Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαποιος να μου ποιον κωδικο βαζω για το κρυφο μενου να δω αν μια συσκευη προκειτε να αγορασω ειναι root?

σε παρομοιο lg l9 ii που πηρα για την κοπελα μου στην επιφανεια εργασιας δεν φαινοτανε πχ superSU αλλα στην επισημη lg μου ειπανε οτι ητανε root.............

Γραψε 3845#*605#

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γραψε 3845#*605#

 

Σε ευχαρισω,το ειχα ηδη τηλεφωνοντας στην LG.Ητανε root..........

Το τηλεφωνο ητανε αγορασμενο σεπτεμβριο 2014 και εγινε root μεσα δεκεμβρη 14......ητανε και η αιτια που το πηρα 50 ευρω!!!!!!

κατα τα αλλα ειναι σουπερ τζιτζι με την καλη ρομ 4.4.2 και ρολαρει τραινο,ενω εμφανισιακα ειναι βιτρινας!!!!!!

απλα τυχερος.....:lol::lol:

το ξερω καλα γιατι το ειχα παρει πριν καιρο στην κοπελα μου(90 ευρω)και μετα το dowνgrade δουλευει μηνες απροβληματιστα........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γτ βγηκε;;;

 

στο xda διαβασα οτι την εχει καποιος..

επισης: http://foro.vodafone.es/t5/Actualizaciones-Android/Actualizaci%C3%B3n-LG-Optimus-L9-II-D605-a-versi%C3%B3n-V20e/td-p/518468

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

και την v20d η vodafone την εβγαλε πρωτη

διαβασα μολισ στο xda οτι την εχει ενας και εχει τα ιδια προβληματα δεν ειδε καμια διαφορα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2728320&page=15

Link to comment
Share on other sites

διαβασα μολισ στο xda οτι την εχει ενας και εχει τα ιδια προβληματα δεν ειδε καμια διαφορα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2728320&page=15

 

ο αλλος λεει οτι ειναι bug-free αντε βγαλε ακρη...

Link to comment
Share on other sites

ο αλλος λεει οτι ειναι bug-free αντε βγαλε ακρη...

απο την στιγμη που εχει εστω ενασ προβλημα απο τωρα που την εχουν λιγοι να δεις τι θα γινει οταν την βαλουν πολλοι

Link to comment
Share on other sites

απορια,το remote control που ειναι ντε?4.4.2 εκδοση.

να κανω εργοστασιακη επανεγκαστασταση?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γραψε 3845#*605#

πατωντας τον κωδικο ,στο μενου παμε στο lg rct σωστα?μετα display result ετσι?

και εδω ερχεται το κουλο.οταν ηρθε η τελευταια αναβαθμιση δεν με αφηνε να την κανω(εχω κανει ρουτινγκ ελεγε) και στο μενου αυτο μου ελεγε rooted device(καποια στιγμη ειχα κανει για δοκιμη το towelroot και αμεσως εκανα επαννεκινηση και εφυγε το ρουτ).εκανα την αναβαθμιση με το lg pcsuite.τωρα ξανα ανοιγψ το μενου και ,εκπληξη ,στο display result μου λεει <<not rooted>>

Link to comment
Share on other sites

To εκανα οπως ειπε αλλα εχω μαυρη οθονη. Βλεπω οτι το γραφουν και αλλοι αλλα δεν ξερω τι κανω τωρα.....

 

Καλημέρα,

 

Έπαθα το ίδιο δοκιμάζοντας να βάλω την paranoid μετά από cm11.

Έκανα ότι λέει ο οδηγός, αλλά η οθόνη είναι μαύρη.

Δε bootαρει.

Τι μπορώ να κάνω;;

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έπαθα το ίδιο δοκιμάζοντας να βάλω την paranoid μετά από cm11.

Έκανα ότι λέει ο οδηγός, αλλά η οθόνη είναι μαύρη.

Δε bootαρει.

Τι μπορώ να κάνω;;

Προσπαθησε με διαφορους τροπους κανε mount system format data format cache και μετα κανε unmount system φλασαρε την ρομ κ λανε reboot και δες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έπαθα το ίδιο δοκιμάζοντας να βάλω την paranoid μετά από cm11.

Έκανα ότι λέει ο οδηγός, αλλά η οθόνη είναι μαύρη.

Δε bootαρει.

Τι μπορώ να κάνω;;

 

Όπως λέει ο Κωστής κάνε τα όλα. Ούτε και ξέρω πως την έβαλα τελικά.... Εγώ μένω πάντως με αυτή. Η μπαταρία της δεν παίζεται...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο Κωστής κάνε τα όλα. Ούτε και ξέρω πως την έβαλα τελικά.... Εγώ μένω πάντως με αυτή. Η μπαταρία της δεν παίζεται...

Ετσι ακριβως.....εδω αυτος π εφτιαξε την ρομ δεν ξερει τ φταει....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα στην cm11. Έχασα 3 ώρες για να επιστρέψω στην πρότερη κατάσταση. Είναι θέμα τύχης δηλαδή να δουλέψει η paranoid. Διάβασα και το thread στο xda και διαπίστωσα όρο όντως ο developer δεν ξέρει τις πταίει!

Πάντως ο μόνος λόγος για τη δοκιμή ήταν η μπαταρία...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα στην cm11. Έχασα 3 ώρες για να επιστρέψω στην πρότερη κατάσταση. Είναι θέμα τύχης δηλαδή να δουλέψει η paranoid. Διάβασα και το thread στο xda και διαπίστωσα όρο όντως ο developer δεν ξέρει τις πταίει!

Πάντως ο μόνος λόγος για τη δοκιμή ήταν η μπαταρία...

Πρεπει να τ δοκιμασεις ολα....δεν γινεται να μην bootarei.....κανε ενα backup αυτη π εχεις τωρα για να μην τα ξανα κανεις ολα απο την αρχη.....και εμενα μ τ εκανε αυτο αλλα δοκιμασα διαφορα κ ολα καλα.....εκανα οσα λεει φλασαρα μετα την ρομ και εκανα και ενα wipe all users data και ολα καλα σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΗΝ PARANOID ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ..ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

 

Όντως δεν λειτουργεί ο σύνδεσμος.... Δεν ξέρω γιατί.... (αν έχεις την καλοσύνη μην γράφεις με κεφαλαία....)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΗΝ PARANOID ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ..ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

Εγω την εχω κατεβασει....αλλα πως να σου την στειλω;; Γινεται μεσω email; Αν ξερει καποιος να σου την στειλω

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω κατεβασει....αλλα πως να σου την στειλω;; Γινεται μεσω email; Αν ξερει καποιος να σου την στειλω
Σε ευχαριστω φιλε μου για το αμεσο ενδιαφερων!δεν ξερω αν στελνετε με email..θα προσπαθησω και αυριο και αν δεν λειτουργει ακομη το λινκ θα προσπαθησουμε με email!δεν γνωριζω και πολλα..αξειζει τον κοπο?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για το αμεσο ενδιαφερων!δεν ξερω αν στελνετε με email..θα προσπαθησω και αυριο και αν δεν λειτουργει ακομη το λινκ θα προσπαθησουμε με email!δεν γνωριζω και πολλα..αξειζει τον κοπο?

Για μενα αξιζει,.καλη μπαταρια....γρηγορη ρομ...ειναι και το γουστο του καθενος..μια δοκιμη θα σ πεισει...κανε ενα backup ετσι ωστε να γυρισεις αν δεν σου κανει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...