Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενας ρε ****το δεν θα βρεθει να φτιαξει καναν καλο kernel???Μεχρι και στο xperia mini να ψαξεις θα βρεις custom roms και kernels!!!Παντως και ενας φιλος μου που το εχει με 4.4.2 του τα παρουσιαζει.Και εχει συμβιβαστει κανοντας επενεκκινησεις...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μ μας μαμησες με αυτο το φριντομ!!!εχει κολλησει το πλειστορ δεν συνδεεται με τπτ!τωρα διαβαζω στο ιντερνετ οτι δημιουργειται σε πολλους προβλημα.Δοκιμαζω τροπους ομως και δε στρωνει με τπτ!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ μας μαμησες με αυτο το φριντομ!!!εχει κολλησει το πλειστορ δεν συνδεεται με τπτ!τωρα διαβαζω στο ιντερνετ οτι δημιουργειται σε πολλους προβλημα.Δοκιμαζω τροπους ομως και δε στρωνει με τπτ!

Πριν μπεις στ play store ανοιξε τν εφαρμογη freedom

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε αλλαγη σε jellybean απο kitkat ειστε ενταξει με τις ενημερωσεις του playstore? εμενα δεν βρισκει ενημερωσεις ενω υπαρχουν..ειχα κανει και back up μεσω της μαμισιας εφαρμογης lg backup και επανεφερα τις εφαρμογες που ειχα κ μ κιτκατ..μπορει να παιζει ρολο αυτο..;
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε αλλαγη σε jellybean απο kitkat ειστε ενταξει με τις ενημερωσεις του playstore? εμενα δεν βρισκει ενημερωσεις ενω υπαρχουν..ειχα κανει και back up μεσω της μαμισιας εφαρμογης lg backup και επανεφερα τις εφαρμογες που ειχα κ μ κιτκατ..μπορει να παιζει ρολο αυτο..;

 

Μια χαρά τις κάνει εμένα τις ενημερώσεις. Εγώ είχα κρατήσει backup με το helium.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα στα 90 ευρω 4 μηνων,με 20 μηνες υπολοιπο εγγυσης και προοριζεται δια την συντροφο :lol:.

Πολυ καλο τηλεφωνακι,ειναι ενα κλικ πιο μεγαλο απο το xperia M που εχω στις 4 ιντσες:mad::mad:

Το τσεκαρω καμμια ωρα και δουλευει ρολοι.Εκδοση 4.4.2

Αρχιζω να ψαχνω και για μενα ενα........:lol::lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Mε CM11 εδώ και κάποιες μέρες (ξανά)

Τα πάει πολύ καλά λειτουργικά αλλά η διάρκεια μπαταρίας πλέον είναι απλά για γέλια. Μιλάμε πως δεν βγάζει καν 20 ώρες και χωρίς καμμιά ιδιαίτερη χρήση!

Τι διάολο, μόνο στο δικό μου cm11 συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Mε CM11 εδώ και κάποιες μέρες (ξανά)

Τα πάει πολύ καλά λειτουργικά αλλά η διάρκεια μπαταρίας πλέον είναι απλά για γέλια. Μιλάμε πως δεν βγάζει καν 20 ώρες και χωρίς καμμιά ιδιαίτερη χρήση!

Τι διάολο, μόνο στο δικό μου cm11 συμβαίνει;

Με cm11 εδω κ 3 βδομαδες περιπου...ειναι τ ιδιο μ την stock.....μηπως εχεις ανοιχτο τ NFC;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι κλειστό, και είναι πάντα σε 2G

Δεν ξερω παντψς εμενα ειναι το ιδιο η μπαταρια.....παντως πεταει η cm11 κανεις τ κινητο οτι θελεις.....κ τρεχουν μια χαρα ολες οι εφαρμογες.....+nova launcher!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην πρεπει να εισαι root....μετα μπες εδω https://www.youtube.com/watch?v=VUGfwg5PnII και πηγαινε στις πληροφοριες τ video.....εχει να κατεβασεις μια εφαρμογη viber παλια.....σβησε αυτη π εχεις και εγκατεστησε αυτη....μετα μπες στ freedom και πατα viber......θα τ δεις και στ βιντεο.

 

Φιλε μου παλευω να κατεβασω απο το viber καποια stickers και μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα..ξερεις τι ειναι;;

?do=newreply&p=5742372#editpost

Link to comment
Share on other sites

Mε CM11 εδώ και κάποιες μέρες (ξανά)

Τα πάει πολύ καλά λειτουργικά αλλά η διάρκεια μπαταρίας πλέον είναι απλά για γέλια. Μιλάμε πως δεν βγάζει καν 20 ώρες και χωρίς καμμιά ιδιαίτερη χρήση!

Τι διάολο, μόνο στο δικό μου cm11 συμβαίνει;

 

To να θελω να βελτιωσω το 1000αρι xperia ray με τα 512ram,το xperia arc,η arc s που σερνονται,οκ το εκανα......

Περνοντας το xperia M 2πυρινο με 1gb ραμ δεν βλεπω τον λογο.Καραφορτωμενο και παει φυσεκι........αφαιρεσα μονο την σαβουρα google.

Το ιδιο και με το L9 ii.....................

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παλευω να κατεβασω απο το viber καποια stickers και μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα..ξερεις τι ειναι;;

?do=newreply&p=5742372#editpost

Πατας οκ κ ξανα πατας πανω στην τιμη κ κατεβαινουν....εμενα ετσι κανει

Link to comment
Share on other sites

To να θελω να βελτιωσω το 1000αρι xperia ray με τα 512ram,το xperia arc,η arc s που σερνονται,οκ το εκανα......

Περνοντας το xperia M 2πυρινο με 1gb ραμ δεν βλεπω τον λογο.Καραφορτωμενο και παει φυσεκι........αφαιρεσα μονο την σαβουρα google.

Το ιδιο και με το L9 ii.....................

 

To LG, μετά από κάποιο χρόνο χρήσης, μόνο φυσέκι δεν πάει. Και εξακολουθούν και τα προβλήματα με τις χαμένες κλήσεις. Οπότε, ναι, θέλω να του βάλω μια cm, αλλά η ρημάδα ρουφάει τη μπαταρία.

Edited by alekan_1
Link to comment
Share on other sites

To LG, μετά από κάποιο χρόνο χρήσης, μόνο φυσέκι δεν πάει. Και εξακολουθούν και τα προβλήματα με τις χαμένες κλήσεις. Οπότε, ναι, θέλω να του βάλω μια cm, αλλά η ρημάδα ρουφάει τη μπαταρία.

Με 1,5-2,0 % ρουφηγμα σε stand by με κλειστη οθονη,ουτε αναφορα για cm!!!

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και τα ιδια δεν βαρεθηκατε , αν δεν σας αρεσει το κινητο και η εταιρια lg πηγαινετε καπου αλλου. με πιο πολλα προβληματα, αμαν φτανη μιλατε για μηνυματα και για κλησεις τα ιδια παντα ατομα γιατι το κανετε δεν ξερω. αυτο το θεμα εχει λυθει πιστεψτεμε και αυτη ειναι λιγοι,και πιιστευω οτι το κανουν σκοπιμα, δεν εχουν κατι αλλο να πουν και εχουν κολλησει στις κλησεις, και τα μηνυματα. το τηλεφωνο ειναι αριστο στα λευτατου, και εχει πουλησει πολυ λοιπον δεν μας πηθεται με αυτα που λετε το εχω ξαναγραψει, οσοι εχετε προβληματα στο servis και ειναι απο τα καλυτερα στην ελλαδα για μενα το τηλεφωνο ειναι αριστο. εχει μια παρα πολυ καλη οθονη πολυ καλη καμερα με δυνατο flas αριστο gps πολυ γρηγορο και γενικα δεν εχω προβληματα και γνωριζω αρκετους που το εχουν και ακουω καλα λογια? Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και τα ιδια δεν βαρεθηκατε , αν δεν σας αρεσει το κινητο και η εταιρια lg πηγαινετε καπου αλλου. με πιο πολλα προβληματα, αμαν φτανη μιλατε για μηνυματα και για κλησεις τα ιδια παντα ατομα γιατι το κανετε δεν ξερω. αυτο το θεμα εχει λυθει πιστεψτεμε και αυτη ειναι λιγοι,και πιιστευω οτι το κανουν σκοπιμα, δεν εχουν κατι αλλο να πουν και εχουν κολλησει στις κλησεις, και τα μηνυματα. το τηλεφωνο ειναι αριστο στα λευτατου, και εχει πουλησει πολυ λοιπον δεν μας πηθεται με αυτα που λετε το εχω ξαναγραψει, οσοι εχετε προβληματα στο servis και ειναι απο τα καλυτερα στην ελλαδα για μενα το τηλεφωνο ειναι αριστο. εχει μια παρα πολυ καλη οθονη πολυ καλη καμερα με δυνατο flas αριστο gps πολυ γρηγορο και γενικα δεν εχω προβληματα και γνωριζω αρκετους που το εχουν και ακουω καλα λογια?

Τα 3/4 απο τ ατομα π ειναι εδω μεσα εχουν αναφερει τ προβλημα με τις χαμενες κλησεις κ τ μηνυματα....ενας απο αυτους ειμαι και εγω....τοσο καιρο βλεπω τ γραφεις κ δεν ασχολουμαι...αλλα γραφεις μν πω τι.....εισαι τυχερος κ δεν χανεις κλησεις κ μνμτ...μαλλν.....οι περισσοτεροι τ κινητακι μας τ δωσανε κ πηγανε για αλλα για αυτα τ προβληματα π αναφερουμε εμεις οι τρεις τεσσερις....διαβασε τ φορουμ απο την αρχη να δεις ποσοι ειμαστε.....εγω ξερω ποσα ατομα με αυτο τ κινητο π τ εχουν παρει απο τ public κ ειχαν προβλημα και δεν εφτιαξε ουτε με service τπτ.....κ επισης δεν καθονται να ασχοληθουν παραπανω οπως εμεις κ μπαινουμε εδω στ φορουμ κ προσπαθουμε να κανουμε κτ να τ φτιαξουμε...(τα λυσαμε τ περισσοτερα)...δεν τ κανουμε σκοπιμα κ τ αναφερουμε συνεχεια....απλα εδω ειμαστε για να μαθαινουμε να λεμε την γνωμη μας κ τ προβληματα μας....αν δεν σ αρεσει τ φορουμ κ αυτα π συζηταμε κ βαριεσαι να βλεπεις αυτα τ ιδια προβληματα να τ λεμε συνεχεια μν ξαναμπεις....κ αφου εισαι ο τυχερος κ δεν χανεις ουτε κληση ουτε μνμ πιο ο λογος να μπεις εδω μεσα;;;; για να μας πετας εξυπναδες;......φιλικα παντα :D

Link to comment
Share on other sites

Τα 3/4 απο τ ατομα π ειναι εδω μεσα εχουν αναφερει τ προβλημα με τις χαμενες κλησεις κ τ μηνυματα....ενας απο αυτους ειμαι και εγω....τοσο καιρο βλεπω τ γραφεις κ δεν ασχολουμαι...αλλα γραφεις μν πω τι.....εισαι τυχερος κ δεν χανεις κλησεις κ μνμτ...μαλλν.....οι περισσοτεροι τ κινητακι μας τ δωσανε κ πηγανε για αλλα για αυτα τ προβληματα π αναφερουμε εμεις οι τρεις τεσσερις....διαβασε τ φορουμ απο την αρχη να δεις ποσοι ειμαστε.....εγω ξερω ποσα ατομα με αυτο τ κινητο π τ εχουν παρει απο τ public κ ειχαν προβλημα και δεν εφτιαξε ουτε με service τπτ.....κ επισης δεν καθονται να ασχοληθουν παραπανω οπως εμεις κ μπαινουμε εδω στ φορουμ κ προσπαθουμε να κανουμε κτ να τ φτιαξουμε...(τα λυσαμε τ περισσοτερα)...δεν τ κανουμε σκοπιμα κ τ αναφερουμε συνεχεια....απλα εδω ειμαστε για να μαθαινουμε να λεμε την γνωμη μας κ τ προβληματα μας....αν δεν σ αρεσει τ φορουμ κ αυτα π συζηταμε κ βαριεσαι να βλεπεις αυτα τ ιδια προβληματα να τ λεμε συνεχεια μν ξαναμπεις....κ αφου εισαι ο τυχερος κ δεν χανεις ουτε κληση ουτε μνμ πιο ο λογος να μπεις εδω μεσα;;;; για να μας πετας εξυπναδες;......φιλικα παντα :D

Αυτα παθαίνεις άμα περνεις το κινητό σου από το ποιο ακριβό μαγαζί που υπάρχει μόνο και μόνο για να γράφει η συσκευασία πανω ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ προέλευσης.. :-P... Περα από την πλάκα παίδες το δικό μου Πολωνίας είναι και είναι κομπλέ, τα δικά σας που είχαν πρόβλημα τι προέλευσης είναι;;; Για πείτε μπας και βγάλουμε άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ελληνικά και τα δύο με τα ίδια προβλήματα. Θα το ξαναπώ. Με downgrade σε jelly bean δεν έχω κανένα θέμα και στα δύο.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα θέμα με το κινητό μου βλέποντας την εικόνα αυτή;

Λειτουργικό kitkat τρέχει της μαμάς lg...http://imgur.com/UZTlWeC

Edited by dimxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...