Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με 0.7.3 για κανα 2 βδομάδες, αυτή που ανέβηκε μερικά post πιο πριν.Δεν μ έχει κολλήσει ούτε μια φορά,ούτε σε φόρτιση,οπότε γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Το μόνο πρόβλημα μ πλέον συνιστά το πρόβλημα με το 3g,το οποιό και δεν είχα ποτέ για κανά τρίμηνο,οπότε και ψιλιάζομαι είναι εργοστασιακό.Εχω πού και πού 3g,απλά όταν το χάνει,κόβεται τελείως το σήμα του κινητού,οπότε ούτε καν κλήσεις μπορώ να κάνω ή να δεχτώ αντίστοιχα.Ευτυχώς έχω 2 sim και τα βολεύω.

Όπως και να έχει,αν θα μπορούσε κανείς να ανεβάσει την τελευταία ρομ,την πιο ενημερωμένη που λέτε,νομίζω η ρώσικη από το ρώσικο site πρέπει να είναι,θα σας είμασταν πολύ ευγνώμων :)

 

Αν κατάλαβα καλά θέλεις την ρωσική 0.7.3. που είναι εδώ. Τελευταίο update 25/2/15

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά θέλεις την ρωσική 0.7.3. που είναι εδώ. Τελευταίο update 25/2/15

 

Ooo thank you!Την εχει περασει μηπως κανεις?το σκέφτομαι ασχημα να την βαλω,για αυτο ρωταω....

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω γραψει ποιο πανω την εψω βαλει και δουλευει απροβληματιστα. Θελει αλλαγη γλωσσας γιατι ξεκιναει με ρωσσικα και εχει nova launcher. Δεν εχει κολλήσει σε καμια φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω γραψει ποιο πανω την εψω βαλει και δουλευει απροβληματιστα. Θελει αλλαγη γλωσσας γιατι ξεκιναει με ρωσσικα και εχει nova launcher. Δεν εχει κολλήσει σε καμια φορτιση.

 

Ααα φαινεσαι ευχαριστημένος δηλαδή?μαλιστα μαλιστα,μια χαρα τοτε,θα το σκεφτω σοβαρα μηπως τη βαλω.Αυτη υποθετω ειναι custom rom,δεν θα περνιεται με απλο φλασαρισμα....

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο;

Σε αλλο g2f δεν μου το κανει.

[ATTACH]58747[/ATTACH]

 

Πορτοκαλι κυκλος, και μια μπαρα που δεν ξερω τι σημαινει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο! Πως το έβαλες;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Εχω και εγω το jiayu g2f 4gb με rom v0.7.4 απο τοτε που πρωτοβγηκε. Ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος σε ολα, gps δεν εχω αγγιξει. Πριν απο μερικες μερες κλεινει απο μπαταρια(το ειχα αφησει καπου για λιγες ωρες) και απο οταν ξανανοιξε μετα απο φορτιση αρχισαν τα προβληματα.

 

1.Δεν ανοιγει καθολου και ουτε αναβει το λαμπακι της φορτισης.

Αφου βγαλω-βαλω μπαταρια :

2.Ανοιγει μεχρι το logo και κανει επανεκκινηση.

3.Ανοιγει μεχρι το ξεκλειδωμα, παγωνει η οθονη και κανει επανεκκινηση.

4.Ανοιγει, το ξεκλειδωνω, λειτουργει για 2-3 εως καμποσα λεπτα , παγωνει παλι για λιγο και επανεκκινηται.

5.Αν κλεισει και δε βγαλω μπαταρια μπορει να κανει και bootloop.

Οταν κανει τα δικα του... το on-off δεν ανταποκρινεται.

 

Εχω κανει restore με cwm σε προηγουμενη καλη κατασταση,

factory reset απο cwm,

flash απο cwm την signed_G2F-20141027-W-R-V0.3.6 stock απο το ισπανικο

Τα συμπτωματα ομως παρεμειναν... Καμια βελτιωση

Εχει κανεις να προτεινει κατι?

Ελπιζω να εχει καποιο ξεφτερι καποια προταση-ιδεα-λυση!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω το jiayu G2F Androoid 4.2.2 και με καποιες εφαρμογες που κανω αναβαθμιση, δεν μου της ανοιγει πια. οπως google map. απο το viber μπορω πια να κατεβασω καποια εικονιδια. τι μπορω να κανω γιαυτο? πως μπορω να αναβαθμισω το android του εαν φταιει αυτο?

ειδα ποιο πανω αυτο το αρχειο JIAYU G2F MTK6582 firmware &method-168522-20141113.rar τι γινεται με αυτο?

Edited by dimeua
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια φιλη μου εχει παρει το κινητό απο vickmall. Και εχει το παρακάτω πρόβλημα. Οταν παίζει παιχνίδια το κινητό κολλάει εντελώς και πρέπει να βγαλει την μπαταρια για να επανελθει. Μαλλον λογω ζεστης γιατί μου ειπε οτι μετα και απο μόλις 5 λεπτα παιχνιδιων το κανει. Υπαρχει περίπτωση να φτιάχνεται και πως?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια φιλη μου εχει παρει το κινητό απο vickmall. Και εχει το παρακάτω πρόβλημα. Οταν παίζει παιχνίδια το κινητό κολλάει εντελώς και πρέπει να βγαλει την μπαταρια για να επανελθει. Μαλλον λογω ζεστης γιατί μου ειπε οτι μετα και απο μόλις 5 λεπτα παιχνιδιων το κανει. Υπαρχει περίπτωση να φτιάχνεται και πως?

Κολλαει γιατι δεν το μετεφερε στην καρτα μνημης και το εχει στο τηλεφωνο. Οτι ζεσταινεται ειναι γεγονος, παιχνιδια σαν τπ cAndy crash τρωνε πολυ ενεργεια και κατα συνεπεια την μπαταρια της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολη την παρεα!

Εχω και εγω το jiayu g2f 4gb με rom v0.7.4 απο τοτε που πρωτοβγηκε. Ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος σε ολα, gps δεν εχω αγγιξει. Πριν απο μερικες μερες κλεινει απο μπαταρια(το ειχα αφησει καπου για λιγες ωρες) και απο οταν ξανανοιξε μετα απο φορτιση αρχισαν τα προβληματα.

 

1.Δεν ανοιγει καθολου και ουτε αναβει το λαμπακι της φορτισης.

Αφου βγαλω-βαλω μπαταρια :

2.Ανοιγει μεχρι το logo και κανει επανεκκινηση.

3.Ανοιγει μεχρι το ξεκλειδωμα, παγωνει η οθονη και κανει επανεκκινηση.

4.Ανοιγει, το ξεκλειδωνω, λειτουργει για 2-3 εως καμποσα λεπτα , παγωνει παλι για λιγο και επανεκκινηται.

5.Αν κλεισει και δε βγαλω μπαταρια μπορει να κανει και bootloop.

Οταν κανει τα δικα του... το on-off δεν ανταποκρινεται.

 

Εχω κανει restore με cwm σε προηγουμενη καλη κατασταση,

factory reset απο cwm,

flash απο cwm την signed_G2F-20141027-W-R-V0.3.6 stock απο το ισπανικο

Τα συμπτωματα ομως παρεμειναν... Καμια βελτιωση

Εχει κανεις να προτεινει κατι?

Ελπιζω να εχει καποιο ξεφτερι καποια προταση-ιδεα-λυση!!!

μακρια απο την ρωσσικη

Link to comment
Share on other sites

απο χτες εχει θεμα το google play services και δεν συνδεεται στους servers της google με αποτελεσμα να μην κανει συγχρονισμο να κολλανε εφαρμογες και γενικα να παει αργα η συσκευη. αυτο φαινεται απο το εικονιδιο wifi στη μπαρα πανω που δεν γινεται μπλε αλλα παραμενει συνεχως γκρι.

στο store που κοιταξα εχει πολλα παραπονα στα reviews μετα το χτεσινο update. το εχει παρατηρησει κανεις αλλος στο G2F?

 

η προβληματικη εκδοση ειναι η Version: 7.3.29 (1866531-034)

 

---- Edit ---

ακυρο ευτυχως εστρωσε σημερα..

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω και γω το g2f με android 4.2.2 και εκδοση kernel 3.4.5 απο τη μανα του!!!!

Yπαρχει καποια επισημη αναβαθμιση?

και σε πιο καινουριο android ισως?

Αλλα επισημο,οχι custom rom,δε θελω να μπλεξω παλι με τετοια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

μετα απο 5 μηνες απροβληματιστης συμβιωσης με τι G2F, χθες χαλασε το κουμπι on/off, κλειδωματος/ξεκλειδωματος..

εχει καθησει κατω, δεν εχει καθολου επαναφορα, αναβει μονο του και λειτουργει περιπου σαν κουμπι αφης..

δεν γινετε αυτη η κατασταση..

καμια ιδεα κανεις??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

μετα απο 5 μηνες απροβληματιστης συμβιωσης με τι G2F, χθες χαλασε το κουμπι on/off, κλειδωματος/ξεκλειδωματος..

εχει καθησει κατω, δεν εχει καθολου επαναφορα, αναβει μονο του και λειτουργει περιπου σαν κουμπι αφης..

δεν γινετε αυτη η κατασταση..

καμια ιδεα κανεις??

 

Άστα, το έχω πάθει και εγώ εδώ και 1,5 μήνα. Πολύ σπαστικό. Το άνοιξα μήπως και μπορούσα να το φτιάξω, αλλά τίποτα, έχει χαλάσει η επαφή του on/off από μέσα.

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

εγω σε ενα γνωστο που του το πηρα εχει θεμα με την υποδοχη της καρτας μνημης δε διαβαζει καμμια καρτα το εχει παθει κανεις καποια λυση ισως?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...