και εξέχει ελάχιστα αλλά πρέπει να είσαι όρθιος μόνο (γιατί είναι τεράστιο ,το είπα;)

9, ΔΕΝ είναι βαρύ πολύ , είναι λίγο , αλλά είναι τεράστιο (;;;)

10 . η φωτογραφική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ , αλλά πρέπει να τις δω τουλάχιστον στο pc

11. proximity λειτουργεί

12. εξωτερικό ηχείο δεν είναι πολύ δυνατό

13. τα touch buttons ανάβουν (!!!)

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

οι σιμ που παίρνει ειναι μια normal sim -->minisim και μια microsim

Δηλαδη μια minisim και μια microsim?

Αρα και οι δυο normal που εχω θελουν πειραγμα?

Τι θελει δηλαδη να κανω ωστε να μπορω να τις χρησιμοποιω και σε αλλα κινητα που παιρνουν normal?

Λετε, γιατι δεν το εχω ξανακανει και μπορει να τις καταστρεψω και να μεινω το Σ/Κ χωρις..:cry:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μια minisim και μια microsim?

Αρα και οι δυο normal που εχω θελουν πειραγμα?

Τι θελει δηλαδη να κανω ωστε να μπορω να τις χρησιμοποιω και σε αλλα κινητα που παιρνουν normal?

Λετε, γιατι δεν το εχω ξανακανει και μπορει να τις καταστρεψω και να μεινω το Σ/Κ χωρις..:cry:

 

η μια κανονική , η άλλη μικρή

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Mini sim είναι η κανονική σιμ δεν χρειάζεται τροποποίηση micro sim είναι μικρότερη αλλά ακόμα μικρότερη είναι η νάνο σιμ που είναι για τηλέφωνα όπως το iphone 5- 5s οποτε μην μπερδευεστε .
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μερα συμβιωσης με το τηλεφωνο πως το βλεπεται τελικα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να πω πως δεν ήταν rooted και σε μένα . Η οθόνη του πάντως είναι μια χαρούλα όσο είσαι μέσα . Το gps ζορίζεται να πιάσει και έξω , δεν το χω δουλέψει όμως αρκετά . Η κάμερα στα μακρινά χωλαίνει , εφόσον κάποιος έχει απαιτήσεις .

Δεν έχω απέμβει σε τίποτα ακόμα . Δεν γονατίζει , αλλά δεν "πετάει" κιόλας .

δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά όταν πληκτρολογώ πχ όλα τα γράμματα δεν απαιτούν την ίδια πίεση , ή καλύτερα κάποια (έχω την αίσθηση ) ότι χρειάζονται λιιιγο περισσότερη πίεση ...;

 

Η μεγάλη οθόνη είναι απόλαυση πάντως , όλα γίνονται άνετα , και έτσι κι αλλιώς κυκλοφορώ με φωτογραφικό γιλέκο και χωράει παντού ....

 

δεν μου αρέσουν τα εικονίδια τους , είναι και μεγάλα ( να αλλάξουμε dpi ) , ούτε ο go launcher ...

 

η κάμερα στα κοντινά είναι πολύ καλή , δεν μου κρατάει την ρύθμηση ευκρίνειας στο μέγιστο όμως , γενικά μην πειράζετε τα απόχρωση , κορεσμός ,αντίθεση κλπ , χειροτερεύει η κατάσταση , μερικές φορές .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο βλέπω ότι οι πρώτες εντυπώσεις σου,συμφωνούν με τις δικές μου.Για τα γράμματα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ή ίσως δεν το πρόσεξα τόσο πολύ.Για dpi κτλ υπάρχει λύση.Θα γράψω ολοκληρωμένες οδηγίες γιαυτό τις επόμενες ημέρες.Κατάφερα να φτιάξω και cwm recovery οπότε είμαστε κομπλέ

μετα απο μια μερα συμβιωσης με το τηλεφωνο πως το βλεπεται τελικα?

Εγώ το βλέπω ότι βρήκα λιμάνι για λίγο καιρό μέχρι την έλευση αρκετών octa με 32gb rom/2gb ram

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

......................Θα γράψω ολοκληρωμένες οδηγίες γιαυτό τις επόμενες ημέρες.Κατάφερα να φτιάξω και cwm recovery οπότε είμαστε κομπλέ........................

Χρηστο ελπιζω να μας το δωσεις και σε μας το CWM :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο βλέπω ότι οι πρώτες εντυπώσεις σου,συμφωνούν με τις δικές μου.Για τα γράμματα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ή ίσως δεν το πρόσεξα τόσο πολύ.Για dpi κτλ υπάρχει λύση.Θα γράψω ολοκληρωμένες οδηγίες γιαυτό τις επόμενες ημέρες.Κατάφερα να φτιάξω και cwm recovery οπότε είμαστε κομπλέ

 

Εγώ το βλέπω ότι βρήκα λιμάνι για λίγο καιρό μέχρι την έλευση αρκετών octa με 32gb rom/2gb ram

Μπράβο φίλε :D bbbb πολύ σημαντικό να έχουμε cwm recovery ώστε να μπορούμε να τεστάρουμε και άλλες rom συσκευών με παρόμοια χαρακτηριστικά περιμένουμε με αγωνία για ένα πρώτο οδηγό για root εγκατάσταση cwr recovery και πάλι μπράβο ας ελπίσω ότι αυριο θα παραλάβω και εγώ με το φιλαράκι μου τον kwnana :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ελπιζω να μας το δωσεις και σε μας το CWM :worry:

Eννοείται αυτό.Απλά πρώτα να δοκιμαστεί σε μένα,ώστε να βεβαιωθώ ότι ειναι 100% οκ και μετά θα το ανεβάσω.Αλλωστε χάρη σε σένα πήρα και εγώ τη συσκευή μιας και εσύ ήσουν αυτός που άνοιξε το θέμα.Πάντως την επόμενη ημέρα που έδιναν το μαύρο είχα ξαναπροσπαθήσει να το πάρω και μετά θα ακύρωνα το άσπρο αλλά δεν το πρόλαβα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε :D bbbb ................ και πάλι μπράβο ας ελπίσω ότι αυριο θα παραλάβω και εγώ με το φιλαράκι μου τον kwnana :thanks:
Μπα, χλωμους μας βλεπω για αυριο ffox4 :(

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα item in conta μαλλον τελευταιος θα παραλαβω
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

re yanni δε παμε μεχρι την κινα να τα παραλαβουμε?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

re yanni δε παμε μεχρι την κινα να τα παραλαβουμε?

 

Άσε γιατί έχει πολλούς πειρασμούς... Μας βλέπω να γυρνάμε με καμμιά 10αριά άλλα, μαζί μ'αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω να φορτίζει ... κόλλησε στα 70% ,

έκανα reboot , έδειξε 56% και ανεβαίνει , τώρα είναι 84% με 2,5%/h !!!

τι φορτιστής είναι αυτός ;;;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πάνω γράφει 5v -1Α αλλά και μένα το πρωϊ έκανε πάνω απο 5 ώρες να φορτίσει απο 10% στο 100%.Eχοντας παρόμοια εμπειρία και από άλλα mtk κινέζικα θα πω δυστυχώς ότι αυτό ειναι φυσιολογικό καθώς π.χ. το w7s έκανε για την 2300mah μπαταρία 4 ώρες να φορτίσει απο το 4% στο 100% και το v967s για την 2500αρα μπαταρία του περισσότερο απο 4 ώρες.Kαι με άλλους φορτιστές που δοκίμασα στα εν λόγω κινητά,το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο,οπότε δε θεωρώ ότι ο φορτιστής του jk809 έχει πρόβλημα.Το θετικό πάντως στο blackview ειναι ότι όπως φαίνεται η μπαταρία ειναι όντως 3000mah.Τώρα ψάχνω να βρω μήπως μπορώ να πάρω και μια 2η μπαταρία για να φορτίζω στον εξωτερικό φορτιστή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...