Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις εφαρμογές της Google (βιβλία google play, μουσική google play, ταινίες google play, περίπτερο google play, google talkback, hangouts, google+, chrome, google, κείμενο σε ομιλία google) ποιες μπορούν να διαγραφούν με ασφάλεια; Θα έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό μετά; Επίσης, έχει κάνει κανένας root με το Stump Root; Είναι μόνιμο; Μπορείς να κάνεις unroot; Και αν ναι, πως;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες τ βραδυ βγηκε αναβαθμηση cm11 M11 κ πεταει τ κινητο....κ περισσοτερη ελευθερη ραμ.....πλεον καμια εφαρμογη δεν μ κανει επαννεκινηση....κ εγω viber,facebook,messenger και αλλα...
Link to comment
Share on other sites

Από τις εφαρμογές της Google (βιβλία google play, μουσική google play, ταινίες google play, περίπτερο google play, google talkback, hangouts, google+, chrome, google, κείμενο σε ομιλία google) ποιες μπορούν να διαγραφούν με ασφάλεια; Θα έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό μετά; Επίσης, έχει κάνει κανένας root με το Stump Root; Είναι μόνιμο; Μπορείς να κάνεις unroot; Και αν ναι, πως;

 

Εφαρμογές της google βγάζουμε μόνο αν έχουμε ξεκλείδωτο bootloader! Ό,τι άλλο, θα μας οδηγήσει να ξαναφλασάρουμε τη stock rom για να το "ξεbrickάρουμε".

 

Χθες τ βραδυ βγηκε αναβαθμηση cm11 M11 κ πεταει τ κινητο....κ περισσοτερη ελευθερη ραμ.....πλεον καμια εφαρμογη δεν μ κανει επαννεκινηση....κ εγω viber,facebook,messenger και αλλα...

 

Ακόμα m11; Μου κάνει εντύπωση μιας και πολλά κινητά (π.χ optimus g) έχουν πάρει ήδη την m12 (lg και μη).

 

@esertas, μήπως κατά την εγκατάσταση του towelroot επέλεξες το "επαλήθευση της εφαρμογής με τη google";

Edited by Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα m11; Μου κάνει εντύπωση μιας και πολλά κινητά (π.χ optimus g) έχουν πάρει ήδη την m12 (lg και μη).

 

Με 2 gb ραμ λογικο ειναι να εχει βγει cm12...τρ τ δικο μας με 834 μβ δεν ειναι κ ευκολο.....εδω δεν μπορει να σηκωσει τ βασικα......κατι μπορει να γινει αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα m11; Μου κάνει εντύπωση μιας και πολλά κινητά (π.χ optimus g) έχουν πάρει ήδη την m12 (lg και μη).

 

Με 2 gb ραμ λογικο ειναι να εχει βγει cm12...τρ τ δικο μας με 834 μβ δεν ειναι κ ευκολο.....εδω δεν μπορει να σηκωσει τ βασικα......κατι μπορει να γινει αναμενουμε

 

Δεν αναφέρομαι στην cm12 που είναι βασισμένη πάνω στη lollipop, αλλά στην m12 της cm11, την τελευταία milestone που θα βασίζεται πάνω σε kitkat.

Δύσκολο μου φαίνεται να μην πάρει το l9ii την cm12, αν και οι φήμες λένε ότι πρόκειται να "σκοτώσουν" αρκετές συσκευές που τώρα υποστηρίζουν cm11.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα, εκτός από hard reset υπάρχει άλλη λύση; Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και πρεπει να βγαζω μπαταρια και να την ξαναβαζω... αν ειναι δυνατον αυτο το πραγμα για κινητο 250 ευρω που ειχα δωσει....

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και πρεπει να βγαζω μπαταρια και να την ξαναβαζω... αν ειναι δυνατον αυτο το πραγμα για κινητο 250 ευρω που ειχα δωσει....

 

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο το κάνει καθώς το παρουσίασε εδώ και 4-5 μέρες χωρίς να έχω περάσει τίποτα καινούριο ή να έχω αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πισω για ελεγχο.μπορει να μην παταει καλα η μπαταρια.θελει παντως τεχνικο.αν ηταν θεμα.software θα εστρωνε.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα εξανε τ ιδιο πριν μια βδομαδα περιπου πρωτη φορα κ αναγκαστηκα να βγαλω μπαταρια.....νομιζα οτι τα κακαρωσε αλλα ενταξει μετα απο βγαλσιμο μπατατιας....τι να πω.....γτ να εγινε σε τοσα ατομα;
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η μπαταρια παταει τελεια και δεν φαινεται ότι μπορει να συμβαινει απο κουνημα μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι στη θέση της πάντα 100% και κλείνει ακόμα και όταν απλά είναι σε ένα σημείο σταθερό. Επίσης αφού το παρουσιάζουν ήδη τόσα κινητά όλα μαζί αυτές τις μέρες ελπίζω να είναι κάποιο software conflict.
Link to comment
Share on other sites

Tα κινεζικα βελτιωνονται,τα κορεατικα χαζευουνε...........

Αυτο το θεμα που δεν ακους και σε ακουνε καπου διαβασα οτι στο λυνει η LG με το να σου περασει την προηγουμενη εκδοση.

Να κατσω τωρα να το ξεκλειδωσω για να φλασαρω ενω εχω 20 μηνες εγγυση.................

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το service.της lg και μου.ειπαν οτι εχει 30 ευρω να το πανε στην προηγουμενη εκδοση(4.1.2)!!ελεος για ενα τοσο απλο πραγμα
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε και σε μένα το πρόβλημα με την αυθόρμητη απενεργοποίηση. Χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία και τις δυο φορές (πρώτη φορά πριν 4-5 μέρες περίπου).
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το αν υπάρξει ή όχι cm12 είναι θέμα κατά πόσο θέλει να ασχοληθεί developer να την κάνει port

 

Επίσης, μιας και είναι το προηγούμενο κινητό μου, ακόμα ασχολειστε με stock rom;

Cm γρήγορα και μόνο

Link to comment
Share on other sites

Το αν υπάρξει ή όχι cm12 είναι θέμα κατά πόσο θέλει να ασχοληθεί developer να την κάνει port

 

Επίσης, μιας και είναι το προηγούμενο κινητό μου, ακόμα ασχολειστε με stock rom;

Cm γρήγορα και μόνο

 

Δωσε λινκ για κατεβασμα και αναγνωριση...:)

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε και εμένα το πρόβλημα με την άσχετη απενεργοποίηση. Παρατήρησα τα εξής: 1) Το πρόβλημα ξεκίνησε μόλις άρχισε ο κρύος καιρός 2) Μου συμβαίνει πάντα όταν το έχω πάνω σε κρύα επιφάνεια και κάθε φορά που σβήνει το πίσω καπάκι και η μπαταρία είναι καταπαγωμένες. Υποθέτω ότι το πρόβλημα σχετιζέται με το κρύο αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Αν έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ας επιβεβαιώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα το service.της lg και μου.ειπαν οτι εχει 30 ευρω να το πανε στην προηγουμενη εκδοση(4.1.2)!!ελεος για ενα τοσο απλο πραγμα

 

Στειλτο σε μένα θα σ κανω με 15 χεχεχε αν είναι δυνατόν να ζητάνε 30 ευρώ για ουτε 2 λεπτα δουλειάς

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με σημερινη επικοινωνια με lg ερχετε αμεσα αναβαθμιση που λυνει το προβλημα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για την απενεργοποίηση θα έρθει η αναβάθμιση; Εγώ νομίζω πως παγώνει με τον Chrome γιατί όσες φορές το βρήκα κλειστό το τελευταίο που είχα ανοίξει ήταν αυτό. Εδώ κ 2 μέρες που δεν το δούλεψα δεν είχα θέμα. Βέβαια δεν έχω κανένα άλλο στοιχείο να πιστεύω πως είναι απλά αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Για την απενεργοποίηση θα έρθει η αναβάθμιση; Εγώ νομίζω πως παγώνει με τον Chrome γιατί όσες φορές το βρήκα κλειστό το τελευταίο που είχα ανοίξει ήταν αυτό. Εδώ κ 2 μέρες που δεν το δούλεψα δεν είχα θέμα. Βέβαια δεν έχω κανένα άλλο στοιχείο να πιστεύω πως είναι απλά αυτό.

 

Δε φταίει ο Chrome (χρησιμοποιώ αποκλειστικά άλλο browser). Αν θυμάμαι καλά εμφανίστηκε το πρόβλημα της απενεργοποίησης ταυτόχρονα με μια "αναβάθμιση" τής εφαρμογής VuTalk Uninstall.

 

Έκανα uninstall τα updates της, και αναμένω συμπεριφορές.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...