Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχεις κανένα θέμα απο ταχύτητα έτσι?

 

Για backup την εχω δεν εχω βαλει παιχνιδι ουτε εχω τραβηξει video εκει.

Δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια σημερα εβαλα αυτη τη rom VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215 πολυ καλη με ελληνκα χωρις κινεζιες και root αλλα οταν παω να ανοιξω την φωτογραφικη μηχανη μηχανη μου λεει η εφαρμογη δυστηχως σταματησε ξερει κανεις κατι:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα εβαλα αυτη τη rom VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215 πολυ καλη με ελληνκα χωρις κινεζιες και root αλλα οταν παω να ανοιξω την φωτογραφικη μηχανη μηχανη μου λεει η εφαρμογη δυστηχως σταματησε ξερει κανεις κατι:

 

Το έχει αναφέρει ο DrNick #1475. Είναι στη διαδικασία διόρθωσης.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; Ε οχι ρε γ@μ%το!:cry:

Και γω αυτο κατεβασα και με βολεψε πολύ.....

 

 

Γι αυτό υπάρχει το ipmart forum φιλέ ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό υπάρχει το ipmart forum φιλέ ;)

 

Eιναι τουλαχιστον ξεφτιλα να κατεβαζεις στο τζαμπα την εφαρμογη και να μην την πληρωνεις.

2€ ειναι, δεν ειναι 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα εβαλα αυτη τη rom VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215 πολυ καλη με ελληνκα χωρις κινεζιες και root αλλα οταν παω να ανοιξω την φωτογραφικη μηχανη μηχανη μου λεει η εφαρμογη δυστηχως σταματησε ξερει κανεις κατι:

Δοκίμασε καμιά άλλη εφαρμογή από το AppStore, πχ CameraMX. Η δες και αυτή αν δουλεύει...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις και SurerSU.

Αφού κάνεις τα βήματα από 1-6 και τσεκάρεις ότι είναι Root, συνέχισε 7-15.

Στις Γενικές οδηγίες για το Lenovo S650 στην πρώτη σελίδα υπάρχουν και άλλοι τρόποι, ρίξε μια ματιά.

 

 

 

Το πρόβλημα είναι οτι κάνω τα βηματα απο 1 εως 6

αλλά στο στον έλενγχο με το root checker μου λέει οτι δεν είμαι !

Το τηλέφωνο το βλέπει κανονικά ο υπολογιστής .

Οταν πάω να το ξανακάνω root με το Vroot μου βγάζει ενδείξεις

"unroot" και "reroot" λες και ειναι ηδη ρουταρισμένο !

Το κάνω unroot ξανα root αλλα τίποτα ,

το root checker μου λέει οτι δεν είμαι !

Για να συνεχίσω στα βηματα 7 εως 15 δεν πρέπει πρώτα να εχω ένδηξη οτι ειναι root ;

Μπορω να περάσω το SuperSu χωρις να ειναι root ;

Δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος !

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εφαρμογή που μπορείς ΚΑΙ να κάνεις προσθήκη επαφών είναι το GoContacts Pro. Δεν ξέρω γιατί. Αν θες δοκιίμασέ το και πες μου...

 

Το ξερω, την δοκιμασα πριν μέρες. Δεν μου αρεσε (και μονο αγγλικα αν θυμαμαι καλα, το κινητο το χω παρει για τη μητερα μου). Την δοκιμασα και μαζί με αλλες..μόλις ομως πατουσα την προσθήκη επαφής στην αλλη εφαρμογή, άνοιγε το gocontacts pro. Δεν βολεψε, οποτε τα έβγαλαν όλα κι έβαλα παλι την αρχική. Θα της πω να μην κανει το update μέχρι να βρω λύση.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Eιναι τουλαχιστον ξεφτιλα να κατεβαζεις στο τζαμπα την εφαρμογη και να μην την πληρωνεις.

2€ ειναι, δεν ειναι 5

3€ είναι. Βασικά το Google keyboard ήθελα αλλά μου βγάζει πως δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μου, γιατί;

Ξέρει κανείς; το έχετε εγκαταστήσει;

Link to comment
Share on other sites

3€ είναι. Βασικά το Google keyboard ήθελα αλλά μου βγάζει πως δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μου, γιατί;

Ξέρει κανείς; το έχετε εγκαταστήσει;

:wacko:Τι είχε από τη "μαμά";

:blink:Σε ποια χώρα ζεις;:alien:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι οτι κάνω τα βηματα απο 1 εως 6

αλλά στο στον έλενγχο με το root checker μου λέει οτι δεν είμαι !

Το τηλέφωνο το βλέπει κανονικά ο υπολογιστής .

Οταν πάω να το ξανακάνω root με το Vroot μου βγάζει ενδείξεις

"unroot" και "reroot" λες και ειναι ηδη ρουταρισμένο !

Το κάνω unroot ξανα root αλλα τίποτα ,

το root checker μου λέει οτι δεν είμαι !

Για να συνεχίσω στα βηματα 7 εως 15 δεν πρέπει πρώτα να εχω ένδηξη οτι ειναι root ;

Μπορω να περάσω το SuperSu χωρις να ειναι root ;

Δε μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος !

 

Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι:

Βγάλε τις δυο εφαρμογές που εγκαθιστά το Vroot, η μία εφαρμογή βγαίνει, την άλλη να την απενεργοποιήσεις. Βγάλε το root checker (και ότι άλλο έχεις εγκαταστήσει σχετικά με το root) κάνε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο και ξεκινά από την αρχή. Αν και πάλι δεν τα καταφέρεις στο πρώτο θέμα υπάρχουν και άλλοι τρόποι δοκίμασε κάποιον από αυτούς.-

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι:

Βγάλε τις δυο εφαρμογές που εγκαθιστά το Vroot, η μία εφαρμογή βγαίνει, την άλλη να την απενεργοποιήσεις. Βγάλε το root checker (και ότι άλλο έχεις εγκαταστήσει σχετικά με το root) κάνε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο και ξεκινά από την αρχή. Αν και πάλι δεν τα καταφέρεις στο πρώτο θέμα υπάρχουν και άλλοι τρόποι δοκίμασε κάποιον από αυτούς.-

 

 

Θα δοκιμάσω αργότερα και θα ξαναγράψω.

Ευχαριστώ πάντος !

Link to comment
Share on other sites

:wacko:Τι είχε από τη "μαμά";

:blink:Σε ποια χώρα ζεις;:alien:

Λογικά το android keyboard θα είχε από το εργοστάσιο. Όντως το google keyboard στο play δεν είναι διαθέσιμο για Ελλάδα, το έχω δει και εγώ, προσωπικά για να το δοκιμάσω στο δικό μου, έψαξα το apk αρχείο στο internet και το εγκατέστησα για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το android keyboard θα είχε από το εργοστάσιο. Όντως το google keyboard στο play δεν είναι διαθέσιμο για Ελλάδα, το έχω δει και εγώ, προσωπικά για να το δοκιμάσω στο δικό μου, έψαξα το apk αρχείο στο internet και το εγκατέστησα για δοκιμή.

Χμ, σορρυ που βιάστηκα. Το είχε το δικό μου και θεώρησα ότι το έχουν όλα..

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι:

Βγάλε τις δυο εφαρμογές που εγκαθιστά το Vroot, η μία εφαρμογή βγαίνει, την άλλη να την απενεργοποιήσεις. Βγάλε το root checker (και ότι άλλο έχεις εγκαταστήσει σχετικά με το root) κάνε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο και ξεκινά από την αρχή. Αν και πάλι δεν τα καταφέρεις στο πρώτο θέμα υπάρχουν και άλλοι τρόποι δοκίμασε κάποιον από αυτούς.-

 

 

Τελικά το πέτυχα !!!

Link to comment
Share on other sites

:wacko:Τι είχε από τη "μαμά";

:blink:Σε ποια χώρα ζεις;:alien:

Λογικά το android keyboard θα είχε από το εργοστάσιο. Όντως το google keyboard στο play δεν είναι διαθέσιμο για Ελλάδα, το έχω δει και εγώ, προσωπικά για να το δοκιμάσω στο δικό μου, έψαξα το apk αρχείο στο internet και το εγκατέστησα για δοκιμή.

Αυτό ακριβως.

Ελλάδα ειμαι καλέ!

Αλλά ξερει κανεις γιατι δε το εμφανιζει διαθεσιμο στη χωρα μας το google keyboard? Πως να το εγκαταστήσω αλλιώς;

Εσύ φίλε Ανδρέα που το δοκιμασες σε βόλεψε;

Link to comment
Share on other sites

Καλό ήταν, δε λέω, απλά εγώ έβαλα το greek keyboard και ξεμπέρδεψα με το θέμα των 160 χαρακτήρων στα μηνύματα...
Link to comment
Share on other sites

για τα μηνυματα, αρκει και το handcent sms. θα εχετε 160 χαρακτηρες στα ελληνικα. εγω απο οταν πρωτοβγηκε το handcent sms, παντα το βαζω στις συσκευες μου αντι για την οποιαδηποτε στοκ εφαρμογη.

το google keyboard το χρησιμοποιω και μου αρεσει. το χω κατεβασει κι εγω απο το ιντερνετ, γιατι οπως αναφερθηκε δεν ειναι διαθεσιμο για τη χωρα μας (ενας θεος ξερει γιατι).

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλό ήταν, δε λέω, απλά εγώ έβαλα το greek keyboard και ξεμπέρδεψα με το θέμα των 160 χαρακτήρων στα μηνύματα...

 

Δεν γράφει 160 χαρακτήρες με την stock εφαρμογή, εκτός κι αν τα έχεις όλα κεφαλαία.....επίσης, δεν έχει πρόβλεψη λέξεων.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει 160 χαρακτήρες με την stock εφαρμογή, εκτός κι αν τα έχεις όλα κεφαλαία.....επίσης, δεν έχει πρόβλεψη λέξεων.....

Ή έλλειψη πρόβλεψης στο Greek keyboard το καθιστά άχρηστο για εμένα... Για αυτό το έβγαλα αμέσως. Το Google keyboard ήταν το default της ρομ που χρησιμοποιώ. Το περίεργο είναι ότι το Google play δεν το βρίσκει όταν μπαίνω από το κινητό, αλλά όταν μπαίνω από το PC το βρίσκει εγκατεστημενο στις συσκευές μου και εμφανίζει και κριτικές Ελλήνων...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

το google keyboard υποστηριζει 160 χαρακτηρες?

και αν ναι που το βρισκουμε?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το google keyboard υποστηριζει 160 χαρακτηρες?

και αν ναι που το βρισκουμε?

  • Στοκ εφαρμογή: 70 χαρακτήρες με ΟΛΑ τα πληκτρολόγια ΕΚΤΟΣ από Greek Keyboard (που δίνει 160 κεφαλαίους χαρ/ρες ΧΩΡΙΣ πρόβλεψη λέξεων).
  • Handsent, Go SMS pro κλπ: δυνατότητα 160 χαρ/ρων (ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ) με οποιοδήποτε πληκτρολόγιο.

Για να βρεις που θα κατεβάσεις το google keyboard εδώ... :lol:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

[*]

Για να βρεις που θα κατεβάσεις το google keyboard εδώ... :lol:

βρε παιδι μου,μην ρωτησει καποιος κατι αμεσο,κατευθειαν !περιμενετε στην γωνια!

ΜΠΑΜ η εξυπνη απαντηση!

καλη η πλακα παιδια...αλλα .....λιγο.. :O

εξαλλου υπαρχουν πολλες εκδοσεις, πια λειτουργει στο κινητο μας?

εχω ηδη βρει 3 και ολες μου βγαζουν αποτυχια εγκαταστασης..

καταλαβες γιατι ρωτησα ?????? :cool:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχω το S650, αλλά αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με την εγκατάσταση του Google Keyboard.

 

Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να γίνει αυτό που ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω: όχι ψάξιμο στο Play Store app μέσα από το κινητό, αλλά σύνδεση από PC στο website του Play Store με το Google account του κινητού και εκεί θα εμφανίζει το Google Keyboard στα αποτελέσματα, και γίνεται και εγκατάστασή του.

 

Εναλλακτικός τρόπος είναι ψάξιμο στο διαδίκτυο για κάποιο .apk, αλλά επειδή τα αδέσποτα .apk τα φοβάμαι λιγάκι, καλύτερα να προτιμήσετε τον προηγούμενο τρόπο και μόνο αν δεν σας πετύχει να καταφύγετε σε χύμα .apk...

Edited by parsifal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...