Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης kingstone η adata class10 στα 16GB.

Είχε κανείς πρόβλημα με αυτές;

Έβαλα πριν μια αρχαία Toshiba 2GB αλλα δεν την είδε.

 

Εγώ του έβαλα μια Toshiba Class 10 - 16GB και παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ του έβαλα μια Toshiba Class 10 - 16GB και παίζει μια χαρά.

 

Ναι καλά δεν πιστεύω να έχουν θέμα όλες οι καινούργιες κάρτες που κυκλοφορούν.

Αυτή η Toshiba που έβαλα είναι πάνω απο 4-5 χρόνια.

-----------------

 

2g/3g widget που να κάνει εναλλαγή άμεσα χωρίς να μπαίνει στα μενού υπάρχει;

Οι μισές στο play μπαίνουν σε μενού οταν τις πατάς και οι υπόλοιπες δεν κάνουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί ξανά στο φόρουμ αλλά δεν μου βγάζει αναγνώριση κλήσης... Τι κάνω? :-\
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης kingstone η adata class10 στα 16GB.

Είχε κανείς πρόβλημα με αυτές;

Έβαλα πριν μια αρχαία Toshiba 2GB αλλα δεν την είδε.

 

Καλησπέρα ! Έχω βάλει αυτή και πάει σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα.

" SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 (16GB) "

(Όταν βάζουμε καινούργια κάρτα καλό είναι να αφήνουμε το τηλ. να της κάνει Format)

TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

Το S650 είναι πολύ αξιοπρεπές και θα έλεγα ότι για τα λεφτά που ζητάει είναι MVP όχι απλά VFM.

Δοκίμασα ότι ρομ κυκλοφορεί και μπορώ να πώ ότι η τελευταία kitkat είναι γρήγορη και πολύ αξιόπιστη.

Περιέχει εργαλεία που αξίζουν να τα έχει κανείς και άλλα τα οποία έβγαλα πριν την εγκαταστήσω ακολουθώντας τις οδηγίες που αναφέρει ο bluerichblue στο http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-S650-Vibe-1-5-KitKat-Dev-Ver/m-p/1518256/highlight/true#M5233

Η έλλειψη ελληνικών στο μενού ισοφαρίζεται και με το παραπάνω από την πληρότητα και την αξιοπιστία της ρομ. Το εργαλείο secureit! που περιλαμβάνει αντικαθιστά από μόνο του 3-4 εφαρμογές που είχα στο προηγούμενο κινητό μου.

Η αναβάθμιση της εφαρμογής contacts μπορεί να απενεργοποιηθεί την πρώτη φορά που εμφανίζεται τσεκάροντας το σχετικό box.

Μηνύματα δεν παίρνω πολλά ώστε να με ενοχλεί το θέμα με το +30 άλλωστε μπορεί να χρησιμοποιήσει κανείς μια ανεξάρτητη εφαρμογή και να την ορίσει ως default.

H AOSP είναι καθαρή, καλή, με ελληνικά αλλά είναι 4.2.2 και δεν ανάβει το notification led. Όταν την εγκατέστησα μου κόλλαγε το AOSP keyboard και εγκατέστησα το Google.

H VIBEROM 1.0, 4.2.2 stable έχει τόση κινεζούρα μέσα που χρειάζεσαι καμια βδομάδα για να την καθαρίσεις.

 

Κρατάω λοιπόν την ΚιτΚατ 1417 και σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Στο contact manager υπάρχει μία ρύθμιση στα settings που λέει location και μέσα εκεί έχει μία επιλογή display number's location. Απενεργοποίησε αυτή την επιλογή και λογικά δε θα εμφανίζονται τα κινέζικα...

 

Συγνώμη, αλλά πως στο καλό πάμε σε αυτή τη ρύθμιση, δεν τη βλέπω-βρίσκω και μου έχει σπάσει τα νεύρα !

Edited by Maddie
TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

Το S650 είναι πολύ αξιοπρεπές και θα έλεγα ότι για τα λεφτά που ζητάει είναι MVP όχι απλά VFM.

Δοκίμασα ότι ρομ κυκλοφορεί και μπορώ να πώ ότι η τελευταία kitkat είναι γρήγορη και πολύ αξιόπιστη.

Περιέχει εργαλεία που αξίζουν να τα έχει κανείς και άλλα τα οποία έβγαλα πριν την εγκαταστήσω ακολουθώντας τις οδηγίες που αναφέρει ο bluerichblue στο http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-S650-Vibe-1-5-KitKat-Dev-Ver/m-p/1518256/highlight/true#M5233

Η έλλειψη ελληνικών στο μενού ισοφαρίζεται και με το παραπάνω από την πληρότητα και την αξιοπιστία της ρομ. Το εργαλείο secureit! που περιλαμβάνει αντικαθιστά από μόνο του 3-4 εφαρμογές που είχα στο προηγούμενο κινητό μου.

Η αναβάθμιση της εφαρμογής contacts μπορεί να απενεργοποιηθεί την πρώτη φορά που εμφανίζεται τσεκάροντας το σχετικό box.

Μηνύματα δεν παίρνω πολλά ώστε να με ενοχλεί το θέμα με το +30 άλλωστε μπορεί να χρησιμοποιήσει κανείς μια ανεξάρτητη εφαρμογή και να την ορίσει ως default.

H AOSP είναι καθαρή, καλή, με ελληνικά αλλά είναι 4.2.2 και δεν ανάβει το notification led. Όταν την εγκατέστησα μου κόλλαγε το AOSP keyboard και εγκατέστησα το Google.

H VIBEROM 1.0, 4.2.2 stable έχει τόση κινεζούρα μέσα που χρειάζεσαι καμια βδομάδα για να την καθαρίσεις.

 

Κρατάω λοιπόν την ΚιτΚατ 1417 και σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

 

 

 

Πες μας γενικά τι αλλάζει στο τηλέφωνο με κιτ κατ! Χάνει κάποιο spec σε σχέση με την 4.2.2 ? Ειναι ροοτ? Εφαρμογές στην sd? 1080p video? Δώσε τα φώτα στο λαό!! Και κανέναν οδηγό για το πρώτο μήνυμα φυσικά!!!

 

 

 

 

EDIT : ο οδηγός είναι αυτός ε?

Edited by toumpanovlaxos
Link to comment
Share on other sites

Πες μας γενικά τι αλλάζει στο τηλέφωνο με κιτ κατ! Χάνει κάποιο spec σε σχέση με την 4.2.2 ? Ειναι ροοτ? Εφαρμογές στην sd? 1080p video? Δώσε τα φώτα στο λαό!! Και κανέναν οδηγό για το πρώτο μήνυμα φυσικά!!!

 

Είναι πιο γρηγορη. Δεν εχω προσέξει κάτι. Ρουτάρεται κατά την εγκατάσταση. Ναι. Δεν εχω τραβήξει βίντεο. Φωτό και φλας μια χαρά. Οδηγοί σε προηγούμενες αναρτήσεις. Το έχουν εξαντλήσει τα παιδιά το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά πως στο καλό πάμε σε αυτή τη ρύθμιση, δεν τη βλέπω-βρίσκω και μου έχει σπάσει τα νεύρα !

 

Όταν μπει μέσα στο location πατά το κάτω αριστερό κουμπί του μενού για να σου βγάλει την επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί ξανά στο φόρουμ αλλά δεν μου βγάζει αναγνώριση κλήσης... Τι κάνω? :-\

 

Ανάλογα την έκδοση το contact manager που έχεις. Μάλλον δεν εχει αναγνώριση στα νούμερα με το πρόθεμα 0030

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την έκδοση το contact manager που έχεις. Μάλλον δεν εχει αναγνώριση στα νούμερα με το πρόθεμα 0030

Δεν ισχύει αυτό...

Όσο για το SecurIT είναι όντως μια πολύ καλή πολυεφαρμογή της Lenovo που περιλαμβάνει από αντι-ιικο (αν και αμφισβητείται η χρησιμότητα του στο android), clean-up, anti-spam, firewall, anti-theft κλπ. Υπάρχει και στις ROW rom.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πηρα το lenovo s650 απο minideal πριν 2 εβδομαδες!απο την πρωτη μερα αρχισε να κανει restart μονο του αρκετες φορες μεσα στην ημερα!ολα τα apps ειναι απο το play store το σκαναρα δεν υπαρχει θεμα ιου!αφαιρεσα ολες τις εφαρμογες που εγκατεστησα και παλι εκανε restart!τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το αποτελεσμα ηταν αρνητικο το τηλ κανει παλι restart!εβαλα αλλη μπαταρια απο αλλο lenovo s650 το ιδιο!!σημερα εστειλα mail στους κινεζους να δουμε τι θα απαντησουν!!αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα η εχει καποια λυση παρακαλω ας απαντηση!!ευχαριστω!!

 

φιλε μου κοιτα να δεις αν παταει καλα η καρτα sim γιατι και σε μενα αυτο εκανε .πατησε λιγο την υποδοχη για να σφιξη πιο πολυ και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπει μέσα στο location πατά το κάτω αριστερό κουμπί του μενού για να σου βγάλει την επιλογή.

 

O.K. Ευχαριστώ πολύ !!!

TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κοιτα να δεις αν παταει καλα η καρτα sim γιατι και σε μενα αυτο εκανε .πατησε λιγο την υποδοχη για να σφιξη πιο πολυ και βλεπουμε

 

καλησπερα!!!τελικα μετα την συμβουλη ενος φιλου το προβλημα λυθηκε!!!!!αιτια ηταν η προεγκατετημενη εφαρμογη του facebook η το update που γινοταν σε αυτη μετα την επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις!εγω την ξεφορτωθηκα και δεν ξαναεκανε restart!!!επιτελους γιατι τοσες μερες δεν μπορουσα να κανω χρηση του τηλ!!!!κατα τα αλλα το τηλ ειναι αριστο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις απ το playstore το facebook. το ξανακάνει??

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα νομιζω οτι πρεπει να παιζει ρολλο η εκδοση τις εφαρμογης.μολις το δοκιμασω θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο και δοκιμές νομίζω ότι η παρακάτω λύση είναι η καλύτερη για μένα μέχρι στιγμής για τις ειδοποιήσεις του contacts manager.

 

Προϋπόθεση:

 

1. Να είναι root το κινητό για να μπορεί να εγκατασταθεί τo ‘’Titanium Backup Pro’’

2. Να χρησιμοποιήσετε κάποια άλλη εφαρμογή για τα τηλέφωνα, τις επαφές και τα μηνύματά σας. Εγώ προσωπικά έχω για τηλέφωνα και επαφές το RocketDial Dialer & Contacts και για μηνύματα το Handsent

 

 

Με τη ‘’Διακοπή’’ της εφαρμογής με το ’Titanium Backup Pro δεν θα ξαναδείτε ειδοποιήσεις στο contact manager. Επειδή όμως οι εφαρμογές RocketDial Dialer & Contacts και Handsent δουλεύουν κάτω από την μαμίσια εφαρμογή contacts manger δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε ή να προσθέσετε νέα επαφή αν δεν ξεπαγώσετε πάλι με ένα κλικ το contacts manger (Διαδικασία δευτερολέπτων. Κάνετε την εγγραφή της νέας επαφής ή την επεξεργασία της παλιά και ξανά διακοπή).

 

EXEI ΗΧΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ LED ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ

Μην τρομάξετε αν με τη ‘’Διακοπή’’ εξαφανιστούν τα εικονίδια ‘’Cal log’’ ‘’Τηλέφωνο’’ ‘’Άτομα ‘’ ‘’ Μηνύματα’’ από την επιφάνεια εργασίας με το ξεπάγωμα θα εμφανιστούν πάλι.

 

Τώρα πως θα βάλετε το Titanium Backup Pro;;;; Υπάρχει στο Play store αλλά δεν είναι δωρεάν.......................................

 

κοιτάξτε και εδώ http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=349129

 

http://s6.postimg.org/k7pysmth9/Screenshot_2014_04_30_22_41_38.jpghttp://s6.postimg.org/3z9qj5kn1/Screenshot_2014_04_30_22_44_29.jpghttp://s6.postimg.org/wavag74jh/Screenshot_2014_04_30_22_56_16.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό...

 

Ξέχασα να πω ότι ειναι για νούμερα που είναι ήδη περασμένα στις επαφες, αλλα από ότι κατάλαβα εννοεί ότι γενικά δεν έχει αναγνωριση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε φορά που το ανοιγω μου πεταει μήνυμα για αναβάθμιση του Contact manager.

Ειναι πολύ σπαστικό, ξέρετε πως γίνεται να μην ξαναεμφανιστει;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι ειναι για νούμερα που είναι ήδη περασμένα στις επαφες, αλλα από ότι κατάλαβα εννοεί ότι γενικά δεν έχει αναγνωριση...

 

Μιλάω για νούμερα που είναι ήδη περασμένα στις επαφες και δεν μου βγάζει το όνομα... Μόνο το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνεχώς για την αποφυγή της αποδοχής αναβάθμισης του Contact Manager......γιατί βρε παιδιά? Αφού πιο πάνω δόθηκαν λύσεις στο θέμα της μη εμφάνισης των επαφών, λόγω του προθέματος +30 που πρέπει να έχουν οι επαφές......κατεβάζετε μια εφαρμογή από το GPlay και αυτόματα περνάει το +30 σε όλες τις επαφές, σε όλα τα νούμερα (10ψήφια επιλέξτε) που έχουν!!

 

Τόσο απλά.....και τα μηνύματα εξακολουθούν να δείχνουν τα ονόματα των επαφών μας, εφόσον τους έχουμε αποθηκευμένους....

 

Οπότε, γιατί να μην την κάνετε update την μανίσια εφαρμογή Contact Manager???

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνεχώς για την αποφυγή της αποδοχής αναβάθμισης του Contact Manager......γιατί βρε παιδιά? Αφού πιο πάνω δόθηκαν λύσεις στο θέμα της μη εμφάνισης των επαφών, λόγω του προθέματος +30 που πρέπει να έχουν οι επαφές......κατεβάζετε μια εφαρμογή από το GPlay και αυτόματα περνάει το +30 σε όλες τις επαφές, σε όλα τα νούμερα (10ψήφια επιλέξτε) που έχουν!!

 

Τόσο απλά.....και τα μηνύματα εξακολουθούν να δείχνουν τα ονόματα των επαφών μας, εφόσον τους έχουμε αποθηκευμένους....

 

Οπότε, γιατί να μην την κάνετε update την μανίσια εφαρμογή Contact Manager???

 

 

Είχα περάσει την νέα έκδοση του Contacts Manager για να σταματήσει να πετάει την ενημέρωση. Συμπεράσματα:

 

1. Όλη η εφαρμογή στα Αγγλικά

2. Βάζω το +30 στις επαφές μου. Στα μηνύματα φαίνεται το όνομα, στις κλίσεις όχι.

3. Βγάζω το +30 από τις επαφές μου. Στα μηνύματα δεν φαίνεται το όνομα, στις κλίσεις ναι....

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την νέα έκδοση του Contacts Manager για να σταματήσει να πετάει την ενημέρωση. Συμπεράσματα:

 

1. Όλη η εφαρμογή στα Αγγλικά

2. Βάζω το +30 στις επαφές μου. Στα μηνύματα φαίνεται το όνομα, στις κλίσεις όχι.

3. Βγάζω το +30 από τις επαφές μου. Στα μηνύματα δεν φαίνεται το όνομα, στις κλίσεις ναι....

 

Εγώ ποτέ δεν χρησιμοποιώ Ελληνικό μενού, μόνο Αγγλικό.......όσο για το πρόβλημα που αναφέρεις, δεν το εμφανίζει στο δικό μου (από to2c)....:blink:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά δεν θα διαβάζει τα ονόματα από τα μηνύματα.

Σε εμένα είχε επιλογή για απεγκατασταση του contact manager και επιστροφή στην αρχική του τηλεφώνου μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

 

http://s6.postimg.org/3z9qj5kn1/Screenshot_2014_04_30_22_44_29.jpg

 

ζηλευω,,θελω και εγω το supersu,αλλα κολλαω στην διαδικασια να περασω TWRP.φοβαμαι μην στραβωσει η διαδικασια και δεν εχω τηλ μετα..

απο την αλλοι αλλοι εχουν πει δεν τιθεται να το αλλαξεις το Kinguser,αλλα λενε ειναι καλυτερο.

τελικα πρεπει να εχεις supersu?

πειραζει να εχεις το kinguser?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν χρησιμοποιώ Ελληνικό μενού, μόνο Αγγλικό.......όσο για το πρόβλημα που αναφέρεις, δεν το εμφανίζει στο δικό μου (από to2c)....:blink:

 

Και εγώ από το to2c το πήρα. Περίεργο....................Μήπως η εισερχόμενη κλήση ήρθε από κινητό που έχει βάλει το +30;; Για δοκίμασε από σταθερό;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...