Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγχαρητήρια για την ρομ σας, την φοράω από χθες, είναι πραγματικά πολύ όμορφη και γρήγορη. Με το καλό να έρθουν κι' άλλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια τελικα και εγω μπορεσα και της εσβησα χειροκινητα και αφοβα μεσω των αντιστοιχων φακελων.Θα ηθελα την βοηθεια σας παρακαλω οποιος ξερεις!! Θελω να κανουμε στην λοκ σκριν της ειδοποιησεις να μπαινουν κατευθειαν οατν της ακουμπουσες οπως ειχε η thunder 2.2. Εκανα unzip την ρομ πηγα στο Root/system/app στο lglockscreensettings πειρα το apk...και το εκανα αντικατασταση στην ιδια τοποθεσια στην ρομ που εχω τωρα δινοντας τα καταλληλα permissions δικαιωματα. Αλλα παταω αλλα δεν δουλευει μηπως θελει κατι αλλο ??? :wacko: :wacko:

 

Έκανες επανεκκινηση? Ενδέχεται να μη δουλεύει επειδή η storm είναι V10 port

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκινηση? Ενδέχεται να μη δουλεύει επειδή η storm είναι V10 port

 

Και βέβαια έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα..λές να φταίει ότι είναι από v10 port...?? Μπορεί κάποιος φίλος αν θέλει να το δοκιμάσει να μας πει και αυτός 2 λεπτόν δουλειά είναι..!! :rolleyes:

 

Και να ήρθε και το πρώτο bug - restart στα καλά του καθουμενου με xceed 16... Αυταααα..!!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα..λές να φταίει ότι είναι από v10 port...?? Μπορεί κάποιος φίλος αν θέλει να το δοκιμάσει να μας πει και αυτός 2 λεπτόν δουλειά είναι..!! :rolleyes:

 

Θα το κάνω εγώ σε λίγο και θα σου πω

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα..λές να φταίει ότι είναι από v10 port...?? Μπορεί κάποιος φίλος αν θέλει να το δοκιμάσει να μας πει και αυτός 2 λεπτόν δουλειά είναι..!! :rolleyes:

 

Και να ήρθε και το πρώτο bug - restart στα καλά του καθουμενου με xceed 16... Αυταααα..!!!

Εμενα μια χαρα δουλευει....το ειχα κανει οπως σου ειπα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα δουλευει....το ειχα κανει οπως σου ειπα...

 

Πως ρε Κωστή ? Ούτε εμένα δουλεψε.... Από thunder σε storm σου δουλεψε?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πως ρε Κωστή ? Ούτε εμένα δουλεψε.... Από thunder σε storm σου δουλεψε?

Ναι κανονικα...οπως σε ολες τις ρομ.....οπως το ειπε και πιο πανω ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα...οπως σε ολες τις ρομ.....οπως το ειπε και πιο πανω ο φιλος

 

Στην πειραγμενη storm? Θα με σκάσεις τωρα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στην πειραγμενη storm? Θα με σκάσεις τωρα

Αυτη που εφτιαξα ειδικα για μενα με πολυ debloat :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που εφτιαξα ειδικα για μενα με πολυ debloat :p

 

Για τη storm ρωτάμε και οι δυο......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για τη storm ρωτάμε και οι δυο......

Και εγω γι αυτη λεω....storm εχω και στις ειδοποιησεις με ενα πατημα μπαινω στην εφαρμογη.....ο τροπος οπως τον ειπε ο φιλος πιο πανω.....δεν εκανα κατι διαφορετικο.....δεν ξερω αν πειραξε κατι ο Πανος και υπαρχει ασυμβατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατηρώ είναι όταν πάω να ανοίξω ένα μειλ από Yahoo με ρωτάει με ποιον browser θέλω να το ανοίξω ενώ έχω επιλέξει πριν. Δεν το κάνει παντα αλλά ανά διαστήματα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα και εγω μπορεσα και της εσβησα χειροκινητα και αφοβα μεσω των αντιστοιχων φακελων.Θα ηθελα την βοηθεια σας παρακαλω οποιος ξερεις!! Θελω να κανουμε στην λοκ σκριν της ειδοποιησεις να μπαινουν κατευθειαν οατν της ακουμπουσες οπως ειχε η thunder 2.2. Εκανα unzip την ρομ πηγα στο Root/system/app στο lglockscreensettings πειρα το apk...και το εκανα αντικατασταση στην ιδια τοποθεσια στην ρομ που εχω τωρα δινοντας τα καταλληλα permissions δικαιωματα. Αλλα παταω αλλα δεν δουλευει μηπως θελει κατι αλλο ??? :wacko: :wacko:

 

Εμενα μια χαρα δουλευει....το ειχα κανει οπως σου ειπα...

 

Πως ρε Κωστή ? Ούτε εμένα δουλεψε.... Από thunder σε storm σου δουλεψε?

 

παιδια εμενα λειτοργει αυτο που λετε στη storm που εφτιαξαν τα παιδια εδω μεσα...αυτο που εκανα δεν ηταν να αντιγραψω το lglockscreensettings αλλα το systemUI απο την thunder( εχασα το 2 toogles που προσθεσαν αλλα οκ...)

για δοκιμαστε το ..λογικα αυτο ειναι

 

kostis8 μηπως εχεις αντιγραψει και εσυ κανα systemUi.apk και για αυτο να σου δουλευει?

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα λειτοργει αυτο που λετε στη storm που εφτιαξαν τα παιδια εδω μεσα...αυτο που εκανα δεν ηταν να αντιγραψω το lglockscreensettings αλλα το systemUI απο την thunder( εχασα το 2 toogles που προσθεσαν αλλα οκ...)

για δοκιμαστε το ..λογικα αυτο ειναι

 

kostis8 μηπως εχεις αντιγραψει και εσυ κανα systemUi.apk και για αυτο να σου δουλευει?

 

Το θέμα είναι να μη χάσουμε τα δύο toggles.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μη χάσουμε τα δύο toggles.

 

εχεις ενα point..

 

αν δεν κανω λαθος η cloudy εχει τa 2 toggles αυτα ε?αν ναι μπορουμε να αντιγραψουμε το systemui της και νομιζω στους xda υπαρχει ενα mod σχετικα με το κλειδωμα..πραγματικα δεν ξερω αν λειτουργησει μια ιδεα ειναι

 

το mod

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

 

πιθανοτητα για bootloop ,.....backup πρωτα..μην σας παρω στο λαιμο μου

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα point..

 

αν δεν κανω λαθος η cloudy εχει τa 2 toggles αυτα ε?αν ναι μπορουμε να αντιγραψουμε το systemui της και νομιζω στους xda υπαρχει ενα mod σχετικα με το κλειδωμα..πραγματικα δεν ξερω αν λειτουργησει μια ιδεα ειναι

 

το mod

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

 

πιθανοτητα για bootloop ,.....backup πρωτα..μην σας παρω στο λαιμο μου

Ο πιο αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Πάνος. Εκείνος παιδευτηκε να βάλει τα toggles.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα λειτοργει αυτο που λετε στη storm που εφτιαξαν τα παιδια εδω μεσα...αυτο που εκανα δεν ηταν να αντιγραψω το lglockscreensettings αλλα το systemUI απο την thunder( εχασα το 2 toogles που προσθεσαν αλλα οκ...)

για δοκιμαστε το ..λογικα αυτο ειναι

 

kostis8 μηπως εχεις αντιγραψει και εσυ κανα systemUi.apk και για αυτο να σου δουλευει?

Ναι εχω απο thunder με τα κοκκινα κουμπια και εχω φακο και data....προσπαθησα να το φτιαξω να αλλαξω τα χρωματα ετσι ωστε να αρεσει σε ολους αλλα δεν τα καταφερα....θα ξανα προσπαθησω ομως

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα point..

 

αν δεν κανω λαθος η cloudy εχει τa 2 toggles αυτα ε?αν ναι μπορουμε να αντιγραψουμε το systemui της και νομιζω στους xda υπαρχει ενα mod σχετικα με το κλειδωμα..πραγματικα δεν ξερω αν λειτουργησει μια ιδεα ειναι

 

το mod

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

 

πιθανοτητα για bootloop ,.....backup πρωτα..μην σας παρω στο λαιμο μου

 

Πρεπει να αντιγραφει και το build.prop μαζι με το systemui αλλιως πιθανο bootloop

Αλλα ετσι χανουμε ολα τα νεα flags και keys που εχουν προστεθει στη στορμ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αντιγραφει και το build.prop μαζι με το systemui αλλιως πιθανο bootloop

Αλλα ετσι χανουμε ολα τα νεα flags και keys που εχουν προστεθει στη στορμ

 

build.prop.γιατι?

Link to comment
Share on other sites

build.prop.γιατι?

 

Γιατι το ενα διαβαζει απο το αλλο

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ενα διαβαζει απο το αλλο

εγω το build.prop δεν το πειραξα και οι ειδοποιησεις ανοιγονται απευθειας απο την lockscreen

 

 

ααα δεν ξερω αν χρειαζεται για την cloudy αλλα απο thunder σε storm δεν ειχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

εγω το build.prop δεν το πειραξα και οι ειδοποιησεις ανοιγονται απευθειας απο την lockscreen

 

 

ααα δεν ξερω αν χρειαζεται για την cloudy αλλα απο thunder σε storm δεν ειχα θεμα

Φιλε μου πως το εκανες αυτο; Θελω και εγω να μπαινω στις ειδοποιησεις με ενα πατημα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως το εκανες αυτο; Θελω και εγω να μπαινω στις ειδοποιησεις με ενα πατημα.

 

παρε απο την thunder το systemUi.apk και περασε το στον αντιστοιχο φακελο στο system/priv-app

 

δωσε τα καταλληλα permision reboot και ετοιμο

 

για παν ενδεχομενα πριν κανεις οτιδηποτε απο τα παραπανω μην σβησεις το systemUi της storm απλως μετανομασετο σε systemUi.apk.old..σε περιπτωση κρασαρισματος να το επαναφερεις..κανε και ενα backup μεσω twrp

Link to comment
Share on other sites

παρε απο την thunder το systemUi.apk και περασε το στον αντιστοιχο φακελο στο system/priv-app

 

δωσε τα καταλληλα permision reboot και ετοιμο

 

για παν ενδεχομενα πριν κανεις οτιδηποτε απο τα παραπανω μην σβησεις το systemUi της storm απλως μετανομασετο σε systemUi.apk.old..σε περιπτωση κρασαρισματος να το επαναφερεις..κανε και ενα backup μεσω twrp

Θα χασω τιποτα απο storm;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...