Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγοράσω κινητό επειδή μου χάλασε το κουμπί που ανοίγει η οθόνη και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.). Η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ή βγαίνει ? Επίσης κάποιος μου είπε να μην προτιμήσω lg κινητά γιατί αν πάαθουν κάτι δεν επισκευάζονται διότι η πλακέτα είναι ενιαία και δεν μπορείς να παρέμβεις( π.χ. αν χαλάσει η θύρα για ακουστικά). :)

 

Μου έχουν τύχει και τα 2 που ρώτησες με το optimus black μου:lol:

Το πλήκτρο μου το άλλαξαν κανονικά, παρ'ότι αυτό μου έτυχε αρχές 2013 και το κινητό ήταν του'11. Γενικά θεωρώ λίγο κουλό, έστω η αντιπροσωπεία να μην έχει ανταλλακτικά για τη συσκευή σου, εκτός αν είναι τίποτα του 2004:p

 

Επίσης, επειδή τα'παιξε λίγο η θύρα φόρτισης, στην επισκευή του κινητού, η απόδειξη έγραφε "αλλάγή πλακέτας λογικής, αλλαγή καλωδίου φόρτισης" ή κάτι τέτοιο! Θέλω να καταλλήξω πως ήταν ξεχωριστή η αλλαγή της θύρας! Οπότε δε νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα. Αλλά γενικά απ'όσο έχω δει, η lg έχει ούτως ή άλλως φθηνά ανταλλακτικά. πχ, εγώ πήρα glas+touchscreen για το black μου 45 ευρώ ενώ πχ για s3 mini έχει 95 ευρώ με πλαίσιο μαζί. Δεν είναι το τι αλλάζεις μόνο, αλλά το τι πληρώνεις για να το αλλάξεις!!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το θεμα του ανοιξε κλεισε υπαρχουν και διαφορα apps που μπορεις να χρησιμοποιείς..καποια πιο πρακτικα, καποια οχι και τοσο..πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Δοκιμασε, ολο και καποιο μπορει να σε βολεψει..

 

Γειά σου, σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα, αν θες δες το γιατί θέλω να σε ρωτήσω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου, σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα, αν θες δες το γιατί θέλω να σε ρωτήσω κάτι.

 

Ελα ρε συ, σορυ, δεν το χα δει

 

Θα σου απαντησω εδω μιας και πιστευω ταιριαζει καλυτερα :)

 

Γειά, τελικά βρήκες κάποια λύση, ή το έστειλες πίσω?

 

Λοιπον, κατεβασα την εφαρμογη που μου ειπες και σταματησε (?) να το κανει..! Το ερωτηματικο το βαζω γιατι εχει τυχει να κανω πολυ λιγα τηλεφωνηματα τις τελευταιες ημερες..οποτε δεν ειμαι παντελως συγουρος για το οτι σταματησε!

Σε ενα μνμ πιο πισω σε ειχα ρωτησει αν επρεπε να κανω καποια ρυθμιση στην εφαρμογη που κατεβασα και αν σου ηταν ευκολο να εβαζες καποιο λινκ απ κει που βρηκες για πληροφοριες για το θεμα! Υποθετω δε θα το δες :)

Σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και για το ενδιαφέρων! Το καλυτερο απ ολα ειναι οτι δειχνει να λυθηκε και το προβλημα :D:D:beer::beer:

 

Α επισης να σου πω οτι δεν εχω αλλαξει καποια ρύθμιση μέσα στην εφαρμογή! Απλος την κατεβασα..!

Βασικα μ εχει παραξενεψει λιγο..και σκεφτομουν να τη σβησω να δω αν θα το ξανακανει..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε αν εχει σιγουρα gorilla glass;

Επισης καμμια θηκουλα θα βγει ή θα το αφησουμε στην τυχη του το κινητακι;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Την παράγγειλα.Φαίνεται πολύ καλή. Συνολικά, μαζί με έξοδα αποστολής, 14,80 €. Βιάστηκα λίγο, αλλά μέχρι να την φέρουν στην Ελλάδα, φέξε μου και γλύστρησα(δηλαδή θα αργήσουν να την φέρουν).:)

Εσύ Kostasa1gr έχεις μέρες που την παράγγειλες? Δε πιστεύω να αργήσει να έρθει!!!

Edited by crub
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει κανένας από Αθήνα να παραγγείλει καμιά δεύτερη γιατί δεν έχω πιστωτική; Να κάνει μια εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Την παράγγειλα.Φαίνεται πολύ καλή. Συνολικά, μαζί με έξοδα αποστολής, 14,80 €. Βιάστηκα λίγο, αλλά μέχρι να την φέρουν στην Ελλάδα, φέξε μου και γλύστρησα(δηλαδή θα αργήσουν να την φέρουν).:)

Εσύ Kostasa1gr έχεις μέρες που την παράγγειλες? Δε πιστεύω να αργήσει να έρθει!!!

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=370954034970&globalID=EBAY-DE αυτήν πήρα εγώ 22 με 24 του μηνός λέει παράδοση όταν την πάρω θα πω εντύπωσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Πηγα σημερα εδω στο Ηρακλειο σε καποια μαγαζια για να δω και να δουλεψω λιγο τη συσκευη.Συγκεκριμενα πηγα στα Public, Cosmote, Wind και Vodafon. Σε κανενα δεν ειχαν το κινητο στην εκθεση :wacko: Εν τελη, πηγα και στο πλαισιο. Ουτε εκει το ειχαν, απλα μου προτεινε ο πωλητης να το ανοιξει να το δω εκτος λειτουργιας φυσικα. Ετσι κι εγινε, αλλα φοβαμαι να το παρω χωρις να το εχω "δουλεψει" καθολου :worry: Μηπως το μετανιωσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Πηγα σημερα εδω στο Ηρακλειο σε καποια μαγαζια για να δω και να δουλεψω λιγο τη συσκευη.Συγκεκριμενα πηγα στα Public, Cosmote, Wind και Vodafon. Σε κανενα δεν ειχαν το κινητο στην εκθεση :wacko: Εν τελη, πηγα και στο πλαισιο. Ουτε εκει το ειχαν, απλα μου προτεινε ο πωλητης να το ανοιξει να το δω εκτος λειτουργιας φυσικα. Ετσι κι εγινε, αλλα φοβαμαι να το παρω χωρις να το εχω "δουλεψει" καθολου :worry: Μηπως το μετανιωσω;

 

Στο πλαισιο πριν 4 μερες το ειχαν στο σταντ σε μαυρο. Οπως μπαινεις αριστερα

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο πριν 4 μερες το ειχαν στο σταντ σε μαυρο. Οπως μπαινεις αριστερα

 

Οχ, λες να μην το ειδα; Αλλα και ο πωλητης μου ειπε οτι δεν υπηρχε στο σταντ. Να ξαναπαω μηπως εκανε λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιος εγκατασταση εφαρμογης εκτος android market? Εχω κατεβασει κατι εχω ενεργη την επιλογη να δεχεται το κινητο εφαρμογες και εκτος market αλλα οταν βρισκω το αρχειο που χω περασει μεσω pc δεν πατιεται το πληκτρο εγκατασταση...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιος εγκατασταση εφαρμογης εκτος android market? Εχω κατεβασει κατι εχω ενεργη την επιλογη να δεχεται το κινητο εφαρμογες και εκτος market αλλα οταν βρισκω το αρχειο που χω περασει μεσω pc δεν πατιεται το πληκτρο εγκατασταση...

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει το παλιό tapatalk. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα παραγγελία στο Public με τιμή €228 και δώρο το BT handsfree της LG. Πολύ καλή τιμή για το πακέτο για να την προσπεράσω (ή έστω να αναβάλλω την αγορά).

Καλό το Xperia Ray που έχω αλλά πολλά κολλήματα τελευταία, με αποκορύφωμα χθες που προσπαθούσα να κάνω ένα επείγον τηλεφώνημα (δύο κουμπιά υποτίθεται ότι πάτησα όλα κι όλα) και καταλάβαινε άλλ' αντ' άλλων, με αποτέλεσμα να πρέπει να σταματήσω με το αυτοκίνητο στην άκρη του δρόμου να βγάλω την μπαταρία κλπ συναφή.

Ελπίζω το D605 να βγει σωστό στις υποχρεώσεις του ως κινητό τηλέφωνο γιατί αν είναι να σιχτιρίσω και με αυτό τότε θα πρέπει να γυρίσω στη συσκευή που έχω για avatar...

Μια ερώτηση προς τους κατόχους: όταν είναι συνδεδεμένο κάποιο handsfree (είτε το ενσύρματο είτε το BT) η ένταση του ήχου κλήσης σε εισερχόμενη μειώνεται όπως στα Sony Ericsson; Είναι πολύ εκνευριστικό κι ελπίζω να μην αποτελεί κι εδώ θέμα.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές. Με αρκετή χρήση τις τελευταίες ημέρες το κινητό τα πάει μια χαρά. Ειδικά η μπαταρία στην τέταρτη φόρτιση ακόμα μου βγάζει 9 ώρες από το 100% στο 15% με μόνιμα ανοιχτό το wifi πολλές εγκαταστάσεις και περίπου 7 ώρες ανοιχτή οθόνη. Επίσης είναι εκνευριστικά smooth εκτός από κάποια λίγα lags μόνο στην home screen μάλλον λόγω του Accuweather widget. Νομίζω πως είναι η καλύτερή οθόνη στην τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έβαλα μου αρέσει εφαρμογή για να κλειδώνει από την οθόνη, αλλά δεν μπορώ να βρω με ποιον τρόπο ξεκλειδώνει. Ούτε με τάπ, ούτε με το home button... αναγκαστικά ξεκλειδώνει με το πλαϊνό κουμπί (οπότε λίγο άκυρο). Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα; η ξέρει κανένας τον τρόπο; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μας πει καποιιος αν εχει gorrilla glass:worry:

Μόνο στο Ιταλικό επίσημο γράφει για GG πουθενά αλλού δεν είδα κάτι τέτοιο. Πάντως στο χέρι θυμίζει αρκετά GG οθόνες, το έχω χωρίς καμία προστασία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και γω κατοχος του l9 ii και επειδη δεν εχω βρει πουθενα θηκη υπαρχει περιπτωση η θηκη του l9 να κανει στο δικο μας?
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποθηκεύω μια νέα επαφή, καταχωρείται στην sim και οχι στο gmail. Πως αλλάζει αυτό?

 

Την ωρα που την καταχωρης κάτω απο εκεί που λέει νέα επαφη εκεί που δείχνει την sim πατάς και αλλάζει σε τηλέφωνο και google

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...