Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κανείς να δει άν μπορούν να εγκατασταθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης;

 

Εννοείς να μεταφέρονται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κανείς να δει άν μπορούν να εγκατασταθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης;

 

Με 4.1.2 έρχεται οπότε λίγο δύσκολο. Η δυνατότητα αυτή από 4.2 και μετά δεν δόθηκε?

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να μεταφέρονται?

 

Ναι βασικά αυτό εννοώ. Θα βάλω αύριο μια κάρτα και θα κάνω μια δοκιμή, γιατί άν παίζει αυτό είναι στα σύν , μιας και θα έχουμε άπλετο χώρο, με τα 32 της μνήμης + τα 4 του τηλεφώνου, πάμε στα 36 καθαρά.

 

Άν και ο achillesgk από πάνω μας το χάλασε :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά αυτό εννοώ. Θα βάλω αύριο μια κάρτα και θα κάνω μια δοκιμή, γιατί άν παίζει αυτό είναι στα σύν , μιας και θα έχουμε άπλετο χώρο, με τα 32 της μνήμης + τα 4 του τηλεφώνου, πάμε στα 36 καθαρά.

 

Άν και ο achillesgk από πάνω μας το χάλασε :p

 

Μεταφέρονται. Οχι όλες αλλά αυτές που χρειάζεται (οι μεγαλες δηλαδή όπως το Asphalt 8 και το Final Fantasy 3) μεταφέρονται.

 

[ATTACH]37788[/ATTACH]

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται. Οχι όλες αλλά αυτές που χρειάζεται (οι μεγαλες δηλαδή όπως το Asphalt 8 και το Final Fantasy 3) μεταφέρονται.

 

[ATTACH]37788[/ATTACH]

 

Ναι έχεις δίκιο, εγώ προσπαθούσα με εφαρμογή από το play και δεν αναγνώριζε την εξωτερική μνήμη.

Όλα καλά λοιπόν έχουμε αρκετό χώρο τότε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται. Οχι όλες αλλά αυτές που χρειάζεται (οι μεγαλες δηλαδή όπως το Asphalt 8 και το Final Fantasy 3) μεταφέρονται.

 

[ATTACH]37788[/ATTACH]

Δεν μεταφέρονται στην microSD,αλλά στην εσωτερική SD(αυτό εννοεί με SD card),το είχα το L9ΙΙ για λίγες μέρες και το πρώτο που δοκίμασα είναι το Asphalt 8.

Εαν βρισκόταν το παιχνίδι με το αρχείο .obb(1,53 GB) στην εξωτερική microSD θα έπρεπε να υπάρχει στην δομή φακέλων της micro SD ο φάκελος / υποφακελοι Android>data>obb πράγμα που δεν παίζει στο L9II,στο G700 που έχω τώρα το Asphalt 8 είναι στην κάρτα μνήμης κανονικά.

Παρόμοια συζήτηση για τις εφαρμογές στην microSD κανονικά όμως έχει γίνει και στο topic του S4 Mini πχ. αλλά το συμπέρασμα το ίδιο......δεν πάιζει........

Edited by rostropol
screenshots added.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται στην microSD,αλλά στην εσωτερική SD(αυτό εννοεί με SD card),το είχα το L9ΙΙ για λίγες μέρες και το πρώτο που δοκίμασα είναι το Asphalt 8.

Εαν βρισκόταν το παιχνίδι με το αρχείο .obb(1,53 GB) στην εξωτερική microSD θα έπρεπε να υπάρχει στην δομή φακέλων της micro SD ο φάκελος / υποφακελοι Android>data>obb πράγμα που δεν παίζει στο L9II,στο G700 που έχω τώρα το Asphalt 8 είναι στην κάρτα μνήμης κανονικά.

Παρόμοια συζήτηση για τις εφαρμογές στην microSD κανονικά όμως έχει γίνει και στο topic του S4 Mini πχ. αλλά το συμπέρασμα το ίδιο......δεν πάιζει........

 

Γι αυτό το apps2sd μου έλεγε δεν είναι δυνατή η μεταφορά γιατί η κάρτα είναι προσομοιωμενη. Παρόλα αυτά έχουμε 4 γιγα για εφαρμογές, που αν δεν παίζεις παιχνίδια είναι αρκετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται στην microSD,αλλά στην εσωτερική SD(αυτό εννοεί με SD card),το είχα το L9ΙΙ για λίγες μέρες και το πρώτο που δοκίμασα είναι το Asphalt 8.

Εαν βρισκόταν το παιχνίδι με το αρχείο .obb(1,53 GB) στην εξωτερική microSD θα έπρεπε να υπάρχει στην δομή φακέλων της micro SD ο φάκελος / υποφακελοι Android>data>obb πράγμα που δεν παίζει στο L9II,στο G700 που έχω τώρα το Asphalt 8 είναι στην κάρτα μνήμης κανονικά.

Παρόμοια συζήτηση για τις εφαρμογές στην microSD κανονικά όμως έχει γίνει και στο topic του S4 Mini πχ. αλλά το συμπέρασμα το ίδιο......δεν πάιζει........

 

Το έχω δει στο αντίστοιχο νήμα του s4 mini, αλλά έχω μία απορία. Όταν δεν είναι στην εσωτερική sd, πού είναι αποθηκευμένα Θέλω να πω πως υπάρχει η εσωτερική sd που έχει 4gb κενά, και ποιο άλλο partition υπάρχει που να χωράει εφαρμογές? τι χωρητικότητα έχει?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφίες πηγαίνουν κατόπιν ρύθμισης στη εξωτερική sd η τις μετακινώ μόνο manual με copy;

 

Τελικά στο jelly bean η εξωτερική se εάν εφαρμογές δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε η φωτογραφίες / video να αποθηκεύουμε, πρακτικά είναι άχρηστη.;

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμιση εχω δει να έχουν και αλλας συσκευές, στην πράξη όμως σώζει στην external sad;

 

Τις φωτογραφίες ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ.

 

Με τις εφαρμογές , η μόνη λύση δηλαδή για να πάνε στην external sd είναι να κάνει κανείς root την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται στην microSD,αλλά στην εσωτερική SD(αυτό εννοεί με SD card),το είχα το L9ΙΙ για λίγες μέρες και το πρώτο που δοκίμασα είναι το Asphalt 8.

Εαν βρισκόταν το παιχνίδι με το αρχείο .obb(1,53 GB) στην εξωτερική microSD θα έπρεπε να υπάρχει στην δομή φακέλων της micro SD ο φάκελος / υποφακελοι Android>data>obb πράγμα που δεν παίζει στο L9II,στο G700 που έχω τώρα το Asphalt 8 είναι στην κάρτα μνήμης κανονικά.

Παρόμοια συζήτηση για τις εφαρμογές στην microSD κανονικά όμως έχει γίνει και στο topic του S4 Mini πχ. αλλά το συμπέρασμα το ίδιο......δεν πάιζει........

 

Α μάλιστα. Κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Στο s4 μεταφέρει νομίζω κανονικά στην εξωτερική μνήμη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει στο αντίστοιχο νήμα του s4 mini, αλλά έχω μία απορία. Όταν δεν είναι στην εσωτερική sd, πού είναι αποθηκευμένα Θέλω να πω πως υπάρχει η εσωτερική sd που έχει 4gb κενά, και ποιο άλλο partition υπάρχει που να χωράει εφαρμογές? τι χωρητικότητα έχει?

Υποθέτω στο υπόλοιπο της ονομαστικής μνήμης των 8GB που στο σύνολο της εμπεριέχει και την rom βέβαια.

Πιστεύω πως με κάποια αναβάθμιση σύντομα σε 4.3 και πάνω θα επιλυθεί το θέμα αυτό μεταφοράς εφαρμογών στην microSD.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, μιλάμε για κινητό της lg που δεν αναβαθμίζει τόσο συχνά και δεύτερον το κινητό ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει καλά καλά στην παγκόσμια αγόρα.οπότε δεν ξέρουμε καν αν και πότε και σε ποια έκδοση θα αναβαθμιστεί.εκτός και αν έχεις καμιά πληροφορία για την "σύντομη" αναβάθμιση σε 4.3 Edited by ssavvass
Link to comment
Share on other sites

Το you.gr, μέχρι χτες το πούλαγε 249 και σήμερα το πήγε στα 265 €. Απίστευτο.:mad::mad: Με κάποιες πολύ μικρές εξαιρέσεις, όλοι το πουλάνε στα 249. Ξέρει κάποιος εάν έχει σταθεροποιητή εικόνας η κάμερα και το video?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος χρησιμοποιει καποιον launcher στη συσκευη και ποιον.

 

Επισης χρησιμοποιω το στοκ widget που μου δειχνει την available ram και ποτε δεν πεφτει κατω απο τα 600mb. Ειναι φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω το LG L9 II λευκό ολοκαίνουριο με απόδειξη αγοράς από τα PUBLIC πριν μια βδομάδα! Έξτρα ασύρματα στέρεο ακουστικά και Handsfree αξιας 80Ε Κάρτα μνήμης 16Gb αξιας 20Ε, αντάπτορα για φόρτιση στο αυτοκίνητο αξίας 11Ε! Όλα μαζί 300Ε η αξίας τους είναι 360Ε! Είναι όλα καινούρια! με αποδείξεις αγοράς! Οποιος εχει αμφιβολία μπορει να ελέγξει ότι θέλει! το κινητό είναι πολύ καλο είμαι ευχαριστημένος! απλά αυτό που χρειάζομαι τώρα είναι τα λεφτά! Οποιος ενδιαφέρεται επικοινωνει στο paliospa@gmail.com

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω το LG L9 II λευκό ολοκαίνουριο με απόδειξη αγοράς από τα PUBLIC πριν μια βδομάδα! Έξτρα ασύρματα στέρεο ακουστικά και Handsfree αξιας 80Ε Κάρτα μνήμης 16Gb αξιας 20Ε, αντάπτορα για φόρτιση στο αυτοκίνητο αξίας 11Ε! Όλα μαζί 300Ε η αξίας τους είναι 360Ε! Είναι όλα καινούρια! με αποδείξεις αγοράς! Οποιος εχει αμφιβολία μπορει να ελέγξει ότι θέλει! το κινητό είναι πολύ καλο είμαι ευχαριστημένος! απλά αυτό που χρειάζομαι τώρα είναι τα λεφτά! Οποιος ενδιαφέρεται επικοινωνει στο paliospa@gmail.com

Φιλε μου αυτο που γραφεις παραπανω ΔΕΝ ισχυει...Επειδη το bluetooth to Puplic το εδινε ΔΩΡΕΑΝ (απο εκει το πηρα και εγω πριν μια εβδομαδα) η τιμη του LG ειναι 249 ευρω κσι μια καρτα μνημης 16GB στο http://www.skroutz.gr/ μπορεις να την βρεις ανετα 10 ευρω....

Το αναφερω γιατι δεν μου αρεσουν οι "εξυπνακιδες" που κοιτανε να εκμεταλευτουν την αγνοια καποιων

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση COSMOTE και έτυχε να είμαι σε κατάστημα Γερμανός στην πόλη από την οποία κατάγομαι.ρωτάω αν υπάρχει το l9 ii,και η απάντηση? Μου λέει ο υπάλληλος πως δεν το φέρανε ακόμα και αρχίζει να μου λέει πως γιατί επέλεξα lg και ότι έχουν προβλήματα και ότι δεν συνεργαζετε καλά το hardware με software τους και μαντέψτε πιο μου πρότεινε ως καλύτερο! Το galaxy core... του είπα γεια και έφυγα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...