Jump to content

ZTE V965


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να κανω μια ερωτηση?

παρελαβα σημερα το τηλ(v965) κατα την διαρκεια της κλησης ακουω τον συνομιλητη μου απο το μεγαφωνο και οχι απο το ακουστικο(μπροστα και πανω)ειναι φυσιολογικο η πρεπει να κανω κατι?

Δεν εχω πειραξει τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα ηταν ιδεα μου επηρεαζομενος απο το εξης προβλημα,μιλωντας με τον συνομιλητη μεσα στο ιδιο σπιτι εβγαζε ενα ηχο μπιπ αρκετα δυνατο σε μικρα χρονικα διαστηματα(η αλλη συσκευη που ακουγοταν το μπιπ ειναι ενα nokia 500)στο δικο μου δεν το ακουω το μπιπ.Θα δοκιμασω να απομακρυνω τα 2 κινητα να δω αν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο διαπίστωσα ότι ή οθόνη δουλεύει μόνο σε portrait mode και όχι σε landscape στις ρυθμίσεις είναι τσεκαρισμένο η αυτόματη περιστροφή καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?

Τη βοήθεια σας παρακαλώ

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο διαπίστωσα ότι ή οθόνη δουλεύει μόνο σε portrait mode και όχι σε landscape στις ρυθμίσεις είναι τσεκαρισμένο η αυτόματη περιστροφή καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?

Τη βοήθεια σας παρακαλώ

 

Κλείσε το κινητό και βγάλε τη μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα. το μόνιμα ενεργοποιημένο fast boot φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μάνο σε ευχαριστώ :D

Ακολούθησα την οδηγία σου και όλα οκ

 

:up:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη συμπεριφορά από merimobiles. Δεν έχουν το τηλέφωνο αλλά δεν το δειχνουν "out of stock". Δέχονται παραγγελίες, πληρώνονται κανονικά (12/2)και μετά από πολλές ενοχλήσεις και στο σάιτ τους και εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5225161#post5225161) λένε "σορυ δεν το έχουμε, ελπίζουμε την άλλη βδομάδα, να σου στείλουμε το 956"; Το 956 δεν είναι τόσο καλό ούτε σε specs ούτε σε εμφάνιση (για εμένα). Να περιμένω (αν και όποτε), να ακυρώσω την παραγγελία (και πότε θα έρθουν τα χρήματα πίσω; ) ή να ψάξω για κάποιο άλλο από τους ίδιους;:protest:
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη συμπεριφορά από merimobiles. Δεν έχουν το τηλέφωνο αλλά δεν το δειχνουν "out of stock". Δέχονται παραγγελίες, πληρώνονται κανονικά (12/2)και μετά από πολλές ενοχλήσεις και στο σάιτ τους και εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5225161#post5225161) λένε "σορυ δεν το έχουμε, ελπίζουμε την άλλη βδομάδα, να σου στείλουμε το 956"; Το 956 δεν είναι τόσο καλό ούτε σε specs ούτε σε εμφάνιση (για εμένα). Να περιμένω (αν και όποτε), να ακυρώσω την παραγγελία (και πότε θα έρθουν τα χρήματα πίσω; ) ή να ψάξω για κάποιο άλλο από τους ίδιους;:protest:

Το τι ακριβως θα κανεις εδω ειναι δικη σου καθαρα αποφαση εννοειται.

Εγω θα ζηταγα τα λεφτα μου πισω χωρις δευτερη σκεψη,εαν παμε σε πρωσοπικο επιπεδο.:)

Σιγα μην κατσω να περιμενω ποτε και αν θα ξαναβγει το εν λογο κντ να μου το στειλουν...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από το τέλος Ιανουαρίου υπάρχει πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα του ZTE V965 σε όλα τα μαγαζιά. Στα περισσότερα δεν υπάρχει πια και αν κατά τύχη το βρείτε κάπου θα το πληρώσετε αρκετά δολάρια παραπάνω (ακόμα και στα επίπεδα του V967S). Το πρόβλημα διαθεσιμότητας μπορεί να είναι προσωρινό αλλά μπορεί να είναι και μόνιμο και η ZTE να έχει κατευθύνει τις μονάδες παραγωγής σε πιο "κερδοφόρες" συσκευές (αυτό λένε "κακές" γλώσσες).

Γεγονός είναι πως προς το παρόν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και αν κάποιος θέλει κάτι παρόμοιο θα πάει στο V956 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά και παρόμοια τιμή. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα ίσως να είναι η μπαταρία του που είναι 1600 mAh αντί 2000 mAh που έχει το V965. Αυτό το κάνει και πιο ελαφρύ από το V965. Κατά τα άλλα είναι και αυτό Quad-Core (MSM8225Q) με 4,5 inch IPS οθόνη. Ram και Rom έχουν το ίδιο (512Mb - 4Gb). Έχει καλή Rom με Ελληνικά που είναι επίσημη από τη ZTE. Σαν εμφάνιση και για μένα το V965 είναι πιο ωραίο αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Ένα άλλο μικρό μειονέκτημα (για μένα τουλάχιστον) είναι η έλλειψη κουμπιών. Οπότε όσοι πιστοί της ZTE δείτε το V956, οι άλλοι κοιτάξτε αλλού.

:( Κρίμα γιατί το V965 ήταν η καλύτερη επώνυμη λύση σε αυτή τη τιμή για αυτά τα χαρακτηριστικά (Quad-Core 4.5 inch) :(

Link to comment
Share on other sites

Vasilik είσαι μέσα στο μυαλό μου σχετικά με τα χαρακτηριστικα των 2 κινητών και την αξιολόγηση τους. Υπάρχουν 1-2 μαγαζιά που το δείχνουν διαθέσιμο αλλά λένε αλήθεια;

 

Kostast1 κι εγώ το πρώτο που σκέφτηκα ήταν να μου στείλουν τα χρήματα πίσω. Μου το πρότειναν και οι ίδιοι εξάλλου. Δεν ξέρω όμως πότε θα τα πάρω. Επιπλέον αν διαλέξω κάτι άλλο και το έχουν, μήπως είναι καλύτερα να το πάρω από τους ίδιους για να γλιτώσω τα μπρος πίσω των χρημάτων;

 

Κοιτάζω για κάτι αντίστοιχα επώνυμο με ίδια τιμή και χαρακτηριστικα. 1-2 lenovo βλέπω και το THL T5S. Τι γνώμη έχετε;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Vasilik είσαι μέσα στο μυαλό μου σχετικά με τα χαρακτηριστικα των 2 κινητών και την αξιολόγηση τους. Υπάρχουν 1-2 μαγαζιά που το δείχνουν διαθέσιμο αλλά λένε αλήθεια;

 

Kostast1 κι εγώ το πρώτο που σκέφτηκα ήταν να μου στείλουν τα χρήματα πίσω. Μου το πρότειναν και οι ίδιοι εξάλλου. Δεν ξέρω όμως πότε θα τα πάρω. Επιπλέον αν διαλέξω κάτι άλλο και το έχουν, μήπως είναι καλύτερα να το πάρω από τους ίδιους για να γλιτώσω τα μπρος πίσω των χρημάτων;

 

Κοιτάζω για κάτι αντίστοιχα επώνυμο με ίδια τιμή και χαρακτηριστικα. 1-2 lenovo βλέπω και το THL T5S. Τι γνώμη έχετε;

 

Δεν νομίζω να έχουν διαθέσιμα, απλός δεν το έχουν καταλάβει ακόμα πως δεν το έχουν. Αν το βρεις κάπου πάντως πες μας και εμάς :lol: (Σε καλή τιμή, όχι 150+ δολάρια)

Αν πάρεις τα λεφτά σου πίσω το σίγουρο είναι πως θα χάσεις ένα 4-5% από την μετατροπή eur-usd-eur. Αν δεν έχουν κάτι αξιόλογο δεν είναι ανάγκη να "εγκλωβιστείς" σε αυτούς για 4-5 ευρώ.

Πιο Lenovo είδες σε αυτά τα λεφτά με παρόμοια χαρακτηριστικά;

Link to comment
Share on other sites

Lenovo A766, A680, a656, A760. Όλα με παρόμοια χαρακτηριστικα, +5-10€, ΧΩΡΊΣ μπροστινή κάμερα. Δεν τα έχω ψάξει όμως στις λεπτομέρειες - και με προβληματιζει η ομοιότητα τους σε όλα.

Το v965 εδώ

Καμιά γνώμη για το t5s;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το sygic απο εδω http://symbiandroid.blogspot.gr/2013/06/android-sygic-v133-cracked.html το εβαλα οπως λεει αλλα τιποτα...ενω οι χαρτες ειναι μεσα στο 965

λεει οτι δεν υπαρχουν και με συνδεει στο ιντερνετ και κατεβαζει Ελλαδα με δοκιμη 7ημερων.

εχει κανενας να προτεινει τιποτα η καποιο αλλο προγραμμα offline gps navigator free απο καπου να κατεβασω?

 

Επισης προσπαθω να συνδεθω στο skype,βαζω κωδικους και παλι τιποτα

μου λεει we are unable to retrieve your microsoft account details ta this time,please try later

Edited by thanasiss
Link to comment
Share on other sites

...

Επισης προσπαθω να συνδεθω στο skype,βαζω κωδικους και παλι τιποτα

μου λεει we are unable to retrieve your microsoft account details ta this time,please try later

 

Αυτό είναι σοβαρό...Με τους ίδιους κωδικούς μπαίνεις από αλλού (PC, άλλο κινητό) την ίδια στιγμή (πχ μήπως είναι πρόβλημα του Skype);

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το sygic απο εδω http://symbiandroid.blogspot.gr/2013/06/android-sygic-v133-cracked.html το εβαλα οπως λεει αλλα τιποτα...ενω οι χαρτες ειναι μεσα στο 965

λεει οτι δεν υπαρχουν και με συνδεει στο ιντερνετ και κατεβαζει Ελλαδα με δοκιμη 7ημερων.

εχει κανενας να προτεινει τιποτα η καποιο αλλο προγραμμα offline gps navigator free απο καπου να κατεβασω?

 

Επισης προσπαθω να συνδεθω στο skype,βαζω κωδικους και παλι τιποτα

μου λεει we are unable to retrieve your microsoft account details ta this time,please try later

Φιλε μου το λογισμικο στο link ειναι παρανομο και διωκεται σε νομικο επιπεδο...........οποτε delete it..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα για πιο λογω να αγορασω ενα προγραμμα κοντα στα 50 ευρω και να το βαλω σε μια κινεζικη συσκευη και να μην παρω ενα κανονικο gps κοντα στα ιδια λεφτα.

Νομιζω οτι λιγο ως πολυ ολοι εχουμε κατεβασει σπασμενα προγραμματα.

Στο android market η google store δεν θυμαμαι το εχει το sygic δωρεαν...οποτε μαλλον υποθετω οτι εννοει δωρεαν για 7 ημερες και μετα θελουν 40ευρω?

τι δωρεαν ειναι αυτο...αυτοι δεν πρεπει να διωκτουν σε νομικο επιπεδο για τα ψεματα που λενε?

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα για πιο λογω να αγορασω ενα προγραμμα κοντα στα 50 ευρω και να το βαλω σε μια κινεζικη συσκευη και να μην παρω ενα κανονικο gps κοντα στα ιδια λεφτα.

Νομιζω οτι λιγο ως πολυ ολοι εχουμε κατεβασει σπασμενα προγραμματα.

Στο android market η google store δεν θυμαμαι το εχει το sygic δωρεαν...οποτε μαλλον υποθετω οτι εννοει δωρεαν για 7 ημερες και μετα θελουν 40ευρω?

τι δωρεαν ειναι αυτο...αυτοι δεν πρεπει να διωκτουν σε νομικο επιπεδο για τα ψεματα που λενε?

Mαλλον δεν με καταλαβες καλα βρε......... δεν τα βγαζουμε φορα παρτιδα,γιατι πολυ απλα μπορει εσυ να θεωρηθης οτι διακινεις παρανομα προγραμματα,περι πνευματικων δικαιωματων κτλεσενα θα κυνιγησουν εαν θελουν καποιοι,την στιγμη που προωθεις το υλικο.Και το κυριοτερα τετοιου ειδους link ειναι αντιθετοι με τους κανονισμους του φορουμ εδω.....

Και ειναι trial η διανομη αυτη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

MIUI rom εχει βγει?Ειχα δει μια Κινεζικη πριν κανα μηνα αλλα δεν ξερω τι απεγινε.Ή εστω Android 4.2.2 rom υπαρχει?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος για 4.2 ενδιαφέρει κ μένα!

 

Υπάρχει 4.2 για το V965 αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και κανα link για εμας τους περίεργους :p

 

Δεν έχω κάποιο link αλλά είμαι 100% σίγουρος γιατί από ένα μαγαζί που τα αγόραζα μου τα έστελναν με Android 4.2

Αν σε ενδιαφέρει πολύ θα κάνω μια προσπάθεια να σου το βρω. Ένα από τα τηλέφωνα το έδωσα με 4.2 χωρίς να βάλω 4.1 με Ελληνικά. Θα το πάρω πίσω για λίγο και θα κάνω ένα backup της Rom.

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε μια ματια εδω νομιζω εχει την 4.2 την δειχνει και σε φωτο περασμενη ειναι στα ισπανικα το site και δεν πολυκαταλαβαινω.

http://www.movilesdualsim.com/threads/actualizacion-rom-stock-zte-v965-4-2-1-portada-de-la-oficial-rusa-multilenguaje.56031/

 

μαλλον αυτη ειναι η rom.

https://www.dropbox.com/s/vhkymm0vtse3hnl/v965_update_4.2.1.zip

Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V965

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...