Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενδιαφερομαι να το αγορασω αλλα απο ποιο καταστημα να το παρω ωστε να εχω την 4.4?

 

Εγώ το πήρα από public και μου έβγαλε κατευθείαν αναβάθμιση.

Τώρα μου λείπει το root.....εξακολουθούμε να μην έχουμε ελπίδα χωρίς downgrade?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χρονη εγώ από την vodafone και επιβεβαιωνω ότι πήρα αναβαθμιση άμεσα. Αν δεν θες να ασχοληθείς με root, cwm η/και custom roms ή να περάσεις μόνος σου την 4.4 τότε καλυτερα να το πάρεις από καπου που έχει βγει αναβάθμιση σίγουρα όπως vodafone η public που αναφεραμε.

 

Flandra, δεν εχω παρατηρησει τιποτα νεοτερο εκτος του downgrade για το κινητό μας. Θα ρωτήσω καποια ατομα ξανά στο xda και αν αλλαξει τιποτα θα ενημερώσω!

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξημέρωμα παιδιά!!!

Έχω βάλει πλώρη για το L9 II...

Αλλά ανακάλυψα ότι το L90 είναι στα 200 στο skroutz...

Και έπεσε στην αντίληψη μου και το Motorola G (τετραπύρηνο αλλά είναι τόσο σημαντικό σε κινητό?)...

Έχετε κάποια χοντρικά υπέρ και κατά??

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις screensaver πως το έβαλες; έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις για το κινητό μας. Μήπως εννοείς το daydream ή το φοντο κλειδώματος;

 

Πήγα 'Ρυθμίσεις αρχικής οθόνης' -> 'Φόντο' -> 'Άλμπουμ', επέλεξα φωτογραφία και την όρισα και στην αρχική οθόνη και

στην οθόνη κλειδώματος. Αυτό το τελευταίο είναι που θέλω να αλλάξω (δηλ. την εικόνα στην οθόνη κλειδώματος).

Link to comment
Share on other sites

Πήγα 'Ρυθμίσεις αρχικής οθόνης' -> 'Φόντο' -> 'Άλμπουμ', επέλεξα φωτογραφία και την όρισα και στην αρχική οθόνη και

στην οθόνη κλειδώματος. Αυτό το τελευταίο είναι που θέλω να αλλάξω (δηλ. την εικόνα στην οθόνη κλειδώματος).

 

 

Πήγαινε στο album , επέλεξε μια εικόνα, μετά πάτησε το δεξί πλήκτρο (τις τρες γραμμούλες) , μετά ορισμός εικόνας ως και τέλος Ταπετσαρία Κλειδώματος Οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο album , επέλεξε μια εικόνα, μετά πάτησε το δεξί πλήκτρο (τις τρες γραμμούλες) , μετά ορισμός εικόνας ως και τέλος Ταπετσαρία Κλειδώματος Οθόνης.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν θέλω όμως να επιλέξω μια εικόνα από το album, αλλά μια από τις εικόνες που υπάρχουν στη συλλογή

ταπετσαριών.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν θέλω όμως να επιλέξω μια εικόνα από το album, αλλά μια από τις εικόνες που υπάρχουν στη συλλογή

ταπετσαριών.

 

Ρυθμίσεις- Κλειδώμα Οθόνης - Φόντο - Συλλογή Ταπετσαριών

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα απο public(να στηριξω και το καινουριο μαγαζι της Χαλκιδας).Το ανοιξα και τωρα κανει το update.Εχω κατι ερωτησουλες: Eνα αυτοκολλητο που ελεγε micro sd το βγαζω?Επισης το πισω καπακι κουμπωνει λιγο δυσκολα η μου φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Εννοειται οτι το βγαζεις το αυτοκολλητο, ειναι εκει να σου δειξει που βρισκεται η υποδοχη... Το καπακι τωρα θεμα συνηθειας ειναι, αν βρεις το κολπο δεν ειναι τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Καμια θηκη καλη και καμια καλη μεμβρανη οθονης εχουμε κατι να προτεινουμε?Απο Ελλαδα για αμεση αγορα και απο ebay..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Καμια θηκη καλη και καμια καλη μεμβρανη οθονης εχουμε κατι να προτεινουμε?Απο Ελλαδα για αμεση αγορα και απο ebay..

 

3X Matte Anti-Glare Screen Protector Guard Film

 

CASE COVER IMAN LG OPTIMUS L9 II 2

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω του εργαλείου από σήμερα!!!

Είναι πάρα πολύ καλό κινητό!!!

Αξίζει!!!

Μία ερώτηση έχω να κάνω...

Περιμένω πρώτα να στρώσει η μπαταρία με τις αποφορτήσεις-πλήρεις φορτίσεις ή κάνω κατευθείαν update στο Kit Kat...??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από κάτω έχει δυο ηχεία το κινητό, στο δικό μου σαν να δουλεύει μόνο το δεξιά.
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από κάτω έχει δυο ηχεία το κινητό, στο δικό μου σαν να δουλεύει μόνο το δεξιά.

 

Ετσι ειναι σε ολα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από κάτω έχει δυο ηχεία το κινητό, στο δικό μου σαν να δουλεύει μόνο το δεξιά.

 

Αυτό που είναι αριστερά είναι το μικρόφωνο, δεν είναι ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμφανισιακά είναι ίδιες τρύπες, αλλά αριστερά της μινι usb είναι το μικρόφωνο και δεξιά το ηχε ίο; :X Edited by enterprise_psi
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Ρόμπα έγινα για να μην RTFM :lol:
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μελετω την περιπτωση της αγορας του, δεδομενου οτι η τιμη του επεςε σημαντικα, θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σχετικα με οσα αναφερουν ορισμενοι χρηστες για το κουμπωμα του καπακιου. Ειναι προβληματικο? παραπονουνται ορισμενοι οτι δεν εφαρμοζει καλα. Εγω σε δειγμα καταστηματος δεν διαπιστωσα κατι. Τι γνωμη εχετε? επισης ειδα οτι το λευκο ειναι γυαλιστερο. Το μαυρο ειναι ´σαγρέ´ ή γυαλιστερο επισης? το λευκο παντως εδειχνε πανεμορφο!

Εχει καποιος επισης διαπιστωσει ή διαβασει καπου αν τυχον εχουν εμφανιςτει οθονες με dead or stucked pixels ή ειναι ολα οκ στο θεμα αυτο?

Επιςης διαβαςα σε σχολια χρηςτων σε αλλο site για καποι θεμα με παρεμβολες στην ομιλια. Τι παιζει στο θεμα αυτο? ειναι αληθες?

Υπαρχει επισης περιπτωση συσκευη απο σκροτζομαγαζο να μην μπορει να παρει την κιτκατ? θα εχει καμια σημασια στην αναβαθμιση το γεγονος οτι θα χρησιμοποιω αγγλικη γλωσσα στις επιλογες ή η αναβαθμιση εχει σημασια μονο με τη ρομ? φανταζομαι οτι τα ελληνικης αντιπροσωπειας θα αναβαθμιστουν χωρις προβλημα ετσι δεν ειναι?

φαινεται παντως αριστο προιον και γενικα τα λογια των χρηστων ειναι πολυ καλα και προσωπικα εκτιμω την lg ιδιαιτερα και μ αρεσει και το design και το ui που χρησιμοποιει.

Edited by ilias63
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μελετω την περιπτωση της αγορας του, δεδομενου οτι η τιμη του επεςε σημαντικα, θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σχετικα με οσα αναφερουν ορισμενοι χρηστες για το κουμπωμα του καπακιου. Ειναι προβληματικο? παραπονουνται ορισμενοι οτι δεν εφαρμοζει καλα. Εγω σε δειγμα καταστηματος δεν διαπιστωσα κατι. Τι γνωμη εχετε? επισης ειδα οτι το λευκο ειναι γυαλιστερο. Το μαυρο ειναι ´σαγρέ´ ή γυαλιστερο επισης? το λευκο παντως εδειχνε πανεμορφο!

Εχει καποιος επισης διαπιστωσει ή διαβασει καπου αν τυχον εχουν εμφανιςτει οθονες με dead or stucked pixels ή ειναι ολα οκ στο θεμα αυτο?

Επιςης διαβαςα σε σχολια χρηςτων σε αλλο site για καποι θεμα με παρεμβολες στην ομιλια. Τι παιζει στο θεμα αυτο? ειναι αληθες?

Υπαρχει επισης περιπτωση συσκευη απο σκροτζομαγαζο να μην μπορει να παρει την κιτκατ?

φαινεται παντως αριστο προιον και γενικα τα λογια των χρηστων ειναι πολυ καλα και προσωπικα εκτιμω την lg ιδιαιτερα και μ αρεσει και το design και το ui που χρησιμοποιει.

 

Μέχρι στιγμής οι δικές μου εντυπώσεις είναι άριστες. Το καπάκι κουμπώνει μια χαρά, δεν υπάρχει το παραμικρό τρίξιμο. Βέβαια,

το κινητό το έχω μόλις 2-3 μέρες, δεν μπορώ να ξέρω πώς θα είναι σε 2-3 μήνες από τώρα.

 

Το μαύρο είναι επίσης γυαλιστερό. Προσωπικά το έβρισκα πιο όμορφο και γι' αυτό και το επέλεξα. Γούστα βέβαια είναι αυτά.

 

Κινητά με προβληματικές οθόνες (καμένα Pixel κλπ) βγάζουν όλες οι εταιρίες. Γι' αυτό φρόντισε να πάρεις από αξιόπιστο μαγαζί.

 

Δεν έχω επίσης αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με παρεμβολές.

 

Αν το κινητό είναι branded (κυκλοφορούν αρκετά της ΤΙΜ απ' ότι έχω παρατηρήσει) θα πρέπει να περάσεις μόνος σου την 4.4.

Στο δικό μου (παρα-εισαγωγής από Πολωνία) ήταν άμεσα διαθέσιμη για κατέβασμα.

 

Κάποια προβληματάκια έχει το ραδιόφωνο. Σε 1.5 ώρα περπάτημα που έκανα κόλλησε 1-2 φορές. Πατώντας το power το κόλλημα

έφευγε. Κατά τη γνώμη μου δεν είναι και τόσο σπουδαίο. Στη 1.5 αυτή ώρα που περπάταγα είχα παράλληλα και το runkeeper, το

οποίο διέκοπτε τον ήχο στο ραδιόφωνο κάθε 5 λεπτά για να δώσει τα δικά του μηνύματα.

 

Το GPS BTW είναι άψογο. Κλειδώνει πολύ γρήγορα και έχει πολύ καλή ακρίβεια. Στο περπάτημα που έκανα κατέβαινα ένα δρόμο

από τη δεξιά μεριά, πράγμα που αποτυπώθηκε σωστά από το runkeeper.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μελετω την περιπτωση της αγορας του, δεδομενου οτι η τιμη του επεςε σημαντικα, θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας σχετικα με οσα αναφερουν ορισμενοι χρηστες για το κουμπωμα του καπακιου. Ειναι προβληματικο? παραπονουνται ορισμενοι οτι δεν εφαρμοζει καλα. Εγω σε δειγμα καταστηματος δεν διαπιστωσα κατι. Τι γνωμη εχετε? επισης ειδα οτι το λευκο ειναι γυαλιστερο. Το μαυρο ειναι ´σαγρέ´ ή γυαλιστερο επισης? το λευκο παντως εδειχνε πανεμορφο!

Εχει καποιος επισης διαπιστωσει ή διαβασει καπου αν τυχον εχουν εμφανιςτει οθονες με dead or stucked pixels ή ειναι ολα οκ στο θεμα αυτο?

Επιςης διαβαςα σε σχολια χρηςτων σε αλλο site για καποι θεμα με παρεμβολες στην ομιλια. Τι παιζει στο θεμα αυτο? ειναι αληθες?

Υπαρχει επισης περιπτωση συσκευη απο σκροτζομαγαζο να μην μπορει να παρει την κιτκατ? θα εχει καμια σημασια στην αναβαθμιση το γεγονος οτι θα χρησιμοποιω αγγλικη γλωσσα στις επιλογες ή η αναβαθμιση εχει σημασια μονο με τη ρομ? φανταζομαι οτι τα ελληνικης αντιπροσωπειας θα αναβαθμιστουν χωρις προβλημα ετσι δεν ειναι?

φαινεται παντως αριστο προιον και γενικα τα λογια των χρηστων ειναι πολυ καλα και προσωπικα εκτιμω την lg ιδιαιτερα και μ αρεσει και το design και το ui που χρησιμοποιει.

Κλείνεις τα μάτια σου και το αγοράζεις!

Με την KitKat νομίζω ότι πλέον έχω κινητό ναυαρχίδα των 600-700 €. Πριν έδειχνε κάποια σημάδια κούρασης με μικρά λαγκαρίσματα όταν έβγαινα από τις εφαρμογές και π.χ. στο βίντεο κολλούσε ο bsplayer αν κάποιος με διέκοπτε και με έπερνε τηλέφωνο και χρειαζόταν επανεκκίνηση του κινητού. Στο clash of clans έκανε κάποιες επανεκκινήσεις το κινητό όταν το άνοιγα σπάνια μεν αλλά τις έκανε και άλλα θεματάκια μικρής σημασίας.

Με την KitKat δεν υπάρχει κάνενα από τα παραπάνω προβλήματα και θα τολμούσα να πω πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα! Τρέχει ομαλά, χωρίς κολλήματα και κάποιες απόψεις ότι δεν τους αρέσει το σκρολάρισμα ή ότι κολλάει μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας κάποιας εφαρμογής τα θεωρώ άνευ σημασίας και πραγματικά δεν καταλαβαίνω ποιο κινητό δεν έχει έστω και το παραμικρό πρόβλημα. Άλλωστε είναι και η χρήση που του κάνεις και πόσο το φορτώνεις και το ζορίζεις.

Άντε ακόμη διαβάζεις το μήνυμά μου; Τρέχα να το παραγγείλεις!

 

ΥΓ: Ακόμη και πρόβλημα να υπάρξει, η LG έχει πολύ καλό after sales service και το έχω διαπιστώσει με μία τηλεόραση που έχω αγοράσει. Άλλωστε σε όλα τα πράγματα και το καλύτερο προϊόν θα έχει ένα μικρό ποσοστό αστοχίας υλικού/λογισμικού και το ζήτημα είναι να υπάρχει υποστήριξη από την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας. Γενικά άλλωστε έχω αποκομίσει θετικές γνώμες πλην ορισμένων μικροθεμάτων που θα ήταν ευχάριστο να μην τυχαίνουν. Μισή ώρα πάντως που το δούλεψα σε κατάστημα με άφησε ικανοποιημένο.

Υπάρχει ενδεχόμενο εισαγωγή πχ απο Γερμανία (απο ιντερνετικό κατάστημα) να μην δεχθεί αυτόματα την κιτκατ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...