Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερεις αν περναει με TWRP;

Εχω ROW partision και λεω να μην μπλεξω με τα ρωσικα και φλας τουλ.

 

Με TWRP περνάει..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα την 4.4.2 αλλά εχω πρόβλημα με τα μηνύματα.. πέρασα το handcent και καθε φορά που πάω να στείλω μηνυμα με ρωτάει αν θέλω να είναι αυτή η προεπιλεγμένη εφαρμογή για να στέλνω.. πώς γυρίζω στην πρώτη ρομ που είχε περασμένη μέσα το κινητό; γτ με την 4.4.2 μου βγάζει και μια αστάθεια το wifi.. όπως επίσης και το πληκτρολόγιο που καμια φορά κολλάει.. heeeeeelp.. γτ θέλω να το δώσω στη μάνα μου και δεν θέλω να κολλάει καθολου μια και δεν ειναι καθόλου μαθημένη με αυτά
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εχει δοκιμασει κανεις 64αρα καρτα.

δοκιμασα εγω λοιπον και λειτουργει μια χαρα προς το παρον. :p

8-10 εγγραφη και 65-85 αναγνωση με ενα τεστερ που δοκιμασα απο playstore.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

με καποια updates, εφτασα στην 1439_7.1.1_DEV_S650...

δεν μου βγαζει καποιο system update, αλλα εχω στην κατω δεξια γωνια ενα watermark "Security Problem" και στην επανω δεξια γωνια το πρασινο ανδροειδες.

 

Ιδανικα θελω να φτασω στην τελευταια VIBE, η στην S308...

 

Καποιος τροπος???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνήθως το βγάζει όταν κάποιος κάνει απεγκατάσταση το Security. Μήπως κάτι τέτοιο συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνήθως το βγάζει όταν κάποιος κάνει απεγκατάσταση το Security. Μήπως κάτι τέτοιο συμβαίνει;

 

nai, το απεγκαταστησα και δεν μπορω να μπω ουτε στο play να το εγκαταστησω ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Άρα, δεν έχει να κάνει με τις αναβαθμίσεις που έκανες αλλά συμβαίνει λόγω της δικής σου παρέμβασης. Λογικά για να διορθωθεί το πρόβλημα θα πρέπει να φλασάρεις από την αρχή τη ROM. Σχετικά με το γεγονός ότι δεν έχεις Google Play, αυτό είναι λογικό εάν έκανες αναβαθμίσεις μέσω του system update, αφού κάνεις αναβάθμιση στη νεότερη επίσημη VIBE ROM η οποία έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και δεν έχει Google Play. Είναι γνωστό αυτό και έχει αναφερθεί και σε παλαιότερα posts. Θα πρέπει να φλασάρεις και τα gapps για να τα εγκαταστήσεις.
Link to comment
Share on other sites

εγκαταστησα τελικα την 1439 του μπαραλαμπη, μια χαρα φαινεται, δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα ακομα
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν μια βδομαδα δεν αντεξε το τηλ. στα χερια της ανηψιας μου και εσπασε το digiotizer,ξερει κανεις να προτεινει καμια καλη οθονη μαζι με digitizer(απότι καταλαβα ειναι ενα κοματι και δεν αλλαζει μονο το digitizer!)?

Επισης,θα μπορεσω μονος μου λετε να την αλλαξω η ειναι μεγαλο μανικη?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν μια βδομαδα δεν αντεξε το τηλ. στα χερια της ανηψιας μου και εσπασε το digiotizer,ξερει κανεις να προτεινει καμια καλη οθονη μαζι με digitizer(απότι καταλαβα ειναι ενα κοματι και δεν αλλαζει μονο το digitizer!)?

Επισης,θα μπορεσω μονος μου λετε να την αλλαξω η ειναι μεγαλο μανικη?

Μπορείς να το βρεις εδώ http://www.ebay.com/itm/Lenovo-S650-LCD-Display-Touch-Digitizer-Full-Assembly-Original-Part-20131019Y-/111687948538?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1a011ed8fa. Το πήρά και εγώ και είναι άψογο.

Μπορείς να το περάσεις και μόνος με λίγη προσοχή. Δες ένα βιντεάκι εδώ

Sony Ericsson P800 - Sony Ericsson P990 - HTC P3300 - HTC KAISER - LG GT540 - LG Optimus 2X - Lenovo S939 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι ενω ειχα 50% μπαταρια βλεπω τωρα 5% χωρις να κανω χρηση

Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα συνηθως αντε να επεφτε 1-2%

Παιζει στο ebay καμια μπαταρια που να μην ειναι μαιμου ?

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο

Βρηκα ευτυχως τι εφταιγε

H εφαρμογη Ο Καιρός Amber (Ο Καιρός EZ) με κλειστα τα παντα ρουφαει για πλακα ολη τη μπαταρια μεσα σε μιση ωρα

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.ezweather

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη

viberom_v1.0_2407_2_st_s650 η rom που φοραω

οταν μου ερχεται sms στο κινητο δεν θελω ηχο ειδοποιησης (για προσωπικούς λόγους)

δηλαδη οταν ερχεται sms να μην χτυπαει το κινητο

στις ρυθμισεις εντασης ηχου δεν εχει τετοια λειτουργια

οταν με παιρνουν τηλεφωνο θελω να χτυπαει κανονικα αλλα οταν ερχεται sms να μην χτυπάει!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα παιδια εχω το κινητο ενα χρονο περιπου

τωρα τελευταια μου κολλαει και εκεί που το έχω ανοικτό, στα καλά καθούμενα κάνει επανεκκίνηση από μόνο του

viberom_v1.0_2407_2_st_s650

το εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα συνεχιζει τα ιδια προβληματα

Οποιαδηποτε βοηθεια, γνωμη δεκτη!!!

 

να κανω wipe data / cache? θα ξεκολησει?

να του αλλαξω rom ?

Edited by georgemg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχουν κάποιοι drivers για usb Hotspot? Το συνδεσα σε ένα παλιό laptop και το έβγαζε με κίτρινο θαυμαστικο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά S.Ο.S συνδεθηκα σήμερα στην Q και θα πρέπει να φτιάξω ένα νέο APN πάω κανονικά από τις ρυθμίσεις αλλά πουθενά δεν μου δίνει την δυνατότητα εκεί για νέο APN, δεν υπάρχει πουθενά κάτι που να ανοίγει (add) νέα πόρτα, πάτησα κάτω αριστερά στο κουμπάκι μενού με τις οριζοντιες γραμμουλες... αλλά και εκεί δεν βγάζει τίποτα, και από ότι είδα και σε άλλες ίδιες συσκευές φίλων το ίδιο γίνεται, μπορεί να βοηθήσει κάποιος, ευχαριστώ εκ των προτέρων! Edited by diphone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SMS συνδεθηκα σήμερα στην Q και θα πρέπει να φτιάξω ένα νέο APN πάω κανονικά από τις ρυθμίσεις αλλά πουθενά δεν μου δίνει την δυνατότητα εκεί για νέο APN, δεν υπάρχει πουθενά κάτι που να ανοίγει (add) νέα πόρτα, πάτησα κάτω αριστερά στο κουμπάκι μενού με τις οριζοντιες γραμμουλες... αλλά και εκεί δεν βγάζει τίποτα, και από ότι είδα και σε άλλες ίδιες συσκευές φίλων το ίδιο γίνεται, μπορεί να βοηθήσει κάποιος, ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Για το apn πας σύστημα - > περισσότερα > δίκτυα κινητής > ονόματα σημείου πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Mary19, Ακριβώς αυτό κάνω, ... περισσότερα > δίκτυα κινητής > ονόματα σημείου πρόσβαση και μετά δεν μου βγάζει πουθενά την επιλογή για νέο APN, ούτε πάνω στην οθόνη ούτε στο μενού. Στο Youtube που είδα παρόμοια συσκευή την νέα πόρτα ΑΡΝ την βγάζει πατώντας κάτω στο μενού (κουμπάκι αριστερό με τις γραμμούλες>πτυσόμενο παράθυρο>ΝEW APN ) στην δικιά μου συσκευή (και σε 3 ακόμα ίδιες, φίλων μου) δεν μας βγάζει τίποτα όταν πατάμε εκεί... Τέλος σκέφτομαι να κάνω αλλαγή της ΡΟΜ μηπως και διορθώσω το πρόβλημα μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια αξιόπιστη με Ελληνική γλώσσα στα μενού..
Link to comment
Share on other sites

Mary19, Ακριβώς αυτό κάνω, ... περισσότερα > δίκτυα κινητής > ονόματα σημείου πρόσβαση και μετά δεν μου βγάζει πουθενά την επιλογή για νέο APN, ούτε πάνω στην οθόνη ούτε στο μενού. Στο Youtube που είδα παρόμοια συσκευή την νέα πόρτα ΑΡΝ την βγάζει πατώντας κάτω στο μενού (κουμπάκι αριστερό με τις γραμμούλες>πτυσόμενο παράθυρο>ΝEW APN ) στην δικιά μου συσκευή (και σε 3 ακόμα ίδιες, φίλων μου) δεν μας βγάζει τίποτα όταν πατάμε εκεί... Τέλος σκέφτομαι να κάνω αλλαγή της ΡΟΜ μηπως και διορθώσω το πρόβλημα μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια αξιόπιστη με Ελληνική γλώσσα στα μενού..

διαλέγεις την σιμ και μετά ορίζεις το apn πατώντας παρακάτω

Link to comment
Share on other sites

1000 x ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν ξέρεις πόσο με βοήθησες, τόσο που ήμουν ή στο να αλλάξω ρομ ή στο να πάρω και νέα συσκευή, να σαι καλά ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!
Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες φαινεται να καταναλωνει μπαταρια το κινητο ενω ειναι standby

Ενω φυσιολογικα χωρις χρηση για 8 ωρες αντε να παει απο το 100 στο 96

καποιες φορες το αφηνω στο 75 τη νυχτα και το πρωι μπορει να το βρω στο 20

Πως μπορω να δω τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες φαινεται να καταναλωνει μπαταρια το κινητο ενω ειναι standby

Ενω φυσιολογικα χωρις χρηση για 8 ωρες αντε να παει απο το 100 στο 96

καποιες φορες το αφηνω στο 75 τη νυχτα και το πρωι μπορει να το βρω στο 20

Πως μπορω να δω τι γινεται ?

 

ειτε καποιο προγραμμα στο παρασκηνιο ,ειτε κακο σημα στο σημειο που το αφηνεις το βραδυ,ειτε η μπαταρια αρχισε να κανει τσαλιμακια που και που.

εαν εχεις το lenovo power manager ,πανε στην καρτελα usage και δες τι σου καταναλωνει μπαταρια περισσοτερο,τοσο σε software οσο και σε hardware.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το lenovo power manager δεν το εχει παρει το ματι μου

Εβαλα το battery doctor και το αφησα παλι στην ιδια θεση ολη νυχτα και δεν κατεβηκε σχεδον καθολου

Σχεδον μια μερα συμπληρωνει σε λιγο και ειναι στο 85% με καμια 15αρια 3 λεπτα τηλεφωνηματα και κανα τετατρο στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...