Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα τα λεει το παιδι.Καντε ενα κοπο βαλτε 4.1.2 και θα ησυχασετε!Μου ετυχε να χασω μνμ αλλα πιστευω ηταν απο την cosmote.Το λεω αυτο διοτι εδω στη μακεδονια κατα καιρους η cosmote κανει κατι χαζα+ το οτι φιλαρακι μου με galaxy s εχασε και αυτος μνματα..Για κλησεις ουτε αναφορα ολα ρολοι!!!!!!Επισης βαλτε nova launcher και κατι μονταρισματακια με το xposed που ανεφερα πριν 5-6 σελιδες και θα εχετε ενα σφαιρατο και φουλ λειτουργικο κινητο με τελεια νπαταρια μη φοβαστε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανακεφαλαιωση λοιπον και τα πραγματα εχουν ως εξης:

Τα μηνυματα κ οι κλησεις χανονται με jelly bean (τσεκαρισμενο),οποτε η προτροπη βγαλε kit kat κ βαλε jelly bean, ειναι ακυρη.

Το service της LG, το στελνει πισω χωρις να διορθωσει κανενα προβλημα (τσεκαρισμενο), γιατι προφανως δε μπορει. Αλλη μια ακυρη προτροπη.

Το θεμα, ναι, εχει να κανει μαλλον με την επιλογη 2G ή 3G, αλλα τετοια αθλια συμπεριφορα τηλεφωνου δεν εχω ξανασυναντησει. Δεν υπαρχει περιπτωση να παιδευεται κοσμος με αλλες συσκευες με τετοια θεματα. Αληθεια βολευει πολλους να την εχουν τη συσκευη σε 2G μονιμα κ να αλλαζουν σε 3G 2-3 φορες τη μερα, για να δουν e_mail κ να σερφαρουν στο διαδικτυο? Ειναι απλα τραγικο...Τριτη ακυρη προτροπη λοιπον..

Ακομα κ τα κινεζικα ειναι πολυ καλυτερα, για τη δουλεια για την οποια προοριζονται οι συσκευες με τις οποιες ασχολουμαστε και λεγονται smartphones, με τις οποιες σερφαρουμε χωρις να φοβομαστε να πραγματοποιουμε κ ΑΝ θα λαβουμε κλησεις. Αν θελουμε μονο το πρωτο,παιρνουμε ενα ταμπλετακι, ενω αν θελουμε μονο το δευτερο, εχει κατι τηλεφωνακια με κουμπακια στα 30 ευρω μουρλια (τσεκαρισμενο και αυτο χα χα χα).

Μια συσκευη, δε μπορει να χαρακτηριστει εξαιρετικη οταν παρουσιαζει τοσο σοβαρα προβληματα με τοση μεγαλη συχνοτητα. Προβληματικη θα της ταιριαζε καλυτερα.

Και ναι, η τιμη του αυξηθηκε γιατι ξεμειναν απο στοκ, διοτι στα 140 ευρω με τα χαρακτηριστικα που ειχε σαν συσκευη ηταν ελκυστικοτητη προταση, αλλα υπαρχουν πολλοι που βλαστημουν την ωρα κ τη στιγμη που το πηραν κ υπαρχει κ ενας συγκεκριμενος που βλαστημαει εμενα που του το προτεινα....χα χα χα χα...ειδε κ αποειδε κ το σπρωξε με 100 ευρω...ευτυχως γλιτωσα τη μουρμουρα!

 

Ολα καλα του, αλλα τα σημαντικα του, προβληματικα! Οσοι μπορουν να ζησουν μ' αυτο, ok. Οπως βολευεται ο καθενας..

 

Υ.Γ.: αντε τωρα να το βαλω αγγελια να το πουλησω στο sell and buy του myphone, με τοσο θαψιμο που του χω ριξει...χα χα χα χα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με jellybeam δεν εχω χασει ουτε μια κληση!Πιστευω πως η διαδικασια που πρεπει να το κανεις ειναι:Οοοοχι μεσω pc lg suite κλπ κλπ.....Πρεπει να κανεις root και να φλασαρεις την 4.1.2 που εχει στους xda (ελαφρως τροποποιημενη)Εγω την εβαλα ετσι,εβγαλα και κατι ακομα αχρηστα και το κινητο πεταει!!!!!!!!(Χθες εστειλα μια γκομενα μνμ και δεν πηρα απαντηση..χυλοπιτα λετε η ετυχε να μην ερθει μνμ;!!!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με jellybeam δεν εχω χασει ουτε μια κληση!Πιστευω πως η διαδικασια που πρεπει να το κανεις ειναι:Οοοοχι μεσω pc lg suite κλπ κλπ.....Πρεπει να κανεις root και να φλασαρεις την 4.1.2 που εχει στους xda (ελαφρως τροποποιημενη)Εγω την εβαλα ετσι,εβγαλα και κατι ακομα αχρηστα και το κινητο πεταει!!!!!!!!(Χθες εστειλα μια γκομενα μνμ και δεν πηρα απαντηση..χυλοπιτα λετε η ετυχε να μην ερθει μνμ;!!!!!!)

 

Αυτήν την 4.1.2 που λες έχω..jellybeaN..:lol:...άκυρη και αυτή η προτροπή...:p

 

Στην περίπτωση της γκόμενας, παρακαλάς να είναι το εξακριβωμένο πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις και τα μηνύματα.

Ξανα στείλε....και στην περίπτωση που είναι όντως χυλόπιτα, τι θα σε πειράξει ακόμα μία?? χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα......

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα να τα κρατησει για τον εαυτο του. και να μην τα γενικευει σε τετοιο βαθμο γιατι κανει κακο και στην εταιρια και στους ενδειαφερομενους αγοραστες το τηλεφωνο στα χρηματα του ειναι οτι υπαρχη το καλυτερο ορισμενοι λενε οτι υπαρχουν πολοι που το ξερουν ας κανουμε λοιπον μια ψηφοφορια να δουμε λοιπον ποσοι ειναι αυτη εγω βλεπω τους ιδιους παντα να το σολιαζουν αρνητικα ?και κατι αλλο εαν θελετε να μην χανετε μηνυματα και κλισης παντα να το εχετε στο δικτυο 2g το σημα του 3g ειναι για κλαματα οσες φορες το εχω δοκιμασει απο φουλ πεφτω σε μια τα δικτυα στην ελλαδα ειναι για κλαματα? Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχ!!!!!Εγω παντως δεν το αλλαζω με τιποτα!τι να πω..πλεον με 4.1.2 παει σφαιρα κλησεις μνματα ολα καλα!ισως φταινε καποιες παρτιδες τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα να τα κρατησει για τον εαυτο του. και να μην τα γενικευει σε τετοιο βαθμο γιατι κανει κακο και στην εταιρια και στους ενδειαφερομενους αγοραστες το τηλεφωνο στα χρηματα του ειναι οτι υπαρχη το καλυτερο ορισμενοι λενε οτι υπαρχουν πολοι που το ξερουν ας κανουμε λοιπον μια ψηφοφορια να δουμε λοιπον ποσοι ειναι αυτη εγω βλεπω τους ιδιους παντα να το σολιαζουν αρνητικα ?και κατι αλλο εαν θελετε να μην χανετε μηνυματα και κλισης παντα να το εχετε στο δικτυο 2g το σημα του 3g ειναι για κλαματα οσες φορες το εχω δοκιμασει απο φουλ πεφτω σε μια τα δικτυα στην ελλαδα ειναι για κλαματα?

 

Έλα Fanboy... Chum Chum εδώ...

Τα προβλήματα (τα οποία παρεμπιπτόντως αναλύονται σε φόρα ανά τον κόσμο και όχι μόνο στο ελληνικό myphone) ΠΡΕΠΕΙ να αναφέρονται για να «υποψιάζουν» τους υπόλοιπους χρήστες και να γνωρίζουν οι δυνητικοί αγοραστές τι συμβαίνει. Αλήθεια, αν ΠΡΙΝ το αγοράσεις μάθαινες ότι έχει αυτά τα θέματα θα προχωρούσες στην αγορά του; Εγώ κατηγορηματικά όχι.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει προβληματα να τα κρατησει για τον εαυτο του. και να μην τα γενικευει σε τετοιο βαθμο γιατι κανει κακο και στην εταιρια και στους ενδειαφερομενους αγοραστες το τηλεφωνο στα χρηματα του ειναι οτι υπαρχη το καλυτερο ορισμενοι λενε οτι υπαρχουν πολοι που το ξερουν ας κανουμε λοιπον μια ψηφοφορια να δουμε λοιπον ποσοι ειναι αυτη εγω βλεπω τους ιδιους παντα να το σολιαζουν αρνητικα ?και κατι αλλο εαν θελετε να μην χανετε μηνυματα και κλισης παντα να το εχετε στο δικτυο 2g το σημα του 3g ειναι για κλαματα οσες φορες το εχω δοκιμασει απο φουλ πεφτω σε μια τα δικτυα στην ελλαδα ειναι για κλαματα?

 

Ρε φίλος, σου είπε κανείς να μην υμνείς τη συσκευή, απ' τη στιγμή που είσαι υπερ-ευχαριστημένος από αυτή?? Όχι.

Εσύ με ποια ιδιότητα πετάγεσαι να μας κάνεις ντα επειδή σχολιάζουμε αρνητικά τη συσκευή?

Aν είναι να τα κρατήσουμε τα προβλήματα για τον εαυτό μας, ποιο το νόημα ύπαρξης του forum?? :wacko: ...για πε....

Βρε μπας και είσαι της εταιρείας και σε κόφτει τόσο που της τα χώνουμε??? :confused:

Η εταιρεία μια χαρά τα κάνει μαντάρα από μόνη της, δε χρειάζεται κανέναν να τη βοηθήσει σε αυτό...:up:

Συγκεντρώσου λοιπόν στη συσκευάρα σου, απόλαυσέ την όσο δεν πάει και άσε μας εμάς με τα προβλήματα μας.

Μα να χουμε και αυτά, να χουμε και σένα???? έλεοςςςςςςςςςςςςςςς (που λέει κ ο ομορφάντρας!!!!!) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδια λιγο!τελικα λυθηκε το θεμα με τη γκομενα!αχαχα ειναι κλειστο γιατι εληξε η συνδεση!οποτε δεν εχασα sms ακομα ουτεβεφαγα χυλοπιτα!μονοι μας ρε παιδια δεν μπορουμε ξερω γω με το S/N του καθενος να βγαλουμε καποια ακρη και να βρουμε ποιες συσκευες βγαλαν τα προβληματα;;;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απλά τυχερός. Εχω αγοράσει ταυτόχρονα δυο συσκευές και τα προβλήματα τα παρουσίαζαν και οι δύο.....

Είναι απλά τυχερός ή εσύ είσαι απλά άτυχος;

 

Κι εγώ το έχω από τότε που σχεδόν βγήκε, δεν έχω βάλει κάτι custom επάνω και δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Ανακεφαλαιωση λοιπον και τα πραγματα εχουν ως εξης:

Τα μηνυματα κ οι κλησεις χανονται με jelly bean (τσεκαρισμενο),οποτε η προτροπη βγαλε kit kat κ βαλε jelly bean, ειναι ακυρη.

Το service της LG, το στελνει πισω χωρις να διορθωσει κανενα προβλημα (τσεκαρισμενο), γιατι προφανως δε μπορει. Αλλη μια ακυρη προτροπη.

Το θεμα, ναι, εχει να κανει μαλλον με την επιλογη 2G ή 3G, αλλα τετοια αθλια συμπεριφορα τηλεφωνου δεν εχω ξανασυναντησει. Δεν υπαρχει περιπτωση να παιδευεται κοσμος με αλλες συσκευες με τετοια θεματα. Αληθεια βολευει πολλους να την εχουν τη συσκευη σε 2G μονιμα κ να αλλαζουν σε 3G 2-3 φορες τη μερα, για να δουν e_mail κ να σερφαρουν στο διαδικτυο? Ειναι απλα τραγικο...Τριτη ακυρη προτροπη λοιπον..

Ακομα κ τα κινεζικα ειναι πολυ καλυτερα, για τη δουλεια για την οποια προοριζονται οι συσκευες με τις οποιες ασχολουμαστε και λεγονται smartphones, με τις οποιες σερφαρουμε χωρις να φοβομαστε να πραγματοποιουμε κ ΑΝ θα λαβουμε κλησεις. Αν θελουμε μονο το πρωτο,παιρνουμε ενα ταμπλετακι, ενω αν θελουμε μονο το δευτερο, εχει κατι τηλεφωνακια με κουμπακια στα 30 ευρω μουρλια (τσεκαρισμενο και αυτο χα χα χα).

Μια συσκευη, δε μπορει να χαρακτηριστει εξαιρετικη οταν παρουσιαζει τοσο σοβαρα προβληματα με τοση μεγαλη συχνοτητα. Προβληματικη θα της ταιριαζε καλυτερα.

Και ναι, η τιμη του αυξηθηκε γιατι ξεμειναν απο στοκ, διοτι στα 140 ευρω με τα χαρακτηριστικα που ειχε σαν συσκευη ηταν ελκυστικοτητη προταση, αλλα υπαρχουν πολλοι που βλαστημουν την ωρα κ τη στιγμη που το πηραν κ υπαρχει κ ενας συγκεκριμενος που βλαστημαει εμενα που του το προτεινα....χα χα χα χα...ειδε κ αποειδε κ το σπρωξε με 100 ευρω...ευτυχως γλιτωσα τη μουρμουρα!

 

Ολα καλα του, αλλα τα σημαντικα του, προβληματικα! Οσοι μπορουν να ζησουν μ' αυτο, ok. Οπως βολευεται ο καθενας..

 

Υ.Γ.: αντε τωρα να το βαλω αγγελια να το πουλησω στο sell and buy του myphone, με τοσο θαψιμο που του χω ριξει...χα χα χα χα....

Διευκρίνησέ μου σε παρακαλώ με πραγματικά στατιστικά στοιχεία που βασίζεις την τόσο μεγάλη συχνότητα. Προφανώς και δεν μπορείς, αφού και δεν δουλεύεις στην LG και ακόμη και αν δούλευες δεν θα μπορούσες να έχεις feedback από μεγάλη μερίδα των αγοραστών του συγκεκριμένου κινητού που δεν το έστειλαν για service, αλλά απλά το χρησιμοποιούν έχοντας συμβιβαστεί με τα προβλήματά του, αν αυτά είναι μικρά ή το έχουν πουλήσει ή και σπάσει(είναι αναμενόμενο κι αυτό από το μένος που δείχνουν κάποιοι).

Δεν θέλω να υποστηρίξω την LG, αλλά αυτά τα αυθαίρετα συμπεράσματα με ενοχλούν, καθώς δουλεύω στο service πολυεθνικής εταιρείας και βλέπω ότι είναι εξαιρετικά εύκολο να χαρακτηριστεί κάτι "ελαττωματικό/προβληματικό". Για να έχει βάση ο ισχυρισμός σου θα πρέπει να γνωρίζεις το ποσοστό % των βλαβών συγκριτικά με τις πωλήσεις. Από εκεί και πέρα βλέπεις το % των επιμέρους βλαβών και βγάζεις τα ανάλογα συμπεράσματα. Αν σου έτυχαν δύο στα δύο τηλέφωνα με προβλήματα και υπάρχει π.χ. 0,5% ποσοστό αυτών των προβλημάτων στο σύνολο των πουληθέντων κομματιών, τότε πες μου 43 νούμερα στο ΛΟΤΤΟ για να πάω να παίξω τα υπόλοιπα 6 :p .

Στο παρόν φόρουμ μπορεί να έχουν αναφέρει προβλήματα 10-20 άτομα(τυχαίος αριθμός βάση της αίσθησής μου διαβάζοντάς το από τότε που ξεκίνησε), απλά τα αναφέρουν ξανά και ξανά γιατί έχουν εκνευριστεί και έχει γεμίσει το θέμα με αρνητικά σχόλια. Σκέψου ότι το κινητό πιθανόν να έχει δεκάδες χιλιάδες πωλήσεις και σύγκρινέ το με τον αριθμό των ατόμων που έχουν παραπονεθεί εδώ μέσα ή και όπου αλλού έχει τύζει να δεις.

Επίσης, προσωπικά θεωρώ βάσιμες μόνο τις πληροφορίες για προβλήματα εκείνων που δεν έχουν περάσει custom rom στο κινητό.

Ακόμη, πιστέυω ότι όλα τα κινητά με android(εκτός των Nexus) παρουσιάζουν προβλήματα με τις διάφορες εφαρμογές που τα φορτώνουν οι κατασκευαστές τους(LG, Samsung κλπ) και η μόνη ίσως σίγουρη λύση είναι τα feature phones όπως λες.

Τέλος, θεωρώ εύστοχα τα σχόλια του υπόλοιπου post σου, απλά μου χτύπησε άσχημα ο χαρακτηρισμός "προβληματικά" με έναν τέτοιο αυθαίρετο τρόπο.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα εντελως τυχαια στ ιντερνετ ενα appmarket.....λεγεται aptoid....μεσα εχει παρα πολλες εφαρμογες κ εχει καποιες οι οποιες στ google play ειναι επι πληρωμης στ aptoid βρισκω δωρεαν.......εχω κατεβασει μερικες.....τωρα δεν ξερω ειναι παρανομο; μπιρει να υπαρξει καποια κυρωση σε μενα; ξερει κανεις; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα.ειναι και το f-droid,και το καλυτερο ολων το blackmarket...απο το πρωτο κατεβαζεις την πιο χρησιμη εφαρμογη για καθαρο κινητο,το adaway.Οχι κυρωσεις δεν εχει!Μπορεις και μονος σου να κανεις οτι θες μια πληρωμενη εφαρμογη με το lucky patcher.Αν δεν εισαι ομως root ξεχνα με τη μια ολες τις καλυτερες εφαρμογες!!! (Και το adaway φυσικα).
Link to comment
Share on other sites

Για μια στιγμη σκεφτηκα θα με κλεισουν μεσα ερχονται κ Χριστουγεννα χαχα :p επισης ξερεις τπτ για τ freedom; αυτο ειναι παρανομο;
Link to comment
Share on other sites

Οσο εχεις android μη φοβασαι τπτ.Και ααααν εχουν θεμα θα εχουν αυτοι που τα ανεβαζουν οχι εμεις που τα κατεβαζουμε!(Οπως συμβαινει με τις ταινιες).Το φριντομ οχι τι ειναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Οσο εχεις android μη φοβασαι τπτ.Και ααααν εχουν θεμα θα εχουν αυτοι που τα ανεβαζουν οχι εμεις που τα κατεβαζουμε!(Οπως συμβαινει με τις ταινιες).Το φριντομ οχι τι ειναι αυτο;

Ειναι μια εφαρμογη η οποια χρειαζεται ροοτ.....μολις ανοιξει η εφαρμογη σ δειχνει ποιες εφαρμογες μπορεθς να χακαρεις....ας πουμε εγω πατησα τ viber κ κατεβασα καποια αυτοκολλητα-stickers τ οποια ειναι με πληρωμη.....επισης μολις μπαινεις στ freedom λεει αυτη η εφαρμογη ισως ειναι παρανομη στην χωρα σας......τωρα τ να πω....

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ωραιος!εγω τα εκανα με το luckypatcher..για να την δοκιμασω λοιπον!!

Πες μ εντυπωσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα θελει να κανω τη μεθοδο με κατι ρωσικα εκει..Να σ πω την αληθεια εχω καμια 50αρια εφαρμογες στανταρ στο ταμπλετ,πολλες απο αυτες απ το blackmarkt οποτε δεν υπαρχει λογος να το σκαλισω.Αν κατεβασω στο μελλον καμια εφαρμογη που δεν την εχουν βγαλει σπασμενη,θα το δω κ θα σ πω!Αν και εδω που τα λεμε και στο LP πρεπει να εχει τετοιο!Γιατι εχει νια επιλογη download google play hacked καπως ετσι!Α ρε αντροιντ!!!!!!Που να τα δεις αυτα με τις πατατες της apple!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα αλλα θελει να κανω τη μεθοδο με κατι ρωσικα εκει..Να σ πω την αληθεια εχω καμια 50αρια εφαρμογες στανταρ στο ταμπλετ,πολλες απο αυτες απ το blackmarkt οποτε δεν υπαρχει λογος να το σκαλισω.Αν κατεβασω στο μελλον καμια εφαρμογη που δεν την εχουν βγαλει σπασμενη,θα το δω κ θα σ πω!Αν και εδω που τα λεμε και στο LP πρεπει να εχει τετοιο!Γιατι εχει νια επιλογη download google play hacked καπως ετσι!Α ρε αντροιντ!!!!!!Που να τα δεις αυτα με τις πατατες της apple!!!!!

 

 

χαχααχαχα πολυ μπροστα λεμεε

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

και ναι θα μπεις ισοβια...με επισης μια σιγουρη θεση στη κολαση για τις πραξεις σου...

ελεος τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια εφαρμογη η οποια χρειαζεται ροοτ.....μολις ανοιξει η εφαρμογη σ δειχνει ποιες εφαρμογες μπορεθς να χακαρεις....ας πουμε εγω πατησα τ viber κ κατεβασα καποια αυτοκολλητα-stickers τ οποια ειναι με πληρωμη.....επισης μολις μπαινεις στ freedom λεει αυτη η εφαρμογη ισως ειναι παρανομη στην χωρα σας......τωρα τ να πω....

 

Ρε φιλε πως τα καταφερες με το viber??το παλεψα κι εγω αλλα μου γραφει thiw program cannot be free..τι ακριβως εκανες??

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πως τα καταφερες με το viber??το παλεψα κι εγω αλλα μου γραφει thiw program cannot be free..τι ακριβως εκανες??

 

καταρχην πρεπει να εισαι root....μετα μπες εδω https://www.youtube.com/watch?v=VUGfwg5PnII και πηγαινε στις πληροφοριες τ video.....εχει να κατεβασεις μια εφαρμογη viber παλια.....σβησε αυτη π εχεις και εγκατεστησε αυτη....μετα μπες στ freedom και πατα viber......θα τ δεις και στ βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να υποστηρίξω την LG, αλλά αυτά τα αυθαίρετα συμπεράσματα με ενοχλούν....

Στο παρόν φόρουμ μπορεί να έχουν αναφέρει προβλήματα 10-20 άτομα(τυχαίος αριθμός βάση της αίσθησής μου διαβάζοντάς το από τότε που ξεκίνησε), απλά τα αναφέρουν ξανά και ξανά γιατί έχουν εκνευριστεί και έχει γεμίσει το θέμα με αρνητικά σχόλια....

Επίσης, προσωπικά θεωρώ βάσιμες μόνο τις πληροφορίες για προβλήματα εκείνων που δεν έχουν περάσει custom rom στο κινητό.

.........................

Τέλος, θεωρώ εύστοχα τα σχόλια του υπόλοιπου post σου, απλά μου χτύπησε άσχημα ο χαρακτηρισμός "προβληματικά" με έναν τέτοιο αυθαίρετο τρόπο.

 

Μιλάω για την προσωπική μου εμπειρία και τίποτα παραπάνω.

Μιλάω για συσκευή με original jellybean και όχι custom rom όπως αναφέρεις.

Όσο διάβαζα για τα προβλήματα, δε με έκοφτε, γιατί η συσκευή ήταν super για τα λεφτά της (όπως λέτε, δε διαφωνώ), αλλά όταν διαπίστωσα ότι συνέβη και σε μένα, Ξ-Ε-Ν-Ε-Ρ-Ω-Σ-Α. Απλό είναι...

Σχετικά λοιπόν με τα αρνητικά σχόλια, πρέπει να σκεφτείς ότι όπου υπάρχει καπνός κάπου θα υπάρχει και μια φωτιά...έστω μια σπίθα...

Και αφού μιλάς με ποσοστά και τα μαθηματικά είναι ίδια παντού, τι ποσοστό αποτυχίας βγαίνει εάν σε 3 συσκευές (μία δικιά μου και 2 που πρότεινα σε γνωστούς και πήραν) παρουσιαζόταν το πρόβλημα στις 2 (στην τρίτη δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω επαφή με το παιδί), με τον έναν ήδη να το χει πουλήσει γιατί αγανάκτησε και τον άλλον απλά να μην το χει στείλει για service αλλά απλά το χρησιμοποιεί έχοντας συμβιβαστεί με τα προβλήματά του και έχοντας το κινητό (όπως σωστά αναφέρεις), αναγκαστικά σε ρύθμιση 2g? Όσα μαθηματικά και να κάνεις 2/3=66.66666666667% βγαίνει πάντα το ποσοστό.... Στο παραπάνω παράδειγμα συνυπολόγισε όσους έχουν αναφέρει πρόβλημα στο myphone, που 10-20 δεν είναι σίγουρα, πρόσθεσε όσους αναφέρουν τα ίδια θέματα σε ξένα forum και βγάλε μου τη σούμα.

Μετά τη σούμα, θα το χαρακτήριζες εξαιρετική συσκευή λοιπόν ή προβληματική?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο θεμα με τις ενημερωσεις μεσω google play των εφαρμογων που εχουμε κατεβασει;; Απο την ωρα που γυρισα σε jellybean δεν βρισκει τις ενημερωσεις...ακομη κ η ιδια εφαρμογη google play δεν αλλαξε στη νεα version που ειδα οτι κυκλοφορει και το εκανα manual σε νεο google play 5.0.38
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Αυριο ολοι διαμαρτυρια εξω απο την Lg :lol:

 

Ενταξει μην βγαζουμε ετσι αυθαιρετα συμπερασματα γιατι και τα δικα μου (2 συσκευες) τοτε ειναι 100% ελλατωματικη :lol:

Μην βλεπεις ποσοι μπαινουν εδω και γραφουν το προβλημα,αλλα ποσοι το αγορασαν και δεν μπηκαν εδω γιατι δεν εχουν προβλημα.

Εγω βεβαια το εχω πει σχετικα με την μεγαλυτερη αποτυχια που λεγεται smartphone-android.Προσωπικα οσες συσκευες και να αγοροσα ειχαν προβλημα,αλλωτε μικρο αλλωτε μεγαλο(δεν αγορασα ποτε high-end συσκευη και οσοι βεβαια μου προτειναν καποια εκανα μια μικρη ερευνα στο θεμα τους να δω και εκει τα προβληματα τους).Ακομα και το ταπεινο iphone που καποιος θα σκεφτει να δωσει ενα καρο λεφτα να ησυχασει καμποσα χρονια κανει τα δικα του.

Το θεμα ειναι αν μπορουμε να κανουμε κατι σχετικα με την διορθωση των προβληματων,καποιος kernel ή rom.Μεχρι στιγμης ηξερα οτι η 4,1 δουλευε ρολοι.Τωρα?

χανει και αυτη?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...