Jump to content

ZTE V965


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε το τουμπανο,γρηγορα θα ελεγα,ομορφο,καλη ποιοτητα πλαστικων,κουμπωνει καλα και απαλα,οθονη σουπερ ντουπερ,δεν θα ελεγα οτι χρειαζεται HD οθονη σε αυτες τις ιντσες και κατι πολυ συμαντικο τα κουμπια και οι οπες ειναι στις σωστες θεσεις.Ολα δουλευουν καλα wifi,gps,3g κλπ,κλπ.

Η μνημη ειναι στο 80-88% σχεδον παντα ακομα και με clean master πεφτει στο 75% και ανεβαινει ξανα μετα απο λιγο,δοκιμασα το κολπο του φιλου εβγαλα μπαταρια πατησα κουμπι εκιννησης,μπουτ,η μνημη με 170 mb ελευθερα ολα καλα αλλα μετα απο λιγο ξανα στα 50-70.δεν γινεται καθε φορα να βγαζω μπαταρια για να στραγγιζει,με απλη επανεκινηση δεν αλλαζει κατι,αν καποιος μπορει να ασχοληθει λιγο να μας πει τι να αφαιρεσουμε και πως απο αυτα που τρεχουν καλως.

και ολα αυτα πιο πολυ να νιωθουμε εναν αερα οτι εχουμε καβατζα και δεν ειμαστε οριακα γιατι παρολαυτα δεν κολαει το κινητακι τρεχει καλα.Επισης να ρωτησω την recovery που την βρισκουμε ?

να συμπληρωσω οτι παροτι ο φορτιστης ειναι κακασχημος βγαζει στην εξοδο ενα αμπερ και επισης η μπαταρια φαινεται να κραταει καλα.

Edited by poulaki1976
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας παρατήρησα το εξής:

Πλήρης φόρτιση και έναρξη λειτουργίας το Σάββατο στις 09:00 εκ τοτε το τηλ δεν έχει κλείσει

Λειτουργία κλήσεων

και wifi περίπου στις 2 ώρες κάθε μέρα (Σα-Κυ)

και σήμερα η μπαταρία είναι στο 69%

Σημαντικό δεν έχω ενεργοποιήσει το 3G σε καμία από τις 2 κάρτες

Προφανώς η μεγάλη κατανάλωση προέρχεται από το 3G :cry:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας παρατήρησα το εξής:

Πλήρης φόρτιση και έναρξη λειτουργίας το Σάββατο στις 09:00 εκ τοτε το τηλ δεν έχει κλείσει

Λειτουργία κλήσεων

και wifi περίπου στις 2 ώρες κάθε μέρα (Σα-Κυ)

και σήμερα η μπαταρία είναι στο 69%

Σημαντικό δεν έχω ενεργοποιήσει το 3G σε καμία από τις 2 κάρτες

Προφανώς η μεγάλη κατανάλωση προέρχεται από το 3G :cry:

 

το 3g απο που το κλεινεις?

το καλωδιο otg δουλευει μια χαρα στο 965 αλλα δεν διαβαζει μεγαλες σε χωρητικοτητα καρτες

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας παρατήρησα το εξής:

Πλήρης φόρτιση και έναρξη λειτουργίας το Σάββατο στις 09:00 εκ τοτε το τηλ δεν έχει κλείσει

Λειτουργία κλήσεων

και wifi περίπου στις 2 ώρες κάθε μέρα (Σα-Κυ)

και σήμερα η μπαταρία είναι στο 69%

Σημαντικό δεν έχω ενεργοποιήσει το 3G σε καμία από τις 2 κάρτες

Προφανώς η μεγάλη κατανάλωση προέρχεται από το 3G :cry:

 

αναφερεσαι για το 965?Γιατι και εγω που το εχω πανω απο 2,5 μερες δεν με βγαζει

κλειστο τα συνδ. δεδομενων wifi πολυ λιγοτερο απο εσενα κλησεις κανα 20λεπτο την μερα.Μεχρι και battery saver app εχω βαλει και ειδα λιγο διαφορα.

Εσυ ολοκληρο ΣΚ και την δευτερα ειχες 69%?πως το εκανες αυτο...

Link to comment
Share on other sites

το 3g απο που το κλεινεις?

 

Είτε από το scroll menu της αρχικής οθόνης -σύνδεση δεδομένων-

είτε απο ρυθμίσεις/διαχείριση κάρτας sim/σύνδεση δεδομένων

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Οκ και εγω απο κει το κλεινω αλλα στην οθονη παραμενει ανοιχτο το 3g

οσο αναφορα την μπαταρια?μηπως το εβγαλες την Κυριακη απο την φορτιση?πιο λογικο μου ακουγεται

Edited by thanasiss
Link to comment
Share on other sites

Οκ και εγω απο κει το κλεινω αλλα στην οθονη παραμενει ανοιχτο το 3g

οσο αναφορα την μπαταρια?μηπως το εβγαλες την Κυριακη απο την φορτιση?πιο λογικο μου ακουγεται

για πληρη απενεργοποιηση του 3g πατας.... περισσοτερα...δικτυα κινητης τηλεφωνιας....λειτουργια δικτυου....Μονο GSM

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

αναφερεσαι για το 965?Γιατι και εγω που το εχω πανω απο 2,5 μερες δεν με βγαζει

κλειστο τα συνδ. δεδομενων wifi πολυ λιγοτερο απο εσενα κλησεις κανα 20λεπτο την μερα.Μεχρι και battery saver app εχω βαλει και ειδα λιγο διαφορα.

Εσυ ολοκληρο ΣΚ και την δευτερα ειχες 69%?πως το εκανες αυτο...

Σωστά για το 965 μιλάω με τα δεδομένα που προανέφερα

τώρα που σας απαντάω είμαι στο 41%

χωρίς καμία διάθεση εντυπωσιασμού και πάντα φιλικά από πρόγραμμα έχω το battery doctor

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμμα αυξανουμε την εσωτερικη μνημη του κινητου? υπαρχει καπου οδηγος?:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

Link to comment
Share on other sites

thanks Vasilk:)

 

Παρακαλώ φίλε μου. Ουσιαστικά δεν είναι "αύξηση" αλλά "ανακατανομή" της εσωτερικής μνήμης (repartition) ;)

Link to comment
Share on other sites

SAR για το ZTE V965 - 0.417

 

Φίλε μου καλημέρα.

Αυτη την πληροφορία πού την βρήκες; Υπάρχει κάποιο site που δίνει τις τιμες sar;

Με ενδιαφέρει να δώ για κάποιο άλλο τηλέφωνο (thl w100s)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα.

Αυτη την πληροφορία πού την βρήκες; Υπάρχει κάποιο site που δίνει τις τιμες sar;

Με ενδιαφέρει να δώ για κάποιο άλλο τηλέφωνο (thl w100s)

 

Ευχαριστώ

 

Αγόρι μου η ΖΤΕ είναι σοβαρή εταιρία, δεν είναι "Κινέζικη" που πρέπει να είσαι ντετέκτιβ για να βρεις το SAR (και αν το βρεις γιατί οι περισσότεροι δεν ανακοινώνουν καν) :lol: :lol: :lol:

 

Το γράφει στο manual του τηλεφώνου.

 

[ 本产品电磁辐射比吸收率(SAR)最大值为:0.417 W/Kg,符合国家标准GB21288-2007的要求 ] Που σε απλά Ελληνικά σημαίνει :

 

[ Αυτό το προϊόν έχει ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία Ειδικός Ρυθμός Απορρόφησης (SAR) κατ 'ανώτατο όριο είναι: 0.417 W / Kg, σύμφωνα με τις εθνικές απαιτήσεις του προτύπου GB21288-2007 ]

 

Γιατί δεν είναι όλοι ίδιοι ;)

Link to comment
Share on other sites

@vasilk

Μια και , απ' ότι καταλαβαίνω την έχεις τη συσκευή, τελικά πόσα χρώματα έχει:

16000K screen Colors όπως λέει το http://www.dhgate.com/product/zte-v965-4-5-inch-smartphone-mtk6589-quad/179616295.html

ή

260Κ όπως λέει το http://www.minideal.net/zte-v965-smartphone-quad-core-1-2ghz-dual-sim-android-4-1-with-4-5inch-ips-screen.html

Link to comment
Share on other sites

@vasilk

Μια και , απ' ότι καταλαβαίνω την έχεις τη συσκευή, τελικά πόσα χρώματα έχει:

16000K screen Colors όπως λέει το http://www.dhgate.com/product/zte-v965-4-5-inch-smartphone-mtk6589-quad/179616295.html

ή

260Κ όπως λέει το http://www.minideal.net/zte-v965-smartphone-quad-core-1-2ghz-dual-sim-android-4-1-with-4-5inch-ips-screen.html

 

Δεν το έχω το τηλέφωνο αλλά πέρασαν από τα χέρια μου πάνω από 25 ZTE V965.

Στην επίσημη σελίδα της ΖΤΕ δεν τη βρήκα αυτή την πληροφορία αλλά σε επίσημο ηλεκτρονικό κατάστημα της ΖΤΕ στην Κίνα κάτω από την ανάλυση 854*480 γράφει ένα νούμερο 1600 οπότε λογικά είναι 16.000.000 χρώματα. Η οθόνη και τα χρώματα πάντως είναι μια χαρά.

Από τι κατάλαβα το έχεις παραγγείλει ήδη οπότε μα το καλό να το δεχτείς.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το ειχα παραγγειλει χωρις SD καρτα με σκοπο να του βαλω μια 16 αρα δικη μου

αυτο εδω ειναι σωστο ?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42355&stc=1&d=1394737525

κατι δεν παει καλα εδω SD0 η εσωτερικη μνημη ?

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το ειχα παραγγειλει χωρις SD καρτα με σκοπο να του βαλω μια 16 αρα δικη μου

αυτο εδω ειναι σωστο ?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42355&stc=1&d=1394737525

κατι δεν παει καλα εδω SD0 η εσωτερικη μνημη ?

 

Όλα καλά πάνε φίλε μου. SD0 είναι η εσωτερική μνήμη το τηλεφώνου για αρχεία (1.79 Gb σύνολο) και SD1 είναι η sd που έβαλες εσύ (14,72 Gb σύνολο). Τι δεν σου αρέσει;

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42358&stc=1&d=1394738385

 

προσπαθω να βαλω δεδομενα παιχνιδιου στην SD και δεν τα διαβαζει για να παιξει το παχνιδι

προφανως διαβαζει την sd0/android/data αλλα τα δεδομενα του παιχνιδιου ειναι 2 giga οποτε δεν χωρανε

σε βιντεο στο youtube ειδα οτι ο τυπος βαζει τα δεδομενα στην sd/android/data του κινητου του αλλα στον φακελο android εχει φακελο data αλλα και φακελο obb ,στο δικο μου βρισκεται στην εσωτερικη μνημη με τα 2 giga και οχι στην κανονικη μου SD με τα 16 giga

Οποτε εχω χασει τον μπουσουλα απο οτι βλεπω και στον file expert την εσωτερικη μνημη την ονομαζει καρτα SD και την κανονικη καρτα SD την ονομαζει εξωτερικη καρτα SD

Λεω μηπως επειδη το παρηγγειλα χωρις εξωτερικη μνημη εχει σεταριστει κουκουρουκου και θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ισως

 

αν μπορεις να βοηθησεις ?

Edited by poulaki1976
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42358&stc=1&d=1394738385

 

προσπαθω να βαλω δεδομενα παιχνιδιου στην SD και δεν τα διαβαζει για να παιξει το παχνιδι

προφανως διαβαζει την sd0/android/data αλλα τα δεδομενα του παιχνιδιου ειναι 2 giga οποτε δεν χωρανε

σε βιντεο στο youtube ειδα οτι ο τυπος βαζει τα δεδομενα στην sd/android/data του κινητου του αλλα στον φακελο android εχει φακελο data αλλα και φακελο obb ,στο δικο μου βρισκεται στην εσωτερικη μνημη με τα 2 giga και οχι στην κανονικη μου SD με τα 16 giga

Οποτε εχω χασει τον μπουσουλα απο οτι βλεπω και στον file expert την εσωτερικη μνημη την ονομαζει καρτα SD και την κανονικη καρτα SD την ονομαζει εξωτερικη καρτα SD

Λεω μηπως επειδη το παρηγγειλα χωρις εξωτερικη μνημη εχει σεταριστει κουκουρουκου και θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ισως

 

αν μπορεις να βοηθησεις ?

 

Σε ότι ξέρω θα σε βοηθήσω

- Δεν έχει σχέση το ότι το αγόρασες χωρίς εξωτερική μνήμη (κάρτα sd) και έβαλες μόνος σου μία. Το ίδιο είναι. Και το μαγαζί μια κάρτα sd θα σου έστελνε (μπορεί και χειρότερη από αυτή που έχεις) Καλά έκανες και δεν αγόρασες άλλη.

- Το τηλέφωνο έχει συνολική μνήμη 4Gb. Από αυτά τα 1.2Gb τα δεσμεύει το σύστημα και δεν τα βλέπεις καθόλου εσύ. Τα 2.8Gb που απομένουν χωρίζονται σε 1Gb για να εγκαταστήσεις εφαρμογές (στο Android θα το βρεις σαν "εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος" ) και 1.8Gb για να αποθηκεύσεις αρχεία όπως εικόνες, μουσική κτλ. (στο Android θα το βρεις σαν "αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου" και στο file explorer σου είναι το "Κάρτα SD") Αυτά τα χωρίζει από μόνο του το τηλέφωνο είτε του βάλεις εσύ κάρτα sd είτε δεν του βάλεις. Εκτός από αυτά είναι και η κάρτα sd που έβαλες εσύ (στο file explorer σου είναι το "Εξωτερική Κάρτα SD")

- Όταν κάνεις εγκατάσταση μια εφαρμογή αυτή κάθε αυτή η εφαρμογή μπαίνει στο 1Gb "εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος". Αν η εφαρμογή συνοδεύεται και από διάφορα αρχεία αυτά από τις αρχικές ρυθμίσεις πάνε στα 1.8Gb "αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου" ή "Κάρτα SD". Αν εσύ δεν θέλεις να πάνε εκεί αλλά στην κάρτα sd 16Gb που έχεις βάλει εσύ "Εξωτερική Κάρτα SD" πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να το αλλάξεις.

Είναι λίγο μπερδεμένο αλλά αν καταλάβεις τη λογική που δουλεύει θα βγάλεις άκρη.

 

Για παιχνίδια δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Δεν παίζω παιχνίδια γιατί είμαι μεγάλος πια για αυτά (να φανταστείς έχω παίξει pacman σε αυτά τα μεγάλα ηλεκτρονικά και με τα παλαιά 20 δραχμές που ήταν βαριά ασήκωτα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε θα κανω οτι μπορω και αν δεν τα καταφερω σιγα τα αυγα ειμαι κι εγω μεγαλος δεν θα τρελαθω κιολας

εχω παιξει κι εγω με εικοσαρικα ωραια και απλα παιγχνιδακια

ουτως η αλλως το τηλεφωνο το πηρα για τη γυναικα και να παιζει και κανα παιγχνιδακι και ο πιτσιρικας εγω αντιστεκομαι στις καταναλωτικες μου ορεξεις σθεναρα ειμαι με ενα zte blade 1 με ραγισμενο digitizer καιθ δεν το αλλαζω με τιποτα

και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από 15 μέρες χρήση ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το led notification, -κάτι πολύ χρήσιμο- μήπως γνωρίζετε πως θα το επαναφέρω? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V965

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...