Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Nexus 5


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα κι εγώ στο Gooogle Nexus5. Σε δύο εβδομάδες έρχεται ένας φίλος από Αμερική και προθυμοποιήθηκε να μου το φέρει! Στο επίσημο site της Google κοστίζει μόλις 349 δολάρια (16GB), δηλάδη μόνο 253 ευρω!! :rolleyes: Δεν καταλαβαίνω όμως αν είναι unlocked. Τους έστειλα μήνυμα αλλά δεν απαντάνε. Γενικά οι Unlocked συσκευές είναι πιο ακριβές; Τι μου προτείνετε να κάνω; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα κι εγώ στο Gooogle Nexus5. Σε δύο εβδομάδες έρχεται ένας φίλος από Αμερική και προθυμοποιήθηκε να μου το φέρει! Στο επίσημο site της Google κοστίζει μόλις 349 δολάρια (16GB), δηλάδη μόνο 253 ευρω!! :rolleyes: Δεν καταλαβαίνω όμως αν είναι unlocked. Τους έστειλα μήνυμα αλλά δεν απαντάνε. Γενικά οι Unlocked συσκευές είναι πιο ακριβές; Τι μου προτείνετε να κάνω; :wacko:

 

Τα nexus είναι πάντα unlocked.

 

Το μόνο που δεν θα σου δουλεύει είναι το 4G (LTE), γιατί απ' ότι έχω καταλάβει το 4G στην Ελλάδα θα παίξει στα 1800MHz (αρχικά τουλάχιστον), και το αμερικάνικο nexus 5 δεν υποστηρίζει αυτή τη συχνότητα για LTE

 

4G Network LTE 700 / 800 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - North America version

4G Network LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - World version

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το 4G επειδή δεν έχει φθάσει ακόμα στην Κύπρο. Είσαι σίγουρος οτι όλα είναι Unlocked? Στο επίσημο site ( https://www.google.com/nexus/5/ ) ποιο από τα 5 να επιλέξω δηλαδή; T-Mobile; Sprint; Best Buy ή RadioShack; Όταν επιλέξω Google Play λεέι Unavailable επειδή καταλαβαίνει τη χώρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει το 4G επειδή δεν έχει φθάσει ακόμα στην Κύπρο. Είσαι σίγουρος οτι όλα είναι Unlocked? Στο επίσημο site ( https://www.google.com/nexus/5/ ) ποιο από τα 5 να επιλέξω δηλαδή; T-Mobile; Sprint; Best Buy ή RadioShack; Όταν επιλέξω Google Play λεέι Unavailable επειδή καταλαβαίνει τη χώρα μου.

 

Θα πρέπει να στο αγοράσει αυτός από εκεί.. Best Buy / RadioShack / Google play. Όχι από τα καταστήματα των παρόχων.

 

Άμα θες το Αγγλικό πάντως θα έρθω Γενάρη / Φλεβάρη Λευκωσία.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τρία μαγαζιά σίογυρα πουλάνε και το unlocked version? Επειδή μπήκα στα sites τους και κατάλαβα ότι οι συσκευές που πουλάνε είναι μόνο με συμβόλαιο. Αν ναι, η τιμή θα είναι ίδια με της google? Δηλαδή στα 349 δολάρια; Επειδή στο amazon είναι ακριβότερο (425 δολάρια). Κι εγώ Λευκωσία είμαι :P. Πόσο το βρίσκεις στην Αγγλία;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τρία μαγαζιά σίογυρα πουλάνε και το unlocked version? Επειδή μπήκα στα sites τους και κατάλαβα ότι οι συσκευές που πουλάνε είναι μόνο με συμβόλαιο. Αν ναι, η τιμή θα είναι ίδια με της google? Δηλαδή στα 349 δολάρια; Επειδή στο amazon είναι ακριβότερο (425 δολάρια). Κι εγώ Λευκωσία είμαι :P. Πόσο το βρίσκεις στην Αγγλία;

 

£310 τα 16 και £350 τα 32 μαζί με το shipping.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ακριβότερο στην Αγγλία. Έχω την ευκαιρία να το φέρω απ την Αμερική και δεν τα καταφέρνω :( Δεν ξέρω τι παζει με τις εταιρείες τους, δεν είναι ξεκάθαρο αν είναι unlocked ή κλειδωμένα σε εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Μήπως γνωρίζει κάποιός; Μπορώ είτε να πω στο φίλο μου να παει σε μαγαζί να το αγοράσει, είτε να το αγοράσω κατ΄ ευθείαν από το internet και να βάλω τη διευθυνσή του στην Αμερική. Ας μου απαντήσει κάποιος που ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολυ καλή συσκευή και σε πολύ καλή τιμή σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό. Αναβάθμιση πραγματική σε σχέση με το 4 αν εξεραίσει κανείς μονο την μπαταρία.Η απουσία για καρτες μνημης,εμενα προσωπικα με αφηνει αδιαφορο.Το ράδιο το ίδιο,προτιμώ καλύτερη μπαταρία,ράδιο έχω και τώρα αλλά ούτε καν ξέρω πως "ανοίγει".Σε άλλους βέβαια χρειάζεται.Γούστα είναι αυτά,αλλά σαν συσκευή είναι πολύ καλή.Ειδικα η εμειρία χρήσης όσον αφορά το λειτουργικό είναι πάρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το εχω εδω και μερικες μερες ειναι απλα αψογο σε ολους τους τομεις ειδικα αν αναλογιστουμε την τιμη του
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...