Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο qelectronics πηρα για την κοπελα μου. Ολα οκ.

Και της έδωσαν την έκδοση 8gb ή αυτή την παραεισαγωγη Tim Ιταλίας με 4gb και τίγκα στο bloatware;;

Link to comment
Share on other sites

 

ναι φιλε αυτη ειναι,,,,,ο φιλος εχει δικιο! μολις την εβαλα και πεταει!!! αλλο τηλεφωνο!! ξεκιναει με 470 μβ ελευθερα!! καμια σχεση με την στοκ ρομ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και της έδωσαν την έκδοση 8gb ή αυτή την παραεισαγωγη Tim Ιταλίας με 4gb και τίγκα στο bloatware;;

 

Νομιζω την πρωτη. Δεν ειχε καμια σχεση με tim ουτε bloatware, unbranded rom ηταν.

 

 

Οσον αφορα την parandroid, εχει δοκιμασει κανεις την CM11 να μας πει συγκρισεις αναμεσα σε αυτες τις 2; Σε σχεση με την stock προφανως ειναι καλυτερες και οι 2, μεταξυ τους εχει κανεις αποψη;

Edited by Pavlos1908

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αυτη :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι φιλε αυτη ειναι,,,,,ο φιλος εχει δικιο! μολις την εβαλα και πεταει!!! αλλο τηλεφωνο!! ξεκιναει με 470 μβ ελευθερα!! καμια σχεση με την στοκ ρομ!!!

 

+ ο επεξεργαστης τρεχει στα 1620 MHz :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

+ ο επεξεργαστης τρεχει στα 1620 MHz :lol:

 

σοβαρα φιλε?!! απο την μανα του? η θελει καποια ρυθμιση απο το μενου? φενεται απο καπου οτι ειναι στα 1620?η μπαταρια πως ειναι?κρασαρισματα λογω cpu?

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα φιλε?!! απο την μανα του? η θελει καποια ρυθμιση απο το μενου?

 

οχι πλακα κανω :)

 

μπορεις να το ρυθμισεις και πιο κατω βεβαια για οικονομια μπαταριας

 

http://img.tapatalk.com/d/14/05/30/dy6u6u5u.jpg

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οχι πλακα κανω :)

 

μπορεις να το ρυθμισεις και πιο κατω βεβαια για οικονομια μπαταριας

 

http://img.tapatalk.com/d/14/05/30/dy6u6u5u.jpg

 

 

ναι εχεισ δικιο! εκανα αντουτου και το γραφει 384-1620! αλλα παραξενο!! βγαζει μονο 13850! με την 4.1.2 εβγαζε 15300 !

τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεισ δικιο! εκανα αντουτου και το γραφει 384-1620! αλλα παραξενο!! βγαζει μονο 13850! με την 4.1.2 εβγαζε 15300 !

τι γινεται??

 

Μην δινεις τοση βαση στο antutu. Αυτο ειχα γραψει πιο παλια:

 

Μην δινετε τοσο σημασια στο antutu, στο περιπου καλο ειναι αλλα οχι απολυτο, εμενα οταν τεσταρα μεταξυ art και dalvik μου εδειχνε καλυτερο το art ενω πρακτικα την ωρα της χρησης μου κολλουσε και δεν ειχα την ιδια εμπειρια απο οτι με dalvik που χρησιμοποιω.

 

Χρησιμοποιειτε οτι σας προσφερει καλυτερη εμπειρια εσας χωρις λαγκαρισματα και μην δινετε τοση σημασια στους αριθμους.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεισ δικιο! εκανα αντουτου και το γραφει 384-1620! αλλα παραξενο!! βγαζει μονο 13850! με την 4.1.2 εβγαζε 15300 !

τι γινεται??

 

καποια πατατα εχεις κανει πανω απο 16κ πρεπει να βγαζει. Ποσα % μπαταρια ειχες οταν εκανες το τεστ???

 

http://img.tapatalk.com/d/14/05/30/zaqe6a7u.jpg

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καποια πατατα εχεις κανει πανω απο 16κ πρεπει να βγαζει. Ποσα % μπαταρια ειχες οταν εκανες το τεστ???

 

http://img.tapatalk.com/d/14/05/30/zaqe6a7u.jpg

 

πολυ παραξενο! εσενα 16600! με 95% η μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Για να βάλω τη paranoid. Για να βάλω τα google apps. Λέει ότι ανοίγω το paranoid OTA. Από που?? Μπουταρει το τηλέφωνο και μετά?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

πολυ παραξενο! εσενα 16600! με 95% η μπαταρια!

 

οχι 16480 :(

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Για να βάλω τη paranoid. Για να βάλω τα google apps. Λέει ότι ανοίγω το paranoid OTA. Από που?? Μπουταρει το τηλέφωνο και μετά?

 

Επειδη προσπαθησα και εγω για την paranoid, σου εβγαλε black screen; Αν ναι πως το ελυσες; Διοτι εμενα μου εβγαλε μετα το install οποτε αναγκαστηκα εκανα restore.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Για να βάλω τη paranoid. Για να βάλω τα google apps. Λέει ότι ανοίγω το paranoid OTA. Από που?? Μπουταρει το τηλέφωνο και μετά?

 

πρωτα ανοιγει το τηλ μπαινεις στην εφαρμογη Paranoid OTA επιλεγεις τι πακετο Gapps θες, κατεβαζεις, κανεις εγκατασταση κ ετοιμος

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πρωτα ανοιγει το τηλ μπαινεις στην εφαρμογη Paranoid OTA επιλεγεις τι πακετο Gapps θες, κατεβαζεις, κανεις εγκατασταση κ ετοιμος

 

Ετοιμη!!!!Στηνω τωρα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ black screen πήρα μετά το πέρασμα της parandroid.

Ξανακατεβάζω στην sd από τον Η/Υ τώρα, μήπως έγινε κάτι από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω αυτο το κινητο και θελω να περασω μια ρομ ποια προτεινεται...και πως την περναμε γιατι απο το xda δεν βγαζω ακρη....ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Paranoid ειναι ασφαλης ? Ακουω κατι για black screen και φοβαμαι μη χαλασω το κινητο !

Εχω εμπειρεια με το παλιο μαραφετι μου το xperia mini αλλαζα καθε μερα rom αλλα καλια να εχω το κεφαλι μου ησυχω !

Καποιος ενα οδηγο ? Επισης η καμερα εχει τις ιδες αποδοσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις αν μπορει κανεις να απαντηση.

1) Μπορω να βαλω ταχειες κλησεις και πως?

2) Ποιες ειναι οι αχρηστες εφαρμογες που εχει ?. Περασμενη η 4.4.2

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Paranoid ειναι ασφαλης ? Ακουω κατι για black screen και φοβαμαι μη χαλασω το κινητο !

Εχω εμπειρεια με το παλιο μαραφετι μου το xperia mini αλλαζα καθε μερα rom αλλα καλια να εχω το κεφαλι μου ησυχω !

Καποιος ενα οδηγο ? Επισης η καμερα εχει τις ιδες αποδοσεις ?

 

ξεκλειδωμα κινητου και ασφαλεια δεν υπαρχει.

 

Δυο ερωτησεις αν μπορει κανεις να απαντηση.

1) Μπορω να βαλω ταχειες κλησεις και πως?

2) Ποιες ειναι οι αχρηστες εφαρμογες που εχει ?. Περασμενη η 4.4.2

Ευχαριστω

 

1.στις ρυθμισεις του τηλεφωνου εχει επιλογη.Αν θυμαμαι καλα πατωντας συνεχεια ενα πληκτρο θα σου βγαλει και μυνημα οτι δεν εχουν περαστει ταχειες κλησεις και αν θες να περασεις τωρα,αν θυμαμαι καλα.

2.Τι εννοεις?ο Καθενας θεωρει αχρηστες διαφορετικες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω αυτο το κινητο και θελω να περασω μια ρομ ποια προτεινεται...και πως την περναμε γιατι απο το xda δεν βγαζω ακρη....ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών , πέρασα την CM11 όχι του Varcain, αλλά την άλλη, που στηρίζεται στο Varcain

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759031

 

 

H paranoid δεν μου εγκαθίσταται με την καμμία. Και οι devs δεν φαίνονται να ενδιαφέρονται πολύ στο xda.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...