Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βοηθεια...εχω κανει στο παρελθον downgrade, root , cmw, kitkat. Για να ξανακανω τωρα downgrade κανω ολη τη διαδικασια η απλα φλασαρω το αρχειο με τη jellybean?

Ακυρο το εκανα..

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω το κινητο περιπου 2 βδομαδες τωρα..δεν εχω δει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης ολα ειναι μια χαρα..δεν εχω διαβασει ολα τα post αλλα μπορω να πω οτι μονο στο οτι δεν κουμπωνει καλα το καπακι θα συμφωνησω και τωρα καταλαβα τι εννοουσανε οταν λενε οτι τριζει το καπακι, εχει μια διαφορα 1/3 του χιλιοστου,δλδ να 'χαμε να λεγαμε!!!! ενταξει για την καμερα σε εσωτερικο χωρο τι περιμενατε δλδ?!!! σε εξωτερικο χωρο ομως ειναι μια χαρα και με την απιστευτη οθονη που εχει ειναι απλα τελεια!στα 135€ που το πηρα νομιζω οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες..το εχω μονιμα σε 2G απο την αρχη που το πηρα και μπαινω μια χαρα με wifi ,δεν καταλαβαινω τι εννοουνε οτι δεν εχει internet με 2G? και φυσικα δεν προκειται να του κανω αναβαθμιση! αλλα ειναι παραπλανηση που λεει οτι εχει 1GB rom, ειναι 800ΜΒ..το κινητο ειναι μια χαρα αν δεν το σκαλιζεις!!!

αντε κανα root! τεσπα απλα ηθελα να ρωτησω για θηκη..μηπως θα μπορουσατε να πειτε που θα μπορεσω να παρω καμμια καλη θηκη? οταν λεω καλη εννοω μεχρι 10€!! και μια χαζη ερωτηση..το μαγνητακι στις θηκες δεν επηρεαζει το σημα ε??!!!:what:

και κατι αλλο..ειναι μπαταρια ειναι μια χαρα..οταν δειχνει 100% αφηστε το ακομα κανα 20λεπτο για να πιασει το 100% και να μη δειχνει οτι πεφτει αμεσως στην αρχη..

Edited by tosh
Link to comment
Share on other sites

Και απορώ αφού έχετε τόσα πρόβλημα, γιατί δεν το στέλνετε για σερβις;;;;

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα...το (φαινομενικά) εξαιρετικό service της LG θα στείλει courier, θα πάρει το κινητό, θα κάνει καθαρή εγκατάσταση της kit kat (κάτι που μπορείς να κάνεις και συ), θα σου απαντήσει ότι όλα δουλεύουν στην εντέλεια, θα στο στείλει πίσω σούπερ γρήγορα, αλλά δυστυχώς τα προβλήματα που είχες πριν (εξακριβωμένο αυτό με το θέμα με τα χαμένα μηνύματα) εξακολουθούν και παραμένουν. Κάτι παίζει με τις παρτίδες (σχεδόν σίγουρα) ή το λογισμικό....δεν εξηγείται αλλιώς κάποιοι να έχουν σοβαρά προβλήματα και κάποιοι κανένα.

 

τεσπα απλα ηθελα να ρωτησω για θηκη..μηπως θα μπορουσατε να πειτε που θα μπορεσω να παρω καμμια καλη θηκη? οταν λεω καλη εννοω μεχρι 10€!!

σούπερ όμορφη σιλικόνη:

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=37471

σούπερ πρακτική flip και αρκεά λεπτή γιατί το κινηό κουμπώνει απευθείας στο πίσω μέρος της θήκης:

http://www.ebay.es/itm/FLIP-COVER-CON-IMAN-CARCASA-LG-OPTIMUS-L9-II-L9-2-D605-BLANCO-/111273141055?

τις έχω και τις δύο, γι αυτό τις συστήνω.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και 24 ώρες το κινητό με cm11 και πλέον πειστικα πως ότι κινητό και να πάρω στο μέλλον είτε θα είναι pure aosp ή εκτός αν μέχρι τότε βγει κάποιο με cm προεγκατεστημενη
Link to comment
Share on other sites

Super ολα, το ειχα κανενα δεκαμηνο, αλλα τωρα πηγα να του περασω cwm και κλάτσαρε, δεν ανοιγει η οθονη του πια, με κανενα συνδυασμο πληκτρων και σε καμια λειτουργια , το kdz κολλαει για να του φλασαρω ρομ, το hard reset με τα πληκτρα δεν δουλευει και βασικα η οθονη παραμενει μαυρη οτι και αν κανω, μονο το usb ακουγεται οταν το βαζω στο λαπτοπ αλλα δεν μπορω να καταλαβω σε τι λειτουργια ειναι γιατι δεν φαινεται, το πεταω και παω για samsung η υπαρχει λυση ? Edited by dram25
Link to comment
Share on other sites

Super ολα, το ειχα κανενα δεκαμηνο, αλλα τωρα πηγα να του περασω cwm και κλάτσαρε, δεν ανοιγει η οθονη του πια, με κανενα συνδυασμο πληκτρων και σε καμια λειτουργια , το kdz κολλαει για να του φλασαρω ρομ, το hard reset με τα πληκτρα δεν δουλευει και βασικα η οθονη παραμενει μαυρη οτι και αν κανω, μονο το usb ακουγεται οταν το βαζω στο λαπτοπ αλλα δεν μπορω να καταλαβω σε τι λειτουργια ειναι γιατι δεν φαινεται, το πεταω και παω για samsung η υπαρχει λυση ?

Ουτε οταν τ φορτιζεις τπτ τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε οταν τ φορτιζεις τπτ τπτ;

 

τιποτα, μαύρη οθόνη συνεχώς , αν δεν ακούγοταν οι ηχοι απο την συνδεση του usb στο pc θα ελεγα πως ειναι dead.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ειμαι καινουργιος στο forum και ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, κινητο ομως που αντιμετωπιζει κι εμενα το ιδιο προβλημα οπως κι αλλων παιδιων απ οτι διαβασα με τα sms, με το που το πηρα αμεσως μπηκε η 4.4.2 και ηθελα να ρωτησω εαν το γυρισω σε 4.1.2 αν θα λυθει το προβλημα η το προβλημα οφειλεται αλλου κι οχι στο λειτουργικο. Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Super ολα, το ειχα κανενα δεκαμηνο, αλλα τωρα πηγα να του περασω cwm και κλάτσαρε, δεν ανοιγει η οθονη του πια, με κανενα συνδυασμο πληκτρων και σε καμια λειτουργια , το kdz κολλαει για να του φλασαρω ρομ, το hard reset με τα πληκτρα δεν δουλευει και βασικα η οθονη παραμενει μαυρη οτι και αν κανω, μονο το usb ακουγεται οταν το βαζω στο λαπτοπ αλλα δεν μπορω να καταλαβω σε τι λειτουργια ειναι γιατι δεν φαινεται, το πεταω και παω για samsung η υπαρχει λυση ?

Θα μπεις σε download mode και θα φλασαρεις μια kdz,δοκίμασε την jb

Κατόπιν κάνε hard reset

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ειμαι καινουργιος στο forum και ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, κινητο ομως που αντιμετωπιζει κι εμενα το ιδιο προβλημα οπως κι αλλων παιδιων απ οτι διαβασα με τα sms, με το που το πηρα αμεσως μπηκε η 4.4.2 και ηθελα να ρωτησω εαν το γυρισω σε 4.1.2 αν θα λυθει το προβλημα η το προβλημα οφειλεται αλλου κι οχι στο λειτουργικο. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

λυνεται λυνεται! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις σε download mode και θα φλασαρεις μια kdz,δοκίμασε την jb

Κατόπιν κάνε hard reset

το προσπαθησα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποτε ειναι σε download mode επειδη η οθονη παραμενει σβυστη, μπορεις να με βοηθησεις με το να μου πεις τα βηματα για download mode?

Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποτε ειναι σε download mode επειδη η οθονη παραμενει σβυστη, μπορεις να με βοηθησεις με το να μου πεις τα βηματα για download mode?

Θα σ πω εγω....λοιπον βγαζεις μπαταρια...μετα βαζεις τ καλωδιο usb στ pc και μετα στ κινητο......τρ πατας παρατεταμενα τ volume+ και βαζεις την μπαταρια χωρις μα αφησεις τ volume+

Κ περιμενεις γ λιγα δευτερολεπτα να σ βγαλει κατι ασπραγραμματα.....αν δεν στ βγαλει ξανα προσπαθησε.....αν παλι δεν γινει κρατα τ για λιγα δευτερολεπτα κ τρεξε τ kzd.....αν κολλησει τ kzd περιμενε κ θα ξεκολλησει....εσι μ κανει κ μενα παντα

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ είναι και των δυο μας σε jelly bean. Για να δούμε..... Δεν έχει χάσει κάποιος μήνυμα σε jelly bean έτσι δεν είναι;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

σούπερ όμορφη σιλικόνη:

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=37471

σούπερ πρακτική flip και αρκεά λεπτή γιατί το κινηό κουμπώνει απευθείας στο πίσω μέρος της θήκης:

http://www.ebay.es/itm/FLIP-COVER-CON-IMAN-CARCASA-LG-OPTIMUS-L9-II-L9-2-D605-BLANCO-/111273141055?

τις έχω και τις δύο, γι αυτό τις συστήνω.

 

Μπορείς να βάλεις φωτογραφία με το τηλέφωνο μέσα με τη δεύτερη θήκη (flip); έχω πάρει ήδη δυο χάλια να δω τουλάχιστον αυτή πριν την παραγγείλω

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας από εσας που έχετε πρόβληματα με κλείσεις και μηνύματα να το στείλει στο σέρβις και να απαιτήσει να του βάλουν την 4 1 2 αφού τους αφού τους εξηγήσει ότι πριν την αναβάθμιση σε 4 4 2 δεν είχε κανένα πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει ολο error για την καμερα,η μπαταρια εξαντλειται γρηγορα πολλες φορες μου εχει βγαζει οτι το.system κατι δεν ανταποκρινεται εχει τυχει να μην με ακουει ο αλλος σε κληση να το κανω επανακκινηση και να ξαναγινεται το ιδιο... δεν ξερω λεω να το παω στο σερβις γιατι μου εχει σπασει τα νευρα
Link to comment
Share on other sites

για να βαλω την cm11 πρεπει να κανω downgrade εχω το official 4.4.2 μηπως μπορω να το κανω με την εφαρμογη της cm μαζι με το apk CyanogenMod Installer ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπει σε download mode το γράφει στην οθόνη

Το κινητό σου επανέρχεται εύκολα, κρίμα να το πετάξεις

 

 

Το προβλη!μα είναι πως η οθόνη παραμένει μαύρη σε κάθε λειτουργια, ουτε logo όταν ανοίγει ουτε download mode, ουτε bootloader, και έτσι δεν ξέρω καν τι γίνεται, μονο σε ενα κινεζικό ταμπλετ μουχει ξανατυχει αυτό, σε σαμσουνγκ και HTC που έχουν γίνει brick το bootloader άνοιγε κανονικα,.

Μια ερώτηση.. Το kdz πριν ξεκινήσει δείχνει αν έχει συνδεθεί τηλέφωνο πανω? Ώστε να ξέρω τουλαχιστον οτι ξεκινάει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δείχνει, εμένα κιόλας αργούσε να ξεκινήσει και νόμιζα ότι δεν το έβλεπε καθόλου

Βασικά όταν συνδεθεί σε dn mode θα πρέπει ο υπολογιστής να βρει κάποια drivers, από εκεί θα το καταλάβεις λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.Υπάρχει καμία prerooted unbranded rom για το κινητό μας? Είτε 4.4 είτε 4.1 ? Που να δουλεύει απροβλημάτιστα.χωρίς χαμένες κλήσεις και περιττά προγράμματα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καντο downgrade σε 4.1.2 και θα εισαι ησυχος.Δεν εχει διαφορες πολλες με την 4.4.2 και θα εχεις και υποστηριξη flashplayer!

 

Ρωτάω πολλά γιατί δεν ξέρω πολλά πολλά.. αλλά πως κάνω downgrade? έχει καπου αναλυτικά βήματα; (εαν καταλαβα σωστά είναι το λογισμικό που είχα στην αρχή πριν βαλω την kitkat σωστά ή κάνω λάθος;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.Υπάρχει καμία prerooted unbranded rom για το κινητό μας? Είτε 4.4 είτε 4.1 ? Που να δουλεύει απροβλημάτιστα.χωρίς χαμένες κλήσεις και περιττά προγράμματα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2728343

 

αυτη ειναι 4.1 αλλα θα βγει και 4.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτάω πολλά γιατί δεν ξέρω πολλά πολλά.. αλλά πως κάνω downgrade? έχει καπου αναλυτικά βήματα; (εαν καταλαβα σωστά είναι το λογισμικό που είχα στην αρχή πριν βαλω την kitkat σωστά ή κάνω λάθος;)

 

σωστα καταλαβες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391845

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει ολο error για την καμερα,η μπαταρια εξαντλειται γρηγορα πολλες φορες μου εχει βγαζει οτι το.system κατι δεν ανταποκρινεται εχει τυχει να μην με ακουει ο αλλος σε κληση να το κανω επανακκινηση και να ξαναγινεται το ιδιο... δεν ξερω λεω να το παω στο σερβις γιατι μου εχει σπασει τα νευρα

Πέτυχες κομμάτι από την ελαττωματική παρτίδα! :p

Δύσκολα θα βγάλεις άκρη από το σερβις....δες παρακάτω...

Μπορείς να βάλεις φωτογραφία με το τηλέφωνο μέσα με τη δεύτερη θήκη (flip); έχω πάρει ήδη δυο χάλια να δω τουλάχιστον αυτή πριν την παραγγείλω

Επισυναπτόμενες.

Αυτή της σιλικόνης είναι πολύ πιο όμορφη αλλά η συγκεκριμένη flip είναι πολύ βολική.

Έχει δοκιμάσει κανένας από εσας που έχετε πρόβληματα με κλείσεις και μηνύματα να το στείλει στο σέρβις και να απαιτήσει να του βάλουν την 4 1 2 αφού τους αφού τους εξηγήσει ότι πριν την αναβάθμιση σε 4 4 2 δεν είχε κανένα πρόβλημα;;

Ναι γνωστός μου....του απάντησαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και του επέστρεψαν το κινητό αφού του έκαναν καθαρή εγκατάσταση. Με το πρόβλημα των μηνυμάτων να παραμένει. Μάλλον είναι η κακή παρτίδα. Δεν έχουν σκοπό να ασχοληθούν στην lg για ένα παλιό μοντέλο, να είστε σίγουροι ότι τα γνωρίζουν τα πρόβλήματα. Στα 130 γιούρα σου λένε το ριξα, δε χαμπαριάζετε τι παιζει?? :lol:

Ρωτάω πολλά γιατί δεν ξέρω πολλά πολλά.. αλλά πως κάνω downgrade? έχει καπου αναλυτικά βήματα; (εαν καταλαβα σωστά είναι το λογισμικό που είχα στην αρχή πριν βαλω την kitkat σωστά ή κάνω λάθος;)

Δες στη σελίδα 182 το μήνυμα #2727...έχει αναλυτικές οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...