Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

αγόρασα το κινητό πριν μια εβδομάδα. Τις τελευταίες δύο ημέρες τρεις φορές όταν κάνω κλήση δεν ακούω τίποτα, ούτε ο άλλος βέβαια. Μετά από restart το κινητό επανέρχεται. Έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το xposed και επέλεξε το module picture2sd

 

Έτσι όλες οι φώτο θα πηγαίνουν στην sd

Το εβαλα,αλλα η camera zoom fx που εχω δεν υποστηριζεται γμτ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα,

αγόρασα το κινητό πριν μια εβδομάδα. Τις τελευταίες δύο ημέρες τρεις φορές όταν κάνω κλήση δεν ακούω τίποτα, ούτε ο άλλος βέβαια. Μετά από restart το κινητό επανέρχεται. Έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον?

Διαβασε τις προηγουμενες σελιδες,εχει αναφερθει πανω απο 5 φορες.Και το προβλημα και η λυση. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέρες που το έχω στο 2g δεν μου έχει παρουσιάσει το θέμα με τον ήχο στις κλήσεις. Θα ενημερώσω πάλι.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Το χω το κινητο απο φεβρουαριο. Σημερα επαθε κατι και πατιουνται κουμπια μονα τους. Και οταν το εχω στο φορτιστη και οταν οχι. καμια φορα στρωνει για λιγο. και επανεκκινησεις εκανα και απ τς ρυθμισει εγκατασταση ξανα. Δεν εστρωσε τελειως. τι να κανω?!

αν και λιγο αργα,το ιδιο επαθα και χωρις να πειραξω τιποτα εβλεπα πολλες εφαρμογες η την καμερα πχ να ειναι ανοιχτες,ρωτησα και εγω στο φορουμ αλλα μαλλον δεν το ειχε παθει κανεις αλλος,ετσι πηρα πρωτοβουλια μονος και εκανα υποβαθμηση λειτουργικου σε 4.1.2 και εδω και 20 περιπου ημερες ολα λειτουργουν αψογα.πιστευω οτι η 4.4.2 αν και καλυτερη(?)σε χαρακτηριστικα μαλλον εχει καποια μικρα θεματακια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια γιατι οι περισσοτερες φωτογραφιες βγαινουν θολες χωρις να κουνας κιολας το κινητο;Υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη μηπως καλυτερη;Δεν ειναι κατασταση για 8MP αυτη..

 

οταν το πρωτοπηρα εβγαλα και εγω θολες φωτο,κυριως απογευματακι και ειχα ασχημη εντυπωση,αλλα στις ρυθμισεις ειδα οτι δεν ηταν επιλεγμενη η μεγιστη αναλυση.επελεξα λοιπον το μεγαλυτερο σε μεγαπιξελ και εστρωσαν τα πραγματα.αυτο δεν συμαινει οτι ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα λεω μηπως. edit..μολις και γι πρωτη φορα ηρθε ειδοποιηση για μια αναπαντητη(ενδιαμεσα μιλησα με το καλουντα και μου ειπα οτι ξαναπηρε και δεν απαντησα)πολυ αργοτερα 2 ωρες τουλαχιστον.ειμαι μονιμα σε 2g,και θυμαμαι παλια με το οπτιμους ουαν ειχα τετοια θεματα στις κλησεις.πιστευω οτι ειναι θεμα του hardware που διαχρονικα εχει η lg.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν και λιγο αργα,το ιδιο επαθα και χωρις να πειραξω τιποτα εβλεπα πολλες εφαρμογες η την καμερα πχ να ειναι ανοιχτες,ρωτησα και εγω στο φορουμ αλλα μαλλον δεν το ειχε παθει κανεις αλλος,ετσι πηρα πρωτοβουλια μονος και εκανα υποβαθμηση λειτουργικου σε 4.1.2 και εδω και 20 περιπου ημερες ολα λειτουργουν αψογα.πιστευω οτι η 4.4.2 αν και καλυτερη(?)σε χαρακτηριστικα μαλλον εχει καποια μικρα θεματακια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οταν το πρωτοπηρα εβγαλα και εγω θολες φωτο,κυριως απογευματακι και ειχα ασχημη εντυπωση,αλλα στις ρυθμισεις ειδα οτι δεν ηταν επιλεγμενη η μεγιστη αναλυση.επελεξα λοιπον το μεγαλυτερο σε μεγαπιξελ και εστρωσαν τα πραγματα.αυτο δεν συμαινει οτι ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα λεω μηπως. edit..μολις και γι πρωτη φορα ηρθε ειδοποιηση για μια αναπαντητη(ενδιαμεσα μιλησα με το καλουντα και μου ειπα οτι ξαναπηρε και δεν απαντησα)πολυ αργοτερα 2 ωρες τουλαχιστον.ειμαι μονιμα σε 2g,και θυμαμαι παλια με το οπτιμους ουαν ειχα τετοια θεματα στις κλησεις.πιστευω οτι ειναι θεμα του hardware που διαχρονικα εχει η lg.

Με τη ρυθμιση του camera zoom fx premium με τον αισθητηρα,τραβαει αυτοματα μολις ειναι το κινητο σταθερο.Εβγαζα μεσα στο σπιτι και παλι ετυχε μια στις 10 να βγει θολη.Την αναλυση την εχω τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Πριν 10 μέρες αγόρασε η κοπέλα μου το lg l9 ll απο το kaizershop και εμφανίζει το εξής πρόβλημα : όταν παίζει παιχνίδια όπως ( το temple run και το bubblemania ) και κάποιες φορές οταν χρησιμοποιούσε το google chrome την πετούσε εκτός!!Ξερέτε τι φταίει;;Ενώ δεν έτρεχε κάτι δτο background συνέχιζε να το κάνει!Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα τα 3 πλήκτρα που είναι κάτω ενώ τα πατάω δεν πιάνουν,πρέπει να τα πατήσω με πολύ πίεση και 3 με 4 δευτερόλεπτα για να ανταποκριθούν.Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία σχέση τα megapixel με το θέμα της κουνημενης φωτογραφίας

Ακόμα και η καλύτερη DSLR αν είναι στο χέρι, και με 1/30 κουνημένη θα βγει η φωτογραφία

Το κινητό για τα λεφτά του είναι σούπερ απλά θέλει ότι θέλουν όλα, DEBLOATING

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία σχέση τα megapixel με το θέμα της κουνημενης φωτογραφίας

Ακόμα και η καλύτερη DSLR αν είναι στο χέρι, και με 1/30 κουνημένη θα βγει η φωτογραφία

Το κινητό για τα λεφτά του είναι σούπερ απλά θέλει ότι θέλουν όλα, DEBLOATING

Μα και ακινητο βγαζει θολες μερικες φορες.τραβηξα και βιντεο και αυτο θολο!ετυχε,οχι παντα.Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εστιάζει στο βίντεο μετά την έναρξη

Πρώτα εστίασε και μετά κάνε εγγραφή

Αν κινείται το αντικείμενο σε εσωτερικό χώρο λογικό είναι να βγαίνει κουνημένη γιατί τραβάει με αργή ταχύτητα κλείστρου

Link to comment
Share on other sites

Δεν εστιάζει στο βίντεο μετά την έναρξη

Πρώτα εστίασε και μετά κάνε εγγραφή

Αν κινείται το αντικείμενο σε εσωτερικό χώρο λογικό είναι να βγαίνει κουνημένη γιατί τραβάει με αργή ταχύτητα κλείστρου

Τωρα που το δοκιμασα ολα καλα.Στο βιντεο δεν εχει εστιαση.κατευθειαν rec.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την θηκη την εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/FLIP-COVER-F-LG-OPTIMUS-L9-II-D605-GREEN-CASE-SLIM-BACK-SHELL-HARD-MOBILE-PHONE-/360973392709?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item540bb0db45

 

Καθεται καλα στο κινητο και ειναι slim οπως λεει?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την θηκη την εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/FLIP-COVER-F-LG-OPTIMUS-L9-II-D605-GREEN-CASE-SLIM-BACK-SHELL-HARD-MOBILE-PHONE-/360973392709?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item540bb0db45

 

Καθεται καλα στο κινητο και ειναι slim οπως λεει?

 

Είναι αυτή που έχω γράψει πιο πίσω. Κουμπώνει καλα αλλά ενώ φαινόταν άσπρη και μέσα εκεί που την παράγγειλα, είναι μαύρη και εξέχει λίγο το δερμάτινο γύρω γύρω. Για να είμαι ειλικρινής προσωπικά δεν μου αρέσει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε αυτο το καλο αυτοκολλητο οθονης (σαν gel) που βαζουν και στα κχχχχχχχχ!!!! :-) iphone ;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.έχω το κινητό ένα μήνα σχεδόν και.τελευταία μου κάνει το εξής,Όταν με καλούν η τους καλέσω δεν με ακούν και δεν ακούω τίποτα.μέχρι να το κάνω επανεκκίνηση και να λειτουργήσει κανονικά και πάλι.έχει κάνεις το ίδιο πρόβλημα?τελευταία το κάνει πιο.συχνά. έχω την 4.4 πάνω.Την τελευταία αναβάθμιση.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που έχω γράψει πιο πίσω. Κουμπώνει καλα αλλά ενώ φαινόταν άσπρη και μέσα εκεί που την παράγγειλα, είναι μαύρη και εξέχει λίγο το δερμάτινο γύρω γύρω. Για να είμαι ειλικρινής προσωπικά δεν μου αρέσει.

 

Καταλαβα....Τουλαχιστον ειναι λεπτη οπως λεει?

Εχεις/εχετε να προτεινετε καποια καλη θηκη?? Ακομα και σε hard case.. Εχει φιλος το S3 με την γνησια θηκη (flip) του και ειναι κοσμημα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα....Τουλαχιστον ειναι λεπτη οπως λεει?

Εχεις/εχετε να προτεινετε καποια καλη θηκη?? Ακομα και σε hard case.. Εχει φιλος το S3 με την γνησια θηκη (flip) του και ειναι κοσμημα..

 

Σε Samsung την είχα δει και εγώ αλλά καμία σχέση. Λεπτή είναι πάντως .....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το slim mod που αφαιρει τις εφαρμογες της LG;

Συνεχεια έχω θεμα με την ram, η οποια γεμιζει και μου κλεινει εφαρμογες οπως την μουσικη την ωρα που ακουω τραγουδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το slim mod που αφαιρει τις εφαρμογες της LG;

Συνεχεια έχω θεμα με την ram, η οποια γεμιζει και μου κλεινει εφαρμογες οπως την μουσικη την ωρα που ακουω τραγουδια.[/QUOT

 

Τ εχω κανει εγω παει σφαιρα τ κινητο και με fb viber messenger και αλλα να τρεχουν εχω 150 mb ελευθερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.έχω το κινητό ένα μήνα σχεδόν και.τελευταία μου κάνει το εξής,Όταν με καλούν η τους καλέσω δεν με ακούν και δεν ακούω τίποτα.μέχρι να το κάνω επανεκκίνηση και να λειτουργήσει κανονικά και πάλι.έχει κάνεις το ίδιο πρόβλημα?τελευταία το κάνει πιο.συχνά. έχω την 4.4 πάνω.Την τελευταία αναβάθμιση.Ευχαριστώ

κανε ενα hard reset και δοκιμασε παλι...

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το slim mod που αφαιρει τις εφαρμογες της LG;

Συνεχεια έχω θεμα με την ram, η οποια γεμιζει και μου κλεινει εφαρμογες οπως την μουσικη την ωρα που ακουω τραγουδια.[/QUOT

 

Τ εχω κανει εγω παει σφαιρα τ κινητο και με fb viber messenger και αλλα να τρεχουν εχω 150 mb ελευθερα

πριν την slim ειχες κιτ κατ? τη εχει αφαιρεσει?? lg εφαρμογες και google??

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα hard reset και δοκιμασε παλι...

 

πριν την slim ειχες κιτ κατ? τη εχει αφαιρεσει?? lg εφαρμογες και google??

 

Ειχα 4.1.2 εκανα ροοτ μετα cwm..μετα φλασαρα την 4.4 και τ slim mode.....αμα πατε 2 3 σελιδες πισω τ εχουμε ξανα πει.lg εφαρμογες και google και κανει built καποια πραγματα

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Ποιο slim mode εννοείτε;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2728320

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ευχαριστώ. Όταν έκανα downgrade και root πέρασα αυτή που λέει open eu. Εσείς λέτε την slim mode σωστά;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...