Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να το μαθουμε αυτο και στη συνεχεια να δουμε...Απλως δεν ξερω εμεις που εχουμε 4.1.2 μπορουμε να κανουμε f. reset και μετα resrore την 4.4.2 με τον τροπο που ειπα πιο πανω;η θελει να φλασαρουμε πρωτα την 4.4.2 ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα μετε την προχθεσινη αναβαθμηση σε D60520d-EUR-XX μου κανει παλι τα ιδια.σβηνει παλι μονο του και πρεπει να βγαλω την πανταρια.εχει κανεις το ιδιο προβλημα παλι?τι να κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

εμενα μετε την προχθεσινη αναβαθμηση σε D60520d-EUR-XX μου κανει παλι τα ιδια.σβηνει παλι μονο του και πρεπει να βγαλω την πανταρια.εχει κανεις το ιδιο προβλημα παλι?τι να κανω τωρα?

Φιλε μου και εγω ειχα πριν 3 μερες το ιδιο προβλημα δεν μου το ειχε ξανακανει απο την αρχη που το ειχα παρει αλλα μονο εκεινες τις μερες και εβγαλα μια εφαρμογη που ειχα βαλει απο xposed το GravityBox και μεχρι στιγμης δεν μου εχει ξανα συμβει. Βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τι προβληματα διορθωνει το update αυτο; και αν περαστει χανουμε το root; Οποιος γνωριζει ας απαντησει.

Αν εχεις το supersu pro (κλειδι) το βρισκεις ευκολα, εχει μια επιλογη που λεγεται λειτουργεια επιβιωσης. το τικαρεις και δοκιμαζεις.Η μετα με το OTA rootkeeper. Γκουγκλαρεις και βλεπεις..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το supersu pro (κλειδι) το βρισκεις ευκολα, εχει μια επιλογη που λεγεται λειτουργεια επιβιωσης. το τικαρεις και δοκιμαζεις.Η μετα με το OTA rootkeeper. Γκουγκλαρεις και βλεπεις..

Το root το εχω κανει μεσω towelroot + τα δυο ζιπακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε Ανδρέες/Ανδριάνες!

Κι εμένα εδώ και κάνα - δυο βδομάδες μου σβήνει στα καλά καθούμενα και μόνο με βγαλσιμο της μπαταρίας επανέρχεται. Έχει επικοινωνήσει κανείς με την αντιπροσωπεία γιαυτο?

Μήπως κάποιος που να μπαίνει xda Έχει δει τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει και σε εμάς !!!

 

Μάλλον φταίει η νέα έκδοση του play

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος, χωρις λογο η καρτα μνημης εδειχνε να μην ειναι συνδεδεμενη στο κινητο,την εβαλα στο παλιο μου κινητο και εγραφε κατεστραμμενη SD αλλα ουτε μου εχει πεσει ουτε τιποτα και ειναι και σχετικα καινουρια και ακριβη...στο κινητο μου μπαινουν μια χαρα αλλες SD που δοκιμασα...δειχνει οτι εχει καποιο χωρο δεσμευμενο αλλα δεν δειχνει τα αρχεια, ουτε στον υπολογιστη δεν τα εμφανιζει...υπαρχει τροπος να επαναφερω τα αρχεια μου??

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Πηγα λοιπον σημερα στο σερβις τους και μου κανανε υποβαθμιση λογισμικου,εντελως δωρεαν μεσα σε 20 περιπου λεπτα αναμονης.Στην αρχη μου ειπανε οτι θα το κρατησουν,τους πιεσα και εκανα την δουλεια μου.

Εμαθα οτι το τηλεφωνο ειναι root(απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη τσουτσεκι που δεν ειπε τιποτα αλλα γκαριζε οτι "εχει 20 μηνες εγγυση",αλλα εχω το τηλεφωνο του και θα τα πουμε).

Επισεις καλο ειναι μερικοι να μην ποσταρουνε γεννηματα του μυαλου τους και απογοητευουν η αποτρεπουν τον κοσμο να φτιαξει-διορθωσει την συσκευη του.........

Οποιος παει του κανουνε υποβαθμιση δωρεαν.- κριμαιας 7-9 νεο ψυχικο,πολυ κοντα στο μετρο κατεχακη(5 λεπτα με ποδια)

Παραθετω την αποδειξη.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει και σε εμάς !!!

 

Μάλλον φταίει η νέα έκδοση του play

 

Τελικά φταίει η έκδοση του play services

Σβήστε την αναβάθμιση και δεν θα έχετε κολλήματα του κινητού.

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα email προς. LG που ειχε πολυ κραξιμο με πγραν 3 φορες τηλεφωνο σημερα.....μ ειπαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ να μν βαλω καποια εφαρμογη γιατι λενε καποια εφαρμογη ειναι ασυμβατη με τ λειτουργικο....τ update που ηρθε λεει δεν ειναι τ τελικο κ πριν τ τελος τ μηνα θα ερθει κι αλλο που θα τ λυσει ολα......αναμενουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανα την D60520D-AUR-XX και μου συνεχιζε να σβηνει αποφασισα να το γυρισω στην 4.1.2 (D60510A-EUR-XX) και να το κανω και ROOT.ολα καλα μεχρι στιγμης μπωρω να πω και καλητερα,αλλα σκευτομαι να βαλω cyanogenmod 10.ξερει κανεις αν υπαρχει για το κινητο μας?γιατι απο οτι εψαξα δεν βρηκα κατι αξιοπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανα την D60520D-AUR-XX και μου συνεχιζε να σβηνει αποφασισα να το γυρισω στην 4.1.2 (D60510A-EUR-XX) και να το κανω και ROOT.ολα καλα μεχρι στιγμης μπωρω να πω και καλητερα,αλλα σκευτομαι να βαλω cyanogenmod 10.ξερει κανεις αν υπαρχει για το κινητο μας?γιατι απο οτι εψαξα δεν βρηκα κατι αξιοπιστο.

Ακου τι να κανεις για να εχεις κινητο σφαιρατο και γαματη μπαταρια. Εγκατασταση την τροποποιημενη stock 4.1.2 D60510a απο τους xda μεσω recovery.Κανεις εγκατασταση και ενα μικρο ζιπακι modslim νομιζω λεγεται,που αφαιρει της LG αχρηστα..Την ξαλαφρωνεις και αλλο,βγαζεις καποιες ακομα αχρηστες εφαρμογες της LG (Πριν καμια 10-20 σελιδες εχει λιστα με το ποιες ειναι ασφαλες να διαγραψεις).Στη συνεχεια αν θες να το κανεις εντελως πυραυλακι, εγκαθιστας το xposed framework, βρισκεις το xblast tools και τικαρεις καποια πραματακια απο εκει που τα γραφω πριν καποιες σελιδες. Αν το κανεις με αυτο τον τροπο που σε ειπα και ξαναασχοληθεις με το κινητο....Εμενα να με γραψεις!! !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φταίει η έκδοση του play services

Σβήστε την αναβάθμιση και δεν θα έχετε κολλήματα του κινητού.

 

Βλακεία είπα. Δεν ισχύει!!!

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγα να γράψω και εγώ.κάποιο update πάντως θα είναι από Google play που κάνει την ζημιά.Πάντως αν είσαι root το καινούριο και καλά update δεν το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγα να γράψω και εγώ.κάποιο update πάντως θα είναι από Google play που κάνει την ζημιά.Πάντως αν είσαι root το καινούριο και καλά update δεν το κάνει.

επιβεβαιωνω οτι σε ρουτ τηλεφωνα(το δικο μου εκανα δοκιμαστικα ρουτ με το towelroot απλα για να δω πριν καιρο και το εχει κρατησει στο κρυφο μενου και μου βγαζει αποτυχια αναβαθμισης λογω ρουτ).αν κανω downgrade στην 4.1.2 και μετα παλι αναβαθμιση στην 4.4.2 θα φαινεται το ρουτ?και μηπως να το αφησω στην 4.1.2 .πριν την <<αναβαθμιση>> πετουσε

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για δοκίμασε να κάνεις μέσω Supersu Full unroot να δεις μήπως γίνεται.

το κακο ειναι οτι στο κινητο ενω δεν ειναι ρουτ φαινεται οτι καποια στιγμη εχει γινει.το εχει κρατημενο στην μνημη(αν πατησεις στο dialer 3845#*605# και πας στο LG RCT και display result λεει rooted στις 21/7/2014 το δικο μου).την αναβαθμιση δεν την κανει λεγοντας οτι εχει γινει μη επιτρεπτη ενεργεια ρουτινγκ .οχι οτι καιγομαι για την αναβαθμιση αλλα πες οτι χρειαζομαι την εγγυηση καποια στιγμη τι κανω?τελος παντων θενκς για την βοηθεια φιλε μου.μαλλον θα το υποβαθμισω και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Πηγα λοιπον σημερα στο σερβις τους και μου κανανε υποβαθμιση λογισμικου,εντελως δωρεαν μεσα σε 20 περιπου λεπτα αναμονης.Στην αρχη μου ειπανε οτι θα το κρατησουν,τους πιεσα και εκανα την δουλεια μου.

Εμαθα οτι το τηλεφωνο ειναι root(απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη τσουτσεκι που δεν ειπε τιποτα αλλα γκαριζε οτι "εχει 20 μηνες εγγυση",αλλα εχω το τηλεφωνο του και θα τα πουμε).

Επισεις καλο ειναι μερικοι να μην ποσταρουνε γεννηματα του μυαλου τους και απογοητευουν η αποτρεπουν τον κοσμο να φτιαξει-διορθωσει την συσκευη του.........

Οποιος παει του κανουνε υποβαθμιση δωρεαν.- κριμαιας 7-9 νεο ψυχικο,πολυ κοντα στο μετρο κατεχακη(5 λεπτα με ποδια)

Παραθετω την αποδειξη.

 

Άν κατάλαβα καλά φίλε isolove, το σέρβις που πήγες είναι επίσημο της LG, σωστά? Και πώς γίνεται στο τηλέφωνο που πήρα στην LG να μου λένε ότι ΔΕΝ γίνεται downgrade? Ωραίο τεχνικό τμήμα έχει η LG....

Link to comment
Share on other sites

Ακου τι να κανεις για να εχεις κινητο σφαιρατο και γαματη μπαταρια. Εγκατασταση την τροποποιημενη stock 4.1.2 D60510a απο τους xda μεσω recovery.Κανεις εγκατασταση και ενα μικρο ζιπακι modslim νομιζω λεγεται,που αφαιρει της LG αχρηστα..Την ξαλαφρωνεις και αλλο,βγαζεις καποιες ακομα αχρηστες εφαρμογες της LG (Πριν καμια 10-20 σελιδες εχει λιστα με το ποιες ειναι ασφαλες να διαγραψεις).Στη συνεχεια αν θες να το κανεις εντελως πυραυλακι, εγκαθιστας το xposed framework, βρισκεις το xblast tools και τικαρεις καποια πραματακια απο εκει που τα γραφω πριν καποιες σελιδες. Αν το κανεις με αυτο τον τροπο που σε ειπα και ξαναασχοληθεις με το κινητο....Εμενα να με γραψεις!! !!!!

 

Καλησπέρα,

εγώ έκανα downgrade σε jb ακολουθώντας τα βήματα 1-8 (δεν συνέχισα σε root) που υπάρχουν σε θέμα της ιστοσελίδας.

Μπορώ να περάσω αυτά τα zip και συνέχεια τα υπόλοιπα αρχεία που λες και να ελαφρύνω το τηλέφωνο έτσι ώστε να μην κάνει κολλήματα ούτε με το home button κάποιες φορές;

 

Επίσης αξίζει ή όχι να περαστεί κάποια έκδοση CyanogenMod. Αν ναι ποια από αυτές; Ποια τα πλεονεκτήματα;

Ποιο είναι το λογισμικό έτσι ώστε το τηλέφωνο να βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση;;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εγώ έκανα downgrade σε jb ακολουθώντας τα βήματα 1-8 (δεν συνέχισα σε root) που υπάρχουν σε θέμα της ιστοσελίδας.

Μπορώ να περάσω αυτά τα zip και συνέχεια τα υπόλοιπα αρχεία που λες και να ελαφρύνω το τηλέφωνο έτσι ώστε να μην κάνει κολλήματα ούτε με το home button κάποιες φορές;

 

Επίσης αξίζει ή όχι να περαστεί κάποια έκδοση CyanogenMod. Αν ναι ποια από αυτές; Ποια τα πλεονεκτήματα;

Ποιο είναι το λογισμικό έτσι ώστε το τηλέφωνο να βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση;;

 

Ευχαριστώ.

Cyanogenmod που το ειχα κανα μηνα,εφαγε Χ γιατι τρωει 1.6% μπαταρια την ωρα.(standby). Με τη stock τρωει 0.6 %.Τωρα θα κανεις root, μετα θα φλασαρεις τη stock based 4.1.2 απο τους xda,μετα κανε ενα reboot και φλασαρε το zipaki για να φυγει σε πρωτο σταδιο η πολυ σαβουρα. Καντα ως εδω και θα σου πω μετα τα υπολοιπα για να το κανεις να τρεχει σαν s3.

(Εννοειται να περασεις και recovery!! !!!!)

Τωρα για link κλο μη μου πεις,ψαξτα ειναι ευκολο.)

Link to comment
Share on other sites

S.O.S ΝΟΜΙΖΩ ΤΗ ROM ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΗΝ MICRO SD, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ F. RESET ΣΒΗΝΕΤΑΙ ΟΛΗ Η ΕΣΩΤΕΡΙΝΗ ΜΝΗΜΗ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ PARTITION ΣΑΝ Π. Χ ΤΟ GALAXY S ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα κι εγώ μία διαθέσιμη ενημέρωση, η οποία λέει "Βελτιώσεις: Εφαρμογές".

Πριν λίγες μέρες μου έγινε κι εμένα αυτό με το σβήσιμο και το επανεκκίνησα αφού έβγαλα την μπαταρία, αλλά δεν μου έχει ξανασυμβεί.

 

Αυτή η ενημέρωση που βλέπω είναι καινούργια ή ίδια με αυτήν που βγήκε από την προηγούμενη εβδομάδα; Δεν μου είχε βγάλει ξανά μήνυμα διαθέσιμης ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...