Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι δεν ενδιαφέρονται για ραδιόφωνο και υπέρυθρες (γίνονται προσπάθειες για το δεύτερο) ας κάνουν τον κόπο να βάλουν cm11 του varcain και θα αποκτήσουν ένα νέο τηλέφωνο

Δοκίμασα όλες τις γνωστές εφαρμογές για κάμερα και κατέληξα στην google camera και στην snap camera

 

Όλα δουλεύουν τόσο smooth και αλαγκαριστα που εκεί που σκεφτόμουν να το δώσω(εχασα πολλές κλίσεις με την στοκ ΚΚ) αποφάσισα πως θα με συντροφεψει πολύ καιρό ακόμα

 

Για να βάλω cm11 πρέπει να ξαναπεράσω kitkat ή μπορώ και από jelly bean που έχω τώρα;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να βάλω cm11 πρέπει να ξαναπεράσω kitkat ή μπορώ και από jelly bean που έχω τώρα;

 

Κατέβασέ την, αντέγραψε την στην κάρτα και φλάσαρέ την μέσω recovery.

Διάβασε στις οδηγίες της σελίδας τι θα κάνεις wipe...

Link to comment
Share on other sites

paranoid 4.6 beta 1 εχει δοκιμασει κανεις ?

Έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα στο install με boot loop και μαύρες οθόνες,εγώ προσωπικά δεν την δοκιμάζω γιατί δεν βρίσκω και λόγο να προτιμήσω μια PA από μια cm μιας και ουσιαστικά σε αυτήν βασίζεται

Μόνο το o/c θα με ενδιέφερε για πειραματισμούς αν και το κινητό ήδη πετάει με την cm του varcain

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ την, αντέγραψε την στην κάρτα και φλάσαρέ την μέσω recovery.

Διάβασε στις οδηγίες της σελίδας τι θα κάνεις wipe...

 

Σε ευχαριστώ. Ξέρω τη διαδικασία. Δεν θυμάμαι αν μπορώ κατευθείαν από jelly bean

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα για 5 μερες την ξαλαφρωμενη 4.1.2. Την ειχα κανει εγκατασταση κανονικα.full wipe δηλαδη.Αλλα το κινητο δουλευε με πολυυυυ lag και πολυυυυ ram.Σημερα την ξαναεκανα εγκατασταση παλι με τον ιδιο τροπο,με τη διαφορα οτι με το που ανοιξε το κινητο,το κανω f.reset οχι απο το recovery αλλα απο το μενου του κινητου μεσα.(Μην κανετε τη μακακια και τικαρετε το τετραγωνακι,μου εσβησε ολη την micro SD σημερα) Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο,παντως το κινητο πεταειιιιιι και λειτουργει με πολυυυ λιγοτερη ram απο πριν!!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα tip το οποίο δεν λειτουργεί με την στοκ Ρομ αλλά μόνο με cm

Πολλοί παραπονιούνται ότι η μεγάλη ανάλυση της οθόνης του l9ii ρίχνει την απόδοση της συσκευής,ειδικά στα 3d games

Το basemark 2.0 taiji μου βγάζει 26fps με την cm11..... Όμως......

 

Βάζοντας από το store την εφαρμογή resolution changer και επιλέγοντας ανάλογες respect ratio αναλύσεις, έχουμε :

 

960x540(g2mini): 40fps

854x480: 48fps

 

Δεν κωλώνει πλέον πουθενά,τρέχει τα πάντα σφαίρα

 

*Μην δοκιμάσετε πιο υψηλές ή πιο χαμηλές αναλύσεις γιατί θα κρασαρει ο launcher και μόνο με nandroid backup διορθώνεται, ευτυχώς είχα κάνει :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορούμε να ξεχάσουμε τα χρονοβόρα και αγχώδη φλασαρισματα kdz γιατί βρέθηκε τρόπος να φλασαριστει ο bootloader της jb κατευθείαν μέσω adb ή από terminal window

Μιλάω για αυτούς που έχουν ήδη kitkat

Επισκεφτείτε το ανάλογο θρεντ στο xda(original development )

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.1.2 την ηδη ξαλαφρωμενη που βγηκε πριν λιγες μερες,και εξτρα αφαιρεση καμια 10 αχρηστες εφαρμογες απο το system-app συμφωνα με τη λιστα που εβαλε ο φιλος πριν 2-3 σελιδες.παει σφαιρα και η ραμ εως τωρα ειναι μεσο ορο 70%.

*Δες λιγο πριν με πιο τροπο την εγκατεστησα.

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.1.2 την ηδη ξαλαφρωμενη που βγηκε πριν λιγες μερες,και εξτρα αφαιρεση καμια 10 αχρηστες εφαρμογες απο το system-app συμφωνα με τη λιστα που εβαλε ο φιλος πριν 2-3 σελιδες.παει σφαιρα και η ραμ εως τωρα ειναι μεσο ορο 70%.

*Δες λιγο πριν με πιο τροπο την εγκατεστησα.

 

εμενα απο την πρωτη φορα που την εγκατεστησα πεταει.

Εχω μερικες μερες ενα προγραμμα(watchdog cpu καπως ετσι) και διαβαζει εφαρμογες με μεγαλη απαιτηση σε επεξεργαστη.Ο home launcher αν και ετρεχε χωρις lag εφτανε 44% μεχρι που τον αλλαξα.Τωρα βλεπω μλκιες της gogle κατι gps location να βαρανε κοκκινα.

 

Μοναδικο bug-δεν αναφερω για μυνημτα γιατι δεν τα χρησιμοποιω,αν και οποτε περιμενω απο την εταιρεια κινητης ερχονται- ειναι η καμερα ,οπου δυο εφαρμογες που εχω βαλεο δουλευουν απροβληματιστα ..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο την πρωτη φορα που την εγκατεστησα πεταει.

Εχω μερικες μερες ενα προγραμμα(watchdog cpu καπως ετσι) και διαβαζει εφαρμογες με μεγαλη απαιτηση σε επεξεργαστη.Ο home launcher αν και ετρεχε χωρις lag εφτανε 44% μεχρι που τον αλλαξα.Τωρα βλεπω μλκιες της gogle κατι gps location να βαρανε κοκκινα.

 

Μοναδικο bug-δεν αναφερω για μυνημτα γιατι δεν τα χρησιμοποιω,αν και οποτε περιμενω απο την εταιρεια κινητης ερχονται- ειναι η καμερα ,οπου δυο εφαρμογες που εχω βαλεο δουλευουν απροβληματιστα ..

:-) Βαλε και την camera zoom fx premium να δεις τρελες επιλογες που εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

:-) Βαλε και την camera zoom fx premium να δεις τρελες επιλογες που εχει!!!

 

εχει διαφημισεις?για αυτο και δεν προτεινα καμια γιατικαθε φορα που ανοιγεις την εφαμογη σκανε και 5-6,το κακο του android.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

demakhs ομορφες οι σιλικονες αλλα κριμα σε τετοια οθονη να βαλεις μεμβρανη,ενα καλο εχει αυτο το κινητο, την οθονη!:p

εχετε δικιο αυτο που λετε για την τιμη, και 10€ να κανει αν δεν λειτουργει σαν τηλεφωνο τοτε τι σκατα κινητο πηραμε?!!

ομως και σε samsung ειχα ακριβως τα ιδια προβληματα..πρωτα κολλησε το ξυπνητηρι (εβγαλα την περιστροφη οθονης και δεν ξανακολλησε), μετα εχανα κλησεις ( βασικα ουτε κλησεις μπορουσα να κανω ενω μου εδειχνε οτι εχει σημα) οποτε καθε βδομαδα το εκανα restart καλου κακου! μερικα προβληματα ηταν απο εφαρμογες που ειχα βαλει (οπως ρουφηγμα! μπαταριας με το cleanmaster) οποτε φαγαν απεγκατασταση..αυτο με τις κλησεις ομως παρεμεινε! παντως καλο ειναι οταν κατεβαζετε εφαρμογες να κοιτατε τι δικαιωματα ζητανε, οπως προσβαση στο internet,προσβαση στις επαφες,μηνυματα,κλησεις κ.α....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να κάνω μια γρήγορη ερώτηση...

Έχω το LG L9 II, αλλά μάλλον γενικότερη είναι η ερώτησή μου... :p

Για flash σε browser υπάρχει κάποιος που να το υποστηρίζει ως default; Χωρίς δλδ έξτρα εγκαταστάσεις flash player κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Με 4.1.2 εχεις πολλες επολογες.εγκαθιστας τον flash player και τελος.Με 4.4.2 εχει τροποποιημενο flashplayer ο οποιος δουλευει μονο με τον dolphin.Και μετα puffin και flashfox.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη συσκευή και θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις.

 

1. Η μέγιστη αναβάθμιση που θα πάρει είναι η 4.4.2; Είναι γενικά σταθερή ή χρειάζεται downgrade; Υπάρχει περίπτωση να πάρει την L;

2. Η mini sim που αναφέρει ότι δέχεται είναι οι κλασσικές sim που παίρνουν και τα feature phones; Αυτή τη στιγμή έχω τέτοια και δε θα ήθελα να μπω στη διαδικασία να "κόψω" νέα sim και να μεταφέρω δεδομένα κλπ.

3. Έχετε βρει θήκες από ελληνικά μαγαζιά;

 

Ευχαριστώ πολύ για όποιες πληροφορίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη συσκευή και θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις.

 

1. Η μέγιστη αναβάθμιση που θα πάρει είναι η 4.4.2; Είναι γενικά σταθερή ή χρειάζεται downgrade; Υπάρχει περίπτωση να πάρει την L;

2. Η mini sim που αναφέρει ότι δέχεται είναι οι κλασσικές sim που παίρνουν και τα feature phones; Αυτή τη στιγμή έχω τέτοια και δε θα ήθελα να μπω στη διαδικασία να "κόψω" νέα sim και να μεταφέρω δεδομένα κλπ.

3. Έχετε βρει θήκες από ελληνικά μαγαζιά;

 

Ευχαριστώ πολύ για όποιες πληροφορίες. ;)

 

1) αν δεν κάνω λάθος δεν θα παρει L, θα μεινει στην κιτ κατ. σε γενικες γραμμές σταθερή ειναι αν και μου εκανε μια φορα το γνωστό θεμα με το ακουστικό στις κλήσεις.

2) παίρνει την κλασικη κάρτα οπως λες, που έχουν και τα απλά τηλέφωνα. δεν χρειάζεται να κόψεις τίποτα.

3) θήκες εχει μπόλικες στο σκρουτζ, εγω πήρα μια για την πλάτη απο τα public γυρω στα 8 ευρω και ειμαι ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με KitKat είμαι...

Ευχαριστώ παίδες... Θα τα δοκιμάσω και τα δύο...

Μπορείς να βάλεις χακαρισμενη έκδοση του flash και στη συνέχεια με το dolphin να βλέπεις όλα τα site με flash

Ψάξε λίγο στο google και θα βρεις εύκολα την έκδοση του flash

Στη συνέχεια βάζεις dolphin που έχει ήδη μέσα το jetpack ενεργοποιημένο και θα δουλεύουν όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια παρακαλώ. Έχω δοκιμάσει καμιά 4-5 handsfree μαζί με αυτό μέσα στη συσκευασία. Ενώ άκουγα, δεν ακουγόμουν. Μήπως έχω κάνει καμιά ρύθμιση κατά λάθος... Ή μήπως το κινητό πρέπει να πάει για επισκευή; Το έχω ούτε δυο μήνες και τώρα είδα αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν βάλει custom rom: Mε το quickbutton τι γίνεται; Λειτουργεί ή αχρηστεύεται;

 

 

3. Έχετε βρει θήκες από ελληνικά μαγαζιά;

 

Ευχαριστώ πολύ για όποιες πληροφορίες. ;)

 

Έχω πάρει απ το πλαισιο κ απ το public σιλικονατες. Του πλαισιου ηταν αθλια στο πάτημα των κουμπιων, θέλει δύναμη για να πατηθούν κ έκανε κοντα 4 ευρω. Τελικά κατέληξα στην puro απο public που κανει 10 ευρω, τα κουμπια πατιουντε αρκετά πιο εύκολα, με μόνο αρνητικό ότι δεν είναι πολύ ανάγλυφη η θήκη εκεί που είναι τα κουμπιά και ψάχνεσαι λίγο μέχρι να βρείς πχ ποιο ειναι το vol up vol down k quickbutton.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...